Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

3 hours ago, Nja said:

(RSV virus, če ga še kdo ne pozna) 

Kdor na RSVju trepeta, naj kupi japonca. :whistle:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Naj nihče ne laže, da je ta virus približno tak, kot virus gripe, ker ni res. Je močnejši, mutira, se spreminja, prilagaja, spreminja inkubacijsko dobo, cepiva zaenkrat še ni (čeprav menda je).

In če se ljudje počutijo dobro, ko kupijo večjo količino hrane (na Obali to počno Italijani), maskice in razkužila, naj to počno. Zaradi tega ne bodo obubožali, ker bodo itak vse porabili. Trenutno jim to daje občutek varnosti, saj jih mediji vsakodnevno ustrahujejo. Predvsem starejši, katere ne boš tako lahko pomiril z besedami, naj ne paničarijo. Oni to drugače dojemajo, strah jih je, ne želijo v bolnico, bojijo se smrti. Na nas je, da jih razumemo in jim pomagamo, če to potrebujejo.

To pa sem kopirala s fb:

Ni me strah koronavirusa, nič manj, kot kake gripe ali še kakega drugega virusa... Me je pa zelo strah človeške neumnosti... Na naših portalih so že zdravilci kitajske medicine tisti, ki komentirajo koronavirus v javnosti - komentirajo ga skoraj vsi, samo tisti ne, ki bi ga morali... folk pa najbolj verjame najbolj nekompetentnim osebam... Kitajske restavracije so baje prazne... ker...??? Univerza v Ljubljani je študentom in delavcem rekla, da tudi če je z njimi vse OK, in so bili v Italiji, da naj ne hodijo na predavanja? Kr tk? Ko je (bila) gripa, ki je v tem času pomagala v zemljo spraviti nekajkrat več ljudi kot koronavirus, je blo pa vse ok? Avstrijci ustavijo vlak, ker imata gor dve vročino - in ugotovijo, da ni koronavirus in grejo dalje - najbrž je bila samo gripa... Slovenci smo pokupili vsa razkužila (upam, da ga nihče ne bo popil...), uporabljali ga bomo pa ker...? NIJZ je kar nekaj časa dajal neumne komentarje - najboljši je tisti, da se moraš pred odhodom na kitajsko, cepit proti gripi (to je bilo navodilo za izogibanje koronavirusu)... in to so dali ven ljudje, katerih edino delo je samo in zgolj to, da spremljajo te podatke in dajejo od sebe nekaj relevantnega... Ko nekdo vpraša, če je paket iz Kitajske nevaren, mu NIJZ reče, da ni... Da bi pa kdo rekel - za vsak slučaj si umij roke, saj je brezplačno in zelo dostopno... ne... Vas skrbi, da, ko bo panika, da v trgovinah ne bo ničesar več? Brez skrbi - tudi trgovine ne bodo odprte, ker nihče ne bo hotel tam delati... Vas skrbi koronavirus? Naj vas raje skrbijo vaši soljudje - naj vas skrbi, da vas bo nekdo pretepel, ker boste na ulici kihnili, upam, da se streljali ne bomo... Skrajno resno - lahko zaradi koronavirusa umrete? Ja, najbrž, je tudi to mogoče. Verjetnost je podobna tisti, ki jo ima gripa. Večina bolnikov s koronavirusom pa ga ima v neki taki obliki, kot je prehlad... Je treba zganjati paniko? NE. Si je treba umivati roke? KAJ STE PA DO SEDAJ POČELI? Kako dolgo bo koronavirus trajal - najbrž tako dolgo, da bo FUL okuženih, potem se novinarjem ne bo več dalo zganjati panike, pa še dobršen del populacije bo imun, oz. s prebolelo boleznijo, tako da bo virus dal mir, najbrž samo do naslednje sezone... Zatorej - držite se osnovne higiene, pa bo vse OK, tudi če boste virus dobili, je za večino precej majhna verjetnost, da bo zaradi tega imela kake strašne težave. Ampak, tako je življenje. Človek ni narejen za življenje na tem svetu... ni pa koronavirus tisti, ki nas bo pokosil, smo očitno sami dovolj neumni... Brezmejno je samo vesolje in človeška neumnost! Spodobi se, da dodam še svoj naziv... dr. Miha Avberšek, univ. dipl. mikrobiolog

zdej se pa odloči kero varjanto hočeš dopovedat :D ker tu si napisala nekaj pol si pa v naslednem odstavku sama sebi dala kontra :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Shillien pravi:

zdej se pa odloči kero varjanto hočeš dopovedat :D ker tu si napisala nekaj pol si pa v naslednem odstavku sama sebi dala kontra :D

