Skoči na vsebino

Stroški z motorjem


Moto65

Priporočene objave

Tak je pač pri meni... Cenovni razpon je pri vseh postavkah hudo velik. Recimo garaža. Eni ne plačajo nič, ker jo imajo. Tisti v Lj pa lahko samo za najem sprašijo 1200 orlov. Oprema je lahko za drobiž iz Lidla, ali pa par jurjev za oreng robo. Potovanja... Tisti kufe pri Vikiju konec tedna proti izletu čez par držav. Servis mojega Wja je en korak naprej od vrtne kosilnice. Kakšen KTM je raketna znanost in cenovno čisto drug hec. Ravno zato, nobeden ni bil prav konkreten z ciframi... Pa mogoče tudi zato, ker boljše polovice lahko berejo tole in se bojijo, da bo postavka za kondome padla na nulo.

Prioritete so pa vedno in prav je tako. Vsako obdobje ima svoje čare. Lahko bo napisal s5 zase, pa bi bilo malo preveč mimo dotične teme.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ciciban pravi:

Sem izračunal, čisto tako iz firbca. Tvoja ocena je zelo blizu. Jaz sem prišel na 1264,27 €/leto brez stroškov prenočišč, kufeta, hrane, ogledov, trajektov, pira, kondomov, sladoleda... 

 

V 8 letih je naneslo:

Za 2612.25 orlov za gorivo

Gume 1038.7

Tudi gume mi zdržijo precej dolgo... 

Uglavnem vsak motor in voznik je zgodba zase. Je pa neka realna ocena. 

 

koliko km ima w800?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, jskrablin said:

Če ne vračunaš in oceniš lastnega časa vloženega v vzdrževanje mopedov, pol ocena ni čisto realna.

wtf? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo 45K km. Zadnjih par let se vozim simbolično po par tisoč, prej je bilo precej več, pa so kilometri šli tudi na Švista in Helgo. Lahko bi  celo poletje nabijal kilometre v službo in nazaj cca 200km/dan, pa mi je preveč dolgocajtno in iskreno priznam tudi preveč rizično. Prosti čas raje namenjam tamalemu. Naokoli se zadnje cajte več vozimo z ADjem. Pa za kakšno leto sem še pečen, ker sem se spravil delat bajtico. Uglavnem, ko bom toliko daleč, da bom lahko nekam zakotalil žar vljudno vabljen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

wtf? 

Edini način da ignoriraš lasten časovni vložek v vzdrževanje mopeda je da rečeš, da je tvoj čas vreden 0. Kar verjamem da ni res. To je poanta onega malo zamotanega zapisa.

Btw, tud lastna garaža je daleč od zastonj. Lih eno dokončujem. Res daleč od zastonj ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti jo vsaj dokončuješ. Lej kako moja trenutno izgleda. Počasi bo... Se ni preveč za secirat. Imam občutek, da ravno ko jo bom spravil skupi, si bo pa mali kakšne bobne ali pa fitnes umislil, in bom s5 šraufal na dvorišču na plastični pručki in kose zlagal na staro brisačo. 

IMG_20190911_163501.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, jskrablin said:

Edini način da ignoriraš lasten časovni vložek v vzdrževanje mopeda je da rečeš, da je tvoj čas vreden 0. Kar verjamem da ni res. To je poanta onega malo zamotanega zapisa.

Moj cajt pr motorju je moj cajt za hobi. Ce se lotim, se mam  podobno fejst, med menjavo verige, al se pelat kratek giro.
 

Tud ce zapalim rostilj, se ne smatrm kot de delam v ostariji z grillom. Pac rad vrzem kos mesa na gardelo. 
Ce sam vijacis izkljucno zaradi prihranka, pol je to drugo.

2 minutes ago, jskrablin said:

Btw, tud lastna garaža je daleč od zastonj. Lih eno dokončujem. Res daleč od zastonj ?

Sm na podobnem. Precej je ze ustimano. Pravkar sm popisal material, da zaknaufam wc. Recimo, tle, pr fakin zidariji, svoj cajt prekeleto racunam zraven. Pr motorju pa ne.
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni radi šraufajo drugi ne. Nič narobe z enim in drugim. Meni je fajn. Servisiranje je zgolj 20 posto dela na motorju. 80 posto časa gre itak za sprotne stvari, za katere ravno tako rabiš neko osnovno orodje. Če znaš konec sezone odklopit in na začetku sezone priklopit akumulator, potem ga znaš tudi zamenjat. Z drugimi stvarmi je podobno. Daleč od tega, da nekdo ni "pravi" če ni ves masten. Vsakemu svoje. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam kaj naj bi pa sam sraufal? Tist kar je, je za gust, nujno serviser nardi :) Tko da ni treba nobene extra ure svojega casa kamorkoli uracunavat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno je samo olje in ostale redne stvari. Ali je to servis ali za gušt doma niti nima veze. Ostalo je opcija... Sam spucam enkrat na sezono prednji verižnik, spomladi spucam zavorne čeljusti, snamem zadnje kolo (bobnaste zavore), spucam stikalo tačke, namažem ključavnice in podobne pizdarije. Treba res ni, je pa motor malenkost bolj ziher. Pa včasih kaj snamem dol iz motorja, ker potem lažje pucam (prednja šipa, štitnik verige). Ja, ampak to je res koliko si dovzeten za te stvari... Daleč od tega, da je to nujno. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, DinDiin said:

