Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2020


MiNa

Priporočene objave

Dans sva Jadrolinijo vtisnila :)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Dans sva Jadrolinijo vtisnila :)

 

 

Kje se pa spet klatiš, a nimaš doma??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, notranc pravi:

Kje se pa spet klatiš, a nimaš doma??

To je splav čez Vltavo do Dolni Vltavce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Mavti said:

Ta vikend pa malo po prekmurju motorirat:scut: tja med Lendavske gorice:photo:dobrih 700 km:whistle: odlično je bilo:)spacer.png

20200808_160207.jpg

20200808_161618.jpg

20200808_161716.jpg

20200808_162206.jpg

20200808_162449.jpg

20200808_163806.jpg

20200808_171628.jpg

Mogoče kdo ve čemu je služil ta precej velik  tovarniški objekt v Dolgi vasi

20200808_163429.jpg

20200808_163437.jpg

Nič posebnega ozirom omembe vrednega/zanimivega. Gre za bivšo Lendavsko opekarno, ki je v fazi rušenja..

3 opekarne (lendava, dolga vas, dobrovnik) so delovale v letih pred 1950 v domeni 'gradbenika' (prej 'remont') iz Lendave. Kssneje se je sgp gradbenik združil z Konstruktorjem mb.. Zgobda naprej je jasna.. Je pa gradbenik postavil marsikaj v Lendavi, še za časa Nafte Lendava..

Kot večina zadev v Lendavi, brez prave zgodbe, ki bi skomercializirala vso zadevo in jo naredila turistično zanimivo.. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Darko3g pravi:

Prebral sem precej pohval na račun postrvi pri Madroniču in sklenil preveriti. Zjutraj iz MB preko Podčetrtka, Lesičnega, Brestanice, Škocjana in Šentjerneja do Novega mesta. Vmes sem šel v Dramo (opero in balet sem izpusti), ko sem že cedil sline po ribah pa naenkrat v maline - no mimo Malin. Po kratkih 4 uricah pa pohvala kuharju in vsem, ki ste ga priporočali. Odlična postrv, glavna prednost pred tisto v Konjišču ali pri Vinetuju je ravno oddaljenost od Maribora (4 ure proti eni uri).

Ko sem ribo pojedel, sem jo dal še plavat v Kolpo. Voda tako mrzla, da po dveh minutah nisem več čutil nog pa sem raje skočil not. Nazaj grede čez Metliko, Vahto, Novo mesto in Kostanjevico, kjer sem si privoščil odlično tortico in kapučino pri Žolnirju. Tudi tukaj ohladitev v malce manj mrzli vodi (290 Kelvinov), zaradi vročine sem moto hlače oblekel kar čez mokre kopalke in veselo domov. Približno 400 km.

V kolikor te še kdaj pot zanese v to smer, priporočam smer Črnomelj-Dragatuš-Vinica. V Vinici zaviješ desno proti Staremu trgu ob Kolipi in spust do Mandroniča na ribe. Od tam pa nadljujeješ preko Petrine (Brod na Kupi)v deželo Petra Klepca do Osilnice...dvig po ridah in proti Kočevski Reki. Tam izbiraš med levo proti Gotenici in naprej proti Ribnici...ali pa v Kočevski Reki desno proti Štalcerjem in Kočevju dalje smer Smuka-Žužemberk preko Trebnjega do Sevnice.

Vse naštete smeri so slikovite in uživaške...del od Kočevja preko Smuke pa pazljivo...tam te hitro zavede v desnem zapestju....je pa na tem odseku prav zaradi tega ugasnilo že prenekatero motoristično življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, LunaticFringe pravi:

Priden, k si čeladi prvošču sladico

nj raj poje sladico kot mene :huh: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Vito23 pravi:

In danes spet dopustniški izlet. Cilj otok Cres, točno mesto Valun. Plaža noro lepa z noro lepo vodo. Prvič sem bil na Cresu in moram rečt, da par odsekov je zelo lepih za gumo olupit...

V Valunu so pred leti snemali reklamo za Eva sardine...

Naslednjič zakrožite še do uvale Koromačno

https://goo.gl/maps/WT97Modu9KsBCAp66

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 8. 2020 ob 18:57, Tedybear pravi:

Z mopedom do rampe. Do vrha samo še peš.

včeraj bil na mangartu.spuščajo samo koliko je mesta na parkingu na vrhu,potem je rampa zaprta ,koliko jih pride dol toliko jih spušćajo gor,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, honda 750 pravi:

včeraj bil na mangartu.spuščajo samo koliko je mesta na parkingu na vrhu,potem je rampa zaprta ,koliko jih pride dol toliko jih spušćajo gor,

...to pomeni, en avtomobilist dol, dva motorista gor ali je ena za ena ne glede na tip vozila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, vandrovec pravi:

...to pomeni, en avtomobilist dol, dva motorista gor ali je ena za ena ne glede na tip vozila?

to pa ne vem ,vem samo da zjutraj rinejo gor avtomobilisti in potem gor cel dan trimčkajo ,jas sem bil gor že zjutraj ob 8.30 pa je bilo že 80 procentov že polno,samo par motoristov,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!