Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 uro, DinDiin pravi:

Sploh nau treba registrirat letos, bom raj sparal. ?

a pol greš na križarjenje? Priporočam Maroko :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti in mater, koliko panike zaradi te korone. Sem sam zaposlen v bolnišnica pa je tako stanje kot bi nas negdo napadel.

Pišejo , da je za tem umrlo tam nekje par tisoč, za navadnimi gripami pa 28T torej 4 krat več.

Po moje preveč paničarijo, kar se tiče cepljenja, sam se nikoli nisem cepil za ničemur, razen za klopom, ker, če me že kaj ubije naj me nekaj konkretnega ne ta mali klopčič.

Proti koroni pa je najboljši recept, živite ljudje normalno, pa kak šnopček u rit pa bo.

Ko bo pa topleje bo pa itak sam izginil, je pa tako, da mora svet nekaj dati ljudjem za glodat, da lahko obrnejo drugo ploščo in preusmerijo probleme na nekaj drugega.

Jaz jim nič več ne verjamem. Počakte še malo pa se ne bo več govorilo, tako je bilo z aidsom, tako z ebolo, pa prašičjim, pa ptičjim, pa itd... koliko pa jih za aidsom umre pa se skor nč več ne govori.

Aja, drugo leto bo pa kraljica virus...

Liter cvička, pa sosedova pička

Liter šnopsa pa korona bosa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je ta virus edina stvar, ki je bila narejena na Kitajskem, pa da dejansko dela več kot en mesec. 

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vodilni so si mogl neki zmislt, ker pac krojijo svet, ljudi je prevec in je treba stestirat mal....., ce tiste v penziji in tiste svoh zbrise, je sam plus za drzavo. Tega se je za bat, ampak lepo zavijejo vse skp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DinDiin pravi:

Ja vodilni so si mogl neki zmislt, ker pac krojijo svet, ljudi je prevec in je treba stestirat mal....., ce tiste v penziji in tiste svoh zbrise, je sam plus za drzavo. Tega se je za bat, ampak lepo zavijejo vse skp :)

Citiraj

Prvi okuženi Ljubljančan, gre za okoli 60 let starega moškega, je bil v stiku z 19 sopotniki, od tega 16 Slovenci in tremi Hrvati, je popoldanski tiskovni konferenci ministrstva za zdravje povedala direktorica Inštituta za javno zdravje (NIJZ) Nina Pirnat. Šlo je za desetdnevno motoristično potovanje, zaradi poškodbe med potovanjem pa je zadnjih nekaj dni potovanja preležal v sobi.

Če je na MS, ga še tu dam v karanteno :)

V glavnem, povsem neodgovorno ravnanje modela, sploh ko je prišel v Slovenijo...

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale. ko je bil na tv

bmw fahrer... 

doma 3 mesečni otrok...bravo...

kot sem rekel, ne širit panike

po drugi strani pa

NE ŠIRIT VIRUSA in biti tako neodgovoren

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, ciciban pravi:

Baje je ta virus edina stvar, ki je bila narejena na Kitajskem, pa da dejansko dela več kot en mesec. 

prosim. Baje se kitajske ročke tudi lomijo. No men se ni niti ena...zaenkrat, upam, da je ne bo kak virus napadu :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Snečer pravi:

Če je na MS, ga še tu dam v karanteno :)

V glavnem, povsem neodgovorno ravnanje modela, sploh ko je prišel v Slovenijo...

So. Bili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, nordkapp pravi:

 Sem sam zaposlen v bolnišnici.

 

Proti koroni pa je najboljši recept, živite ljudje normalno, pa kak šnopček u rit pa bo.

 

Em... 2 vprašanja. 

1. A se da tole dobit v psini obliki... tko za ženo, k teži da preveč pijem?

2. A je lohk namest šnopčka pivo, k me po šnopcu želodec peče? Sej bom v razmerju, za 1 šnopček 3 pive. 

:D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za slovenca je bolš da umre od ciroze jetr kot od korone.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok zdej pa brez zajebancije, vseeno je dobro upoštevat navodila, redno pranje rok, ki tudi če 80% prenese virus brez problema, še ne rabimo vršt ve stare in bolne na kup in predvsem PAZITE NA NOSEČNICE, ne predstavljam si kakšno tesnobo in stres in skrbi in vse lahko doživi nosečnica še posebaj če po rojstvu ugotovijo da je okušba pustila posledice na otroku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, smasher pravi:

PAZITE NA NOSEČNICE, ne predstavljam si kakšno tesnobo in stres in skrbi in vse lahko doživi nosečnica še posebaj če po rojstvu ugotovijo da je okušba pustila posledice na otroku..

