Skoči na vsebino

Mamutovanje


SF

Priporočene objave

pred 16 minutami, GizmoFighter pravi:

Thumper, res je, bilo.... ampak dobro, da sem bil zadostno sediran in se nisem veliko sekiral za to ?.

komot je bilo tebi na travi..jaz se pa skor dušo spustu prot koncu.. takega ledu na cesti še ni bolo kot 2019..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, thumper pravi:

komot je bilo tebi na travi..jaz se pa skor dušo spustu prot koncu.. takega ledu na cesti še ni bolo kot 2019..

Travi ??...ok ne vem kaj misliš. Led mel tak kot ti, po celi širini ceste... s tistimi tvojimi stranskimi smučkami, ne vem kaj bi še rad. Drugič pa ketne v kufer, pa bo veselo kjerkoli. Mam oriđinali posnetek cele vožnje, lahko pogledava veselico skupaj, seveda brez, da sm fukno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, GizmoFighter pravi:

Travi ??...ok ne vem kaj misliš. Led mel tak kot ti, po celi širini ceste... s tistimi tvojimi stranskimi smučkami, ne vem kaj bi še rad. Drugič pa ketne v kufer, pa bo veselo kjerkoli. Mam oriđinali posnetek cele vožnje, lahko pogledava veselico skupaj, seveda brez, da sm fukno.

mišleno je bilo:  si bil že sediran na travi . ko sem jaz šele prihajal gor.. 

za gor jih nisem zmontiral . ko sem se peljal -je bila že trda tema - je bilo vse , kar je bilo podnevi še mehko že zmrznjeno .. trebor lahko pove , kakšna je bila cesta takrat ko je šel dol mimo mene..

problem je , ker motor nima štarterja - samo kurbl.in to na kontra strani od stranske tačke.. tačka pa je na vzmet - jo iztegneš in nasloniš motor.. torej je pri kurblanju nagnjen v levo in ko rukneš kurbl seveda motor nagne na desno stran na levi se vzdigne in se tačka s fedrom poklopi.. posledično seveda s strani ne zadržiš motorja in je padel na levo stran..

motor mi je crknil na levi zgornji strani zadnjega desnega ovinka.na samem robu kjer je bilo še nekaj snega in peska pod njim.. ko sem hotel motor postavit na centralca je prijela samo leva noga od centralca desna pa je bila že v zraku nad ledom - saj veš kako je tisti ovinek nagnjen v desni graben ane..

po padcu motorji malo težje vžgejo - torej ga moraš malo preluftati - skurblat . na centralcu je za to potrebna samo energija za skakanje po kurblu ..na stranski tački , ki se sama poklopi pa je to čisto nekaj posebnega.. 

ko mi ga je le uspelo oživiti in sem speljal mi je zadnje kolo in posledično cel motor potegnilo desno - po klancu navzdol in sem se po drsenju ustavil nekje na sred klanca merjeno od zgornjega levega roba.. 

potem sem bil pa kot vojak sredi rusije 1943 , ki leže z vlečenjem rešuje soborca na katerega je privezan 100 kilski mitraljez .. moram priznati , da sem imel v tistih trenutkih resno željo sneti cevko za bencin in ga zapalt sred tiste ledene plošče. 

ampak - suwath je moj dolgoletni soborec .. v bistvu se zanesem nanj upoštevajoč evolucijske manjke glede na sodobne motorje .. v bistvu upali prej kot večina drugih motorjev če je na centralcu.

zato sem ga -s cukanjem malo spredaj malo zadaj večinoma v leže ker podplati niso imeli dovolj oprijema na ledu - zvlekel po klancu navzgor nazaj na sneg , postavil pokonci , vžgal po spet 10x-nem kurblanju in z dvema ketncama spredaj in dvema zadaj , ki mi jih je posodil trebor prigural do vrha..  

glede na to , da je elektrika predelana iz 6 na 12V posledično luč bolj brli kot osvetljuje.. od dodatnih LED pa je ostala samo ena. fino fajn za videti kje se pelješ ponoči..

za letos je pa mal bolj čudno..ponovila se mi je poškodba desnega kolena . ker bi moral sanirati suwath-ovo okvaro na zadnji nihajki , ki je milorečeno nevozen (lani me je tako spajtlalo v enem levem ovinku da sem končal 10cm od desne ograje) zaradi lufta v vpetju zadnje nihajke - šraufat pa s takim kolenom ravno ne morem če želim normalno obdržat službo to nakazuje na žalostno plat mojega prihoda brez motorja.. 

aja - ne ni šlo preko leta.. sem si lani pač privoščil izpolnitev ene dolgoletne želje tako da finančno in časovno ni zneslo porihtat in registrirat .. človk ne more imet čisto vsega-zmeraj .. pa dele za l.1981 se ne dobi ravno v vsaki trafiki , suport v sloveniji  za suzuki starodobnike pa tudi ni na ravni ostalih znamk in modelov izdelanih po 1999.

se pa vidimo .. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Dr_Jakob pravi:

Sej sm se jst tud že pelu na prikolci gor, jbg, včasih ne gre. Je pa dodatn hec, da probaš naslednjič brez pomoči, oz. da narediš vse, da se izogneš prikolici groze in sramu :D Muahahaha

pa lej, niti ni sramu... še vseeno, pa je zame to, been there done that! Vi sam uživajte :) 

pred 12 urami, thumper pravi:

ne seri miki.. 2019 je bilo ob cca 17.50 tako ledeno ko svija.. zadnje 3 km kot dvorana pod mežaklo..

seveda..ti si bil že sit in pjan ko smo mi globoko v noč prpelal zadno prkolo..:fight2:

hja, sej v tem uživate :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, motozajebant pravi:

hja, sej v tem uživate :P 

uživamo v skupku dogodkov celega vikenda.. uspeh je bil že to , da se nam nisi izgubil ..:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

BLABLABLABLABLA

se pa vidimo .. 

