Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 46 minutami, Darko3g pravi:

Sicer MS ni pravi naslov za nasvete, a zanima me sledeče.

1. Če se okužim z virusom, tega ne vem, dokler ne zbolim.

2. V tem času lahko okužim tudi druge.

3. Če imam dober imunski sistem, sploh ne bom zbolel, bom pa prenašal virus okoli.

4. Če bom zbolel in ozdravel, bom potem imun ali se lahko okužim še enkrat.

5. Če ozdravim, nisem več kužen ali še lahko okužim druge.

6. Ali test pokaže okužbo tudi če nimam znakov bolezni?

Skrbi me tudi zaradi starejših sorodnikov, ki bi lahko tako nezavedno okužil.

Kot veš, je na pohodu epidemija tega "prehlada", ki je pa za določen % ljudi lahko usodna, pri večini pa bo izvodenelo brez.

Problem pri zadevi je, da je zelo nalezljiva.

Gre za to, da se v primeru epidemije obnašaš odgovorno in ne širiš zadeve dalje, tudi če jo imaš in za to ne veš.

Ni fajn, če bi prenesel na nekoga, ki bi imel zaradi tebe potem "težave". Enim je vseeno...

Higiena ipd. na prvem mestu. Ne zahajaš po nepotrebnem v okolje, kjer bi lahko nevede razširil itd.

----------------------

Odgovor na kviz:

1. da

2. da

3. ne, nalezel se boš, ni pa nujno, da se razvijejo simptomi, prenašaš pa

4. boš imun, če se spet okužiš, samo bo ziher mutiral :) 

5. če ozdraviš, si premagal virus in nisi kužen

6. da, če je virus v telesu, je v telesu, verjetno pa ga je težje odkriti, ker se še ni razmnožil

p.s.

takoj v lekarno in trgovine, da nabaviš poleg nepotrebnih potrebščin še koronavirus :) 

pred 7 minutami, Codeine pravi:

Šesti primer okužbe: Gre za 32-letnika, zaposlenega v UKC Maribor

Po poročanju spletnega Večera se je okužil na smučanju v Italiji, zaposlen pa naj bi bil na enoti intenzivne terapije, ki sodi pod oddelek za anestezijo. 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/sesti-primer-okuzbe-gre-za-32-letnika-zaposlenega-v-ukc-maribor.html

Če že komu bi morala biti situacija jasna zdravstvenim delavcem.

no, to pa je genijalec, klasični "jebiveter", ki je verjetno na FB selfiral iz smučišča na Italiji in pisal, kak naj se ne dela panika, saj gre za prehlad...

in tip dela v UKC na intenzivni...intenzivni...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Codeine pravi:

Šesti primer okužbe: Gre za 32-letnika, zaposlenega v UKC Maribor

Po poročanju spletnega Večera se je okužil na smučanju v Italiji, zaposlen pa naj bi bil na enoti intenzivne terapije, ki sodi pod oddelek za anestezijo. 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/sesti-primer-okuzbe-gre-za-32-letnika-zaposlenega-v-ukc-maribor.html

Če že komu bi morala biti situacija jasna zdravstvenim delavcem.

Ni težko bit pameten zdaj. Točno na tem oddelku sem bil zaposlen...pa ne samo zato. Tudi sicer imam sliko dogajanja. Sem prepričan, da je okuženi povedal kje je bil...verjetno je celo vprašal kaj narediti. Seveda...po pravem bi ga morali dat doma v karanteno...pa so očitno presodili glede na znake, da to ni potrebno. Če bi samovoljno ostal v karanteni....zamislite si, da delate nekje in pokličete v službo, da vas ne bo, ker ste bili na smučanju v Italiji...sicer vam ni nič, ampak boste vseeno doma...tak za ziher. Odziv delodajalca je jasen. Če nimaš znakov pridi delat ali pa pridi po knjigo....

