Skoči na vsebino

Dakar 2020


Snečer

Priporočene objave

pred 7 minutami, Snečer pravi:

Bil sem v puščavi, seveda ne z motorjem :) 

Ampak še enkrat, zakaj primerjaš mene kot gledalca, s tekmovalcem?

Kakšno povezavo ima moj obisk puščave z rezultatom in nastopom Marčiča?

-------------

Potem bomo pa spremenili pravila in bodo v tej temi pisali lahko samo udeleženci dirke Dakar? ok?

Imam svoje mnenje, ki sem ga argumentiral, četudi morda iz vidika gledalca.

Ti pa če si že tam v boksih pa nam povej tisto, kar ni vidno gledalcem in ni v časopisih ali drugih medijih.

Zato, ker komentiraš in praviš, da je to enostavno in, da so sami amaterji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za "tovarniškim" dirkačem ima 12 ur in pol zaostanka.

Je pa res, mu je tista matica vzela kar precej časa, morda bi bil lahko precej višje. A najbrž v tej kategoriji tudi niso najjaći igrači v vseh pogledih.

Trenutno vodi nek Romun, ki že ima izkušnje iz Dakarja in je 2105 zmagal v maraton skupini.

Naš je na 9. mestu v tej razvrstitvi motul, slabi dve uri za 8. mestom, kar bo težko, če ne bo presenečenj, do kraja je še 5 etap. A kakor se lahko drugim zalomi, se lahko kje spet "pojavi" matica.

Ne vem, kakšne rezultate ti gledaš...

1580136787_Breznaslova.jpg.2e716a52dd9da8fbd3ef534b666f8672.jpg

pred 8 minutami, jvalant pravi:

 Dej nehi no... Ne vem ali res ne ves kako tezka je ta dirka in offroad, al se resno samo delas norca... V obeh primerih, je to slabo.

Lej, če sprašuje ali navaja bedarije, ne more biti drugačen odgovor. Naj sam predstavi svoje rezultate. Zato pa sem vprašal, kaj je poanta takšnih primerjav, a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Rdeči pravi:

Zato, ker komentiraš in praviš, da je to enostavno in, da so sami amaterji. 

Tile so amaterji, tu ni profi dirkačev, hobi "dirkači", entuziasti itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem ko se podjebavate o tem kdo bi in kako bi, samo en od komentarjev s tujega foruma o pokojnem Goncalvesu:

Shockingly, what no-one is saying is that he sacrificed his own aspirations multiple races in order to help others. 2012 and 2016 come to mind but there might have been others I don't recall.

2012: Stopped in the mud to help Despres unblock his bike. The thanks he got was that Despres bailed on him afterwards, so he got stuck in the mud himself.

2016: Stopped to support Matthias Walkner for a while until medical help arrived. And of course, this wasn't mentioned when Eurosport had a documentary on Walkner's year - injury and recovery.

I'm also quite sure there was yet another year he was leading the general classification and his bike failed him...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

400km (100km gor al dol) v peklenskem tempu, hudi vročini in brezpotjih samo roadbookom na hard prevozit zmore malo Slovencev (verjetno bi jih že na prste preštel) in to je samo dnevna etapa, kaj šele servisiranje ponoči in ostale zadeve. Globok poklon vsem, ki sploh uspejo kak dan prevoziti, kaj šele priti do cilja. Da ne omenjam padcev, ki so normalni za vsako etapo, pa poberejo in na polno dalje.

Saj je tudi Charles Borman turistično poskušal, pa so videoposnetki na tubi do kreša, zlo dobre ima tudi Lindon Poskitt, sem ga že lani spremljal v male moto od priprav do konca.

Tule je en od videov, kjer se vidi kako "turistična" je vožnja. (6.30 dalje)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, Gaunar Jokl said:

Medtem ko se podjebavate o tem kdo bi in kako bi, samo en od komentarjev s tujega foruma o pokojnem Goncalvesu:

Shockingly, what no-one is saying is that he sacrificed his own aspirations multiple races in order to help others. 2012 and 2016 come to mind but there might have been others I don't recall.

2012: Stopped in the mud to help Despres unblock his bike. The thanks he got was that Despres bailed on him afterwards, so he got stuck in the mud himself.

2016: Stopped to support Matthias Walkner for a while until medical help arrived. And of course, this wasn't mentioned when Eurosport had a documentary on Walkner's year - injury and recovery.

I'm also quite sure there was yet another year he was leading the general classification and his bike failed him...

 Ja, Goncalves je bil dec kot se sika! Vedno pomagal drugim, in se nikoli predal... Letos je sam sredi nic zamenjal agregat in koncal etapo...
 

