Skoči na vsebino

Mamutovanje


SF

Priporočene objave

Hehehe ... vidim, da ste se imeli fenomenalno, kot zmeraj .... letos je bilo malo pusijev brez motorjev.
Po slikah sodeč pa sem zasledil dolgoletnega znanca, ki se konstantno udeležuje srečanja.
Če to bereš, Janez N. lep pozdrav, seveda pa tudi ostalim za pogum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kričač pravi:

Hehehe ... vidim, da ste se imeli fenomenalno, kot zmeraj .... letos je bilo malo pusijev brez motorjev.
Po slikah sodeč pa sem zasledil dolgoletnega znanca, ki se konstantno udeležuje srečanja.
Če to bereš, Janez N. lep pozdrav, seveda pa tudi ostalim za pogum.

700e ne morš reskirat za mamutbike ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 2. 2020 ob 10:48, Dr_Jakob pravi:

Griso je bil po sili razmer, naslednje leto bo dobil taprave zimsky gumhy

WintergripPlus.jpg.3b1e567af6ecad69e7035ce4cc991474.jpg

pa bo taglaven.

Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 2. 2020 ob 11:40, Dr_Jakob pravi:

....(100m je bilo snega/ivja na cesti, pa tudi mehko blato precej drsi.)

Ja, ivje pa res ?, druga ni bilo. Pa ena gozdna vlaka, 50m z razmočenim drekcom pekcom, to je edino kar je bilo treba pazit, druga pa zbit šuder.  Fotr Mamut, ne pretiravaj z drek špuro, nč ni blo hudga ? Pomisli na Hrvata z lepo modro X-o, pa pomisl kakšne gume so fantje imeli gor, pa ob tem še mal pomisl na Gizmota in njegove gumhi ?

Drgač pa pr Mamutovanju je takole. Zadeva ti kot prvo mora bit všeč, sama ideja, mora te potegnit, da bi tudi sam poizkusil izziv ali ne-izziv, kakor vzameš. Letos in najverjetneje tudi v bodoče, če bo event še aktiven, je bilo in bo mogoče, gor se pripeljati s čemerkoli, brez strahu. Tu ni izgovora, žal. V redu, potem pač blato čistiš malo dlje z motorja, a jeb ga. Tisti, ki vas je strah umazat motor in ste njegov suženj, ne hodit gor s cotko, to ni za vas. Torej vsak motor je bil primeren. OK, gume, fino je bilo, da si bil na legalni strani s profilom, razmočeno blato v špuri zna biti hinavsko. Sam event je skupek druženja z zanimivimi ljudmi, starimi znanci, novimi obrazi, takšnimi in drugačnimi obiski. Vsak si vzame event po svoje, na easy ali malo manj na easy v katero smer. Vsak pač po svoje. Vedno je prisotno kraljevsko obedovanje, fotr Faker z kompanjoni obvlada, ničesar ne manjka, vsega je vedno preveč. Edino na kar pa moraš biti fizično in seveda tudi malo psihično pripravljen je, da boš spal zunaj na hladnem. Kljub temu, da so razmere kakršne trenutno so, beri, je neobičajno toplo čez dan za ta letni čas, ponoči se temperature spustijo kar krepko, pod ničlo vedno, vprašanje samo kako daleč pod njo. Pomaga in to zelo, dobra oprema, kvalitetna spalka, podmetač, astro folija - prav obrnjena ?, volneni štumfi, heat pad-i, slama pod križ, termofor, dobra bejba zraven v spalki ?, karkol. Noč si vzameš po svoje. Ali ob ognju ali v šotoru ali kjerkoli drugje pod smreko, po svoje, z svojo opremo, z svojo idejo. Osebno se vedno veselim jutra, hladne noči so nujno zlo. Čez dan je bilo tako vroče na soncu, da sem enostavno šel ležat za dve uri v senco v šotor. Ful mi je pasalo. Toliko o tem. Letos sem kar presenečen koliko novih in tudi starih obrazov je prišlo in ostalo gor čez noč. Lepo je, da je event podprt z obiskom kolegov iz drugih držav, torej zadeva seže ne samo lokalno, ampak tudi širše. Lepo je videt bilo kako so se imeli lepo gor. Stiski rok povedo vse. Trenutno je bilo mraza dovolj, čez teden dva, pa Jadranka in N.Marof...gasa ?

20200216_085450.jpg

Popravljeno . Popravil GizmoFighter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, GizmoFighter pravi:

Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.

