Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Pravkar, vandrovec pravi:

Sam se se letos zadnjič peljal z motorjem 20. marca. Zaradi sebe bi se še vozil, ker me zelo vleče v teh lepih dnevih, ampak se ne bom zaradi drugih, ker me obsojajoče in začudeno gledajo. Popoldne bom šel za rekreacijo hodit nekam, kjer me ne bo nihče videl....

ahaha ti bodo slikal tablico, zvečer boš pa na 24kur :P Turist :P

ps. baje so tut sprehodi nevarni.

O šit BRB moram psa ven peljat.. Sneci sej lahko ne? Bom pazu nase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POLICIJA

Citiraj

Ob tem so opozorili, da smo v težkih časih, ko bi morali ljudje zaradi epidemioloških razmer ostajati doma in s tem prispevati k varnosti na več segmentih. "Zato ponavljamo poziv, naj ljudje ostajajo doma in naj se izogibajo tveganjem za svoje in javno zdravje ter varnost prometa. Enako velja za tiste, ki v teh dneh lepo vreme morebiti izkoriščajo za izlete," so dodali.
 

POLICIJA POZIVA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

ahaha ti bodo slikal tablico, zvečer boš pa na 24kur :P Turist :P

ps. baje so tut sprehodi nevarni.

O šit BRB moram psa ven peljat.. Sneci sej lahko ne? Bom pazu nase.

se pa obnašaš kot otrok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, ftp said:

obstajajo pomembne in nepomembne stvari, a res ni jasno???

Je jasno, ampak ali je jasno da to virusa ne briga. Nazalost je pomembna stvar precej nevarnejsa od nepomembne. Mislis, da je cloveku z komplikacijami kaj mar, ali je bila stvar pomembna ali ne? Nikdar nisem trdil kaj drugace kot ti, o pomembnosti. Me pa moti paranoja proti kakemu sprehajalcu, vseh ki se drzijo vseh pravil, in ki so daaaaalec manj nevarni, kot pa proizvodnja. Moti me, da se za primer Gorenje, ni ali ne odlioci za kak dan kolektivnega, da se malo predrugaci proizvodnja, mogoce pol ljudi malo doma, pol delat, da se zmanjsa gneca, itd. Ne govorim o zaustavitvi ipd, Najbolj me pa moti da skoraj nikogar ni briga za to (da se razumemo: za ravnanje oblasti in lastnikov podjetji), kak sprehajalec, osamelec ke pa na kriz pribija kot najvecji problem. NE ni, ker sto ljudi okol blejskega jezera je skoraj nenevarno, sto ljudi v enem prostoru pa zelo! EDEN sam, sploh ce nima simptomov par dni, jih lahko okuzi veliko! In se potem morajo domov. Kaj je tukaj nerazmljivega? Je recimo kaj vazno v Italiji ali je bilo usodno prepozno zapiranje tekem itd, ali  teh par sprehajalcev. En sprehalalec v letu dni ne bo okuzil toliko ljudim kot se jih je na tekmi, ali se jih lahko v obratu z veliko ljudmi, malo WCji, brez opreme, itd... Ce ti dam na izbiro: moras delat v neko halo, ali recimo pometat ceste po parku ali okoli jezera v Bohinju. Stavim, de ne bos izbral prozvodnje hale. Se sploh ce vemo, da jim ne dajo zascit, itd... Dej reci, da bos izbral proizvodnjo!

 

De ne bo pomote: ostani doma je dober ukrep. Samotni sprehodi, ob pravilnih ukrepih so tudi do neke mere dovoljeni, priporoceni. Grem na sprehod, ampak tja in tam kjer ni ljudi, ce srecam koga sva vsak na svoji strani ceste. Ne vozim se z motorjem, zaradi solidarnosti z zdravstvom (razen danes tri kroge po garazi)

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DinDiin pravi:

In kaj je narobe, ce grem psa pelat na obalo namesto okoli hise? 

