Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

torej, kje je možnost da se okužiš, ti in tvoji?

Ukrepi, kot so, lahko zajezijo tudi širjenje, povej kaj manjka???Kje puščajo?

Nočeš dojet, al kaj? Preberi še enkrat točko 2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nečesa pa ne razumem.

Zakaj so zaprte avtopralnice? Ali res bi prihajalo tam do takšnega skupinskega druženja?

Zakaj so zaprte trgovine z barvami in gradbenim materialom?

Če pravi vlada,da ostanemo doma,bi lahko naredili vsaj nekaj pametnega okoli hiše ali pa prepleskali stanovanje.Tako pa ljudje gledajo v zrak,ker se dolgočasijo.Potem gredo pa ven.Če ne,bi se jim sfuzlalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Dr_Jakob pravi:

Nočeš dojet, al kaj? Preberi še enkrat točko 2.

sem prebral, to je tvoja trditev, jaz trdim da ob spoštovanju ukrepov se ne moreš nalest. Če se pa ukrepi ne spoštujejo ni problem v ukrepu (in po potrebi zaostrovanja) ampak v nadzoru. Tudi s pisanjem kazni, zaostrovanjem ukrepov, se potem nič ne zgodi, če se jih krši kot sedaj. Baje se jih na velko krši, sem prebral na FB.

Tut jaz ne vem kaj kurac počnejo tujci v naši ulici, moj brat ma LJ tablico, pa soseda KP. Domov naj zginejo, domov, ne pa da viruse trosijo okrog :P

Tudi mi nisi pojasni, kako si lahko ogrožen, če si doma?

Kako te ogroža motorist, ki bognedaj prileti v xsaro? Kako, sej si doma, varen in neokužen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Dr_Jakob pravi:

Nočeš dojet, al kaj? Preberi še enkrat točko 2.

Sem jo večkrat prebral.

Kakšna pa je razlika med zajezitvijo in upočasnitvijo?

Meni to pomeni enako.

Lahko pa da se motim?  Kdo bi vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še za obsedence z gledanjem skozi kukala:

Ali navodila, naj ostajamo doma, pomenijo tudi, da moramo prekiniti s tekom na prostem in drugimi aktivnostmi ter telovadbo prenesti v varno zavetje našega doma?

 
 

Vreme je že prav pomladno. Tako toplo in sončno, da nas vabi na plan, še posebej sedaj, ko so fitnesi zaprti. Pa je varno? 

Najprej se lotimo najbolj očitnega vprašanja: ali moramo do nadaljnjega ostati za štirimi stenami? Da in ne. 

Da, morate odložiti vse opravke, ki niso nujni (frizer, pedikura, nakupovanje oblačil), se izogibati javnim krajem in od doma oditi le za trgovino ali drug nujen opravek, ki ne more počakati

Ne, to ne pomeni, da ne smete na sprehod. Morate pa upoštevati razdaljo, se na sprehod odpraviti sami ali le z ljudmi, s katerimi živite (družino) in oditi nekam na samo, kamor verjetno ne bo zašel nihče drug. 

https://aktivni.metropolitan.si/tek/moram-zaradi-novega-koronavirusa-ukiniti-spomladanski-tek-in-druga-vprasanja-povezana-s-sportom/

do konca si pa kr sami preberte, al pa slikajte tablice neodgovornih kako parkirajo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Dami, nisi tako neumen, da bi ti moral kot dojenčku razlagat 3x. Par postov nazaj sem ti točno napisal ZAKAJ se odsvetuje vožnjo z motorjem, alpinizem, skakanje s padalom, itd.

2. ZAJEZITEV in UPOČASNITEV ni isto

Predstavljaj si eno majhno Slovenijo, kjer se v bolnicah najde cca 200 respiratorjev. To pomeni, da gre na intenzivno nego lahko samo 200 ljudi naenkrat. Če jih pride 300, jih 100 ostane brez opreme.

Upočasnitev širjenja pomeni, da je v bolnici vedno dovolj opreme.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo se malo "pomirit" med sabo, ne prispevamo k rešitvam.

Če pa kdo opazi kakšne probleme in ima rešitve pa naj kar prijavi ustreznim ustanovam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

 

Kako te ogroža motorist, ki bognedaj prileti v xsaro? Kako, sej si doma, varen in neokužen.

