Skoči na vsebino

Yamaha XJ6 / N / S / F Diversion


Atron

Priporočene objave

Jebeš certifikat, če sprejmejo tak zakon, ga pač sprejmejo. Ko ti bo lah dal položnico za 78€, ga boš že začel cenit :naughty:.

Evo, tu je ta članek.

Vzemi kotomer, pa preveri če je sedaj po zakonu, tako na uč mislim da odstopa več kot 5stopinj. Lahe pa kr meni prepusti, se bom že dogovoril z njimi. Kar jaz poznam ima veliko več zakonov kot mi, ampak izpolnjevanje le teh pa je močno fleksibilno, se pravi po italijansko "forse ce".

Mal bolj resno na to temo: zakon misli ukrotiti tiste, ki imajo tablice na dnu riti in jih res ni videti. Če si pogledal zgornjo sliko, je pa nosilec predvsem krajši, kot je pa le malo bolj blaži, zato da ne drsa po gumi.

ps. lahi ne dajo položnic. Je samo tista: contanti prego!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi kotomer, pa preveri če je sedaj po zakonu, tako na uč mislim da odstopa več kot 5stopinj. Lahe pa kr meni prepusti, se bom že dogovoril z njimi. Kar jaz poznam ima veliko več zakonov kot mi, ampak izpolnjevanje le teh pa je močno fleksibilno, se pravi po italijansko "forse ce".

Mal bolj resno na to temo: zakon misli ukrotiti tiste, ki imajo tablice na dnu riti in jih res ni videti. Če si pogledal zgornjo sliko, je pa nosilec predvsem krajši, kot je pa le malo bolj blaži, zato da ne drsa po gumi.

ps. lahi ne dajo položnic. Je samo tista: contanti prego!

Hehe, ja, to je pa tudi res. Kakorkoli, rit bo vsekakor lepša, kot je serijska - sam še LEDice daš gor, pa bo mojstrovina B).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej, da ne bo tema čisto zamrla:

novi aftermarket nosilec tablice po velikih mukah in predelavah montiran.

Opozorilo vsem, ki se spravite kakršnkoli nosilec tablice nameščat: večinoma niso kompatibilni s prečnim nosilcem kufra GIVIja,ki se pritrdi na isto mesto kot sam nosilec. Torej je potrebno malce žagati piliti in tolči s kladivom, da se jih najprej skupaj spravi, potem pa še kake 5mm distančnike uporabiti. No, kakorkoli zadevo sem uspel skupaj spacat in sem z izgledom zelo zadovoljen, vsaj v primerjavi z originalom. Evo še kar mobitel slikice:

post-18923-075367300 1284450520_thumb.jpeg

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Oja na evropski Yamahini strani so na ogled barvne kombinacije za leto 2011. Takole zgleda XJ6 serija:

2011 XJ6 / ABS

xj6-1.jpg xj6-2.jpg xj6-3.jpg



  • Competition White
  • Racing Red
  • Midnight Black

2011 XJ6 Diversion / ABS

xj6d-1.jpg xj6d-2.jpg xj6d-3.jpg



  • Viper Blue
  • Midnight Black
  • Competition White

2011 XJ6 Diversion F / ABS

xj6f-1.jpg xj6f-2.jpg



  • Competition White
  • Midnight Black

Zdej katere barve bodo dobavljive s Sloveniji pa ne vem, letošnje leto vem da ni bilo vseh.

Škoda se mi zdi da niso pri Diversion F modelu pustili Viper Blue, ker je letošnja (2010) res res zlo lepa :) .

Popravljeno . Popravil Brudol
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki so zamešali. xj6s do sedaj ni bila viper blue ampak ocean blue. F pa je bila viper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako leto malo spremenijo tele barve, zanima me če je tud kej sprememb na agragatu al pa elektroniki. Verjetno ni, sam me pa zlo firbc matra. Ja XJ6S je biu zlo temne modre barve, tale Viper modra je pa drugačen odtenek. Zgleda da za 2011 XJ6S ne bo tiste temno modre.

Popravljeno . Popravil Brudol
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oja še dva vprašanja mam :D je od vas že naleteu na service/workshop manual za nove XJ6 motorje. Da ne bo pomote, ne govorim o navodilih za uporabo (users/owners manual).

Aja je med nami lastnik temno modre XJ6 Diversion S ki je bla danes v Ljubljani pred strojnim faksom parkirana :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heja!!

Evo jz sm service manual tuki naroču Ebay

l.p.

