Skoči na vsebino

Yamaha XJ6 / N / S / F Diversion


Atron

Priporočene objave

pred 30 minutami, AnesAlp3n pravi:

v prostem teku lepo na 1000 obratih, brez poskakovanja ipd

Karmen, ste uspeli odpraviti napako?

Ja, sem povišala minimum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, AnesAlp3n pravi:

Laicno vprasanje, svecke delujejo pri vzigu...kako pa naj bi vplivale na voznjo in to napako..

Laični odgovor....zmeraj greš najprej svečke pogledati. Potem kable od svečk in tako naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, AnesAlp3n pravi:

v prostem teku lepo na 1000 obratih, brez poskakovanja ipd

Karmen, ste uspeli odpraviti napako?

če je v prostem teku pravilen, kar očitno je, potem ni to.

Karmen je nastavila pravilne obrate z vijakom, vendar motor že v prostem teku ni tekel pravilno, je imel prenizke obrate, al pa se je zaganjal.

Lej kot sem rekel, skoči do Elise ali kakega drugega servisa, naj prikopijo na tester, da se vsaj napake prebere.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:
pred 2 urami, DAMI34 pravi:

če je v prostem teku pravilen, kar očitno je, potem ni to.

Karmen je nastavila pravilne obrate z vijakom, vendar motor že v prostem teku ni tekel pravilno, je imel prenizke obrate, al pa se je zaganjal.

Lej kot sem rekel, skoči do Elise ali kakega drugega servisa, naj prikopijo na tester, da se vsaj napake prebere.

 

 

Hvala vseem za nasvete, po objavi Karmen sem pogledal v prirocnik...v prostem teku bi moral motor delovati med 1250-1350 obratov na minuto..pri meni kot napisano je v prostem teku na 1000 obratov...treba vijak nastelat in upam da se stvar resi..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, AnesAlp3n pravi:

 

da, če je prosti tek1250-1350 potem imaš prenizek minimum in je lahko to problem.

V priročniku piše, kateri vijak se zavrti. Verjetno mora biti motor ogret. Hladen običajno ima višji prosti tek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dajte vi pimpeki, na koncu vam ženske rešijo problem ?????!

Smokiji ste ?????!

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, GoBobi pravi:

...pa manj kilometrov???...

 

 

Sej se hecam, ker ne vem zares?.

kar smo konmtrolirali so točni.

jaz sem prodal s 35kkm za 5 jurjev moped pred 10imi leti. (nova je bila 6500) kolegu sosedu. On ni naredil niti 10 jurjev in dal moped v Gorico k trgovcu ter vzel Benellija (in se potem tolkel po glavi) za neke 3500 max 4 jurje, potem je mpped stal, romal do drugega trgovca, nato pa ga je z nekimi 50 jurji km kupil Igor, bolj znan kot MASS izpuhi :P On se pa tudi bolj malo vozi.

V glavnem, očitno jaz delam nekaj narobe, vsi motorji se čez kakih 5 let ko sem ga jaz prodal, prodajajo skoraj dražje kot sem zanj jaz izržil :P

 

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Dami, tvoj motor ( XJ6 ) je bil prva Yamahca, kateremu sem namestil MASS izpuh. Motor sem po cca 10ih letih resda kupil, saj sem ga dobro poznal in mi nakupa ni žal. Na žalost se žena noče več voziti in je sedaj motor v Vrtojbi, prav tako brez neke kilometrine. Škoda, ker je res čudovit motor. Kar se pa izpuhov tiče, je XJ6, pri meni eden največkrat predelan motor in prav VSI so izredno zadovoljni, pa naj si bo poraba, performance, pa da o zvoku ne izgubljam besed.

vabljeni na predelavo

xj6 dami.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Massov lonec, katerega zadnje čase največkrat montiramo na XJ6 naked, Inox 105 satin top carbon

v loncu sta dva dušilca, ker smo z enim rahlo čez dovoljeno vrednost. Ni pa neke znanosti, ta dodatni dušilec vzeti ven ;)

xj6 inox105-4.jpg

xj6 inox105-6.jpg

xj6 inox105-7.jpg

xj6 inox105-fonometria.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni

 

Sam imam xj 600N,letnik 2003, ima 37000km. Potrebno mal po servisirati.

Sem iz Zasavja, pa me zanima, če poznate koga iz Zasavja ali okolica CE, da ventile naštela.  Tko za razumno ceno.

Hvala za odgovore.

Lp

Joco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 5. 2023 ob 12:06, joc987 pravi:

 

Sem iz Zasavja, pa me zanima, če poznate koga iz Zasavja ali okolica CE, da ventile naštela.  Tko za razumno ceno....

HOMP.

Malo poguglaj pa boš našel kontakte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Pozdravljeni,

sem lastnik XJ6N, letnik 2009.

Ima kdo kakšen izpuh, priporočilo katerega izbrati, kdo bi mi to zamenjal itd.? Iščem predvsem zaradi zvoka.
Katalizator mi ne izgleda ravno najbolje na tem motorju, zato bi rad nekaj spremembe ter ga seveda odstranil.

Slika: https://ibb.co/kBg1fcG

 

Prav tako se priporočam za kakšen rezervni del, če ima kdo kaj. Ročke, crash padi, okvir, sedež, itd.

Popravljeno . Popravil Jaka32
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Jaka32 pravi:

Pozdravljeni,

sem lastnik XJ6N, letnik 2009.

Ima kdo kakšen izpuh, priporočilo katerega izbrati, kdo bi mi to zamenjal itd.? Iščem predvsem zaradi zvoka.
Katalizator mi ne izgleda ravno najbolje na tem motorju, zato bi rad nekaj spremembe ter ga seveda odstranil.

Slika: https://ibb.co/kBg1fcG

 

Prav tako se priporočam za kakšen rezervni del, če ima kdo kaj. Ročke, crash padi, okvir, sedež, itd.

mass

moja bivša (vedno sem vozil z db killerjem, ker brez je bilo tumač) prvi video je brez dbja

če pa daš tega, je pa za znort :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!