 Borec do kraja! RIP Paulo! Lep filmcek, pove vse o Paulu...  :(

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, noben ga ni silil, da gre ego pumpat na to tekmovanje. Odločil se je sam in prevzel riziko, nezgode se dogajajo. 

A niso pomembne, že jutri se bo na polno ožemalo, sredo pa še bolj, pokojni že pozabljena zgodba. Zaradi ega, zmage, nagrade... Saj ni šel v rudnik delat, da bi nahranil družino, tam je zaradi hobija,nihče ga ni silil. 

Ne vem, kaj si mislijo njegovi starši, kot tudi si ne morem predstavljati, kaj vse doživljajo prebivalci sosednjega Jemna, kjer že leta divja vojna in umirajo od lakote in naboja. 

A to nikogar ne briga, da bi bojkotiral tekmovanje, ki se odvija tako blizu klavnice, ker je gostitelj klavec in denar vladar. 

Dok sipam motul sem sponzor tudi jaz... zanimivo...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Dok sipam motul sem sponzor tudi jaz... zanimivo...

Ja, ampak posredno tudi prispevaš k razvoju, saj tekmovanja prispevajo k izboljšavam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Dok sipam motul sem sponzor tudi jaz... zanimivo...

Js bi na tvojem mestu sipu kakšno BosnaUlje... zanalašč, da nauš sponzor ... garantiram ti, da BosnaUlje še dolgo ne bo pokrovitelj kakšnemu vrhunskemu tekmovanju :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, maus said:

Js bi na tvojem mestu sipu kakšno BosnaUlje... zanalašč, da nauš sponzor ... garantiram ti, da BosnaUlje še dolgo ne bo pokrovitelj kakšnemu vrhunskemu tekmovanju :P 

Čak, ful tezav si mi povzrocu. A ni Dakar neka rekreativna liga? Amaterji in entuziasti? Tako delc od vrhunskosti, de je 2014 letnik motor se konkurencn? 
 

Drugo, ena ex jugoslovnska voda je bla generalni opremeljevalc Dakarja. Ne mesta v Seneglu, rallyja Dakar. Zeleno/viola logo. A je bla hrvaska srbska al bosanska, je (meni) isti klinc. Bit ziher, de bosnaulje, ina, al pa optima modrica ne bodo sponzorji vaškim eventom tipa Dakar, je v tem ludem svetu, naivno. 
 

se cca 1200km dirke je ostalo. Ni malo. Prvi KTM je trenutno cetrti.  Brabec in Honda bota pod hudim pritiskom. KTMjevci pa tudi. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Kugelschreiber pravi:

Čak, ful tezav si mi povzrocu.

Js sm zato tukaj, da vam povzročam težave :jezik:

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da zberemo sponzorje in pošljemo naslednje leto Snečerja na Dakar. Da jih malo pošola. In to z versysom.  Kufra z orodjem niti ne rabi poleg. 

 

P.S.: Malo se hecam, ampak enako debato sva imela midva lani. Ker nisva prišla skupaj sem raje popustil in se umaknil. Letos vidim, da se zgodba ponavlja. :D 

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobene dečve ne vidim v malle moto/ motul.. torej so vse v tovarniških ekipah...vozijo , se skopajo , jih zmasirajo , napojijo in nafutrajo..pa spančkat v "hotel" ..zjutraj je moped ready to go.. 

Ob 12. 1. 2020 ob 15:04, Snečer pravi:

Motorji po klasah so toliko različni po performansah? 

Ob 12. 1. 2020 ob 13:16, Snečer pravi:

Marčič počasi pleže, a zdaj je prišel do točke, ko je za višja mesta precej oddaljen:

1. skupno: 64/81+ 

2. motul: 9/17+ 

3. maraton: 15/19+

4 dekleta še vedno spredaj, pol urce ima da najbližjo ujame (ki je prvič na dirki)

Je Marčič prišel z bogatimi izkušnjami na Dakar iz drugih prvenstev, al se je prijavil kot "izletnik", nabral sponzorje in sedaj nastopa ter se uči?

Jaz pač tega ne razumem oziroma razumem. Prišel je sodelovat, nima pa materiala in znanja, da bi zmagal. Hobi rajder in od njega se pač ne pričakuje nič ali.

Če bi pa na Dakar poslali mojstra Gajserja pa bi vsi pričakovali, da jih bo šolal. Morda pa tudi to kdaj dočakamo.

a si kdaj prebral pogoje za prijavo na dakar? se mi krepko zdi da nisi.. 

