Skoči na vsebino

Skupinske motosvet fure


izibajker

Skupinske motosvet Fure  

50 članov je glasovalo

  1. 1. Ali bi vas zanimala udeležba na skupinski ms vožnji?

    • Zanima me, ampak samo v smislu udeležbe.
      36
    • Pripravljen bi bil tudi sam kaj takega "organizirat".
      8
    • Me ne zanima, ker se najraje vozim sam.
      5
  2. 2. Kakšen teren mi najbolj ustreza?

    • Cesta oz. On the road
      31
    • Off road
      3
    • Oboje oz. eno in drugo
      13
  3. 3. Kakšna skupinska vožnja bi me najbolj zanimala?

    • Enodnevna, cca. 150km pa z več postanki, ogledi lokalnih zanimivosti...
      12
    • Enodnevna, cca. 150-300km, z manj postanki in več vožnje.
      25
    • Enodnevna, 300 in več km...
      22
    • Dvodnevna vikend vožnja, ki vključuje nočitev.
      19
  4. 4. Kakšen tempo vožnje bi mi najbolj ustrezal.

    • Bolj zmeren. Se ne izziva inkasantov, skozi naselja se vozi po omejitvah....
      16
    • Dinamičen. Še vedno je varnost na prvem mestu, se medsebojno ne prehiteva v koloni, čez polno črto.. Skozi naselja po omejitvah, izven pa gas, ampak ne do konca...
      37
    • Objesten. O tem tipu vožnje je bilo že dosti komentarjev, ni potrebe po dodatnih.
      2
    • Superspeed. Kot Speedy Gonzales.
      0
  5. 5. Ali si do sedaj že kdaj vozil v skupini?

    • Da, ampak v manjši skupini, do 5 udeležencev.
      28
    • Da, tako v manjših kot tudi večjih skupinah 30 in več udeležencev.
      15
    • Ne, do sedaj sem se vedno vozil sam.
      4
  6. 6. Katera destinacija bi mi najbolj ustrezala?

    • Samo po Sloveniji.
      19
    • Istra in Jadran.
      30
    • Bližnje pokrajine v Italiji in Avstriji.
      35


Priporočene objave

V zgodnjih letih tega foruma so se skupinske vožnje (občasno) menda kar redno dogajale. Naj me popravi oz. dopolni kdo, ki mu spomin še seže v tiste čase... 

V zadnjem, recimo 5 letnem, obdobju pa se spomnim samo dveh omembe vrednih. Ena je skupinska enduro fura GEM po Sloveniji (pa tudi prej je že bila), mislim, da je @Ni3ous organiziral. Zelo veliko članov se je takrat zbralo. Če koga zanima naj poišče temo, pa bo videl, kako se da pozitivno, brez nepotrebnega nakladanja, trolanja in nabijanja dogovarjat in izpeljat en tak lep projekt   :worship: ....

Druga tema, ki se je spomnim, pa je @Snečerjev izlet na GG dve leti nazaj. 

Morda bi kdo (kdorkoli izmed ms članov) v prihodnje želel kakšno furco organizirat, ali se ji priključit. Kakršnokoli. Enodnevno kratko, ali večdnevno, epsko. Ali pa enodnevno epsko, vse je možno...

Zato odpiram tole temo, da vidimo, če je trenutno kakšen interes za kaj podobnega v naslednji sezoni. Zraven pa še anketo, ki bo morda komu v orientacijo, razmislek za naprej oz. pobuda za konkretno akcijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem organiziral, kar ene 4x novoletno furco, z udeležbo tudi preko 30 motoristov, je bilo res fajn, pa res mrzlo, ampak folk je bil zadovoljen. Od OMW do Pirana smo bili račke, nazaj pa prosto po prešernu, pa eno jadranko do Pakle in okrog Velebita, tut ni bilo slabo, pa še nekaj sem se jih udeležil in tut ni bilo slabo, le..prilagajanje mora biti najpočasnejšemu. Dejansko se v takih primerih gre bolj za dogodek, kot drugo. Ker smo že iskali človeka, ki jo je ubral po bližnjici in smo se bali, da je v malinah, on nas je pa na cilju čakal, tako da, se bolj izogibam skupinskim furcam. Pa čeprav na kako kratko a sladko bi še šel.

In nekaj dokazov:

novoletne:

 

533605_426813857388172_1055666708_n.jpg.6a12ca3f0d54a4c434b85b69122aecc7.jpg

10869399_778695855533302_3900329082688678063_o.jpg.89b4f6c0261fc058faf6e4c53a235bf7.jpg

49046474_2217317304965718_688390782607949824_n.jpg.9cb233e0ce5662065c9b3f070c0f7ee3.jpg

in jadranka

299492_200372823365611_2055913716_n.jpg.459a26bc7a2a1d6674c8746fbea27727.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, izibajker pravi:

V zgodnjih letih tega foruma so se skupinske vožnje (občasno) menda kar redno dogajale. Naj me popravi oz. dopolni kdo, ki mu spomin še seže v tiste čase... 

