Skoči na vsebino

bluetoth zvočnik


Priporočene objave

kake kaj  imate ?

za cca 150 eur kaj najbolj pametno ?      mogoče edino funkcija da lahko napolnim fon 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če rabi to vprašanje novo temo, kolikor sem jaz slišal naj bi "najbolj sekali" JBL in so v tem cenovnem rangu.

Xtreme, Charge, Flip.. ne vem pa kakšne so razlike v teh modelih so tam od 100€ naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

definitivno jbl charge (nevem kateri model je zdaj že zuna, 2? 3?), vrhunski zvok (preizkušeno večkrat), vodoodporen, možnost filanja telefona. drugače pa če se išče kaj manšega jbl go. za velikost vrhunska stvar, sem jih kar nekaj preizkusil pa mu pri tej ceni (cca 20-30€) noben ni blizu.+ baterija drži zelo dovgo (10+ ur v mojem primeru). flip je slabši od charge extreme pa nisem prepričan ampak mislim da je cena cca 400€.

sam uporabljam jbl go. dovol mali da gre v žep. v primeru da rabim glasnejše enostavno zalavfam 2 na enkrat (bluetooth mora to podpirati, samsungi s8 in novejši jih za ostale nevem). je pa odvisno za kaj rabiš. če hočeš res glasno brez dvoma charge.

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Bang&Olufsen Beoplay A1 in sem več kot zadovoljen, Dobri basi, odličen zvok, baterija zdrži zelo dolgo... Sedaj  ga dobiš že za 170 €.

Beoplay A1

Drugače pa imaš tukaj najbljše ter ocene - pri JBu pa tako ne moreš falit

Najboljši brezžični zvočniki

 

Popravljeno . Popravil Bmflar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam Audio Pro Addon T3, sem ga dobil na Amazonu za 120€, ima bluetooth in klasicen jack povezavo za audio. Polni se direktno iz 220V, ter ima usb izhod s katerega lahko polnis ostale naprave. Novejša verzija C3 ima tudi Wi-Fi povezavo in multi-room podporo. Vzel sem ga, ker ima Hi-fi pristop do zvoka pa me ga ni sram postavit v dnevno sobo. Je pa pogojno prenosen, torej znotraj stanovanaj ali pa ce gres kam z avtom.

Audio Pro family

Za bolj prenosne zadeve mam stvari iz Ultimate Ears familije, ki so tudi vodotesni in primerno majhni. JBL mi dizajnersko ne potegne, ampak to je stvar okusa. Poleg B&O si poglej še kaj ponuja Marshall. Vse sem kupoval na nemškem Amazonu s kar konkretnimi popusti, tam 30-50% priporocene cene, sem pa spremljal in cakal na primeren trenutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, stuhec pravi:

hvala Bmflar

S tem Bang&Olufsen zvočnikom ne moreš fona filat ? 

Ne vem, za te stvari imam power bank ...

Sem pač tak, da od kvalitetnega zvočnika ne iščem, da je še polnilec, multipractic in vibrator obenem ?

... Pa še model ni najnovejši, zvok pa meče na tla... Zato pa je cena že toliko znižana, ko sem jaz kupoval je bila dvojna tale...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim zdej če ste že potegnli v igro olufsena 

237806276?$rsp-pdp-port-1440$

Kao audiofilski zvočnik na modri zob, kar je zame skoraj kontradiktorno... 

Torej za piknike žurke in podobno je ta večji JBL kul, ker ima tudi več W od ostalih, večina jih ne premore več kot 2x3W morda kakšen 5W. 

Največja težava prenosnih zvočnikov je velikost membrane, jaz imam v hiši ojačevalec D klase napajan preko usb 2x3W, ampak ker poganja "horn" zvočnike z 20cm nizkosrednjetonci več ne rabim. Ker pomembno je koliko db/W lahko stisneš vn. Če bi želel največ W za svoj denar se za kakih 25€ sestaviš sam prenosni zvočnik skoraj po želji, ojačevalci na ebeju so za par €, baterije iz starega prenosnika in par avtozvočnikov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 30. 1. 2020 ob 15:00, smasher pravi:

 