Samo v vednost, otrok se lahko okuži šele po rojstvu, v trebuhu je na varnem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam pismorosno no. Vrabci na strehi čivkajo o virusu, pa higieni in o vsem no...A ta trap gre na letalo, kombi,urgenco, ne da bi poklical dohtarja in povedal kaj in kako, kje je bil, kaj se je zgodilo in kake ima simptome. Saj ne veš al' je brezbrižen ali pa trapast. ALi kar oboje.  In tista dva turista iz ITA isto.

Ogromno Slovencem je očitno brezbrižnost ob virusnih obolenjih itak v krvi. Ker vsako leto veselo smrkaj in kašljajo in potem prijemajo kljuke, izdelke na policah v trgovinah ter jih vračajo nazaj na police, se rokujejo, hodijo po obiskih...

Razumem, da poslovnih poti, sestankov, nabav, ne moraš kar skenslat. Gospodarstvo JE pomembno....Previdnost in higena pa tudi.

Kot pravi Adi Smolar...Ta ukoreninjena miselnost  "Ljudje pa pravijo, to mene ne skrbi, to doleti lahko le druge ljudi" 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Egoizem in totalna neodgovornost.

Ko pa nastopi problem pa v jok, "nihče mi ne pomaga", panika, bom dal v medije, nisem vedel, prehladek, to se meni ne more zgodit.

 

Citiraj

Prenašanje nalezljivih bolezni

177. člen

(1) Kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organ odredi pregled, razkuženje, izločitev bolnikov ali kakšne druge ukrepe za zatiranje ali preprečevanje nalezljivih bolezni pri ljudeh in s tem povzroči, da se nalezljiva bolezen razširi, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(2) Enako se kaznuje, kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organi določijo ukrepe za zatiranje ali preprečevanje kužnih bolezni pri živalih, ki se lahko prenesejo na ljudi, in s tem povzroči, da se kužna bolezen prenese na ljudi.

(3) Kdor stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena iz malomarnosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.

(4) Če ima dejanje iz prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena za posledico smrt ene ali več oseb, se storilec kaznuje za dejanje iz prvega ali drugega odstavka z zaporom do osmih let, za dejanja iz tretjega odstavka pa z zaporom do petih let.

Nekih ukrepov sicer ni bilo za pot v tujino na žarišča, tako da so malomarneži lahko veseli.

Razen dogajanje v UKCko je zarazil še ostale...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer MS ni pravi naslov za nasvete, a zanima me sledeče.

1. Če se okužim z virusom, tega ne vem, dokler ne zbolim.

2. V tem času lahko okužim tudi druge.

3. Če imam dober imunski sistem, sploh ne bom zbolel, bom pa prenašal virus okoli.

4. Če bom zbolel in ozdravel, bom potem imun ali se lahko okužim še enkrat.

5. Če ozdravim, nisem več kužen ali še lahko okužim druge.

6. Ali test pokaže okužbo tudi če nimam znakov bolezni?

Skrbi me tudi zaradi starejših sorodnikov, ki bi lahko tako nezavedno okužil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Darko3g pravi:

Sicer MS ni pravi naslov za nasvete, a zanima me sledeče.

1. Če se okužim z virusom, tega ne vem, dokler ne zbolim. Drži, razen če se daš testirat in to test potrdi.

2. V tem času lahko okužim tudi druge. Če si okužen in nimaš znakov si vseeno prenašalec.

3. Če imam dober imunski sistem, sploh ne bom zbolel, bom pa prenašal virus okoli. Drži

4. Če bom zbolel in ozdravel, bom potem imun ali se lahko okužim še enkrat. Lahko se okužiš ponovno, vendar je velika verjetnost, da boš ponovno okužbo lažje "prebolel", ker je po prvi okužbi vseeno nastal nek imunski odziv. Tak primer je že zabeležen, zato ga upoštevamo kot da ta možnost obstaja.

5. Če ozdravim, nisem več kužen ali še lahko okužim druge. Ne, če je s testom dokazano, da nisi več kužen torej ni več prisotnosti virusa v tvojem organizmu, ne moreš okužiti nikogar.

6. Ali test pokaže okužbo tudi če nimam znakov bolezni? Da, vendar boš teško prepričal koga, da te testira...razen, če prihajaš iz okuženega območja, ali si bil v stiku z okuženim.

Skrbi me tudi zaradi starejših sorodnikov, ki bi lahko tako nezavedno okužil.

 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šesti primer okužbe: Gre za 32-letnika, zaposlenega v UKC Maribor

Po poročanju spletnega Večera se je okužil na smučanju v Italiji, zaposlen pa naj bi bil na enoti intenzivne terapije, ki sodi pod oddelek za anestezijo. 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/sesti-primer-okuzbe-gre-za-32-letnika-zaposlenega-v-ukc-maribor.html

Če že komu bi morala biti situacija jasna zdravstvenim delavcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!