V zadnjem, recimo 5 letnem, obdobju pa se spomnim samo dveh omembe vrednih. Ena je skupinska enduro fura GEM po Sloveniji (pa tudi prej je že bila), mislim, da je @Ni3ous organiziral. Zelo veliko članov se je takrat zbralo. Če koga zanima naj poišče temo, pa bo videl, kako se da pozitivno, brez nepotrebnega nakladanja, trolanja in nabijanja dogovarjat in izpeljat en tak lep projekt   :worship: ....

Druga tema, ki se je spomnim, pa je @Snečerjev izlet na GG dve leti nazaj. 

Morda bi kdo (kdorkoli izmed ms članov) v prihodnje želel kakšno furco organizirat, ali se ji priključit. Kakršnokoli. Enodnevno kratko, ali večdnevno, epsko. Ali pa enodnevno epsko, vse je možno...

Zato odpiram tole temo, da vidimo, če je trenutno kakšen interes za kaj podobnega v naslednji sezoni. Zraven pa še anketo, ki bo morda komu v orientacijo, razmislek za naprej oz. pobuda za konkretno akcijo...

na GG smo šli lani in letos :) in bo tudi v 2020 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, nekaj malega se dogaja v tejle temi. Sicer ni bila mišljena kot zaslišanje s predložitvijo dokaznih gradiv za nazaj. Bolj me zanima kakšen je interes, da se kaj podobnega zgodi tudi v prihodnje. Da se doživi kaj novega, ne pa da se povečini štemplja ene in iste fure, eni in isti fočki počki. Zanimalo bi me npr. da se javi kakšen naš ms kolega iz Primorske, Koroške, Prekmurja, Bele krajine... in se ponudi kot lokalni vodič. To bi bila fura z dodano vrednostjo. Tega ne pišem, ker Slovenije ne bi poznal. V svojem dolgoletnem terenskem delu sem jo neštetokrat prekrižaril po dolgem in počez. In vem, da domačini vedno lahko pokažejo še kakšno novo zanimivost, pa četudi je to samo dobra lokalna oštarija...

Torej, vsak konkreten predlog je dobrodošel. Če se kdo noče izpostavljati v javni temi, pa naj pošlje zs.

p.s.

pa vse, ki tole berejo, prosim da izpolnijo še anketo zgoraj.

 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, izibajker pravi:

pa vse, ki tole berejo, prosim da izpolnijo še anketo zgoraj.

težko jo je izpolnit, saj če pod točko 1, da me ne zanima, so potem spodnja vsa vprašanja nepomembna ;) 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

OK, nekaj malega se dogaja v tejle temi. Sicer ni bila mišljena kot zaslišanje s predložitvijo dokaznih gradiv za nazaj. Bolj me zanima kakšen je interes, da se kaj podobnega zgodi tudi v prihodnje. Da se doživi kaj novega, ne pa da se povečini štemplja ene in iste fure, eni in isti fočki počki. Zanimalo bi me npr. da se javi kakšen naš ms kolega iz Primorske, Koroške, Prekmurja, Bele krajine... in se ponudi kot lokalni vodič. To bi bila fura z dodano vrednostjo. Tega ne pišem, ker Slovenije ne bi poznal. V svojem dolgoletnem terenskem delu sem jo neštetokrat prekrižaril po dolgem in počez. In vem, da domačini vedno lahko pokažejo še kakšno novo zanimivost, pa četudi je to samo dobra lokalna oštarija...

Torej, vsak konkreten predlog je dobrodošel. Če se kdo noče izpostavljati v javni temi, pa naj pošlje zs.

p.s.

pa vse, ki tole berejo, prosim da izpolnijo še anketo zgoraj.

 

zdaj se odloči, al boš hodil po muzejih in gostilnah, al se bi vozil :)

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snečer pravi:

zdaj se odloči, al boš hodil po muzejih in gostilnah, al se bi vozil :)

 

pri celodnevni furi ni problem pogledat 2-3 znamenitosti, kaj pojest pa spit kak kofe... je pa seveda na organizatorju, da pove koliko in kakšne postanke ima v planu, da ne greš navdušen na maraton, na koncu pa pristaneš na turneji od-šanka do šanka (ne da obsojam eno ali drugo opcijo, samo pač pravim, da je treba obliko vožnje prej objasnit potencialnim udeleženem pa ni nobenga problema...) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Snečer pravi:

zdaj se odloči, al boš hodil po muzejih in gostilnah, al se bi vozil :)

 

A je v naslovu te teme fura, ali gostilna in muzej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, izibajker pravi:

A je v naslovu te teme fura, ali gostilna in muzej?

ni v naslovu, je pa iz tvoje strani oštarija omenjena v postih

moj predlog je, da kdor hoče kaj takega organizirat, naj pač organizira in objavi plan, program in bo takoj vse na dlani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

A bo novoletna? 

bo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. komot se kaj zmislim... večinoma je pa za nosom .. če gredo zelo različni motorji potem je treba imeti kaj rezerve bencina s sabo.. ker za nosom ga zna zmanjkat .. 

