Skoči na vsebino

Stroški z motorjem


Moto65

Priporočene objave

pred eno uro, J.a.m.e.s pravi:

Vidiš, tu se pa ne bi strinjal s tabo. :D Preden sem se odločil, da grem delati izpit za motor, sem bil strasten ribič (večinoma krapar). Če delaš nekaj s srcem in dušo, postane zadeva del tvojega življenja. Letno sem prelovil caa. 50dni, s tem mislim, da sem tolikokrat za vodo tudi prespal, dnevni ribolovi tu niso zajeti. Lovil sem takoj, ko se je led na vodah stalil, tudi če je bil zunaj mraz. Nekje od februarja pa vse do decembra. Opremo sem nenehno dopolnjeval, kmalu sem imel za vsako zvrst ribolova po par komadov palic, samo za krapolov sem jih imel 5, gumenjak, elektro motor, sonar, 2 šotora, enega za daljše kampanje, drugega za hitre dvo, tro dnevne, plinsko peč, da o kvalitetnih oblačilih ne govorim itd. Tako da je klet postajala vedno bolj tesna. :D Vedno kadar sem šel za vodo, sem moral mimo ribiške trgovine, kjer sem pustil kar nekaj denarja. Potem sem moral še sam nekaj pojesti, da o pijači ne govorim, sploh ko smo se s kolegi skupaj zbrali :D Dnevna karta caa. 20eur, če si lovil par dni zapored je bil tudi to kar velik strošek. Hočem povedati, da če delaš nekaj za dušo, te to veseli, ti ni noben strošek previsok. Ker sem imel dolgoletno željo po motorju, sem naenkrat postal v dilemi, ali motor, ali ribičija. Oboje si tako stroškovno, kot časovno žal ne morem privoščiti. Zato sem se odločil za motor in večino ribiške opreme tudi prodal. Tako da, če danes pogledam nazaj, sploh zdaj ko imam vso potrebno opremo, motor le ni več tako hud strošek. 

ok, zapisal si profesionalni ribolov. Pojdiva se raje športnega oziroma "turističnega" kot je večina motorizma.. Al pa takega z obale. Koneckoncev se tudi pri motorizmu lahko greš moto GP ali pa dirkanje. takrat rabiš tudi avtodom :P

Če hočem postati ribič rabim nekaj palic nekaj opreme, dovolilnico in grem na Vipavo, makar z biciklom-

Če hočem postati motorist rabim izpit, opremo in motor. Že vstopna investicija je višja.

Sicer pretiravamo z detajli. Hočem povedati, da je motorizem eden dražjih hobijev. Sicer pa, v kolikor se hočeš neko zadevo iti resno postajajo hobiji vse dražji, od smučanja, do plezanja, srfanja, padalstva itd..samo šah je poceni (pa prosim, ne me šahisti napadat, da so drage figure z diamanti swarovski, pa pot na turnirje v Ameriko :D)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem sam cincal ali naj se ne prav rosno mlad spet lotim motoriranja, mi je dal en kolega dober nasvet. Tudi mene je namreč zanimalo koliko globoko se mi bo to zažrlo v buđet. Pa pravi, da če nimaš toliko denarja viška, da greš lahko takoj po drug motor, če svojega sesuješ, nima smisla razmišlat o motorju. Sicer pa če je obsesija z motoriranjem dovolj velika, te itak nič ne more ustaviti. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Če hočem postati ribič rabim nekaj palic nekaj opreme, dovolilnico in grem na Vipavo, makar z biciklom-

Če hočem postati motorist rabim izpit, opremo in motor. Že vstopna investicija je višja.