Narobe je to, da potencialno okužbo trosiš okoli tam kjer je malo ali nič okuženih in s tem ustvarjaš nove inkubatorje za širjenje bolezni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ahaha ti bodo slikal tablico, zvečer boš pa na 24kur :P Turist :P

ps. baje so tut sprehodi nevarni.

Od doma grem peš, imam srečo, sem blizu gozda...in potem po uhojenih poteh divjih živali628678313_Screenshot_20200309-185043_SamsungHealth.thumb.jpg.d5f66a3dfd01cbf45f62723044987275.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, jvalant said:

Me pa moti paranoja proti kakemu sprehajalcu, vseh ki se drzijo vseh pravi

Če bi se držal pravil bi bil doma !!!!! In to mora biti TVOJA odločitev

11 minutes ago, jvalant said:

Moti me, da se za primer Gorenje, ni ali ne odlioci za kak dan kolektivnega, da se malo predrugaci proizvodnja, mogoce pol ljudi malo doma, pol delat, da se zmanjsa gneca

To je pa druga zgodba, ki s sprehajalci nima nobene skupne točke.

Sicer pa ste ali smo za zaprtje proizvodnje, ko pa sami izbiramo. bi se pa potepali naokoli :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

zanimiva ideja... nitro topi maščobe - recimo da jih .. vzameš pakungo piščanca in potopiš v nitro...ko požre plastiko požre tud virus.. piščanec ni več uporaben in ga zavržeš ..problem rešen.. 

za brisanje kovinskih površin pa mogoče učinkuje..

pozabil prej dodat v post, lahko bi začeli posebno kulinariko...

piščanec mariniran v razkužilu, govedina v nitro razrečilu, ribe v varekini, pečena svinska ribica na UV lampah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, ftp said:

Če bi se držal pravil bi bil doma !!!!! In to mora biti TVOJA odločitev

To je pa druga zgodba, ki s sprehajalci nima nobene skupne točke.

Sicer pa ste ali smo za zaprtje proizvodnje, ko pa sami izbiramo. bi se pa potepali naokoli :slap:

Delam, ampak imam na izbiro ali bom delal ali ne, mam pametnega sefa. Delam, ob ukrepih, zato, ker mi je jasno da rec mora naprej, pa ceprav pocasi. Ce ocenim da ne bom delal, ker je vec ljudi tam, ker rec ni nujna, vzamem dopust. SVOJ dopust, ne od drzave podprt! Jebiga, tole leto je ze prec. Pa tudi,  sef je pameten in se bo dalo kaj dogovoriti. OPMBA: Nisem za zaprtje proizvodnje, sem ze povedal. Sem pa za optimizaciji in zmanjsanje, zaradi tega ker virusa NE briga ni razen kje lahko kam preskoci. Nazalost so to zaprti prostori z veliko ljudmi.  E firma ne poskrbi za delavce, ne priskrbi opreme: vodstvo pred zid. 2 razloga:  neupostevanje predpisov karantene in s tem ogorozanje drugh, ne samo delavcev, in 2. malomarnost in zasluzek pred ljudmi. Pika. NE potepam se okoli, na danasnji poti (po par dneh in ker imam probleme z hrbtom itd) sem v 5km srecal TRI ljudi, in imel eno bliznje srecanje, 7-8m. Ne pljuvam, ne objemam dreves, ne scijem za klopce, ne kasljam ali kiham. Torej, zakaj naj se po celu? Ali  se moras ti zame?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, jvalant said:

Delam, ampak imam na izbiro ali bom delal ali ne, mam pametnega sefa. Delam, ob ukrepih, zato, ker mi je jasno da rec mora naprej, pa ceprav pocasi. Ce ocenim da ne bom delal, ker je vec ljudi tam, ker rec ni nujna, vzamem dopust. SVOJ dopust, ne od drzave podprt! Jebiga, tole leto je ze prec. Pa tudi,  sef je pameten in se bo dalo kaj dogovoriti. OPMBA: Nisem za zaprtje proizvodnje, sem ze povedal. Sem pa za optimizaciji in zmanjsanje, zaradi tega ker virusa NE briga niv, razen kje lahko kam preskoci. Nazalost so to zaprti prostori z veliko ljudmi.  NE potepam se okoli, na danasnji poti (po par dneh in ker imam probleme z hrbtom itd) sem v 5km srecal TRI ljudi, in imel eno bliznje srecanje, 7-8m. Ne pljuvam, ne objemam dreves, ne scijem za klopce, ne kasljam ali kiham. Torej, zakaj naj se po celu? Ali  se moras ti zame?