A lahko nehaš z Gretiziranjem? Naslednje leto bo vsaj pol metra snega!! Pa mir! Nema više regrata! JebiseGreta, pa tuu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Dr_Jakob pravi:

A lahko nehaš z Gretiziranjem? Naslednje leto bo vsaj pol metra snega!! Pa mir! Nema više regrata! JebiseGreta, pa tuu...

Ne bo, rataj realn počas. Skoz poudarjaš, da je sneg bonus. Torej, če ga ne bo, pač ne bo dodatka. A ni folk bolj važn kot sneg? Ne skrb, sej lohk Anlas vzameš tud za drek, za boljši feeling...ti sam torto zrihtaj za 10let pa je. Btw, so bili letos bogovi Vbogajme prizanesljivi ali bolj revščna?

Popravljeno . Popravil GizmoFighter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dr_Jakob in @GizmoFighter kolko let se že poznata? Ki se tle res prerekata ku 2 stare branjevke ?

BOLJ POMEMBNO: iz portoroža do mamutov pa nazaj cca 500km (moj števec jih je pokazal točno 504, ma je tle še en krog čez lj). Tako da odvisno zdej od poletja, možno da, sem izpolnil že 30% letnih moto kilometrov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

 kolko let se že poznata? Ki se tle res prerekata ku 2 stare branjevke ?

On je začeu, taščici vas bom use povedu, pa bo nehala kufe kuhat!! Tko, da veste!

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm baje že izvohal ležaje za švingo..zdej morm sam še podret da vidim stanje vijaka in puš..

 

  • Srček 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, smasher pravi:

@Dr_Jakob in @GizmoFighter kolko let se že poznata? Ki se tle res prerekata ku 2 stare branjevke.

 

V vsakem zakonu se kdaj pričkajo...midva mama že izkušnje s tem?.

Še vedn nism dobu lajka od fotra Mamuta na objavo?????

Btw tud M.SOLZ mi letos nis prvošču??.

Popravljeno . Popravil GizmoFighter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Kaj bo 2021, prestavljeno na november ? :D Drugače pa glede zajbancije.. da je moto-kulitvator dobrodošel... že ogledujem kandidate za 2022 :D

1048748.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahhh qrc... nič ne bo... oziroma doolgo iskanje alternativnih rut...

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/1995-01-0793/odredba-o-omejitvi-prometa-na-cestah-v-republiki-sloveniji/#2. člen

prepoved vožnje za traktorje in motokultivatorje:

– na avtocesti Ljubljana – Naklo in Vrba – karavanški predor,
– na magistralni cesti št. 1 Naklo – Podtabor – Lesce – Vrba,
– na magistralni cesti št. 1-1 Podtabor – Ljubelj,
– na avtocesti Ljubljana – Višnja Gora,
– na magistralni cesti št. 1 Višnja Gora – Otočec – MP Obrežje,
– na avtocesti Ljubljana – Razdrto – Čebulovica,
– na magistralni cesti št. 2 Koper – MP Sečovlje,
– na magistralni cesti št. 10-4 Postojna – Ilirska Bistrica – MP Jelšane,
– na magistralni cesti št. 12 Kozina – MP Starod,
– na magistralni cesti št. 10-6 Senožeče – Sežana – MP Fernetiči,
– na magistralni cesti št. 10-5 Razdrto – Nova Gorica – Šempeter,
– na magistralni cesti št. 10-7 Šempeter – Vrtojba,
– na magistralni cesti št. 10 Šentilj – Maribor – Hoče in Arja vas – Ljubljana – Postojna – Koper,
– na avtocesti št. 10 (slovenika) Hoče – Arja vas,
– na magistralni cesti št. 10-I Počehova – Murska Sobota – Lendava,
– na magistralni cesti št. 10-II Gornja Radgona – meja z Republiko Avstrijo,
– na magistralni cesti št. 12-1 Petišovci – Lendava – MP Dolga vas,
– na magistralni cesti št. 03 Maribor – Ptuj – Ormož,
– na magistralni cesti št. 03-03 Slovenska Bistrica (Devina) – Hajdina,
– na magistralni cesti št. 11 Hajdina – MP Gruškovje,
– na regionalni cesti št. 354 Ormož – MP Središče ob Dravi,
– na regionalni cesti št. 347 Spuhlja – MP Zavrč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, smasher pravi:

Kaj bo 2021, prestavljeno na november ? :D Drugače pa glede zajbancije.. da je moto-kulitvator dobrodošel... že ogledujem kandidate za 2022 :D

1048748.jpg

pa boš dobil 18dni dopusta v enem kosu? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, thumper said:

pa boš dobil 18dni dopusta v enem kosu? 

