Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2020


MiNa

Priporočene objave

Ob 11. 10. 2020 ob 13:02, izibajker pravi:

Včerajšnja. Najprej na krajši obisk v dolenjske hribe, kjer sem nabral par kil orehov izpod drevesa, ki ga je posadila mati. Pa naprej (oz. nazaj) ob Savi. V Radečah me prešine misel, da se že kar nekaj časa nisem peljal po desnem bregu. In grem. Čez stari mestni trg se pride do tega lepega mostu (fotke so izposojene iz Gugla).

radece.thumb.jpg.9d7f767fb9d654ebe85ecf334d24600e.jpg

 Na tisti skupini znakov je bil tudi eden (na zgornji fotki ga še ni), ki je lepo ilustriral Prepovedan promet za vsa vozila (s pripisom Razen za dostavo in stanovalce). Nič, gremo probat, pa da vidimo kaj bo. Mimo Zidanega mosta je šlo lepo počasi gladko. Levo na sliki je stavba železniške postaje, desno pa dva mosta, naše najpomembnejše železniško vozlišče (en krak pelje iz smeri Dunaj-Graz-Mb-Ce. Drugi pa ob Savi v smeri Krško-Zg...) 

zidmost.thumb.jpg.fdb6b63a07cf85a0c90f277611905b37.jpg

Par kilometrov naprej (tu nekje, kjer je na zemljevidu z rdečo označeno) pa je bila totalna zapora ceste. 

1973001522_obvozhrastnik.thumb.jpg.26a77b57bb054ba807f3d9fba8eebccf.jpg

Vidim tablo "Obvoz", ampak vidim tudi zelo zelo strmi breg (kot kanjon), ki je za ta obvoz na voljo. Tuhtam, nazaj do Radeč se mi ne da, torej gremo v hrib. Ampak hrib (rumena linija) ne bi bil nič posebnega, če ne bi bilo vse skupaj še malo začinjeno. Klanec, da bi se še peš grizel v kolena, ozka pot, skoraj polkrožni ovinki, kanali po makadamu, na momente neutrjena, mehka podlaga... Kar nekajkrat je zelo malo manjkalo, da se nisem zložil, pa take grape so bile, da me do pomladi sigurno ne bi našli... Aja, še to. Nekje vmes mi je uspelo, da sem sfalil, in se po par sto metrih kar naenkrat znašel "na koncu", kjer se pot konča. Dve bajti plus skedenj, spredaj parkiran avto, pa nikjer žive duše.. Komaj sem obrnil na tistem peskastem dovozu...

Če bo kdo v prihodnje tam okoli raziskoval, naked ali ss tip motorja naj ne bo prva izbira...  

Malo pred skednjem  greš v klanec levo, potem pa samo naravnost gor in dol v dolino! Ja vem živa jeba... sva prevozila!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dadi pravi:

Malo pred skednjem  greš v klanec levo, potem pa samo naravnost gor in dol v dolino! Ja vem živa jeba... sva prevozila!

Nimava istega skednja v mislih. Od tega "mojega" (glej rdeč križec na tej sliki) ni nobene poti naprej. Povečaj si na Gugl maps.

1375652641_koncpoti.thumb.jpg.dc8ead46b336dae0a1a6f58de71362ad.jpg

Edina prevozna je tista, ki sem jo že na prejšnji sliki z rumeno označil.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Spasku pravi:

Danes samo 2 fotki iz turce po Krasu.Za jesensko listje ni še čas bo treba počakat še 14 dni.Na Prvačkem polju me je piču  LunaticFringe s Kawo za vse solde.Sva se pa že prej srečala v Komnu.

 

Ni blo sile, še z nogo sm mel cajt pomahat. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, LunaticFringe said:

Ni blo sile, še z nogo sm mel cajt pomahat. ?

Sm cakal prijatlja z cuperjem ce ne bi sprobala kateri  bolj stegne do konca ravnine da koncno resimo al Kawa al Honda:lol1:

Popravljeno . Popravil Spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, MitcH' pravi:

Po slikah sodeč ni tako slaba cesta kot praviš :naughty:

Ni tako slabo, prvi del kar ok makadam, na koncu zadnji del je slabši, a vse se da prevozit, tudi z SS gumo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, ligenjček pravi:

A se gremo smučat? ?

 

 

ti si pa več na šudru kot na tarmacu s svojo mindžo....si že razmišljal da bi zamenjal za kakega ADV..?

vinjeta je pa zakon ane da je....??

Popravljeno . Popravil Satao
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Satao pravi:

ti si pa več na šudru kot na tarmacu s svojo mindžo....si že razmišljal da bi zamenjal za kakega ADV..?

vinjeta je pa zakon ane da je....??

Stanovanje si delam, pa sem KTM-a prodal, tako da se more navadit še na teren ?, prej sem imel za vsak namen svoj motor...mogoče pa kdaj.. sicer pa moja ninđa je itak skoraj že ADV ?

kar se pa vinjete tiče, samo 1x sem jo kupil - najslabše zapravljenih 7,5€ v mojem življenju ??

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!