Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 uro, Codeine pravi:

Območja na planetu Zemlja, kjer ni coronavirusa:
- Antarktika,
- Arktika,
- Grenlandija,
- Slovenija

Zdej mi je šele jasn ta novi val beguncev :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je šofer, ki je pripeljal blago povedal naslednje (skladišče stara Gorica tik za mejo...ja drama):

nekje ko pridem na nakladanje v Italiji je cela drama..držijo se stran od mene, mahajo, nekateri mi celo merijo temperaturo...baje majo vsi šoferji 36...nakar popizdim in vprašam, a lahko tudi jaz zmerim tebi? :P

Aja..še sem živ :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Danes mi je šofer, ki je pripeljal blago povedal naslednje (skladišče stara Gorica tik za mejo...ja drama):

nekje ko pridem na nakladanje v Italiji je cela drama..držijo se stran od mene, mahajo, nekateri mi celo merijo temperaturo...baje majo vsi šoferji 36...nakar popizdim in vprašam, a lahko tudi jaz zmerim tebi? :P

Aja..še sem živ :D

prenositelj .. držiš s kapitalisti to je to..

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem nobenga alarmirati, vendar se bo Koronavirus kmalu razširil.
Prvo sredstvo za okužbo so bankovci, ne dotikajte se jih,vzemite jih z rokavicami in jih dajte v nepredušno ovojnico in jih pustite pred hišnimi vrati.
Zjutraj bom prevzel bankovce in jih pravilno uničil.
Nočem nobene zahvale, to delam za vaše zdravje.
Lp

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, VS800 pravi:

Nočem nobenga alarmirati, vendar se bo Koronavirus kmalu razširil.
Prvo sredstvo za okužbo so bankovci, ne dotikajte se jih,vzemite jih z rokavicami in jih dajte v nepredušno ovojnico in jih pustite pred hišnimi vrati.
Zjutraj bom prevzel bankovce in jih pravilno uničil.
Nočem nobene zahvale, to delam za vaše zdravje.
Lp

Sem pustil včeraj zvečer pred vrati, vidim da si vse lepo počistil, najlepša hvala, da si me rešil virusa !!!!

 

Keš.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Bmflar pravi:

Sem pustil včeraj zvečer pred vrati, vidim da si vse lepo počistil, najlepša hvala, da si me rešil virusa !!!!

 

Keš.jpg

Zakaj pa misliš da smo kulegi....sicer je blo kr neki dela pr teb ampak ok.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, VS800 pravi:

Zakaj pa misliš da smo kulegi....sicer je blo kr neki dela pr teb ampak ok.....

Nisem imel dovolj ovojnic, pa sem akr z lopato za premog vse ven zmetal, hudiča virusnega, hvala še enkrat, dobiš za kavo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Bmflar pravi:

Nisem imel dovolj ovojnic, pa sem akr z lopato za premog vse ven zmetal, hudiča virusnega, hvala še enkrat, dobiš za kavo :P

tko se guvuri

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje "skromno mnenje":  ker virus izvira (?) s Kitajske, in ker je Kitajcev največ, mislim da jim je bil "podtaknjen" ?   :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, RobiRoberto pravi:

Moje "skromno mnenje":  ker virus izvira (?) s Kitajske, in ker je Kitajcev največ, mislim da jim je bil "podtaknjen" ?   :hmm:

Dobr si to pogruntu Roberto, so ga ameri poflancal kitajcem

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, RobiRoberto said:

Moje "skromno mnenje":  ker virus izvira (?) s Kitajske, in ker je Kitajcev največ, mislim da jim je bil "podtaknjen" ?   :hmm:

Ma ni nujno, kitajci imajo kot večina narodov problem s staranjem prebivalstva, torej ali je šel namerno vn ali ušel zgleda precej "dizajnerski" napade stare in kronične bolnike, delavska populacija ostane dokaj cela. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, smasher pravi:

Ma ni nujno, kitajci imajo kot večina narodov problem s staranjem prebivalstva, torej ali je šel namerno vn ali ušel zgleda precej "dizajnerski" napade stare in kronične bolnike, delavska populacija ostane dokaj cela. 