The candidate Rider must have a minimum of recent experience in motorcycle/quad racing in order for the Organizer to ensure his physical abilities. The candidate Rider must at least provide proof of participation in a FIM World Championship event and/or any other event included in the FIM calendar or their national calendar.

https://netstorage.lequipe.fr/ASO/motorSports_dak/reg-mq-dk20-uk.pdf

brez udeležbe na FIM dirkah/vztrajnostnih relijih  nižjega razreda od dakarja noben "amater" nima osnovnih pogojev za prijavo...

aja - dirke v FIM koledarju so kar redke..

Ob 12. 1. 2020 ob 16:08, Snečer pravi:

jaz mislim, da bi ob enakih pogojih z lahkoto prepeljal etapo, pa ti?

če odbijemo eno ničlo pri kilometraži bi ti mogoče uspelo v tvojem letnem dopustu..

Ob 12. 1. 2020 ob 16:13, Snečer pravi:

Marčičev doseg in uspeh bo cilj, to je pa tudi vse, niso pa to neki presežki.

Klase so si izmislili zaradi udeležencev, to je kot v prvem razredu osnovne šole, kot na koncu vsi dobijo neko pohvalo, pa četudi zaradi pričeske.

The route of the first edition of the Dakar in Saudi Arabia explores the vast expanses of the largest country in the Middle East. The drivers and crews will be facing a total of 7,500 km, including 5,000 km of specials, five of them longer than 450 km. In a country where the desert is king, 75% of the rally will be over sand… all types of sand.

oni v 12 dneh prepeljejo 7500km .. po terenu.. tebi je to seveda mala malca..

Ob 12. 1. 2020 ob 16:17, Snečer pravi:

Bil sem v puščavi, seveda ne z motorjem :) 

Kakšno povezavo ima moj obisk puščave z rezultatom in nastopom Marčiča?

-------------

Potem bomo pa spremenili pravila in bodo v tej temi pisali lahko samo udeleženci dirke Dakar? ok?

Imam svoje mnenje, ki sem ga argumentiral, četudi morda iz vidika gledalca.

jaz sem bil tudi v puščavi.. pa ne z avtom ali prstom..z bvp.. 1985-ga leta ..deliblatska..

ti kar spremeni pravila o vsemogočni..

Ob 12. 1. 2020 ob 16:38, Snečer pravi:

Tile so amaterji, tu ni profi dirkačev, hobi "dirkači", entuziasti itd.

dej se malo umiri.. ti še za plačilo prijave nimaš..

pred 11 urami, Snečer pravi:

V glavnem, noben ga ni silil, da gre ego pumpat na to tekmovanje. Odločil se je sam in prevzel riziko, nezgode se dogajajo. 

 Zaradi ega, zmage, nagrade... 

Ne vem, kaj si mislijo njegovi starši, kot tudi si ne morem predstavljati, kaj vse doživljajo prebivalci sosednjega Jemna, kjer že leta divja vojna in umirajo od lakote in naboja. 

A to nikogar ne briga, da bi bojkotiral tekmovanje, ki se odvija tako blizu klavnice, ker je gostitelj klavec in denar vladar. 

Dok sipam motul sem sponzor tudi jaz... zanimivo...

tebi ni treba pumpat ega.. nekomu , ki je superioren tega res ni treba..

to okoli SA sem jaz že zdavnaj napisal .. itak bodo najbližje jemnu 350km zračne razdalje..iak brezveze..

sipaj castrol če upaš.. aja sem pozabil - japonci ne znajo lepo delat na castrol .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DinDiin pravi:

Ja ok, saj se je sam prijavil na Dakar, ker so mu to sanje..... A tebi so pa sanje bit poklican za zanicevalca po forumih? 

Potrebno bo umiriti retoriko in se ne ubadati s soforumaši. Če te kaj zanima o tem, piši na privat. 

Tema je od dakarju 2020.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, thumper said:

nobene dečve ne vidim v malle moto/ motul.. torej so vse v tovarniških ekipah...vozijo , se skopajo , jih zmasirajo , napojijo in nafutrajo..pa spančkat v "hotel" ..zjutraj je moped ready to go.. 

a si kdaj prebral pogoje za prijavo na dakar? se mi krepko zdi da nisi.. 

The candidate Rider must have a minimum of recent experience in motorcycle/quad racing in order for the Organizer to ensure his physical abilities. The candidate Rider must at least provide proof of participation in a FIM World Championship event and/or any other event included in the FIM calendar or their national calendar.

https://netstorage.lequipe.fr/ASO/motorSports_dak/reg-mq-dk20-uk.pdf

brez udeležbe na FIM dirkah/vztrajnostnih relijih  nižjega razreda od dakarja noben "amater" nima osnovnih pogojev za prijavo...

aja - dirke v FIM koledarju so kar redke..

če odbijemo eno ničlo pri kilometraži bi ti mogoče uspelo v tvojem letnem dopustu..