Oja še dva vprašanja mam :D je od vas že naleteu na service/workshop manual za nove XJ6 motorje. Da ne bo pomote, ne govorim o navodilih za uporabo (users/owners manual).

Aja je med nami lastnik temno modre XJ6 Diversion S ki je bla danes v Ljubljani pred strojnim faksom parkirana :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kva pa vem, te slip oni mi niso glih všeč, rad bi se znebil tistega lonca pod motorjem... pa tud zvok ni dost bol drugačen s temi slip oni...

zgleda bo res treba komplet kupt :D

Ror naročen. MASS tromboncino korto kurve s karbon kapico (katalizator gre stran, tako da bo zvok ubijalski, pa še cca 7 konjev več). Bug spojler- Ermax naročen v barvi motorja. Takoj ko bo montaža poslikam in posnamem zvok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višja vetrobranska šipa firme PUIG.

Lp

Zgolj, za info me zanima, ali si kaj ugotavljal, kam gre zračni tok s povišano šipco. Recimo pri standardni nekako butne v podbradni del, kar mi niti ni moteče, saj je čelada relativno v normalnem zračnem toku in ni preveč vrtinčenja in ropota v čeladi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ror naročen. MASS tromboncino korto kurve s karbon kapico (katalizator gre stran, tako da bo zvok ubijalski, pa še cca 7 konjev več). Bug spojler- Ermax naročen v barvi motorja. Takoj ko bo montaža poslikam in posnamem zvok.

No čim bo takoj posnet zvok da slišmo ta mass-ov zvok na xj6 da se bom lažje odločil

Tuki sta sicer dva posnetka. Za prvega nevem za katero firmo gre, tadrugi je pa viper

........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No čim bo takoj posnet zvok da slišmo ta mass-ov zvok na xj6 da se bom lažje odločil

Tuki sta sicer dva posnetka. Za prvega nevem za katero firmo gre, tadrugi je pa viper

........

Jp, tu so pravi lonci, s po moje prehudim zvokom. Jaz bom dal tegale:

post-18923-0-61880200-1289841204_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga že montiramo, tu je slikca, tok da se malo sline pocedijo. Ko bo vse končano pa bolj natančno.

post-18923-0-87941200-1290069046_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa se morva en dan dobit da vidim kakšen zvok je zdej :)

original ni glih neki :)

Popravljeno . Popravil Robyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je osebno lepši ta izpuh modela mass!

Drgač pa ma vsak svoj okus. Čeprav je ta tvoj tudi zelo lep! :notworthy:

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno, da ni vsem isto všeč. Fajn je, ker pri Igorju si lahko izpuh izbereš (ima lonce), ga pomeriš, če ti paše, kako zgleda in po svojih željah izbereš material in potem ga naredijo. Meni je tisti mali tudi všeč, sam ker je kratek sem se bal, da bo preveč glasen. Tako sem se potem odločil za tega, ki je na sliki. Poleg tega se mi je nekako ujel s podobo motorja.

Pa še en problem je namreč: diversion ima tudi centralno stojalo, ki najbrž ovira ta kratek ror, oziroma se potem ne zapre do konca.

lp

d

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo na hitro en teaser kako zveni MASS izpuh na diversion. V resnici je še 100x boljše, kajti kamera in vsa prenašanja videa pobere par globokih tonov.

pa še nekaj slikic kako zgleda:

post-18923-0-71256700-1290273127_thumb.jpg

post-18923-0-94545400-1290273157_thumb.jpg

post-18923-0-91835000-1290273215_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj roby a si ga boš tud ti gor nataknu? :notworthy:

Jst se vm pridružm naslednje leto! :music1:

Jst pa leto po naslednjem, upam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bl cilam na drugačno verzijo, ampak bo od Mass skor 100%

Ma sej imajo cel kup verzij, greš dol pomeriš kaj ti je najbolj všeč in kaj paše na tvojo mašino, pa je. Za zvok ti jaz garantiram, da bo itak najboljši. Tu je še slikca z bug spojlerjem. Zaenkrat sam iz telefona, ko bo pa lepo vreme, bom poslikal malo bolje v detajle. Samo opozorilo vsem, ki kupujete bug spojler od ermaxa- ne paše na diversion, ker ima centralno stojalo, model pa je bil narejena za nageca xj6, ki ga noma. Tako sem moral spojler odrezati cca 1cm, pa tudi modificirati držalo fedra stojala.

post-18923-0-74468900-1290336879_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!