Skoči na vsebino

12 in 5 V vtičnice


Dry

Priporočene objave

pred 17 urami, StaraFeltna pravi:

No sej ti spodobna tablica komplet zamenja pc za na furo. Če pa moraš met vse na furi pa pojdi z letalom v business class. No vse boš mel užival pa najbrž ne.

Nekoč sem si želel montirat uro na motor (sem tovarniško točen že po naravi pa ne rabim lih pod mus) in ugotvil kar hitro da je to ena reč ki je na motorju nebi nikoli montiral saj kvari vzdušje svobode (ki je sicer nimaš a "nateg" je svetovno dobro izpeljan).

Pogrešam pa nekaj kar bi onemogočilo ključu kufra da ne ruži po motorju. :/

Meni ena podobna stvar tejle služi odlično že ene pet let.

Maš polno tega na netu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala sem obrnli alixepress in ebay pa nisem našel točno to kar iščem. Sem si pa zamislil svoj dizajn pa bom dal naredit enemu čevljarju stare šole ki se mu še da delat in mu ni nič pretežko. Mali usnjeni žepek za ključ (sem dal naredit kopijo givija brez plastike) na poteg. Ko uspem to spravit skupaj nalima gor sliko. Morda še komu pride prav, saj tega dejansko ni, vsaj za 1 ključ ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 16. 5. 2016 at 11:34, dejcpob pravi:

No tkole sm jest zmontiral 12v 2x usb 2A  vtičnico na mojga GS-ja. Valda vse po protokolih na akomulator

 

1IMG_0711.jpg

Tale relejček sm zvezal da ni direkt na štromu skoz od akomulatorja, ja de ne pije akomulator po nepotrebnem

IMG_0712.jpg

Vklop releja povezal na tale konektorček ki je puščen pri rezervarju goriva spredaj. Super ko daš kontakt ma gor štrom , ko pa uzameš se pa po cca 1 min ugasne napajanje. Hvala inžinirjem bmw dobr ste tole spalamudil

 

IMG_0715.jpg

Klele gor sm ga pršravfal.

IMG_0714.jpg

Tkole zgleda k je kao vodotesn pokrovček gor

IMG_0716.jpg

tkole pa ko je dol in stvar funkcijonira.

IMG_0717.jpg

Tako. LP

Aja pa še link če bo kdo kupu. http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-waterproof-Motorcycle-USB-Charger-with-dual-ports/32432512527.html

 

Kakšen rele mora biti med USB jem in akum. Jaz imam namreč USB kar direkt na akumulator. Je dovol, če samo dam vmes stikalo za prekinitev?

Ve kdo za kako luštno mini vodotesno stikalo, ki bi ga montiral za prekinitev USB vtičnice??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadn 4 pol ali 5 polni rele. Seveda lahko daš samo stikalo,samo tole je bolj prefinjeno, v avtu maš pravtako na kontakt vezan ne pa preko stikala. Probaj v elektro nabava imajo marsikaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 5. 2016 at 21:56, stuhec pravi:

jaz sem kr direktno z eno švoh varovalko na baterijo dal

do zdaj v 3 letih 1 rabil

mam pa  :ras:

Jaz sem si prav tako naredil vtičnico direkt na aku, s tem, da je vmes varovalka, ki je bila že original zraven.
Varovalka je ena švohna, saj na vtičnico ne "obešam" nekih porabnikov. Namontirano pa imam pod sedežem. Zakaj?

V kolikor polnim telefon ali GoPro kamero med vožnjo in se kje ustavim na kakšni kavici (res redko), ni potrebe da zadevo odklapljam, saj je varno pod ključem, pod sedežem in se normalno polni tudi, ko je motor ugasjen.
Ker ne uporabljam tank torbe, nimam kje odložit recimo telefon, če bi ga moral polnit pri vsakem zapuščanju motorja, pa bi moral napravo, ki jo polnim tudi zaradi dolgoprstnežev umaknit. Tako, da imam to lepo elegantno rešeno.

Navigacijo pa imam prav tako direktno priklopljeno na aku. Si ne znam predstavljat, da bi mi tisti viška kabli viseli pri krmilu in opletali sem ter tja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nee, pol step down konverter za  USB nonstop kuri, jaz imam vezano na signal za luči, tako da ko vžgem luči preklopi rele, mislim da stikalo ne trpi za tistih dodatnih 40mA. In za elegantno rešitev obstajajo take fore 

http://www.whitehorsegear.com/posi-tap-wire-connectors

http://tech.bareasschoppers.com/resources/the-problem-with-wire-tap-connectors/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, smasher pravi:

ma nee, pol step down konverter za  USB nonstop kuri, jaz imam vezano na signal za luči, tako da ko vžgem luči preklopi rele, mislim da stikalo ne trpi za tistih dodatnih 40mA. In za elegantno rešitev obstajajo take fore 

http://www.whitehorsegear.com/posi-tap-wire-connectors

http://tech.bareasschoppers.com/resources/the-problem-with-wire-tap-connectors/

 

Pri meni USB nič ne kuri, ker imam samo vtičnico brez kakšnih dodatkov in ko ni nič vtaknjeno v vtičnico nima kaj kurit.
Ko želim pa polnit telefon in GoPro hkrati, pa v vtičnico potisnem 2x USB adapter in priklopim zadeve, pospravim pod sedež in lepo med vožnjo polni. Ko se pa kje ustavim, pa sta telefon in kamera varno pod ključem in daleč od radovednih oči. Razumeš.