Ja no.... Pri raznih virusnih obolenjih in bakterijskih, so vedno najbolj ogroženi starejši in imunsko oslabljeni (rakavi bolniki, po koncu terapij, srčni bolniki, sladkorni in pa dojenčki, novorojenčki). Žal, ampak tako je.  Večinoma bo odrasel zdrav osebek, ki ima nekaj zdrave pameti (gre zdravniku po potrebi, počiva, se trudi vnesti več beljakovin vase, vitaminov, mineralov, ..) bo razne pljučnice, gripe, prehlade prebolel in okreval....  Da je izbruh na kitajskem me sicer ne čudi...Saj so tudi ogromni p a c k i brez smisla za higieno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Nja said:

Ja no.... Pri raznih virusnih obolenjih in bakterijskih, so vedno najbolj ogroženi starejši in imunsko oslabljeni (rakavi bolniki, po koncu terapij, srčni bolniki, sladkorni in pa dojenčki, novorojenčki). Žal, ampak tako je.  Večinoma bo odrasel zdrav osebek, ki ima nekaj zdrave pameti (gre zdravniku po potrebi, počiva, se trudi vnesti več beljakovin vase, vitaminov, mineralov, ..) bo razne pljučnice, gripe, prehlade prebolel in okreval....  Da je izbruh na kitajskem me sicer ne čudi...Saj so tudi ogromni p a c k i brez smisla za higieno.

Ni nujno. Pri enem sevu španske gripe so najbolj umirali zdravi in mladi, Njihov imunski odziv je bil premočan in jim je zalivalo pljuča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, RobiRoberto said:

Moje "skromno mnenje":  ker virus izvira (?) s Kitajske, in ker je Kitajcev največ, mislim da jim je bil "podtaknjen" ?   :hmm:

Kitajcev je največ, zato je statistično večja verjetnost da virus iz ene živali mutira na drugo pri njih, kot pa pri 2 milijona Slovencih, verjetnost je 500:1. Ker jih je tako veliko, in imajo v povprečju (malo) slabše higijenske razmere kot pri nas in ker požrejo skoraj vse (ni druge, če jih je toliko na kupu, brez skrbi, tudi pri nas bi lačni vse pojedl), primer njihove tržnice, je prav tako možnost za preskok virusa iz živali na človeka večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte mal matematiko uporabit....

 

 "Danas je Svjetska Zdravstvena Organizacija (World Health Organization; WHO) objavila da postoji 79,300 ukupno zaraženih sa COVID-19. Od toga velika većina, njih 77,000 u Kini, od čega velika većina u Wuhanu.

Wuhan ima 11 milijuna stanovnika. Predpostavimo da su od gore navedenih 77,000 zaraženih svi u Wuhanu.

77,000/11,000,000 = 0,007 x 100 = 0,7

Dakle, 0.7% stanovnika Wuhana je zaraženo, a 99.3% stanovnika tog grada NEMA virus. Govorim o gradu odakle je krenula epidemija!

Također, ne zaboravimo da je preko 10.000 ljudi u međuvremenu preboljelo virus. Dakle TRENUTNA brojka oboljelih nije 79,300 nego 79,300 - 10,000 izliječenih (i minus 2,500 umrlih) tj. trenutno ima debelo ispod 70,000 zaraženih, a ne 79.300.

No što je sa smrtnosti od corona virusa?

Ako ste stariji od 80, godina, a zaraženi ste COVID-19 virusom, šansa da umrete je 14.8%. Što opet implicira da će 85.2% ljudi ozdraviti.

Ako ste stari izmedju 50-60 godina, imate 1.3% šanse umrijeti ako ste, ne daj Bože, zaraženi sa virusom.

Za mlađe od 40, šansa je 0.2%. dakle 99.8% mladih ispod 40 godina koji se zaraze, će ozdraviti.

ALI, ovdje je caka: to je samo ako se inficirate sa corona virusom! Šansa da se zarazite je, na temelju skoro tro mjesečne epidemije na izvoru zaraze, u Wuhanu, samo 0.7%. Dakle 99.3% je šansa da virus nikada neće dospjeti do Vas.

Na tih 0,7% tek idu postotci, pa tako ako imate 85 godina, imate 0.7% šanse uopće pokupiti virus, pa ako ga pokupite imate još 14.8% šanse umrijeti od njega, odnosno ukupno imate 0.103% šanse umrijeti od tog virusa. To znači da je šansa da nećete umrijeti od tog virusa čak 99.897% !

Za jednog 45-godišnjaka, te dvije šanse pomnožene iznose 0.0028% da će ih corona virus ubiti. A 99.9972 da neće.