 

TOMOS še vedno dela, ane? No, nimaš izgovora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Dr_Jakob pravi:

TOMOS še vedno dela, ane? No, nimaš izgovora.

prazne gume , neregistriran ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, thumper pravi:

prazne gume , neregistriran ..

Napumpaj, registriraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok... Čas je, da se tistim, ki bi sicer prišli, pa si ne upajo zaradi "grozne ceste" pove, da je tole forumsko napihovanje in pretiravanje del priprav na dogodek, in naj ne delajo panike okrog prevoznosti, ker cesta ni nikoli taka, da se ne bi dalo lepo gor priti brez valjanja... Ne rabiš nobenih verig in specialnih pripomočkov. Mi se  peljemo gor v skupini, da je bolj zabavno. Če se ustavi, je treba rinit, če gre vožnja brez težav, pa se se naredi pavzo, da zabava dlje traja... Komur se tega ne da počet, navije okrog gume vrv in se pelje kot gospod. Bolj ko je guma cestna, tanjšo vrv potrebujemo, več ovojev lahko naredimo in bolj gladka bo vožnja, saj ne bo poskakovanja. Vrv naj bo debela le toliko, da ne bo padla v profil. Drugega človek za vožnjo ne rabi... 

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, SF pravi:

Ok... Čas je, da se tistim, ki bi sicer prišli, pa si ne upajo zaradi "grozne ceste" pove, da je tole forumsko napihovanje in pretiravanje del priprav na dogodek, in naj ne delajo panike okrog prevoznosti, ker cesta ni nikoli taka, da se ne bi dalo lepo gor priti brez valjanja... Ne rabiš nobenih verig in specialnih pripomočkov. Mi se  peljemo gor v skupini, da je bolj zabavno. Če se ustavi, je treba rinit, če gre vožnja brez težav, pa se se naredi pavzo, da zabava dlje traja... Komur se tega ne da počet, navije okrog gume vrv in se pelje kot gospod. Bolj ko je guma cestna, tanjšo vrv potrebujemo, več ovojev lahko naredimo in bolj gladka bo vožnja, saj ne bo poskakovanja. Vrv naj bo debela le toliko, da ne bo padla v profil. Drugega človek za vožnjo ne rabi... 

S katerimi motorji si že bil gor? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snečer pravi:

S katerimi motorji si že bil gor? :) 

Honda CB600F Hornet, Honda CBF600, Kawasaki KLR250R, Honda CRF250L. 

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 1
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:  šit.. šele zdaj sem videl , da nisem bil gor z drugačnim kot na kurbl... damn.. i must buy another...2 motorbikes.. 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

S katerimi motorji si že bil gor? :) 

Aprilia Futura, Hongda CB450, Peggy...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Snečer pravi:

aha, elitna mašinerija za tako prireditev... :)

Ja, sej ti pravim že ceu cajt.. sam še Versys manjka v taki prefinjeni družbi.


prevod: jebe se nam zate, ti sam moped pripelji, pa spoki domov :D MUAHAHAHA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

Use to s razbeu na mamutingu? 

Kaj misliš? ?

pred 11 urami, Snečer pravi:

aha, elitna mašinerija za tako prireditev... :)

Zdej ne razumem... Predobra, preslaba, prelahka, pretežka, preveč pije, premajhna nosilnost...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, thumper pravi:

:eek:  šit.. šele zdaj sem videl , da nisem bil gor z drugačnim kot na kurbl... damn.. i must buy another...2 motorbikes.. 

Kolikor te poznam, tudi novi ne bido brez "čarobnega gumba"... hehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, SF pravi:

Kaj misliš? ?

Zdej ne razumem... Predobra, preslaba, prelahka, pretežka, preveč pije, premajhna nosilnost...?

primerna, tako kot mora bit za metat po tleh :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

primerna, tako kot mora bit za metat po tleh :) 

Futura ni šla po tleh niti enkrat, ej! Neb jst moje drage Futke tko kaznoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Ja ko se menmo za kak giro mas zmer probleme s prevoznim sredstvom....dedukcija....use s razbil :) 

Lažeš. Jest motor mam, sam vi nimate časa, da bi se z mano vozil...?

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Dr_Jakob pravi:

Futura ni šla po tleh niti enkrat, ej! Neb jst moje drage Futke tko kaznoval.

Noč, zvezdnato nebo, Jaka, Futura, Bef izpuh, romantika... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

primerna, tako kot mora bit za metat po tleh :)

Motorjev načelno po tleh ne mečem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, SF pravi:

Noč, zvezdnato nebo, Jaka, Futura, Bef izpuh, romantika... ?

NE MI TO DELAT!! Ne smem si ga kr tko sred dneva sred amb. na roke metat...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!