Zo sem ti že jaz napisal par dni nazaj.... če bognedaj priletiš v xsaro, ne boš direkt Jakoba ogrožal. Boš pa s tem obremenil zdravstvene delavce...  po nepotrebnem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:

1. Dami, nisi tako neumen, da bi ti moral kot dojenčku razlagat 3x. Par postov nazaj sem ti točno napisal ZAKAJ se odsvetuje vožnjo z motorjem, alpinizem, skakanje s padalom, itd.

2. ZAJEZITEV in UPOČASNITEV ni isto

Predstavljaj si eno majhno Slovenijo, kjer se v bolnicah najde cca 200 respiratorjev. To pomeni, da gre na intenzivno nego lahko samo 200 ljudi naenkrat. Če jih pride 300, jih 100 ostane brez opreme.

Upočasnitev širjenja pomeni, da je v bolnici vedno dovolj opreme.

nisem tako neumen da bi na vsako floskul padel.

Še vedno nisi pojasnil, kako te lahko ogrožam, če si pa varno zaprt med 4imi stenami?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, motozajebant pravi:

Zo sem ti že jaz napisal par dni nazaj.... če bognedaj priletiš v xsaro, ne boš direkt Jakoba ogrožal. Boš pa s tem obremenil zdravstvene delavce...  po nepotrebnem....

če če se dovolj dobro razletiš, majkemi nikogar ne obremeniš. Sploh pa ne zdravih. Torej, kaj je bistveno? Da skrbiš da si zdrav, da se ne okužiš, da se ne družiš.

Koliko zdravstvenih delavcev pa je obremenjenih, zaradi adrenalinskih športov? Mamo podatke? A vsi zdravstveni delavci delajo samo na infektologiji? Hudiča, se mi zdi da na onkološkem tut delajo, pa v porodnišnici tudi.

ps. travma tudi, mrtvašnica tudi

pss. na širjenje panike z reg. tablicami smo pa pozabili a ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

nisem tako neumen da bi na vsako floskul padel.

Še vedno nisi pojasnil, kako te lahko ogrožam, če si pa varno zaprt med 4imi stenami?

 

Resno?
.... mislim, RESNO??

a moram prov copy paste dajat gor al citate al kako??
Jezus Dami, vsake toliko pa si res "beseda na B, ki je ne smem napisat"

p.s. Osebje v bolnišnicah se lahko tudi prerazporeja. Tam, kjer jih več potrebujejo, jih je pač več. Poleg tega pa je osebje v teh časih razdeljeno na delovne skupine. Za vsak primer.

Ker so nenujni posegi in ostalo vse odpovedani, so osebje razporedili na infekcije, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Dr_Jakob pravi:

Resno?
.... mislim, RESNO??

a moram prov copy paste dajat gor al citate al kako??
Jezus Dami, vsake toliko pa si res "beseda na B, ki je ne smem napisat"

pa sej sem te tudi jaz večkrat vprašal, pa še vedno nisi dal odgovora.

Ste zdravi: odgovor DA ali NE

Se držite predpisov: DA ali NE

SE izogibate druženju (izven družine), perete roke, mate maske itd... DA ali NE

Če so vaši odgovori 3x DA, ste varni. Če vam še blago iz trgovine pripeljejo pred vrata in vi ga pred prevzemom razkužite ste 2x bolj varni.

Simpl, lah pa najedaš. Dejmo še mal tekače prosim na tapeto.

ps. ne rabiš z markerjem obkroževat odgovorov :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Dr_Jakob pravi:

1. Ukrepi so trenutno pravilni, oz. se bodo sčasoma še zaostrili, saj je kar nekaj posameznikov, ki izrazov "karantena" in "dopust" ne loči najbolj.
2. Ukrepi NISO postavljeni za ZAJEZITEV širjenja virusa. Še enkrat. NISO. Ukrepi so postavljeni zato, da širjenje virusa upočasnijo do te mere, da lahko zdravstveni sistem uspešno funkcionira in premaga posledice okužbe z virusom. Saj veš, Gaussova krivulja, pa to.
3. Saj bo tudi to prišlo.

Zajezitev. Borimo se proti nevidnemu bojevniku. Z besedo zajezitev vidim, da se strinjaš, da je zadevo nemogoče obvladati ali uničiti. 

Kaj pa bomo naredili, ko jo bomo ZAJEZILI  in bo čez pol leta zoper izbruhnila? Lej od gospodarstva živimo in potrebno bo najti neko vmesno pot, da bo gospodarstvo delalo, da se bodo koluti vrteli in tu zraven sodijo tudi bolnišnice in druge javne ustanove, sicer se nam lahko resnično zgodi, da se bomo tepli za WC papir.