Skratka...osebno ga ne obsojam, ker je velikooo faktorjev v igri...pa še ti so v zadnjem tednu spremenljivke... Je kar je.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zdravstveni delavec je vedel, da zadeva v Italiji razsaja... vse bi mu moralo biti jasno, sploh na dejstvo, na katerem oddelku je delal.

Odpoved smučarije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot napisano...ni težko bit pameten zdaj.

Saj sploh ne veš kdaj je bil na smučanju...inkubacijska doba je tudi 27 dni...morda več. pred mesecem dni je bila situacija drugačna...

Ljudje pa potujejo marsikam...kjer tudi marsikaj razsaja.

In če je zdravstveni delavec ni nujno da ve vse. Še danes prenekateremu zdravniku ni dosti jasno...itd.

Sploh pa ni nujno, da se v Italiji okužil. Kaj če se je okužil v Mariboru od nekoga, ki je prenašalec in ne kaže znakov bolezni?...recimo na sodišču...trgovini...itd. Saj življenje se ni ustavilo.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, skalar36 pravi:

Em... 2 vprašanja. 

1. A se da tole dobit v psini obliki... tko za ženo, k teži da preveč pijem?

2. A je lohk namest šnopčka pivo, k me po šnopcu želodec peče? Sej bom v razmerju, za 1 šnopček 3 pive. 

:D 

ne pomaga verjemi, niti podpis in žig. Men je tut dohtarca rekla, da največ dve merice alkohola unga 37+..sam moja merca ma 0,5dcl :P

V glavnem, moja je vseeno rekla da sm kronik :(

Končno so danes začel malo pametno pojasnjevati kako in kaj okrog virusa, tudi uradno po radiu, pa strokovnjaki. (kar sicer že dolgo vemo)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, BIF pravi:

Kot napisano...ni težko bit pameten zdaj.

Saj sploh ne veš kdaj je bil na smučanju...inkubacijska doba je tudi 27 dni...morda več. pred mesecem dni je bila situacija drugačna...

Ljudje pa potujejo marsikam...kjer tudi marsikaj razsaja.

In če je zdravstveni delavec ni nujno da ve vse. Še danes prenekateremu zdravniku ni dosti jasno...itd.

Sploh pa ni nujno, da se v Italiji okužil. Kaj če se je okužil v Mariboru od nekoga, ki je prenašalec in ne kaže znakov bolezni?...recimo na sodišču...trgovini...itd. Saj življenje se ni ustavilo.

Inkubacijska točno ni poznana, tu je med 2-12 dnevi

https://www.nijz.si/sl/koronavirus-pogosta-vprasanja-in-odgovori#kaksna-je-inkubacijska-doba-po-okuzbi-z-novim-koronavirusom%3F

normalno, da se ugiba, a je precej večja verjetnost, da se je okužil v žarišču v Italiji, kjer razsaja, kot pa pri nas, kjer še zadeva ni bila potrjena

oba ugibava, samo bojim se, da imam jaz bolj prav

problem bo, ko se bo komu zaradi tega ustavilo življenje in bo izkazana vzročna zveza

potem pa bo nekdo to moral svojcem razložit...

normalen človek, sploh pa zdravstveni delavec, če ve, da razsaja epidemija in dela na občutljivem oddelku, takih neumnosti ne počne

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Snečer pravi:

 

no, to pa je genijalec, klasični "jebiveter", ki je verjetno na FB selfiral iz smučišča na Italiji in pisal, kak naj se ne dela panika, saj gre za prehlad...

in tip dela v UKC na intenzivni...intenzivni...

 

veš tudi zdravstveni delavci se lahko okužijo. 100% varnost je samo doma za kompom. Pa hrano ti morajo pod vrati potisnit, ti pa jest v rokavičkah :P in razkuženim priborom.

Ni nujno, da je bil malomaren. Gibanje v gneči, srečevanje z veliko ljudmi, vse žal povečuje faktor tveganja. Folk na benciski, v trgovini, vozniki, poštarji itd..so veliko bolj izpostavljeni tveganju kot pa kak pisarniški fikus.