2. ok..lahko tudi kaj malega lepega makadama .. ker drugače sem počasen z mojim..

3. že 300 + je samo od doma nekam in nazaj ..krogec je takoj čez 400..

4. 2400 do 2700 v tretji na 50 .. 53 do 57 po mojem števcu..ponavadi obolevajo za mano v naselju..zunaj naselja me lahko vsi sledijo brez problema.. za radarje odgovarja vsak sam - ne vodilni..

5. ni blema - če znajo ostali vozit v skupini .. tudi prek 150 motorjev.. načeloma je 400km cca 8-10 ur z 2-3 postanki za kavo/sok/pišanje , z enim vmesnim tankanjem pri skupini cca.20 kom..prehrana je pred odhodom od doma in po prihodu domov - a če je skupina večja od 5 se pri vmesnem tankanju že kaj popapca - vem iz izkušenj se zavleče , kilometraža pa zmanjša..vmes enodnevnega kroga je žrtje zguba časa in denarja razen v primeru , da je namenjena temu ..

6.enodnevna slovenija prek avstrije /italije/hrvaške/istre .. to se pelje ..

2 dnevna pa je lahko že bosna - recimo odvisno od števila udeležencev tam do 10  :

1.dan lj-vinica- 1h45min - 120km kavica  15min- meja ??? minut - 40min 40km tankanje,čik 30min- dvor hr 110km 1h50min  -meja ??? minut -  novi grad ba - ćele-donji kamengrad-lušci palanka- bosanski petrovac 2h10min 100km  - tankanje čik 20min - drvar 30min 30km - ogled titove votline 45min-kmečki turizem čardaklije 45min 45km..- žrtje , pitje in spanje.. vožnja s postanki in ogledom titove votline  ca.450km in 10h + 2 meji max +1h. 

2.dan :čardaklije - ripač - lohovo - meja baje 10min - donji lapac 50min 56km - tankanje čik 20min - korenica 45min 40km ... 2h10min..

2.1 . korenica - otočac - senj - 136km 2h40min. - kafica čik 25min..tankanje 15min... - meja 20min - postojna 3h 150km .. postojna - ljubljana 1h 60km 

2.2 : korenica - vrbovsko 2h10min 110km 

2.2.1 vrbovsko - delnice - meja 15min - kočevje  - 3h35min 180km - tankanje čik 30 min - ljubljana 60km 1h

2.2.2 vrbovsko - ljubljana - več opcij po želji

2.+2.1 = ljubljana 10h (+ postanek postojna 40min) , 440km skupno ca.11h

2.+2.2+2.2.1 = 10h 450km

2.+2.1 = postojna  :     9h   380km 

edino kar je treba - rezervirati hiški 1 - 6 postelj - 60e in 2 - 4 postelje za 40e..

http://cardaklije.com/smjestaj/

harana dobra , cene sprejemljive, porcije še kr u redu..:P

http://cardaklije.com/sadrzaji/jelovnik-cardaklije/

ljubljana - ljubljana cca.900km..do max 1000.. 

stroški : bencin , spanje 10e po glavi za 4, 6 ali 10 kom , + hrana in pijača.. 

skratka : bencin cca 6l/100km - max 80e.. + spanje max 20e če sta samo 2kom. v hiški 2 ali 3je v hiški 1..

cene hrane čardaklije kot se spodobi za motoriste v kilometrih.

grem,greš,greste , gredo.. vseen sam da je luštno..

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

preden vse to preberem, bo spet jesen :huh:

si pismen a nisi bralen? jaz nisem kriv ..sem prav zaradi tebe čisto počasi pisal.. a umaknem post pa ga objavim čez 3 dni da ti ne bo prehiter?:jezik:

Popravljeno . Popravil thumper
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kugelschreiber pravi:

Vau, useckota ti bom prtisnu, zdej k lahko spet. 

zlati si :P

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, thumper said:

si pismen a nisi bralen? jaz nisem kriv ..sem prav zaradi tebe čisto počasi pisal.. a umaknem post pa ga objavim čez 3 dni da ti ne bo prehiter?:jezik:

Določi datum, predlagam en dan do SLO morja in nazaj. Zbor v Postojni (omv) ob 9.00, ob 10.00 gasa po stari cesti do Kopra. Vmes en postanek pri Viki burgeru 11.30.
Končna lokacija Kavarna in Slaščičarna Kroštola 12.30 : https://goo.gl/maps/stQWgLpdH6QjunTn7 ali
Snack bar Rock'n roll v Žusterni: https://goo.gl/maps/1jj1Rkgs2kWS4Zte9

14.30 - obrat proti Postojni (OMV), en per in slovo.
In to je to za en dan. Kaj več, glede na to da je ob štirih tema, no go!
 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer hudega problema al pa da bom cele spise delal, v tej smeri, skupinskih izletov ne vidim.