The route of the first edition of the Dakar in Saudi Arabia explores the vast expanses of the largest country in the Middle East. The drivers and crews will be facing a total of 7,500 km, including 5,000 km of specials, five of them longer than 450 km. In a country where the desert is king, 75% of the rally will be over sand… all types of sand.

oni v 12 dneh prepeljejo 7500km .. po terenu.. tebi je to seveda mala malca..

jaz sem bil tudi v puščavi.. pa ne z avtom ali prstom..z bvp.. 1985-ga leta ..deliblatska..

ti kar spremeni pravila o vsemogočni..

dej se malo umiri.. ti še za plačilo prijave nimaš..

tebi ni treba pumpat ega.. nekomu , ki je superioren tega res ni treba..

to okoli SA sem jaz že zdavnaj napisal .. itak bodo najbližje jemnu 350km zračne razdalje..iak brezveze..

sipaj castrol če upaš.. aja sem pozabil - japonci ne znajo lepo delat na castrol .. :P

Thump, a ti mislis de (na MS) dejstva stejejo? O ti naivnez, ti. 
 

Moto matematika. Brabec vodi  slabih 25min. To je cca 1500sec. Ostaja cca1200km dirkanja. Skromna matematika pove, da za Quintanilo sekunda na kilometer ne bo zadost. Price  za zmago gladko rabi prednost 1,5sec/km. Brabec brez zapleta tega ne bo zgubil. AMPAK. V 1200km je vse odprto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš šofer je prispel na cilj. Precej soliden nastop, je bistveno hitrejši šofer kot je bil Stanovnik. če pogledamo nazaj.

Na današnji 9. etapi:

Motul: zaenkrat 6. mesto in majhen zaostanek 25 minut,

Skupaj: na 47. mestu

-----------------------------

Generalna razvrstitev:

Motul: 9. mesto, do naslednjega ima uro, dvajset, bo težka

Skupno: 59. mesto

Prehitel je še eno dekle in je 2 minuti pred njo, naslednja slabo urco, to še lahko pošola.

Fotografija osebe Simon Marčič Racing.

Mitas hara

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

bistveno hitrejši šofer kot je bil Stanovnik

Kako to ocenjuješ ??

Lej master drugi časi drugi kraji drugi tekmovalci .....

Moti me pa to, da ocenjuješ, druge če sam nisi niti probal. Moj ata pravi lahko drugemu soliti sam probi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Rdeči said:

Kako to ocenjuješ ??

Lej master drugi časi drugi kraji drugi tekmovalci .....

Moti me pa to, da ocenjuješ, druge če sam nisi niti probal. Moj ata pravi lahko drugemu soliti sam probi.

 Stanovnik je bil najboljsi 11-ti skupno, pa 26-ti, itd...   Ja res je bil pocasen. Drugace pa, saj bos kmalu spoznal kako deluje Snecer. Brez kake resne veze in logike. Ze gornja trditev, na katero odgovarjas pokaze, da nima kakega smisla vse skupaj  ;) In ga ni junaka, ki bi odsifriral to metodo ocenjevanja: vsi so amaterji, Marcic je sel malo na izlet, klase so kot v prvem razredu, da majo vsi pohvale... (ze samo pogoji da se sploh lahko prijavis so tezki, zelo malo ljudi se lahko sploh prijavi na Dakar) Po drugi  strani je pa Marcic tam okoli 50ga mestu bistveno hitrejsi od Stanovnika, ki je bil 26ti, pa celo 11ti... Ne logika, ne matematika, ne kvantna mehanika  ne more tegale objasniti.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Kugelschreiber said:

Thump, a ti mislis de (na MS) dejstva stejejo? O ti naivnez, ti. 
 

Moto matematika. Brabec vodi  slabih 25min. To je cca 1500sec. Ostaja cca1200km dirkanja. Skromna matematika pove, da za Quintanilo sekunda na kilometer ne bo zadost. Price  za zmago gladko rabi prednost 1,5sec/km. Brabec brez zapleta tega ne bo zgubil. AMPAK. V 1200km je vse odprto. 

 Ma sekunde na kilometer tule nimajo veliko veze, je zadeva na terenu, puscavi, sred nic...  25min je en gumi defekt,  ena mala napaka v navigaciji, mogoce kak slab dan, slabost zarad napora itd...  sec na km je res neprimerna enota za Dakar, za GP mogoce ja, za Dakar je pa cudna...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, thumper said:

nobene dečve ne vidim v malle moto/ motul.. torej so vse v tovarniških ekipah...vozijo , se skopajo , jih zmasirajo , napojijo in nafutrajo..pa spančkat v "hotel" ..zjutraj je moped ready to go..

 A ne ne, Sara Garcia ima jajca! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!