Bolj bistven podatek je, vsaj tako po radiju slišim, da se vseh naših 6 okuženih počuti dobro :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, BlackDoc said:

Samo v vednost, otrok se lahko okuži šele po rojstvu, v trebuhu je na varnem :)

Ok, ulam da imaš prav, sicer nisem mislil da dobi ojtrok direktno virus, ampak vplivi na zarodek če ima nosečnica vročino, vnetje pljič antibjotiki... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezervirano imamo potovanje v Italijo - v žarišče Corone.

Na NIJZ sem poslal mail, če odsvetujejo oziroma prepovedujejo potovanje ? Odgovor je bil, da je vse OK, samo naj se držimo bolj za sebe.....

Potovalne agencije to izkoriščajo, saj jim ni treba vračati denarja, valjda ne bomo šli in denar ostane njim.

Pol ta Corona res ni tolk kritična - grem po zaboj Dunje ...

kORONA.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

veš tudi zdravstveni delavci se lahko okužijo. 100% varnost je samo doma za kompom. Pa hrano ti morajo pod vrati potisnit, ti pa jest v rokavičkah :P in razkuženim priborom.

Ni nujno, da je bil malomaren. Gibanje v gneči, srečevanje z veliko ljudmi, vse žal povečuje faktor tveganja. Folk na benciski, v trgovini, vozniki, poštarji itd..so veliko bolj izpostavljeni tveganju kot pa kak pisarniški fikus.

Bolj bistven podatek je, vsaj tako po radiju slišim, da se vseh naših 6 okuženih počuti dobro :P

 

imamo tudi nezavestno malomarnost, ko bi se osebek glede na osebne okoliščin moral in mogel zavedati...

torej, v primerih epidemije zmanjšaš faktor tveganja, ne pa da ga povečaš in greš smučat v okolje, kjer zadeva razsaja, genialno, poleg tega pa še delaš v okolju z občutljivimi pacienti...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prepričan da bo tole en velik clusterfuck. In da so odgovorni na NIJZ že danes zreli za kazensko ovadbo - opustitev dolžnega ravnanja. 2 meseca(!!!!) je bilo časa spremljati kaj se dogaja na Kitajskem. Pa so bili naši - lahko ćemo. Vsaj dva tedna po izbruhu v Ita so naši - lako ćemo. V normalni državi bi bila Planica že odpovedana. Pri nas pa:

  • Do švoh dva dni nazaj smo bili virus free. Ne glede na to da je nekaj tisoč državljanov bilo na počitnicah na okuženih območjih v Italiji.
  • NIJZ vztrajno ponavlja da je za okužbo potreben tesen stik z okuženim. Pa so naokoli kr dobre indikacije, da temu ni tako. Da pri nizkih temperaturah virusi živijo nekaj dni na nekaterih površinah. In da se tudi tako veselo prenašajo naokoli.
  • Žena dokazano okuženega dela na OŠ. So jo testirali, rekli allez gut in jo spustili nazaj v divjino. Katera OŠ? Ne vemo, ena v Lj. Kak vektor širjenja okužbe so lahko šole, vrtci, ipd... vemo vsi oni, ki imamo doma mularijo. Fucking neverjetno. Zdravnico, ki ga je obravnavala (menda po protokolu) so dali v karanteno, žene pa ne. Logika? Očitno sem prebutast za dojet to logiko. Če mi mel mularijo v OŠ v Lj, jo naslednja dva tedna rajš gledam doma.
  • Nič na temo javnih prireditev. Planica bo, Vitranc bo. Kmalu bo sezona maturantskih plesov. Priložnosti za eksponentno rast števila okuženih bo vsekakor dovolj.
  • NIJZ ne testira potencialnih asimptomatskih prenašalcev. Kjub temu, da je inkubacijska doba virusa nekje do tri tedne. Ta peti okuženi pri nas je grozil z mediji, ker ga niso hoteli testirati - ni kazal znake okužbe.  So ga testirali in lej hudiča - človek je prenašalec. Se pravi da je NIJZ pristop k testiranju dokazano zgrešen.
  • Naj nekdo pove Zvonkotu da ga v njegovih letih tale reč ubije z nekje 10 - 15% verjetnostjo. Da ne bo pol nisemvedu.