Ko želim polnit vtaknem to v vtičnico, ko ne polnim imam ta adapter v kovčku in vtičnica ni obremenjena. Simpl!

$_3.JPG?set_id=2

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, tomash said:

Kakšen rele mora biti med USB jem in akum. Jaz imam namreč USB kar direkt na akumulator. Je dovol, če samo dam vmes stikalo za prekinitev?

Ve kdo za kako luštno mini vodotesno stikalo, ki bi ga montiral za prekinitev USB vtičnice??

Za nekaj sto mA pri USB pa tja do 1-2 A rele ni nujen.Nujna je varovalka in če boš potegnil kabel direktno iz baterije naj bo varovalka takoj pri klemi baterije.Za  po vodi  se rabi taka stikala:

waterproof-toggle-switch.jpgMomentary-SPST-2-Pins-OFF-ON-Water-Resistant-Car-Boat-Push-Button-Switch-YELLOW-2909.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

na k1300s mam že serijsko vtičnico, zdej bi pa rabu adapter iz te vtičnice v usb ali pa 12v ko je v avtu

na kratko, iščem neki takega v slo
http://www.wunderlich.de/shop/de/tankrucksack-stromversorgung-winkelstecker-6097.html

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima pa ta vtičnica tak čudn konektor na začetku? ne izgleda kot standardni avto vtič, kaj to je posebna BMF fora? Mogoče si lahko sam narediš, vzemi sliko, in zmeri vričnico in pejdi v Delko koper če imajo oni kaj takega to je najenostavnejša rešitev na obali.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je neka bmw fora ja, zto rabim adapter iz tega v navadno 12v ko je v avtu al pa usb

bom skoču do delkota ju3 pa da vidmo, hvala :) 

Popravljeno . Popravil Bear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, smasher pravi:

Kaj ima pa ta vtičnica tak čudn konektor na začetku? ne izgleda kot standardni avto vtič, kaj to je posebna BMF fora? Mogoče si lahko sam narediš, vzemi sliko, in zmeri vričnico in pejdi v Delko koper če imajo oni kaj takega to je najenostavnejša rešitev na obali.

LP

Ni posebna BMW fora. Je pa standardna ISO 4165 vtičnica. Greš v avtotrgovino in kupiš vtikač ISO 4165 in priciniš na drugi konec standardno avtomobilsko vtičnico za na kabel in imaš adapter iz majhne na veliko. Lahko pa že kupiš adapter.

Nekaj takega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bear, pol če si v kopru poglej še v Adriamerkur ali Voza, če veš kje je trgovina voza pri koprski čistilni napravi, oni imajo elektro štromarijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dal skozi delko, voza, adel autodeli in par večjih trgovin in nikjer nimajo na zalogi al pa sploh ne dobavljajo, tko da morm najt hitro nekje na netu da pride v enem tednu

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Bear said:

dal skozi delko, voza, adel autodeli in par večjih trgovin in nikjer nimajo na zalogi al pa sploh ne dobavljajo, tko da morm najt hitro nekje na netu da pride v enem tednu

 

Vprasi v BS center in TC. Pr enem izmed njih sem jaz to zadevo pred leti kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne Conrad neka druga trgovina v Lj ali Enaa (samo zgleda da je enaa neki na dopusti piše vse dobavljivo po 28.8 )

 

ps: kaj pa če vseeno potegneš še en kabel iz akumulatorja?

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, smasher pravi:

Če ne Conrad neka druga trgovina v Lj ali Enaa (samo zgleda da je enaa neki na dopusti piše vse dobavljivo po 28.8 )

 

ps: kaj pa če vseeno potegneš še en kabel iz akumulatorja?

Iz akumulatorja in varovalko obvezno dodat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm se odlocu da bom kr powerbank kupu pa se po dopustu zajebaval sz tem

Zdej morm samo kakega pametnega dobit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Bear pravi:

Sm se odlocu da bom kr powerbank kupu pa se po dopustu zajebaval sz tem

Zdej morm samo kakega pametnega dobit

Tale izgleda v redu, ker se da polniti tudi na soncu ... Deklarira 5000 mAh, se pravi, da je vsaj preko 3000 :blush:

Power bank

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

100 % boljše kot se igrat z 12 V vtičnico ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

100 % boljše kot se igrat z 12 V vtičnico ...

mam tut vtičnico :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

mam tut vtičnico :jezik: 

Jest mam sam utikač :blush:

Zase se brigi :ras:

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HD-Dyna pravi:

Jest mam sam utikač :blush:

Zase se brigi :ras:

sj si ti zaćeu :mad:

pa zmagu sm te :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!