Tu pač debatiramo o stvareh za katere se sami odločamo in ne o tistih za katere ne moremo nič.

Zanimivo pa je, da bi ljudje raje ne delali, ker je nevarno za širjenje (res je), ko pa so doma, jim je dolgcajt, zato bi pa kam šli, - obala,  bled, nakupovalni centri, prijatelji,...  :?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banda turisticna!! Povsod teli Ljubljancani, se mojo garazo se se stlacil, ker drugje ni vec prostora. Da ne govorim o tistemu skoraj Italjanu levo! Pa kaj jim ni jasno! Palco, takoj!!!

 

P.S: Tolk o tablicah. Parkplaci tule okoli so precej prazni...

IMG_20200329_120612.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno opozorilo urgentnih služb UKC Ljubljana, 29.3.2020

V UKC Ljubljana smo zaznali velik pritok poškodovanih zaradi različnih adrenalinskih in drugih aktivnosti, ki jih je v teh trenutkih bolje odložiti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DinDiin pravi:

In kaj je narobe, ce grem psa pelat na obalo namesto okoli hise? 

Narobe je to, da bi bila na obali huda gneča, če bi vsi razmišljali kot ti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, jvalant said:

Ne, ne vidim samo hale, tudi ne delam v hali. Mam pa vsej tolko zdrave pameti, da mi je jasno, da je skupina stotih v zaprtem prostoru 8 ali vec ur vecja nevarnost, kot pa skipina stotih zunaj, razdeljena na par kvadratnih kilometrov, pa se to kratek cas. Da se virus ne siri tam!? Ne vem, kaj sploh reci na to...

A ti se neki povem?

prezivel sem 3 ure z osebo ki je bila testirana pozitivno cez 4 dni(okuzen je bil dan prej), cez dva dni sem prezivel 5ur z osebo ki se je isti dan kot prva oseba okuzila in bila cez dva dni testirana pozitivno. Guess what - NIC mi ni. Se “prokleti” dohtarji me niso hotl poslat na testiranje. 
 

In noben od nas ni na bolniski(pa bi lahko bil!). Dej se malo obsodi delo od doma.. 

Pri nas v podjetju so jim polimali koliko stran morajo delati, razkuzil je dost na vsakem koraku, pravtako imajo vsi maske/ocala, v jedilnici vsak sedi za svojo mizo etc.. 

 

Da ne omenjam, da bi obe osebi to oznacili za en lazji prehlad. Vrocina 37,7, nekaj malega kaslanja..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, vandrovec pravi:

Od doma grem peš, imam srečo, sem blizu gozda...in potem po uhojenih poteh divjih živali628678313_Screenshot_20200309-185043_SamsungHealth.thumb.jpg.d5f66a3dfd01cbf45f62723044987275.jpg

Korona je na človeka preskočil iz divjih živali. Poleg tega ima sam virus največji potencial mutiranja na živalih, kar povečuje virulentnost...nisi varen!...malo za hec...je pa tudi nekaj resnice...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če do sedaj Ajdovščina še nima okuženega, se naj Dami le gre vozit z motorjem. Morda se mu posreči ponesrečiti in bo prepeljan v bolnišnico, kjer se bo lahko okužil in prišel domov, kjer bo to raztresel in končno spravil svoje mesto na seznam.

Če bi Gorenje za nekaj dni zaprlo proizvodnjo, bi vsi čakajoči planili na plano, se rekreirali, obrezovali, podirali drevesa in tako prispevali k še večji obremenitvi zdravstvenega sistema.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, ukica said:

A ti se neki povem?

prezivel sem 3 ure z osebo ki je bila testirana pozitivno cez 4 dni(okuzen je bil dan prej), cez dva dni sem prezivel 5ur z osebo ki se je isti dan kot prva oseba okuzila in bila cez dva dni testirana pozitivno. Guess what - NIC mi ni. Se “prokleti” dohtarji me niso hotl poslat na testiranje. 
 