Se vas nabere klapa štajercev, dolenjcev, žabarjev kogarkoli pač, par dni prej me pokličete, da si rezerviram čas in vas lahko po celi vipavski dolini fijakam, od vseh izvirčkov, izlivčkov, cerkvic, jezer, hribčkov in hribov, lukenj v hribih, lahko celo na makedam v trnovski gozd, problema nema.

Sem že in bom najbrž še.

Da bi pa organiziral, ne hvala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Snečer pravi:

ni v naslovu, je pa iz tvoje strani oštarija omenjena v postih

moj predlog je, da kdor hoče kaj takega organizirat, naj pač organizira in objavi plan, program in bo takoj vse na dlani

Snecer, ne bit tolk alergičen na oštarije. Pa ne bit tolk neučakan no. O nobeni konkretni organizaciji niti ruti še ni bilo govora, ni potrebe, da 3-4 mesece vnaprej delamo "plane" za enodnevno furo... Bomo spomladi kaj konkretnega aktivirali, zdaj pa malo počakajmo, da se pojavi kakšen interes, ideja, predlogi...B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Se vas nabere klapa štajercev, dolenjcev, žabarjev kogarkoli pač, par dni prej me pokličete, da si rezerviram čas in vas lahko po celi vipavski dolini fijakam, od vseh izvirčkov, izlivčkov, cerkvic, jezer, hribčkov in hribov, lukenj v hribih, lahko celo na makedam v trnovski gozd, problema nema.

Sem že in bom najbrž še.

Da bi pa organiziral, ne hvala.

To je to. Ampak, če se ponudiš kot lokalni vodič, si z eno nogo že v "organizacijskem odboru" :OK:

Nisem pa imel v mislih, da bi kdorkoli moral, za enodnevne fure manjših skupin, delati neke hude organizacijske plane. Če je manjša skupina, pa nekih 300-400km v totalu, je to precej enostavno. Predvsem pa mora biti sproščeno. Mene osebno bi bolj take ms fure zanimale. Na večdnevne in daljše fure grem pa raje s kolegi, ki jih poznam.   

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, izibajker pravi:

To je to. Ampak, če se ponudiš kot lokalni vodič, si z eno nogo že v "organizacijskem odboru" :OK:

Nisem pa imel v mislih, da bi kdorkoli moral, za enodnevne fure manjših skupin, delati neke hude organizacijske plane. Če je manjša skupina, pa nekih 300-400km v totalu, je to precej enostavno. Predvsem pa mora biti sproščeno. Mene osebno bi bolj take ms fure zanimale. Na večdnevne in daljše fure grem pa raje s kolegi, ki jih poznam.   

Hotel sem poudarit da za nekih 50-100 km po nekem kraju, ti lahko domačin/lokal zapelje po zelo zanimivih kotičkih njegovega kraja.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Da ne smetim po temi o MS izletu na GG nom tu strnil moje izkušnje o skupinah: do leta 2017 sva si vsako leto več kot 10 let mi2 izmislila in organizirala začetno in zaključno furo. Vsako leto v drug konec po  Sloveniji, vmes pa nekje kosilo.

Prvo nas je bilo nekih 5-6 parov, ki se dobro poznamo, potem pa eden pripelje brata, drugi soseda in njegovega znanca (smo bili kot moto klub brez imena, našitka  statuta, predsednika 😄) in potem je pač tako, da se mnogi me zmorejo, nočejo, ne znajo voziti v skupini ... potem so pa "pogrešani", pa eni gredo na BS že po 30 km, pa drugi odtočit itd.  ... pa potem jih nekaj viha nos nad izbrano gostilno, pa zakaj gremo po tej cesti ker je una druga boljša ... pa tako iz leta v leto. No počasi se je le izoblikovalo 11 parov, ki smo se nekako "pobrali" ... in sva si rekla no ajde 2x na leto še gre, za več dni v Dolomite pa to ne gre. 

Ja in potem po letu 2017 se pa ni hotel nihče več ubadati s to kao tradicijo in je vse zamrlo. 

Hotel pa sem povedati, da skupinski izlet in vožnja po mojih izkušnjah - če nočejo vsi sodelovati - ni tako enostavna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!