Še nekaj, ko čreda krene v stampedo se tudi posamezniki ne morejo več obračati.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE, DAMI, nismo varni. Virus v nobenem primeru ne bo kar "čudežno" izginil. Tudi, ko bo karantene že zdavnaj konec, ga boš lahko fasal. Problem je preobremenjenost zdravstvenega sistema, pomanjkanje aparatur in osebja za uspešno zdravljenje!!

Pa daj že enkrat začni uporabljat glavo, stari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

če če se dovolj dobro razletiš, majkemi nikogar ne obremeniš. Sploh pa ne zdravih. Torej, kaj je bistveno? Da skrbiš da si zdrav, da se ne okužiš, da se ne družiš.

Koliko zdravstvenih delavcev pa je obremenjenih, zaradi adrenalinskih športov? Mamo podatke? A vsi zdravstveni delavci delajo samo na infektologiji? Hudiča, se mi zdi da na onkološkem tut delajo, pa v porodnišnici tudi.

ps. travma tudi, mrtvašnica tudi

pss. na širjenje panike z reg. tablicami smo pa pozabili a ne

Eh, nima smisla, vedno odgovarjaš z nepotrebnim cinizmom... saj jaz tebe ničesar ne obtožujem, samo pogovarjamo se pač, ampak očitno to ne gre.... 

Jaz ne širim panike, enostavno imam svoj pogled na vožnjo z motorjem v temu času. Tako kot imaš ti svojega... in tako je tudi prav.

Delajo, drži. A daj mi povej, zakaj zdravniki prosijo, naj se v teh trenutkih ne vozimo z motorji? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Dr_Jakob pravi:

NE, DAMI, nismo varni. Virus v nobenem primeru ne bo kar "čudežno" izginil. Tudi, ko bo karantene že zdavnaj konec, ga boš lahko fasal. Problem je preobremenjenost zdravstvenega sistema, pomanjkanje aparatur in osebja za uspešno zdravljenje!!

Pa daj že enkrat začni uporabljat glavo, stari.

ja in? Izginil bo s prekuženostjo, kar pomeni, da se moramo vsi okužiti

ali

bodo našli zdravilo

ali

bo mutiral

ali bo v xaro priletel

Verjemi, v hiši si varen, do konca lajfa ne hodi ven.

A razumeš da starejši nad 60 cca, fašejo običajno težje posledice, kjer je približno 50% umrljivost? Ne moreš in ne boš vlekel virusa v nedogled s temi ciframi. Nekaj bo potrebno narediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Dami, RAZLIKA JE SAMO V ČASU! In nič drugega.

Če je v celotni Sloveniji prostora za 200 ljudi na intenzivni negi, pa pripeljejo 400 ljudi, jih bo 200 pač moralo umret.
*************************************
Recimo, da mora biti človek v intenzivni negi ajde 3 dni, nato ga lahko odklopijo z aparata in diha sam.

Če pa je prostora za 200, pa se stopnja okuženosti prebivalstva vleče dalj časa, ampak PO MALEM, torej recimo toliko, kolikor zdravstvo še zmore, potem je to KOLIKO?

Ja, količina respiratorjev v celotni Sloveniji je nekje 200 komadov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

Eh, nima smisla, vedno odgovarjaš z nepotrebnim cinizmom... saj jaz tebe ničesar ne obtožujem, samo pogovarjamo se pač, ampak očitno to ne gre.... 

Jaz ne širim panike, enostavno imam svoj pogled na vožnjo z motorjem v temu času. Tako kot imaš ti svojega... in tako je tudi prav.

Delajo, drži. A daj mi povej, zakaj zdravniki prosijo, naj se v teh trenutkih ne vozimo z motorji? 

en in edini pogled na korono je:

blebetanje o vožnji z motorjem pa xsari..drgač. cinično vprašam, kaka sumljiva tablica v LJ? Če je MB kar s kamnom nanjo.

Zdravniki prosijo, RKC tut prosi baje sedaj ko ni prilivov. 

Ko mi bo nekdo postregel konkretne številke ogrženosti našega zdravstva s tekači, biciklisti in koneckoncev motoristi v sedanjem času, bom priznal zmoto.