In noben od nas ni na bolniski(pa bi lahko bil!). Dej se malo obsodi delo od doma.. 

Pri nas v podjetju so jim polimali koliko stran morajo delati, razkuzil je dost na vsakem koraku, pravtako imajo vsi maske/ocala, v jedilnici vsak sedi za svojo mizo etc.. 

Pa KJE zaboga jaz obsojam delo od doma, in ali delo. Veckrat sem ze ponovil, bom se enkrat in z razlago: Obsojam pretirano obsojanje, pribijanje na kriz, osamelih sprehajalcev v parku, gozdu ipd. Se bolj obsojam tiste, ki le te sprehajalce krivijo in obsojajo ze VES razcvet epiddemije. In tiste, ki pa seveda obsojajo tekace ipd, niti besede pa ne recejo o lastnikih tovarn,  kateri niti ne upocasnijo prozvodnje, v smisli vecje varnosti itd.  Jasno mi je, da mora gospodarstvo naprej. Ni mi jasno zakaj ne kak dan koletivnega in ali reorganizacija za vecjo varnost.Virus se lazje siri v gneci in notri kot zunaj.  Trej se enkrat, zadnjic: ne obsojam ne delavcev, ne tistih ki delajo po svoji izbiti in se pazijo. Obsojam delodajalce ki jih niv ne briga sirjenje virusa med svojimi ljudmi in seveda zato tudi splosno, im obsojam (ce lahko sploh tako recemo) tiste ki pribijajo mene na kriz, ker sem sel sam v gozd zaradi kriza, za prej omenjene tajkune (ki btw, niso med svojimi delavci) pa niti besede. Jaz bom kriv za globalni izbruh epidemije, pa vseeno ce se par dni nism priblizal nikmur na manj kot par metrov. Ven sem sel, palica!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Darko3g said:

 

Če bi Gorenje za nekaj dni zaprlo proizvodnjo, bi vsi čakajoči planili na plano, se rekreirali, obrezovali, podirali drevesa in tako prispevali k še večji obremenitvi zdravstvenega sistema.

 

 Bom govoril zase: Ce mi nekdo prepoveduje rekreacijo (ki jo opravim na samem, itd) potem, ko sem moral po ukazu iste oblasti preziveti 8 ali vec ur v gneci, verjemi, da mi je tak ukrep/prepoved butast. Dejansko je zmeden, povej ce ni res. In mi je jasno, zakaj se ga krsi. Gres stavit, da sem danes na sprehodu (sem ze povedal: par km,  par ljudi, najblizji 7-8m, nic klopc, razkuzilo v zepu, obleko na balkon itd)  okuzil manj ljudi, ali imel neprimerno manj sans, kot pa  8 ur, en teden, med ljudmi v neki proizvodnji?  Kje mislis da bom staknil ali siril okuzbo. Direkten odgovor prosim.

Volk sit in koza cela se dogaja vec ali manj samo v pravljicah...

 

Tudi zato imajo ljudje probleme z upostevanjem prepovedi. Prepovedano vsako zbiranje itd, #ostani doma, resi zivljenje! Ampak, to delaj po sluzbi!  To je pac prevod ukaza/navodil za veliko ljudi trenutno... nazalost! In ljudje, ki delajo, morajo potem se domov, kjer jih mogoce cakajo starsi, stari starsi, katere lahko potencialno okuzijo. Za minimalca. Se je kdo vprasal, kako se morajo pocutiti? Koga sploh briga? Dejmo se raje ukvarjati z fotkanjem z balkona, nekoga ki na svojem vrtu SAM obrezuje drevje. Edino kar on ogroza je kak mimoidoci ki mu lahko veja pade na glavo. S tem se ukvrjajmo, ko j*** delavce itd...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narava, sadje, grozdije, njive, plantaže... ne čakajo. Ko zamudiš si lačen - bomo lačni in hrana se bo drastično podražila. Še zmeraj smo arogantni in mislimo, da si lahko naravo podredimo in enako velja za virus. Treba bo delati in preživeti in se seveda zaščititi kolikor je mogoče. Žrtve pa so že in še bodo.