Sicer pretiravamo z detajli. Hočem povedati, da je motorizem eden dražjih hobijev

pa pridi lovit v naše konce - s kolesom? na nočno kraparijo? pa da vidimo stroške.

dejansko je vstopna investicija za motor komot 4-5000e .. malo si poglej cene ribiške opreme recimo za krapolov pa seštej..ni veliko razlike..

si kdaj pogledal cene za mini železnice??:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

pa pridi lovit v naše konce - s kolesom? na nočno kraparijo? pa da vidimo stroške.

dejansko je vstopna investicija za motor komot 4-5000e .. malo si poglej cene ribiške opreme recimo za krapolov pa seštej..ni veliko razlike..

si kdaj pogledal cene za mini železnice??:P

prjatu, sem bil na krapu, razn da sem dobil krvave oči, k sem toliko bulil v plovček, vsi okoli mene so vlekli ven krape, jaz pa nič, je bila investicija točno ena palica. Pa ajd dodam še avto za 3 jurje.

Za 3 jurje tut kupim moped: kar pomeni stroški so enaki. :P

Profi ribolov= profi motorizem, zdej pa računaj.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Dr_Jakob said:

Vsaj pr motorju sta AO+ in Asistenca+ NUJNA. Ne se s tem hecat.

Asistenco imam preko AMZS, ki je vezana na osebo - za avto je bila 70 eur, pa je od lani naprej nimam vec - je veljala izkljucno za ta en avto, vozim pa naceloma 2 avta in dva mopeda... K sreci asistence v zadnjih 10ih letih nisem potreboval, AO+ pa se nikoli.

6 hours ago, Somrak said:

Ko sem sam cincal ali naj se ne prav rosno mlad spet lotim motoriranja, mi je dal en kolega dober nasvet. Tudi mene je namreč zanimalo koliko globoko se mi bo to zažrlo v buđet. Pa pravi, da če nimaš toliko denarja viška, da greš lahko takoj po drug motor, če svojega sesuješ, nima smisla razmišlat o motorju.

No tale mi je rahlo mimo. Ce ne drugega - malo kdo ima viska denarja. Denar ni nikoli viska. Ali pa imamo razlicne predstave. :D

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko na koncu potegneš skupaj, nima veze s kakšnim hobijem se ukvarjaš, vse ti nese približno isto denarja...

aja pa ko smo ravno pri višku dnarja, z veseljem pomagam rešit ta problem, če koga tare :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ribolov je lahko zelo pocen. En kolut laksa, 2 blinkerja in 1h strahu. :D 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, skalar36 pravi:

No ribolov je lahko zelo pocen. En kolut laksa, 2 blinkerja in 1h strahu. :D 

no pa smo tam.. za motor peljat ne rabiš izpita temveč znanje.gume lahko menjaš 1mm pod indikatorjem . še čelade ne rabiš..sam mal strahu. pa gorivo/blinkerje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

no pa smo tam.. za motor peljat ne rabiš izpita temveč znanje.gume lahko menjaš 1mm pod indikatorjem . še čelade ne rabiš..sam mal strahu. pa gorivo/blinkerje.

Temu se reče offroad, cross. Pa velik nas je začelo na tak nacin. Sam takrat je blo precej cenej, ce so te dobil, kt dons. 

Pa antipropaganda je tok mocna, da je huje, ce voziš neizpravno vozilo, kot pa gospodarski kriminal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in... če potegnemo rezime' ...  

stroški z motorjem so :huh: 

p.s.

s ste opazl apostof na e ... tako, da se mal ta e potegne .. kot da bi francosk govoru ;) 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

no pa smo tam.. za motor peljat ne rabiš izpita temveč znanje.gume lahko menjaš 1mm pod indikatorjem . še čelade ne rabiš..sam mal strahu. pa gorivo/blinkerje.

pa moped APN6 in greš v ribe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎13‎. ‎12‎. ‎2019 ob 18:00, DAMI34 pravi:

 

 

Poceni je, če kakih par jurčkov letno narediš. Ko pa zadeva postane obsesija in padajo letno cifre od 15kkm do preko 20kkm je pa kar drago. 

 

Moje mnjenje je, da to nikakor ni drago. Ker, če narediš 15-20k km (ali pa manj), je to gušt! In gušt (lahko poimenujete tudi drugače), ni nikoli drag! Vsaj v mojih očeh..... Guštaš pa toliko, kolikor ti dovoli finančno stanje....