Za jednog 35-godišnjaka vejrojatnost da će umrijeti od ovog virusa je 0.0014%. A da neće umrijeti je 99.9986%

Pazite, to je 0.7% da ga uopće dobijete i 0.2% da umrete od njega, ako ste ispod 40 godina starosti.

Nadalje, zapitajte se usput zašto se tako malo spominje preko 10.000 Kineza koji su OZDRAVILI od tog virusa? Kome to nije zanimljiva vijest i zašto nije? Tko živi od toga da vi što više čitate njihove članke i kupujete njihove novine?

Usput, Kina ima 1.386.000.000 stanovnika. zaraženo je njih 77.000. na 1.4 milijarde Kineza sto je samo 0.0055% svih Kineza. To znači da u zemlji odakle virus dolazi, 99.9945% stanovništva NEMA virus i da, ako posložite 10.000 Kineza, 5 će ih imati virus a 9.995 neće. ETO koliko je virus zarazan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Alla pravi:

Dajte mal matematiko uporabit....

Lep primer matematike, ki ne razume eksponentne rasti in vloge, ki so jo (in jo še) odigrali preventivni ukrepi. Cifre so take, ker so po prvotni zamudi Kitajci izjemno agresivno nastopili k omejevanju širitve okužbe. Vključno s švasanjem ljudi v stavbe z zunanje strani. Vključno s praktičnim suspenzom življenja v Wuhanu. Odmisli ukrepe, dodaj eksponentno rast (podvojevanje števila okuženih na vsakih nekaj dni) in mi povej - kolko je 0.2 % od 1.386.000.000? Veliko extra mrtvih*. Veliko extra medicinske pomoči potrebnih. Veliko zaprtih podjetij, veliko ljudi brez dohodka. Veliko absolutno najnujnejše logistike, ki ne dela. Panika, ki lahko preraste v splošne nerede, bank rune, organizirano ropanje in nasilje. To je resna grožnja tu zadaj.

Pa dajmo odmislit vse te katastrofalne scenarije. Noben zdravstveni sistem v nobeni državi ne zmore oskrbeti niti 0.2% populacije, ki bi potrebovala na primer pomoč pri dihanju (kar je pri COVID-19 zaplet, ki ubija ljudi). Pri nas imamo v najboljšem primeru nekaj deset mest za take bolnike. Vsi ostali, ki bi tako pomoč potrebovali - bojo umrli. Pa to niso samo 'starci, ki že itak po cipresah dišijo'. So tudi ljudje z raznimi kroničnimi obolenji. Z okvarjenim imunskim sistemov. Oni s presajenimi organi. Bolniki, ki se zdravijo s kemoterapijo. In tako dalje in tako naprej. Poleg tega lahko pričakuješ da bodo zbolevali tudi zdravstveni delavci. In ti že v itak preobremenjenem (pri nas komaj delujočem) zdravstvenem sistemu začne zmanjkovati že itak premalo ljudi. Posledično bo oskrba ostalih bolnikov trpela. Pa dodaj še kak pogreb iz tega naslova. Svet je malo bolj kompliciran od naivne ekstrapolacije številk na temo koronavirusa.

Kot vidiš tale tvoja matematika gladko odpove tako, ko jo prestaviš iz lista papirja v RL. Tudi na take načine, kot se kaže spodaj. Sam se je ok, ane. Vse je ok, dokler se med onimi desetinkami procenta ne znajdeš sam, tvoja družina ali kdo drug, ki ti je blizu. Če pa... jebiga. Je rekel Serpentinšek, da smo na dolgi rok itak vsi mrtvi. Pa še genski bazen se bo malo prepucal, bi navrgel kak cinik.

 

image.thumb.png.f8ee1783e564cbadc17b8ad4c86377fd.png

* 2 772 000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, popolnoma se strinjam, da je za ljudi z oslabljenim imunskim sistemom (zarad česarkoli pač že) okužba s katerikoli virusom tvegana.
Ampak zaenkrat je še vedno umrlo več ljudi za obično gripo, zaenkrat se je obična gripa ravno tako hitro in učinkovito širila med populacijo.

Ampak cirkus, ki ga zganjajo vsako leto zaradi enega "posvečenega" virusa, je pač pretiran.
Panika in strah, ki ga vzbuja v ljudeh pa nevaren bolj kot sam virus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!