Največja težava prenosnih zvočnikov je velikost membrane, jaz imam v hiši ojačevalec D klase napajan preko usb 2x3W, ampak ker poganja "horn" zvočnike z 20cm nizkosrednjetonci več ne rabim. Ker pomembno je koliko db/W lahko stisneš vn. Če bi želel največ W za svoj denar se za kakih 25€ sestaviš sam prenosni zvočnik skoraj po želji, ojačevalci na ebeju so za par €, baterije iz starega prenosnika in par avtozvočnikov. 

kaj npr bi vzel da bi naredil 1 prenosni zvocnik ?

da bi igral boljse od jbl charge 4, al neki podobnega ker se dobi za 200 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, boljše, kaj je to boljše? Težava je v tem ta tisti majstri pri JBLu so plačani dobro in kakšno leto razvijajo zadeve da jih je čim težje ujet. Druga stvar je občutek glasnosti, za podvojit glasnost 10W zvočnika rabiš 100W zvočnik (tako na grobo) ker grejo decibeli po logaritmični skali. 

Za primer najprej sem imel 2x30w ojačevalec, in sedaj je 2x3w, pri 13cm zvočniku se malo pozna razlika, ker pri močnejšem ojačevalcu ni zmogel vse moči "predat naprej", sedaj pa itak nabijamo na malem ojačevalcu toliko da je THD sigurno nad 30% ?

Ok, zdej sem se delal pametnega, zdej pa konkretni plan recimo da razen spajkanja nimaš nobenega kosa. 

Prva odločitev, kaj je to prenosno, 10cm, 13cm ali 16cm mrmbrane (da nebi kdo kaj drugega mislil) 

Potem ojačevalec, ebaj class D "2x120W" z razlogom v navednicah, opcije so z aux kablom, ali modri zob (ko pridem na pc napišem ime čipa) 

+ 4S charger čip za li ion ali 3s odvisno od baterij/akumulatorjev iz prenosnika

Če nimaš baterij, hofer/lidl akuji za orodje začnejo pri 20eur.

Poračun ojačevalec 5 do 10€, zvočniki par od 16 do kolikor hočeš €

Aku lidl ali hofer 20€

Kul ohišje za zvočnik po želji

Torej za cca 45€ imaš zvočnik vsaj 2x50W rms. 

Ravno 2dni nazaj sem iz ideo strani dobil naročene neke "poljsko-kitajske" avto zvočnike z 10 cm membrano, ker sembil razočaran nad mojim trenutnim prenosnim zvočnikom ki ima 8ohm samsung širokopasovne ki so namenjeni za 2+1 ali podobne sisteme imajo lep zvok ampak se ne derejo :D

Do sedaj če sm rabu prenosni zvočnik je bil tisti mini na modri zob iz petrola dovolj, če imaš pa možnost elektrike je takoj druga zgodba. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zdej praktično, jaz sem si naročil tele zvočnike in tale ojačevalec.

https://www.ideo.si/avtozvocniki/avtozvocnik_T_4264_PEIYING

https://www.ebay.com/itm/120W-2-TPA3116D2-High-Power-Digital-Power-Amplifier-Board-8-28V-Audio-Amp-Module/323966038271?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

imaš pa tudi opcijo enak ojačevalec z modrim zobom 

ekstra dolg ebay link

Ko najdem čas bom videl kako ta zadeva skupaj špila, imam pa raje opcije brez modrega zoba, ker dostikrat imajo ali aux ali modri zob, aux se lahko priključi tudi pol na PC ali karkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok naredil par testov, kupi JBL :D  

To je ta razlika, prenosni  diy zvočnik težko dosže take base v takem majhem formatu, zato ima JBL neke membrane ki delujejo kot bass reflex in pomagajo doseč učinek basa, do sedaj nisem dosegel zadoovoljivega basa z zvočniki fija manjšega od 16cm, oz. edino z mini subwooferjem, ki pa je imel posebno ohišje,. za 2.1 sistem.

Tako da tlačit več kot 15w rms v 10cm zvočnik nima smisla.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno špila, torej prva vejanta prenosnega zvočnika v leseni škatli, ojačevalec 2x15w, nek D klasa tpa, batrije iz odpadnega prenosnika. In sedaj rahla povečava na 10 cm zcočnike če bi bilo kaj več basa. 