Do takrat pa ko bo vse potekalo kot poteka, od alkohola, čikov, nezdravega življenja, šopingiranja, sekiranja zaradi korone, koneckoncev sekiranja zaradi sumljivih tablic na vozilih, me pa čisto nič ne gane. Bi ti moralo biti jasno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Dr_Jakob pravi:

Lej Dami, RAZLIKA JE SAMO V ČASU! In nič drugega.

Če je v celotni Sloveniji prostora za 200 ljudi na intenzivni negi, pa pripeljejo 400 ljudi, jih bo 200 pač moralo umret.
*************************************
Recimo, da mora biti človek v intenzivni negi ajde 3 dni, nato ga lahko odklopijo z aparata in diha sam.

Če pa je prostora za 200, pa se stopnja okuženosti prebivalstva vleče dalj časa, ampak PO MALEM, torej recimo toliko, kolikor zdravstvo še zmore, potem je to KOLIKO?

Ja, količina respiratorjev v celotni Sloveniji je nekje 200 komadov.

No ja, ni tak enostavno, verjemi. Respirator rešuje samo en del. Pa 3 dni je precej premalo, bi lahko vedel.

Ampak spet smo od ukrepov, prišli do respiratorjev.

So ali niso ukrepi zadostni? Jaz menim da so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

en in edini pogled na korono je:

blebetanje o vožnji z motorjem pa xsari..drgač. cinično vprašam, kaka sumljiva tablica v LJ? Če je MB kar s kamnom nanjo.

Zdravniki prosijo, RKC tut prosi baje sedaj ko ni prilivov. 

Ko mi bo nekdo postregel konkretne številke ogrženosti našega zdravstva s tekači, biciklisti in koneckoncev motoristi v sedanjem času, bom priznal zmoto.

Do takrat pa ko bo vse potekalo kot poteka, od alkohola, čikov, nezdravega življenja, šopingiranja, sekiranja zaradi korone, koneckoncev sekiranja zaradi sumljivih tablic na vozilih, me pa čisto nič ne gane. Bi ti moralo biti jasno.

 

Kot vedno, dokazuješ da imaš samo ti prav in nihče drug. Tudi drugačnega mnenja ne dopuščaš.

In ne laži, jaz nikogar ne obtožujem, tudi MB tablice v LJ ne... 

Tudi tebi bi moralo biti, glede na tvoje znanje in pamet, marsikaj jasnega, pa ti očitno ni. 

Edini in pravi pogled na.korono je, ne vozi motorja. #sarkazempress, da ne boš v luft skočil....

 

Ps. Saj ti ni treba številk postreči, dovolje je če rečem, da tudi če je trenutno ta cifra 0, da poskrbimo, da tako ostane. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Infekcijska od tega trenutka polna dobila ravno sporocilo od zdravnice"

Sveža objava na internem forumu medicincev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Dr_Jakob pravi:

"Infekcijska od tega trenutka polna dobila ravno sporocilo od zdravnice"

Sveža objava na internem forumu medicincev.

v šempetru ni

pred 3 minutami, motozajebant pravi:

Kot vedno, dokazuješ da imaš samo ti prav in nihče drug. Tudi drugačnega mnenja ne dopuščaš.

In ne laži, jaz nikogar ne obtožujem, tudi MB tablice v LJ ne... 

Tudi tebi bi moralo biti, glede na tvoje znanje in pamet, marsikaj jasnega, pa ti očitno ni. 

Edini in pravi pogled na.korono je, ne vozi motorja. #sarkazempress, da ne boš v luft skočil....

 

Ps. Saj ti ni treba številk postreči, dovolje je če rečem, da tudi če je trenutno ta cifra 0, da poskrbimo, da tako ostane. 

ti maš svoje mnenje jaz svojega. Ampak, očitno se jaz branim, ko se stalno eno in isto ponavlja. Ko pa opozarjam na resne zadeve, pa ni take zagnanosti. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

v šempetru ni

ti maš svoje mnenje jaz svojega. Ampak, očitno se jaz branim, ko se stalno eno in isto ponavlja. Ko pa opozarjam na resne zadeve, pa ni take zagnanosti. 

 

 

Ne rabiš se branit, te ne napadam, to sem ti že povedal....  

Malo prej si mi napisal, da edini in pravi pogled na.korono je.... mam svoje mnenje, tako da to ne more biti edini in pravi...

Ampak, nima veze, ne bomo rešili sveta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!