 

In še enkrat. Ni problem toliko neposredna ogroženost zaradi corona virusa. Če si pod 60 in zdrav, boš verjetno ok. Ne nujno, verjetno pa. Starejši, kronični bolniki, ljudje s tako ali drugače poslabšanim imunskim sistemom so pa precej ogroženi. In še nekaj kar nesposobneži na NIJZ ne povejo. Recimo da je izolacija za 14 dni rešitev vseh težav. Kaj se zgodi, ko ti recimo 10% zdravstvenega osebja pristane v karanteni za par tednov? Ne samo da boš mel resne težave hendlat one bolnike, ki jih bo proizvedel nov virus. Tudi vsi ostali, ki rabijo oskrbo bojo najebali zaradi premalo kapacitet. In prekomerna obremenitev zdravstvenega sistema je resen problem. Pri nas ne deluje dobro že v normalnih razmerah.

Dobra stran vsega skupaj je, da bojo ljudje malo bolje razumeli matematiko. Kaj pomeni eksponentna rast. Zna pa biti da bo lekcija precej draga.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Bmflar pravi:

Rezervirano imamo potovanje v Italijo - v žarišče Corone.

Na NIJZ sem poslal mail, če odsvetujejo oziroma prepovedujejo potovanje ? Odgovor je bil, da je vse OK, samo naj se držimo bolj za sebe.....

Potovalne agencije to izkoriščajo, saj jim ni treba vračati denarja, valjda ne bomo šli in denar ostane njim.

Pol ta Corona res ni tolk kritična - grem po zaboj Dunje ...

kORONA.jpg

komot lahko greš, zdaj je korona že pri nas, tako da je vseeno, kje jo dobiš :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

Inkubacijska točno ni poznana, tu je med 2-12 dnevi

https://www.nijz.si/sl/koronavirus-pogosta-vprasanja-in-odgovori#kaksna-je-inkubacijska-doba-po-okuzbi-z-novim-koronavirusom%3F

normalno, da se ugiba, a je precej večja verjetnost, da se je okužil v žarišču v Italiji, kjer razsaja, kot pa pri nas, kjer še zadeva ni bila potrjena

oba ugibava, samo bojim se, da imam jaz bolj prav

problem bo, ko se bo komu zaradi tega ustavilo življenje in bo izkazana vzročna zveza

potem pa bo nekdo to moral svojcem razložit...

normalen človek, sploh pa zdravstveni delavec, če ve, da razsaja epidemija in dela na občutljivem oddelku, takih neumnosti ne počne

Glej...to je klasičen pravniški pogled na zadevo. Pri vas je vse črno ali belo. Vendar ti tokrat ne dam prav, čeprav se mnogo krat strinjam s teboj tokrat pa NE.  Ni pravniške ekipe na svetu, ki bi dokazala, da se je okužil prav v Italiji. Biologija je neprimerno bolj zapletena zadeva, kot so birokratski akti nekega zakonika. Biologija je živa.

Za razumevanje...čisto življenski primer iz prakse, ker sem delal tam kot dotični.

Greš na smučanje v Italijo in se nisi okužil. naslednji dan greš v službo. Ob istem času ali prej je prišel domov tudi XY , ki se je nekje okužil...je prenašalec, vendar ne kaže nobenih znakov okužbe. Hodi po dvorišču, fukne po tleh in si zlomi nogo. Je hospitaliziran in mora drugi dan na operacijo. Dmnevni "kršitelj" (do tega trenutka še neokužen in zdrav) je razporejen tisti dan v operacijsko in pripravlja okuženega (brez znakov) z zlomljeno nogo na operacijo. Potrebno je izmerit vitalne funkcije, nastavit i-v kanal, indukcija, intubacija...skratka 100 možnosti, da se okužiš od poškodovanca. Pri operaciji (uro ali dve si v neposredni bližini opeiranca (spremljaš vitalne funkcije, pelješ anestezijo itd.). Operacija se konča, pacient (brez znakov) gre na oddelek, ti pa si med tem fasal virus. Mineta dva dni in se pri tebi pojavijo znaki okužbe. Testiranje in si pozitiven. Se pravi okužil si se v bistvu na delovnem mestu...ker pa si pred tem smučal v Italiji si inkriminiran...zgrešeno.

