Skoči na vsebino

Stroški z motorjem


Moto65

Priporočene objave

pred 14 minutami, Kugelschreiber pravi:

pretiravaš u 3pm. 500kun je benz do pakle pa nazaj. servis motorja je servis motorja. impeler namest olja, 2t olje namest gume. ene. na tri leta. in če čist vsakič ko loviš,  zlomiš dve palci, well, nek delaš narobe. 

Kaj pretiravam? Spodobna palica košta 150 eur+, pa se čist glih tko zlomi kot una za 500 eur, al pa una za 20€ pr kitajcu, kakršne sem začel tudi sam kupovat... Narobe delam samo to, da lovim z relativno lahko opremo, saj karta ne dovoli težje... Sicer pa kakšen užitek je vleči iz vode ribo, ki sploh ne ve, kaj jo je zadelo, ker je zaradi "teže" opreme popolnoma brez možnosti?

500 kun do Pakle... Če bi jest imel takega požeruha med čolni, kot ga imaš ti med motorji, bi že od Mander do Mauna bankrotiral... ?

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

 

Oprema kakršno kupujem, je primerljiva opremi za motocikel  iz Lidla... Da bo primerjava poštena, morava na obeh straneh odšteti vrednost čolna in motorja... Si še pripričan, da je motorizem dražji?

da, ker sem ob omembi ribolova imel v mislih rečni ribolov, na domači reki, z letno dovolilnico in izven sezone kakega krapa na jezeru (kar počne večina hobi ribičev). V tvojem primeru, je pa lahko enak ali dražji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

da, ker sem ob omembi ribolova imel v mislih rečni ribolov, na domači reki, z letno dovolilnico in izven sezone kakega krapa na jezeru (kar počne večina hobi ribičev). V tvojem primeru, je pa lahko enak ali dražji.

Pri sladkovodnem cene kart igrajo precej vidnejšo vlogo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

zame nista bla poceni, zate pičkin dim :P

Izraz "ni poceni" je:

ko se tisti ki odkarta določen znesek, čist tko malce zamisli in se vpraša, če se bo na TRR računu, že mal poznalo. Recimo za Z900 (8,5kek) nisem niti trznil, za GTja (20 kek) pa sem že z enim učem. :D

Upam, da sem pojasnil definicijo "ni poceni".

 

To je zame ultra ful drago ? js za tak dnar 3 leta delam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Sicer pa ne vem zakaj se prepucavamo z ribičijo, a šahist se ne bo noben oglasil?

 

Zgleda da ne. Lahko se pa modelar. Tudi tu je lahko v teh časih vse skupaj zelo poceni.

Ko pa se začne, je pa tudi tu meja nebo. Kaj ne S5-NORC?

Pri meni že dolgo ni več poceni...:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

400 kubikov radialc. Več kubikov, kot jih je imel moj prvi motor in dražje kot je vreden sedanji. Vsak ima pač svoj fetiš. 

Btw Glih folijo peglam na enega akrobata. 

S400_3_800x800.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

jest sem ugotovil, da je najdražji šport:

z motorjem u ribe :P

 

jaz sem pa že davno izračunal , da je z motorjem ceneje.. odpade plačevanje parkinga (piran 19e na dan garažna hiša)..za 300 km 12e manj goriva..

pred 8 urami, ciciban pravi:

400 kubikov radialc. Več kubikov, kot jih je imel moj prvi motor in dražje kot je vreden sedanji. Vsak ima pač svoj fetiš. 

Btw Glih folijo peglam na enega akrobata. 

S400_3_800x800.jpeg

to delaš caferacerja al custom? verjetno za solo vožnjo ane..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič od tega. Tole je slika motorja za modelček. Pri 6K plus za takšno igračo mi je malo prevelik. Bi se ga pa dal res verjetno stlačit v gištel od motorja. Vsak hobi ima precejšen razpon glede stroškov. Vsak pač zapravi kolikor lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, motozajebant pravi:

To je zame ultra ful drago ? js za tak dnar 3 leta delam :P

sej to ti pravim, ni poceni :P

 

pred 12 urami, Joker pravi:

 

Zgleda da ne. Lahko se pa modelar. Tudi tu je lahko v teh časih vse skupaj zelo poceni.

Ko pa se začne, je pa tudi tu meja nebo. Kaj ne S5-NORC?