 

ma teoretično, je dobrih 200km, zdej če oddelam "en šiht" vak dan je to 8ur  in dejansko bi bila povprečna hitrost, nekje hitrost hitre hoje, torej ene 5km/h, to je 40ur do Celja... torej v pondelk štartam, v petek sm v Celju, pol do sobote popoldan enkrat gor :D  (ko se zmrači motokultivatorji ne smejo bit na cesti zato ne gre več kot tolko ur na dan :D )

 

ps: NEUMNOSTI SEM PISAL... OMG.. prebral specifikacije za motokultivator BCS nov! max hitrost 4.3 km/h... torej @thumper, prav si imel 14dni sam za prit do Vitanj :lol1:(bo treba kej sfrizirat na 15km/h :hmm:

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, sej vem da sm zdej že čisto mimo serjem v tej temi... ampak je pa vsaj zabavno... internet ima vse živo

na nord kap sz moto kultijem.... (zadnja kolesa nimajo pogona)

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, smasher pravi:

ma teoretično, je dobrih 200km, zdej če oddelam "en šiht" vak dan je to 8ur  in dejansko bi bila povprečna hitrost, nekje hitrost hitre hoje, torej ene 5km/h, to je 40ur do Celja... torej v pondelk štartam, v petek sm v Celju, pol do sobote popoldan enkrat gor :D  (ko se zmrači motokultivatorji ne smejo bit na cesti zato ne gre več kot tolko ur na dan :D )

 

ps: NEUMNOSTI SEM PISAL... OMG.. prebral specifikacije za motokultivator BCS nov! max hitrost 4.3 km/h... torej @thumper, prav si imel 14dni sam za prit do Vitanj :lol1:(bo treba kej sfrizirat na 15km/h :hmm:

ti pa tud ne znaš računat.. 6 dni do gor pa 6 dni nazaj pa 3 dni gor.. ko prideš domov boš imel čas se spočit pa še enga froca nardit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, thumper said:

ti pa tud ne znaš računat.. 6 dni do gor pa 6 dni nazaj pa 3 dni gor.. ko prideš domov boš imel čas se spočit pa še enga froca nardit..

ja to ob predpostavki da je povprečna hitrost vožnje 5km/h, samo če je max 4.3, je dejansko povprečna nekje 2.5-3km/h kar pridmeo cca 80-100ur, pa smo na 2 tedna v 1 smer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, smasher pravi:

ja to ob predpostavki da je povprečna hitrost vožnje 5km/h, samo če je max 4.3, je dejansko povprečna nekje 2.5-3km/h kar pridmeo cca 80-100ur, pa smo na 2 tedna v 1 smer...

ne tko ... motokulti gre skoz 4 na uro.. razmisli o par col večjih gumah.. ne samo da se voš lahko spočil še v toplice lahko vmes zaviješ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

Ok, sej vem da sm zdej že čisto mimo serjem v tej temi... ampak je pa vsaj zabavno... internet ima vse živo

na nord kap sz moto kultijem.... (zadnja kolesa nimajo pogona)

Čas in samo čas :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeeeeee spet se bo šraufalo.. prišle klackalice za mamut bajk "pis of šit Đamaha"... Seveda ni mi jasno zakaj sta dve malce različne, ma sem plačal 2, 15€, oriđinal je 1 55€, tako da če vsaj 1 paše bo OK :D

 klackalice2.jpg.763693836d0b5fadb216f7acb24a77bc.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, smasher pravi:

Jeeeeee spet se bo šraufalo.. prišle klackalice za mamut bajk "pis of šit Đamaha"... Seveda ni mi jasno zakaj sta dve malce različne, ma sem plačal 2, 15€, oriđinal je 1 55€, tako da če vsaj 1 paše bo OK :D

 klackalice2.jpg.763693836d0b5fadb216f7acb24a77bc.jpg

to si kupil kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, thumper said:

to si kupil kje?

Ta hitri Ali, mednarodno poznan kot Aliexpress. Samo jih ta isti dobavitelj nima več. 

Ps: samo za SR je že težjenkaj dobit, 250cc še, so v glavnem YBR kosi bolj dostopni. 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, smasher pravi:

Ta hitri Ali, mednarodno poznan kot Aliexpress. Samo jih ta isti dobavitelj nima več. 

Ps: samo za SR je že težjenkaj dobit, 250cc še, so v glavnem YBR kosi bolj dostopni. 

jaz bi nabavi kaj z gn-uja ..sam je še redkejš kot tvoje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!