Je treba bit malce bolj življenski.

To je tako kot da bi zdaj trdili, da so vsi ki se okužijo krivi, ker so bili prejšnji teden v Ljubljani...kaj pa hodijo tja...sploh zdravstveni delavci...kozlarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Bmflar pravi:

Rezervirano imamo potovanje v Italijo - v žarišče Corone.

Na NIJZ sem poslal mail, če odsvetujejo oziroma prepovedujejo potovanje ? Odgovor je bil, da je vse OK, samo naj se držimo bolj za sebe.....

Potovalne agencije to izkoriščajo, saj jim ni treba vračati denarja, valjda ne bomo šli in denar ostane njim.

Pol ta Corona res ni tolk kritična - grem po zaboj Dunje ...

kORONA.jpg

sem že zapisal, kaj počno nekje v Italiji. Nekje je cela drama, pregledajo vsakega šoferja, nekje mora čakat zunaj hodijo 2 metra okrog njega z masko itd..nekje majo pa rolco papirja za dezinfekcijo.

Držanje za sebe (malce stran je kr smiselno, čeprav če nekdo kihne leti tudi 3m stran), pa predvsem ne dotikanje oči, ust in sluznic, dokler nisi razkužil rok. Ravno to prevečkrat pozabljamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen pravniši trik ali fore?

Če veš, da je nekje piz... pa tja siliš :) Potem pa prideš domov, pa tu nastane piz...

Saj ni treba da se v vsem strinjamo, saj preberem tudi drugo stran.

Jaz govorim le o zdravi pameti in sicer da naj folk malo "premisli", preden se odloči za odhod v žarišča epidemije.

Poglej onega motorista včeraj:

Točno je vedel kam gre in ni nobene dileme, da se doli okužil pa je lahkomisleno smatral, da gre za prehlad...zdaj pa celi cirkus, ker je okužen in doma dojenček.

Takemu ni lahko, samo ni kriv sistem, a ne...

Mimogrede sem še pozabil omenit.

Mediji uživajo :) zgodba se sama dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Kakšen pravniši trik ali fore?

Če veš, da je nekje piz... pa tja siliš :) Potem pa prideš domov, pa tu nastane piz...

Saj ni treba da se v vsem strinjamo, saj preberem tudi drugo stran.

Jaz govorim le o zdravi pameti in sicer da naj folk malo "premisli", preden se odloči za odhod v žarišča epidemije.

Poglej onega motorista včeraj:

Točno je vedel kam gre in ni nobene dileme, da se doli okužil pa je lahkomisleno smatral, da gre za prehlad...zdaj pa celi cirkus, ker je okužen in doma dojenček.

Takemu ni lahko, samo ni kriv sistem, a ne...

Ja seveda...saj sem že napisal...zdaj ni težko bit pameten. Razmere pa se dnevno spreminjajo. Ko bo zadevo mimo bodo itak vsi magistri iz korona virusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sedaj novice naslova:

Citiraj

Rok se je okužil s koronavirusom, njegova zgodba vas bo šokirala

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/rok-se-je-okuzil-s-koronavirusom-njegova-zgodba-vas-bo-sokirala-286080

potem pa na koncu prebereš, kaj pravijo iz druge strani

Citiraj

Jure Brankovič, ki je v UKC Ljubljana zadolžen za stike z javnostjo, je včeraj kmalu po 19. uri objavil: »Nad oskrbo se pritožuje oseba, ki je prišla proti vsem pravilom nenaročena in postala po oceni osebja nasilna, ko ji je bilo pojasnjeno, da s skupinskim nenapovedanim prihodom ogroža sebe in druge. #saynomore« 

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Kakšen pravniši trik ali fore?