Ps. moj gušt je tudi, ko grem v savno in dam za karto 30EUR+... mama vedno pravi, da preveč zapravljam, jaz pa ob tem uživam in bi tudi 50EUR+ dal :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Moje mnjenje je, da to nikakor ni drago. Ker, če narediš 15-20k km (ali pa manj), je to gušt! In gušt (lahko poimenujete tudi drugače), ni nikoli drag! Vsaj v mojih očeh..... Guštaš pa toliko, kolikor ti dovoli finančno stanje....

Ps. moj gušt je tudi, ko grem v savno in dam za karto 30EUR+... mama vedno pravi, da preveč zapravljam, jaz pa ob tem uživam in bi tudi 50EUR+ dal :D 

jp, trošenje denarja lahko tudi imenuješ gušt :P al pa duševna hrana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

jp, trošenje denarja lahko tudi imenuješ gušt :P al pa duševna hrana.

Vsako trošenje denarja (razen položnic in rednih osnovnih izdatkov), je neke vrste gušt. Pa čeprav se tega morda ne zavedaš... v nekaterih primerih gre za kratkotrajno zadovoljstvo, v nekaterih pa za dolgotrajno... :) 

In če ti motor nebi bil gušt, uživanje, sprostitev, verjetno nebi naredil toliko km in potrošil toliko denarja, ane? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

ok, zapisal si profesionalni ribolov. Pojdiva se raje športnega oziroma "turističnega" kot je večina motorizma.. Al pa takega z obale. Koneckoncev se tudi pri motorizmu lahko greš moto GP ali pa dirkanje. takrat rabiš tudi avtodom :P

Če hočem postati ribič rabim nekaj palic nekaj opreme, dovolilnico in grem na Vipavo, makar z biciklom-

Če hočem postati motorist rabim izpit, opremo in motor. Že vstopna investicija je višja.

Sicer pretiravamo z detajli. Hočem povedati, da je motorizem eden dražjih hobijev. Sicer pa, v kolikor se hočeš neko zadevo iti resno postajajo hobiji vse dražji, od smučanja, do plezanja, srfanja, padalstva itd..samo šah je poceni (pa prosim, ne me šahisti napadat, da so drage figure z diamanti swarovski, pa pot na turnirje v Ameriko :D) 

Profiji? Profiji so tisti strici, ki po jadranu skrajno neetično lovijo z ludarjem v kombinaciji s tramato in potapljači, podkupljena policija in inšpektorati, pa imajo ravno takrat, ko se to dogaja vedno delo s kaznovanjem otrok, ki brez kupljene karte namakajo plovce v bližnjem kempu... Zaradi njih so za prazno morje vedno krivi tako Italiani, kot otroci, ki v kempu futrajo babice... Cena opreme: Kot bi financiral  ekipo WorldSBK... Tu sploh ne gre za konjiček, ampak v večini primerov za organizirane kriminalne združbe, zato besede profi niti ni smiselno uporabljati...

 Zdi se, da je zelo malo ljudem jasno, kako drag lahko postane nek konjiček. Sam se z ribolovom namerno ukvarjam samo na morju in z minimalnimi stroški, kar pomeni nabavo najcenejše možne predvsem rabljene opreme in samogradnjo. Kljub temu, da lovim bolj po sistemu "močim kurac u Savu", zmečem za to zabavo letno vsaj 500 eur, v kar ni vštet prihod na morje,  hrana in pijača. Za motorje sicer zmečem nekajkratnik te vsote, a to predvsem zaradi samoomejitve pri ostalih konjičkih... Naj povem, da ob obisku lokalne  dobro založene trgovine Monster bite kartico zavestno puščam doma, , v žep dam minimalno gotovine... Lahko rečem, da ob zapravljenih skromnih 500 evrih na leto za to zabavo še vedno ne spadam med spodobnega "turista", kaj šele rekreativca... Malo hujši rekreativci vržejo v ta hobi en spodoben "moped" na leto... Drznem si trditi, da je motorizem proti ribolovu  cenovno popolnoma enakovredna zabava. Če nimaš težav z nečimernostjo, se za 1500 eur opremiš iz nule tudi če prej nisi imel čisto nič. Ker pa vrednost ribiški opremi pada hitreje kot staremu, še voznemu motociklu, je stroškovno ribičija morda celo malenkost dražja...

