Skoči na vsebino

Hobiji


skalar36

Priporočene objave

Hobi potaplanje. Ne semeš, oči sfukane. Hobi fotkanje. Ne morš. Oči sfukane. Hobi boardanje. Bolš de ne, tvegana situacija na kolenu. Jebenti život. Ne morm izumlat stvari k so mi všeč. Branje ni baš hobi. Kot pit kofe, al pa pivo, ni lih hobi. To pač počneš na dnevni bazi.  E bicikl bi mogu nabavt. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ti tut za rezervne dele nisi več dober :blush: :naughty:

Nabavi kolo, odlična zadeva, kolena hvaležna !

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Ma neki so se v fejsbuk skupini parkside orodje kurčli glede cen ko je en ponudu da sprinta pa sem jaz naredil najhitrejši print kar lahko z visokimi lejerji in je še vedno 1 ura tiska. Ampak zdej imam par adapterjev.. bom vejretno en LED reflektor naredil in mogoče ojačevalec na te baterije  :D

Jaz nimam časa čakat lepe printe z 0,1mm lejerjem in ozko šobo, sem dal gor 0,8 šobo in debelino sloja 0,5mm daleč od estetike ampak kdo bo čakal 5ur za nek bedn nosilček.

Zadnjič sem si naredil nov nosilec za v švas aparat ki ima original 5kg kolut, sem potrebboval za nekaj manjšega drugo vrsto žice, pa se mi ni dalo kupovat 5kg in sem kupil mali kolutek , ki seveda ne paše na original nosilec...  čas tiska za oba kosa nosilca 20min, koga briga estetika :jezik:

 

 

mig.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 19 minutami, skalar36 pravi:

Letošnja dopolnitev kolekcije:

 

IMG_20210119_184259.jpg

IMG_20210119_184001.jpg

IMG_20210119_184055.jpg

IMG_20210119_184106.jpg

IMG_20210119_184019.jpg

Lepo...samo ker sem blond oz. plešast :) ne razumem 5 eur ??

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, MARE 65 pravi:

Lepo...samo ker sem blond oz. plešast :) ne razumem 5 eur ??

Za primerjavo velikosti.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 1. 2021 ob 19:25, skalar36 pravi:

Za primerjavo velikosti.

Ja thx :slap:...zdaj sem moral pa prvo bankovec zmerit :lol1:

A imaš to home made varianto ?

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, MARE 65 pravi:

A imaš to home made varianto ?

Ja.Sam jih delam. No, dodelam. Fotr jih skuje, jest pa dokončam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlaga za @bajkr88, zakaj je hitri ali ali (aliexpress) zakon...

Cel hobuk še zapakiranega takega "šrota", vsakič ko se mi ne da žene poslušat grem samo neki preverit al pa testirat, pa lahko zginem za par ur... ?  Če bi tolko časa pil kot ga orežuvim s spajkalnikom al oa gedorami bi imel že resne težave... 

Skoraj nič se ne nabvi po 1 kos.. ? 

 

sketch-1611339500689.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 1. 2021 ob 19:30, smasher pravi:

Razlaga za @bajkr88, zakaj je hitri ali ali (aliexpress) zakon...

Cel hobuk še zapakiranega takega "šrota", vsakič ko se mi ne da žene poslušat grem samo neki preverit al pa testirat, pa lahko zginem za par ur... ?  Če bi tolko časa pil kot ga orežuvim s spajkalnikom al oa gedorami bi imel že resne težave... 

Skoraj nič se ne nabvi po 1 kos.. ? 

 

sketch-1611339500689.png

dej nehej no..še mal pa bo eno leto ko ga nalivam.. zaenkrat me jetre še ne jebejo.. ti si pa vsaj 25 let mlajši pa res nebi smel met težav..

a nimaš ti žene na hrvaškem? a ti skoz visi na telefonu ??

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, thumper said:

dej nehej no..še mal pa bo eno leto ko ga nalivam.. zaenkrat me jetre še ne jebejo.. ti si pa vsaj 25 let mlajši pa res nebi smel met težav..

a nimaš ti žene na hrvaškem? a ti skoz visi na telefonu ??

@thumper a moraš vse pokvarit.. zakaj pa misliš da sm lahko zdej 2 mesca varil uno kišto od kamjona :D 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, smasher pravi:

@thumper a moraš vse pokvarit.. zakaj pa misliš da sm lahko zdej 2 mesca varil uno kišto od kamjona :D 

kti je blo prevroče če si drkal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper-ja bom kar ignoriral.. samo iziva. ne bom se šel kregat z njim....