Če veš, da je nekje piz... pa tja siliš :) Potem pa prideš domov, pa tu nastane piz...

Saj ni treba da se v vsem strinjamo, saj preberem tudi drugo stran.

Jaz govorim le o zdravi pameti in sicer da naj folk malo "premisli", preden se odloči za odhod v žarišča epidemije.

Poglej onega motorista včeraj:

Točno je vedel kam gre in ni nobene dileme, da se doli okužil pa je lahkomisleno smatral, da gre za prehlad...zdaj pa celi cirkus, ker je okužen in doma dojenček.

Takemu ni lahko, samo ni kriv sistem, a ne...

v trenutku pizdarije v Italiji je več 1000 Slovencev smučalo pri njih, tut moj brat in njegova familija, ker so bile počitnice. Mar naj bi odšli domov? Delat paniko, spraznit trgovine?

Jaz sem vsak dan v Italiji cca 300m stran od tipa, ki je v karanteni. Danes sem bil 2x na Viču :P

Lokacija ni tak faktor tveganja, kot pa gneča in poslabšana higiena. Tudi 100x dnevno si ne moreš umivati rok, se pravi ne si vrtat po nosu, pa riti po gobcu, je enostano pravilo. Pa ne samo za korono, tudi za druge kaplične okužbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Evo sedaj novice naslova:

Počakajmo še par dni. Ne bo več takih naslovov ker se bo nove primere štelo na kile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

Počakajmo še par dni. Ne bo več takih naslovov ker se bo nove primere štelo na kile.

Točno tako. Enako kot z HIV, Ebolo, SARS, Iran, Afganistan, Libija, Sirija itd, itd....pač je novo...mogoče malo predimenzionirano....idealno za medije, ki zbirajo klike...potem vse nekako zbledi...življenje gre naprej svojo pot, fokus se preusmeri...

Mogoče bi bilo bolje malce pogledat dogajanja v ozadju...ta nas bodo namreč velikooo bolj zadela kot korona virus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darko3g to je tudi razloga zakaj grem sama vsakič v previdnostne ukrepe kadar 1. srečam nekoga, ki kiha, kašlja, smrka. Dva tedna ne hodim po obiskih.  Če je inkubacijska doba daljša, pa še kak teden dalj. 

Od jeseni pa do pomladi si bolj pogosto si umivam roke ( ko pridem nekam na obisk, po prihodu domov, obvezno ko pridem iz trgovine), razkužim kljuke v pisarni in doma. Obvezno umit roke predno vzamem kakega novorojenčka, dojenčka v roke, četudi sem na videz zdrava....

In to so taki vsesplošni ukrepi, ki jih 95% Slovencev ne pozna, ne zna, ne želi....Osnova higiene in kulture. 

Druženje s prijatelji najraje na sprehodu! Sprehodimo naše stare in mlade pse, načvekamo se in še kak cekin prišparamo, ker ne gremo na kavo :P  Pa zmanjšamo možnost, da se nalezemo česa. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še lep primer ljudskega "dojemanja" razmer.

Na pultu imam že teden dni postavljeno škatlo z razkužilom, ki dokazano deluje na skupino koronavirusov. Ena vrečka (ki stane drobiž) zadostuje za pripravo 5L razkužila. Res je, da je razkužilo namenjeno za razkuževanje površin, kljuk itd, lahko se tudi dodaja recimo v pralni stroj in se opere perilo.

Mislite, da koga zanima?...NE...boli jih kurac. Sprašujejo me za maske, ki dokazano ne preprečijo okužbe in razkužila za roke.

Ker če imaš masko na gobcu in si malo alkohola špricneš po rokah si varen.

Tepci...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mojga Mopseka še vedno lupčkam, on me pa še vedno pokiha. Čiw čiw še sm živ :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!