Na uradnem servisu sraufajo, mi se pa vozimo. To je to.:)

Jaz recimo ne maram da mi sarijo na servisu po motorju/avtu.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ta časovna komponenta.... Peljat na servis, žnarat moji, da me pride iskat, naslednji dan da me pelje na servis... Pol ure mi gre, da sam zamenjam.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, krucymucy pravi:

Jaz recimo ne maram da mi sarijo na servisu po motorju/avtu.

praviloma vedno pride iz servisa s "poškodbami" zaradi hitenja in nepazljivosti... 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam z veseljem kar znam naredim doma, bolj pazljivo in natančno ter vem kaj in kako je bilo narejeno. Na uradni servis mi gre en dan dopusta, do bližnjega serviserja pa dva popoldneva po min 2 uri, na eno stran z vlakom, ker nimam svoje, da bi me vozila. ? Kdor ima uradni servis pred nosom, verjetno razmišlja drugače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Snečer said:

praviloma vedno pride iz servisa s "poškodbami" zaradi hitenja in nepazljivosti... 

 

Ja, takoj kaj opraskajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Snečer pravi:

praviloma vedno pride iz servisa s "poškodbami" zaradi hitenja in nepazljivosti... 

 

 

pred 8 minutami, krucymucy pravi:

Ja, takoj kaj opraskajo.

vidim da nimam samo jaz takšnih izkušen z (pooblaščenimi) servisi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stroški so od posameznika, do posameznika različni. Dvomim, da ima še kdo, ki ima isti motor kot jaz, isti strošek kot jaz.

Lahko napišem dnevni strošek svojih voženj.:

En dan jadranke mene pride... 630 km. Poraba cca 7l\100 km= je cca 50 eur benza..

Hrana in kafe dodatnih 15 eur, če plačam samo sebi. Hrano ne nosim, ker se mi "skuha". Stroška je cca 65 eur.

Če grem z Xt660r po okoliških hribih, naredim cca 120 km. Benza je za cca 8 eur. Porabim skoraj cel dan. Hrano pa s sabo vzamem. Kakšno banano, jabolko in sendvič. cca 5 eur. Strošek za cel dan motoriranja (z postanki) je cca 13 eur.

Obe vožnji vsebujeta daljše postanke. Kdo drug to prevozi v precej krajšem času, z manj postanki, lahko naredi več km... ima večji strošek. Lahko pa porabi manj časa in potem še kaj zasluži. Tako da točni stroški so od posameznika do posameznika različni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, skalar36 said:

Dvomim, da ima še kdo, ki ima isti motor kot jaz, isti strošek kot jaz.

Mal mešamo jabolka in karfjolo. Če je bla debata strošek motorja, je to strošek motorja, ne posadke. In jez sm bil zelo začuden, ko je Din prbil da motor porabi1500€/10000km. Najprej se mi je zdelo premalo, po kaklkulaciji pa vidim da ima zelo prav. Marsikdo ala MiNa pride skoz še za manj. Enim gume res trajajo po 10 kek in več,  Kolko jez porabim je drugo. 

1 hour ago, maus said:

matr ste zakomplicirali  :huh:

k je gnar se peleš, k ga ni se ne peleš ... :P 

Za trenutek odložimo miške, in se spomnimo vseh pozerjev z motorji in dopusti na kredit. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Shillien pravi:

 

vidim da nimam samo jaz takšnih izkušen z (pooblaščenimi) servisi :)

fajn je, ko to opaziš doma :) in ti naredijo dodatne stroške :) 

ne bom pa rekel, da se tudi doma kdaj ne "naučiš" kaj na lastnem motorju in potem odpravljaš neznanje ali nepazljivost

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut kawa prehaja na online registracijo servisa, kar pomeni, da če hočeš garancijo, nema više šmuglanja doma, vsaj dokler imaš garancijo. BMW, KTM pa še kdo, pa to itak že ima. 

 

Jest mam ogrooomno stroškov z mopedom. al jebiga, drugače ne znam. Če računam še moje delo čiščenje 1x tedensko, redno pranje, redno maxibrillanje, majkemi, še sam ne vem od kje mi dnar :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Za trenutek odložimo miške, in se spomnimo vseh pozerjev z motorji in dopusti na kredit. :D 

djmo se spomnit na njih z minuto molka :P ... js običajno kr odkeširam ;)

p.s.

vrednost, ki jo je @DinDiin napisal, je v povprečju kar prava ... če pa s sabo noste konzerve in pijačo, kot da bi imeli avtodom, potem se pa lahko kakšen evro prišpara ;)

je pa velka razlika al potuješ v vzhodno-južne države ali zahodno-severne evropske države ...

če se pa voziš od kala pa nazaj, tko kot jaz, se pa ni treba nič sekirat :P 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

matr ste zakomplicirali  :huh:

k je gnar se peleš, k ga ni se ne peleš ... :P 

precej blizu resnice

edini fiksni strošek je registracija in zavarovanje (tehnični, če je) oz če je odjavljen plačuješ dajatev na odjavljeno vozilo... to je recimo do 200 EUR na leto v povprečju

ostalo pa, kolko je denarja, toliko voziš in servisiraš

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, LunaticFringe pravi:

Ja, res je. K-care, kopijo dobiš, tale je zadnje dni oktobra

IMG_20191211_111756.jpg

srečno vožnjo al kak? :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!