 

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, motozajebant pravi:

Vsako trošenje denarja (razen položnic in rednih osnovnih izdatkov), je neke vrste gušt. Pa čeprav se tega morda ne zavedaš... v nekaterih primerih gre za kratkotrajno zadovoljstvo, v nekaterih pa za dolgotrajno... :) 

In če ti motor nebi bil gušt, uživanje, sprostitev, verjetno nebi naredil toliko km in potrošil toliko denarja, ane? :)

a pol je poceni al ni, čist si me zmedu :ras::eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, SF pravi:

Profiji? Profiji so tisti strici, ki po jadranu skrajno neetično lovijo z ludarjem v kombinaciji s tramato in potapljači, podkupljena policija in inšpektorati, pa imajo ravno takrat, ko se to dogaja vedno delo s kaznovanjem otrok, ki brez kupljene karte namakajo plovce v bližnjem kempu... Zaradi njih so za prazno morje vedno krivi tako Italiani, kot otroci, ki v kempu futrajo babice... Cena opreme: Kot bi financiral  ekipo WorldSBK... Tu sploh ne gre za konjiček, ampak v večini primerov za organizirane kriminalne združbe, zato besede profi niti ni smiselno uporabljati...

 Zdi se, da je zelo malo ljudem jasno, kako drag lahko postane nek konjiček. Sam se z ribolovom namerno ukvarjam samo na morju in z minimalnimi stroški, kar pomeni nabavo najcenejše možne predvsem rabljene opreme in samogradnjo. Kljub temu, da lovim bolj po sistemu "močim kurac u Savu", zmečem za to zabavo letno vsaj 500 eur, v kar ni vštet prihod na morje,  hrana in pijača. Za motorje sicer zmečem nekajkratnik te vsote, a to predvsem zaradi samoomejitve pri ostalih konjičkih... Naj povem, da ob obisku lokalne  dobro založene trgovine Monster bite kartico zavestno puščam doma, , v žep dam minimalno gotovine... Lahko rečem, da ob zapravljenih skromnih 500 evrih na leto za to zabavo še vedno ne spadam med spodobnega "turista", kaj šele rekreativca... Malo hujši rekreativci vržejo v ta hobi en spodoben "moped" na leto... Drznem si trditi, da je motorizem proti ribolovu  cenovno popolnoma enakovredna zabava. Če nimaš težav z nečimernostjo, se za 1500 eur opremiš iz nule tudi če prej nisi imel čisto nič. Ker pa vrednost ribiški opremi pada hitreje kot staremu, še voznemu motociklu, je stroškovno ribičija morda celo malenkost dražja...

 

in ti verjamem, verjamem tudi Jamesu.

Ampak vi2 sta namerno v nek hobi vložila nekaj več. tako kot sta v ribolov nametala denar, ja tudi čoln se lahko kupi, al pa ribiško ladjo, lahko kupiš H2R al pa kako pregrešno drago MWagusto.

Moj zapis je bil pa v smislu štarta nekega hobija. sicer pa ni bistvo toliko, kaj stane, ampak samo dejstvo, da v kolikor se nekoliko več voziš (pa četudi imaš moped za 3 jurje) zadeva stane. Stane vzdrževanje, stane oprema, gume in sam izlet.

Namesto ribolova, bi lahko zapisal biciklizem, pa bi se oglasili tisti, ki majo bicikle za 10 jurjev in več iz karbona, da tudi biciklizem ni poceni.