No, jaz imam vedno raje aux kabel. 

(ok res prva je radio pixna, ki je v kosih bom poiskal sliko, pixne arašidov z radio modulom) 

Pa seveda vroči šmrkelj, drži vse ?

DSC_0002.JPG

DSC_0003.JPG

DSC_0004.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/8/2020 at 11:33 PM, smasher said:

Ok naredil par testov, kupi JBL :D  

To je ta razlika, prenosni  diy zvočnik težko dosže take base v takem majhem formatu, zato ima JBL neke membrane ki delujejo kot bass reflex in pomagajo doseč učinek basa, do sedaj nisem dosegel zadoovoljivega basa z zvočniki fija manjšega od 16cm, oz. edino z mini subwooferjem, ki pa je imel posebno ohišje,. za 2.1 sistem.

Tako da tlačit več kot 15w rms v 10cm zvočnik nima smisla.

  Base se da dobit z transmisijo (se posebej pri manjsih zvocnikih), ki pa je zelo zeznena za izracun. Pred leti sem delal svoje transmsijske zvocnike, in so bili pasji ;) Ravno tako precej mansjih zvocnikov aktivno (equalizacija, ipd, z elektroniko, kretnico ipd) izboljsuje zvok, se posebej bas.  Pri tvojem dizajnu bi pa jaz pozkusil postaviti na sredini pregrado. Bas je v veliko primerih na sredini, kar pomeni da lev in desen zvocnik igrata enako, in se med  seboj dusita, ce sta takole v istem ohisju in relativno skupaj. Ko butneta oba ven, zadaj nastane podtlak, ki kar precej dusi hod membrane. (obrni navadne zvocnike enega prot drugemu,  priblizaj jih, pa bos videl kaj mislim) ... Bi znalo pomagati, mora pa vse skupaj biti kar dobro zatesnjeno...     Po par poskusih sem se raje lotil drugih reci, rocke za gramofon naprimer. Manj sive logike kot pri zvocnikih ;)

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je to še srednješolsji projekt v originalu z GC ojačevalcem, ampak to je pol že druga zgodba... 

No tega se nebi šel več delat, ker je preveč jajcanja in pol po par letih mi je crknil prvotni visokotonec in so zdej notri kar eni ki so maljce "ostri" in kot sem omenil gor nedam več kot 3w na zvočnik je čisto dovolj za vse porebe tako da GC zdobrih 40W ni bil uporabljen. Višina cca 120cm, nizkotonec 20cm. 

Sem pa tudi 1x že naredil ohišje za mini subwoofer ki je bil "pričja hišica" ...

sketch-1581446417585.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo. Jez pa karjolo infinitijev in JBLjev z avta na smeti pelal.....tile JBLji so mi bli dokaj ljubi. Smasher bi investiral se 9€ in bi ga blo slisat do Pule....to bi on vse ponucal.....in prav bi mel. 

 

32ABB9C8-EA4D-4730-9B2D-1B911613B267.thumb.jpeg.c93dc9763607be40baaa45eb2573ee2f.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst mam tut neke JBL GTO v starem avtu. @Kugelschreiber imam to težavo da težko stran vržem, moja draga žena pravi da je to že resna težava, samo če si lahko predstavljam vsaj en način uporabe ne vržem stran (imam preveč domišlije) ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej si tudi zvočnike od Ikeje, jih baje zelo hvalijo, Symfonisk

in zdej je še nek nov model, to si greš lahko vedno v štacuno poslušat ponavadi jih imajo zmeraj priklopljene.

to je pač iz IT ikeje ki je meni najbližje, nemško pa ne znam ampak so verjetno cene v Avstriji enake

https://www.ikea.com/it/it/cat/casse-40842/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pa še eno moje skropocalo, mislim da prej omenjeni mini horn zvoč iz plastike, nekdo jih je vrgel malo potlehin je odtrgalo par vijakov. In ojačevalec je samo tisti mini D klasa 2x3W napajan preko USB, tista stvar zavita v izolir trak na kablu. Ni avdiofilsko, samo za razbijat muziko ob delu na strojih je ok. 

DSC_0064.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!