Pri meni že dolgo ni več poceni...:

 

to ti pa verjamem, sploh ko pogledam NorČeve avione, kjer bi zlahka kakega hrčka, lisico al pa @mauspeljal v pilotovi kabini. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, večina hobijev je lahko dragih. Dražjih od motorizma.

Kot muzikant sem dal za inštrumente in opremo vse skup okrog 12.000 evrov. Najbrž še več, pa raje ne računam bolj natančno. Za vzdrževanje je šlo vsaj 300 evrov letno. Za bencin, da sem se vozil na vaje in tu in tam kakšen špil, je šlo še ziher 1.000 evrov letno. Kot muzikant imaš sicer možnost zaslužka, ampak jaz sem kot muzikant zaslužil enako kot kot motorist. Nič!

Motorizem je v mojem primeru cenejši hobi kot muzika. :) Največja žalost pa je, da sem, kljub temu, da več nisem muzikant, trenutno v fazi nakupa klavirja. :D 

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Vin pravi:

Ja, večina hobijev je lahko dragih. Dražjih od motorizma.

Kot muzikant sem dal za inštrumente in opremo vse skup okrog 12.000 evrov. Najbrž še več, pa raje ne računam bolj natančno. Za vzdrževanje je šlo vsaj 300 evrov letno. Za bencin, da sem se vozil na vaje in tu in tam kakšen špil, je šlo še ziher 1.000 evrov letno. Kot muzikant imaš sicer možnost zaslužka, ampak jaz sem kot muzikant zaslužil enako kot kot motorist. Nič!

Motorizem je v mojem primeru cenejši hobi kot muzika. :) Največja žalost pa je, da sem, kljub temu, da več nisem muzikant, trenutno v fazi nakupa klavirja. :D 

Takšnega kupi, pa boš prišparal. :D

1057754594_prenos(11).jpg.4b5cc2c3a9df94a00f4d0d22e29f139e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Vin pravi:

 @Scarabeo 500, če kupim takega, potem mi tudi ne bo treba študirati, kako naj prestavim pohištvo, da bo imel prostor v stanovanju. :D

Dvojna korist. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Darko3g pravi:

Črno je, tri noge ima in na steni visi.

kaj te briga kako imam opremljeno stanovanje... sorry - sem pač iz glasbene familije.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 12. 2019 ob 7:34, Darko3g pravi:

Črno je, tri noge ima in na steni visi.

nebrit kristus, kateremu je odpadel spodnji del obleke :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem nekje zasledil tole blok shemo - ne definira povsem stroškov motoriranja, je pa lahko v pomoč pri upoštevanju ostalih vplivnikov na odločitev ... :whistle:

69371764_518087172329964_8081599773427105792_n (2).jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se pred časom odločil da ono svojo trial kobilico obnovim. Letnik 2010, pri meni bo počasi dve leti, sem v zadnjih nekaj mesecih precej treniral z njim. Strošek obnove bo blizu stroška nabave. Ki je bil malenkost prek 2k. To je samo material (dobrega jurja je že šlo papa), brez lastnega dela in dela pri mehaniku. Še vedno bo vse skup naneslo manj kot če bi šal novega kupit. Pri trialu res ni razlike med 10 let starim strojem v dobrem stanju ali novim strojem vsaj ne pri mojem nivoju (ne)znanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, smasher pravi:

itak je že 3/4 teme off topic... đabe  razmišljam kaj bi si kupu za konc leta, ko tik pred božičem crkne šporget... 

v stilu te teme:

ribiško palico, potem šporgeta ne rabiš.

pa dobro čelado :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, mojčka97 pravi:

Živijo,

sem sveža motoristka pa me zanima kam peljati na servis in blokiranje v pomurju, in sicer za Yamaho, normalna cena in dobra kakovost? Hvala 

Mojčka isto vprašanje lahko postaviš tudi v sklopu yamaha.. tema servisi.

 

ali v točno določeni temi za tvoj moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strosek?

Tocno tak kokr si ga nardis. Lah das gume za 130e, lahk pa za 350. 
Za servis das lahko 200 ali pa 40, ce naredis sam. Gre pa vse premosorazmerno s casom ter kilometri.

Pes je strosek, ne pa ribičija.. ne se hecat ?

Od oka 300-400e/mesec, ce ni veterinarja :) 

72F02B15-449F-47DF-9525-61D47C996063.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!