Še ena za @bajkr88, kitajski USB dongl se je greu ko svinja da mi je celo pregrel eno USB vtičnico.. rešitev...

Vidiš in potem tudi kitajc dela samo morš vedet kako mu pomagat...

ZTE ruter iz hotferja pa se je po 1 letu napihnila baterija....

 

117750247_10222014719690984_1270458278741765124_o.jpg

117758589_10222014719770986_5714745246553882363_o.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Akito pravi:

Iz različnega lesa....jablanov, pušpanov, ginkov, hrastov, hibiskusov, tisin...nekaj pa jih je dobilo nove lastnike ...

20210203_164416.jpg

20210203_164939.jpg

Tisin?
Ne se hecat, les tise je tudi strupen.

Vse vrste tise vsebujejo zelo strupene alkaloide taksane, katerih formula se med vrstami nekoliko razlikuje. Alkaloid najdemo v vseh delih drevesa, razen arilih. Arili so užitni in sladki, seme pa je zelo strupeno; v nasprotju s pticami človek semensko ovojnico razgradi in s tem sprosti taksane. To je lahko ob uživanju »jagod« tise, ne da bi prej odstranili semena, usodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alla pravi:

Tisin?
Ne se hecat, les tise je tudi strupen.

Vse vrste tise vsebujejo zelo strupene alkaloide taksane, katerih formula se med vrstami nekoliko razlikuje. Alkaloid najdemo v vseh delih drevesa, razen arilih. Arili so užitni in sladki, seme pa je zelo strupeno; v nasprotju s pticami človek semensko ovojnico razgradi in s tem sprosti taksane. To je lahko ob uživanju »jagod« tise, ne da bi prej odstranili semena, usodno.

Glede na to, da mi je dendrologija zeeelo blizu,verjemi, da vem tudi to in še marsikaj ?...žlice niso iz tega lesa. Poleg tega les ni užiten... katerikoli naš, domač, vsaj da bi jaz vedela ne ( izvzete mogoče katere tropske vrste lesa). S tiso imam vsakodnevni opravek in še sem tu ?....je pač ne jem?. Aja jem pa njene zrele jagode brez semenk. Les je čudovit, za ročno obdelavo pa ne najbolj. Sem vesela, da si opazila ?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na enem predavanju so nas namreč seznanili, da se je neka družina zastrupila, ker so uporabili tisine palčke za ražnjiče.
Nimam pojma, ali je ta alkaloid topen v maščobi ali zakaj je že samo zaradi tega prišlo do zastrupitve.

Bilo je rečeno, da tudi pes, ki gloda tisino palico, lahko pogine....

Drugače pa vsaka čast, krasne zadeve delaš, zelo lepo izdelano :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Alla pravi:

Na enem predavanju so nas namreč seznanili, da se je neka družina zastrupila, ker so uporabili tisine palčke za ražnjiče.
Nimam pojma, ali je ta alkaloid topen v maščobi ali zakaj je že samo zaradi tega prišlo do zastrupitve.

Bilo je rečeno, da tudi pes, ki gloda tisino palico, lahko pogine....

Drugače pa vsaka čast, krasne zadeve delaš, zelo lepo izdelano :)

Hvala ?.

Res je kar si napisala o strupenosti tiste. Ljudje so verjetno uporabljali svež les za nabodala in se je skupaj s toplotno obdelavo alkaloid hitreje izločil v meso . Enako je z lesom oleandra, hortenzije in glicinije delno je strupen tudi octovec, ki ma krasno pisan les, ter ga dosti uporabljajo za nakit .

20210204_144958.jpg

20210204_145049.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Akito pravi:

Hvala ?.

Res je kar si napisala o strupenosti tiste. Ljudje so verjetno uporabljali svež les za nabodala in se je skupaj s toplotno obdelavo alkaloid hitreje izločil v meso . Enako je z lesom oleandra, hortenzije in glicinije delno je strupen tudi octovec, ki ma krasno pisan les, ter ga dosti uporabljajo za nakit .

20210204_144958.jpg

20210204_145049.jpg

lahko bi prej povedala..pomoje bi ms hitro zbraj za cel bištek iz tisinega lesa ...tko za ene 50 do 100 oseb..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!