Ko bomo gospodarsko kolesje zaustavili, ko se bodo verige poslovanja trgale smo v kiti. No sedaj so še trgovine polne, lahko pa je tudi drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, jvalant said:

Tudi zato imajo ljudje probleme z upostevanjem prepovedi. Prepovedano vsako zbiranje itd, #ostani doma, resi zivljenje! Ampak, to delaj po sluzbi!  To je pac prevod ukaza/navodil za veliko ljudi trenutno... nazalost! In ljudje, ki delajo, morajo potem se domov, kjer jih mogoce cakajo starsi, stari starsi, katere lahko potencialno okuzijo. Za minimalca. Se je kdo vprasal, kako se morajo pocutiti? Koga sploh briga? Dejmo se raje ukvarjati z fotkanjem z balkona, nekoga ki na svojem vrtu SAM obrezuje drevje. Edino kar on ogroza je kak mimoidoci ki mu lahko veja pade na glavo. S tem se ukvrjajmo, ko j*** delavce itd...

  Se to: saj delavci hodijo in delajo. Njim in vsem ki delajo, da ne omenjam nujnih sluzb, kapo dol in hvala! (pa se to spomniti tudi,  ko se bodo kaki mangerji trkali po prsih! ) Vsem nam je jasno, da se ne moremo kar ustaviti. Govorim o tem, da se tem delavcem tako omejevanje in "prisila" obenem zdi smesna, cudna, zmedena. To je kar hocem povedati. In tudi meni se zdi. Prosnja ostani doma je smiselna, ponavljanje in ponavljanje ukrepov za varnost je smiselna. Ukrepi proti skupinam, ce niso druzine, so zelo smiselni. Se bolj ukrepi proti raznim lizalcem skoljk, polic its. Tem dobesedno palica. Ampak gonja proti "osamelcem", pa nekomu ki na vrtu dela itd, so pa res pretirane. In so produkt paranoje posameznikov, ker takih prepovedi ni!  Ostani doma ni misljeno da se zabijemo med 2 stene. Ob upostevanju pravil, razdalje, mogoce *2, in malo tolerance (z obeh strani, torej tudi zmanjsati stevilo sprehodov, izbrati odrocne potke, pazit kaj delamo, prijemljemo itd), bo vse skupaj teklo veliko lazje...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je ta negotovost...nihče ne pove, koliko časa bodo ukrepi. Firme si še trudijo "preživeti", ko bo večini zmanjkalo surovin, se bo ustavilo.

Citiraj

Pisalo se je leto 2015, ko je soustanovitelj podjetja Microsoft Bill Gates na konferenci TED svaril pred globalno pandemijo, ki bi lahko zahtevala številna življenja in si podredila globalno ekonomijo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

Tu pač debatiramo o stvareh za katere se sami odločamo in ne o tistih za katere ne moremo nič.

Zanimivo pa je, da bi ljudje raje ne delali, ker je nevarno za širjenje (res je), ko pa so doma, jim je dolgcajt, zato bi pa kam šli, - obala,  bled, nakupovalni centri, prijatelji,...  :?

Jaz grem vsak dan na obalo..ene 5-6 m imam do tja.

Evo glih zdele sm ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, BIF said:

Korona je na človeka preskočil iz divjih živali. Poleg tega ima sam virus največji potencial mutiranja na živalih, kar povečuje virulentnost...nisi varen!...malo za hec...je pa tudi nekaj resnice...

 Mislim, da ce bos srecal medvedko z mladici, da bo virus se najmanjsi problem! ;)  Zelo malo ostalih divjih zivali se nam bo pa splolh pustilo videti, kaj sele priblizati...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res.. mu priporocas da se umakne zarad virusa al da ga medvedka posili ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!