Pa je, kupiš normalen bicikel in se voziš simpl, sem počel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Proporcialno sem vložil približno toliko, kot nekdo, ki je kupil motor za jurja, oa nakupa plovila v teh 500 eur sploh nisem upošteval... Do stroškov primerljivih s tremi tisočaki pri motorizmu je pri meni še zelo daleč...

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je poanta tako kot pri ribolovu, kot motorizmu:

kolko para, tolko muzike :P

Teoretično se da poceni shajat, kaj hitro pa postane drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

a pol je poceni al ni, čist si me zmedu :ras::eek:

Nevem, ti povej? Če ti je drago, zakaj pol tolko kilometrov delaš? :) 

Jaz niokoli, ampak res nikoli, nisem vodil evidence porabljenega denarja za motorizem...pa imam finance hudičevo dobro popedenano... Ker to je bil moj užitek in čas preživet na motorju je bil neprecenljiv. Vsak izlet je bil po svoje nekaj posebnega (tudi izlet v Piran :lol1:) in ni denarja, ki lahko kupi te spomine in občutke... tko da, kolko je koštalo, je koštalo.... in tudi ko nabavim naslednji motor, bo isto... in ne vem, ali je bilo poceni, drago...vem pa, da je bilo v mejah mojih zmožnosti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, motozajebant pravi:

Nevem, ti povej? Če ti je drago, zakaj pol tolko kilometrov delaš? :) 

.

ker sem odvisen :( in to tolko, da mam 2 mopetka, za vsak primer, če je en na servisu in odvisnost pa ni poceni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne vem če je odvisnost, meni pravi moja da imam bolezn za zbirat in šraufat smeti ?, vse se da pooravit, če vidim nekaj poceni in skoraj vozno me že srbijo prsti (in pol imam polno garažo, klet, barako, kosov, rezervnih delov, projektov v izdelavi...) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

ker sem odvisen :( in to tolko, da mam 2 mopetka, za vsak primer, če je en na servisu in odvisnost pa ni poceni :P

 

Kot sem že napisal avtorju teme... bistvo je proračun... za nekatere je lahko tvoj letni izdatek za motorje SVINJSKO drag, za tebe je samo drag, za nekatere je pa samo pljunek v morje :) 

Drago, poceni... relativen pojem :) 

Ne jamraj, če bi ti bilo drago, nebi imel dveh mopedov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, smasher pravi:

Ma ne vem če je odvisnost, meni pravi moja da imam bolezn za zbirat in šraufat smeti ?, vse se da pooravit, če vidim nekaj poceni in skoraj vozno me že srbijo prsti (in pol imam polno garažo, klet, barako, kosov, rezervnih delov, projektov v izdelavi...) 

tut ti si odvisen :P pa od šraufanja. Tvoja ma prav.

pred 23 minutami, motozajebant pravi:

 

Ne jamraj, če bi ti bilo drago, nebi imel dveh mopedov :)

lahko jamram, saj nista bla poceni :P

 

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Največji strošek je zivljenje. Treba je jest, treba je pit, pa oblečt se je treba, pa včas se ga napit, pa kak hobi met, pa zeno, pa otroke.... Itd. Najceneje je ce kupiš 2m strika, pa ni več stroška. Denar je pa samo orodje, s katerim naj bi se dosegel nek cilj. Denar naj ne bi bi končna destinacija. Ce pravilno delas z njim, se z majhnimi zneski da marsikaj.

Zame največji revež je tist, ki ima poln bancen račun, pa nobenih izkusen ali svobode da bi ta denar porabil za tiste stvari, ki ga osrecujejo.

Nejvecja bedarija ki jo v tem lajfu lahko nardiš je , da umres z polnim bančnim racunom.

poznam tipa (moj šef) ki je točno to, kar si zapisal. tok je škrt, da nosi hlače in čevlje pokojnega fotra in večino zadev, kar nujno rabi kupi pri kitajcih. 

Jebenti, tut on ma hobi, pa drag je.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!