Napisala sem, da sem kopirala s fb. Spodaj je naveden avtor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

umrljivost pri corona virusu je po dosedaj znanih podatkih cca 200 krat večja (1 na 10) kot pri gripi (0.05 % obolelih, kar je 1 na 2000)

zdaj pa hitro pametovat naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, twom said:

umrljivost pri corona virusu je po dosedaj znanih podatkih cca 200 krat večja (1 na 10) kot pri gripi (0.05 % obolelih, kar je 1 na 2000)

zdaj pa hitro pametovat naprej...

1 na 10 je pa "malo" pretirano. 1 na 40 bo bolj drzalo.

Sem pa slisal, da imate v Lajbahu celo pizdarijo s tem novim coronavirusom.:panic: In to se preden se je sploh pojavil. :lol1:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem našel to...

Ashampoo_Snap_2020_02.26_17h53m21s_001_.png.6d89ffb9a224362910689145ce08eedf.png

 

Ker ni uradnih navodil so ljudje zbegani...kot ovce brez pastirja.

 

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, twom said:

Se štejem med funkcionalno pismene, po doslej znanih podatkih, in spletni strani v zgornjem postu, 8%, napisal sem 1 od 10, mislim da dovolj natančno...

nisi funkcionalno pismen, ne glej samo največje številke, ki si jo želiš videt. Znotraj linka imaš kratko pojasnilo in link na obsežnejšo razlago stopnje umrljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, KARMEN1 said:

Kitajske restavracije so baje prazne... ker...???

Za postojnsko vem. Po osmih letih so sli domow, k svojim na obisk. Ne morejo nazaj. Zajebano.

 

Se mi pa situacija pozna. Dobavitelji imajo malo robe. Danes sem dobil prvo odpoved narocila. Na tekmovanju se zbere cca 1000ljudi, krovna zveza je dala priporocilo da se prireditev preventivno odpove, prireditelj pa, popolnoma razumljivo, noce tvegat morebitnih pizdarij. Razumem, ravnal bi enako. Upam de to ne postane praksa.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, BIF pravi:

Moram rečt naj nabavi kake zaprte....čipkasti so preveč prepustni...

Ja pa odvisno je kolko maš velik gobec, košarca A B C D...jaz če sem tečem mi je še E premajhna :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Ker ni uradnih navodil so ljudje zbegani...kot ovce brez pastirja.

 

Natančno tukaj si zadel bistvo. Ljudje so preprosto nehali razmišljat. V izobilju materialnega jim pamet nese samo do tv zaslona. In ne gre za zbeganost....gre preprosto za neumnost. Nujno potrebujemo voditelje, ki nam naložijo kaj je za nas najbolje. Ko navodil ni....brazglavo letanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

a oralno?

ma nee.. pa nek piška viče.. u čmar...       .... aja okol obrn..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slovenija : korona virus - 0 mrtvih

                   nov mandatar : 139 samomorov

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Kugelschreiber said:

Na tekmovanju se zbere cca 1000ljudi, krovna zveza je dala priporocilo da se prireditev preventivno odpove, prireditelj pa, popolnoma razumljivo, noce tvegat morebitnih pizdarij. Razumem, ravnal bi enako. Upam de to ne postane praksa.....

Kiks ministrstva? 

 

Quote

MIZŠ v poslanem priporočilu narekuje skrajno previdnost, med drugim celo začasno zaustavitev vseh tekmovanj na državni ravni, so sporočili z OKS. Na ministrstvu so naknadno poudarili, da je prišlo do pomote.

Več na: https://www.zurnal24.si/sport/ministrstvo-sportnikom-poslalo-napacna-navodila-glede-koronavirusa-342451 - www.zurnal24.si

 

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!