Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 28 minutami, twom pravi:

zenske_likajo.jpg

sm prjavu tale post... nis omenil motogp zato maš kazenske pike ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Tedybear pravi:

Zadnjih par postov.....valam se od smeha....:lol1:

90938552_229521371487084_1709486121559261184_n.jpg.a6aaa6eb797f70fff6d2c93bb7f01baf.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uradni podatki, dosegljivi tudi na WHO, zajemajo vse države sveta v obdobju 01.01.2020 do 29.03.2020, torej prvi kvartal letošnjega leta....

v prvih 3eh letošnjih mesecih je zaradi različnih virusnih bolezni umrlo 3.195.379 ljudi :
- 2.021.618 zaradi raka
- 413.794 zaradi HIV/AIDS
- 241.446 zaradi malarije
- 119.666 zaradi sezonske gripe (tudi cepljeni, 99% pljučnih bolnikov zaradi onesnaženega zraka)
- 37.091 zaradi covid19 (99% pljučnih bolnikov zaradi onesnaženega zraka)

zaradi različnih vzrokov je umrlo 1.871.494 otrok mlajših od 5 let, izvedenih je bilo 10.465,178 abortrusov (splavov), 76.102 žensk je umrlo med porodom, 615.816 je umrlo za posledicami alkohola, 1.230.855 za posledicami kajenja, 332.367 jih je umrlo v prometnih nesrečah, 264.032 pa je bilo samomorov....

vse to v samo prvih 3 mesecih letošnjega leta.....ob čemer moram poudariti, da podatki ne zajemajo milijonov umorjenih zaradi vojn - otrok in odraslih, niti milijonov umrlih zaradi lakote - otrok in odraslih....

Sorry, kdo nas ma za norca, pa kako hudo nas bo to vsekalo po kepi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pravim.. 10.000 ljudi se okuži s Corona virusom pa bi vsi imeli in nosili maske. Na svatu ima 50 milijonov ljudi HIV pa se zmer noben noce seksat s kondomom.. cuden svet a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Alla pravi:

uradni podatki, dosegljivi tudi na WHO, zajemajo vse države sveta v obdobju 01.01.2020 do 29.03.2020, torej prvi kvartal letošnjega leta....

v prvih 3eh letošnjih mesecih je zaradi različnih virusnih bolezni umrlo 3.195.379 ljudi :
- 2.021.618 zaradi raka
- 413.794 zaradi HIV/AIDS
- 241.446 zaradi malarije
- 119.666 zaradi sezonske gripe (tudi cepljeni, 99% pljučnih bolnikov zaradi onesnaženega zraka)
- 37.091 zaradi covid19 (99% pljučnih bolnikov zaradi onesnaženega zraka)

zaradi različnih vzrokov je umrlo 1.871.494 otrok mlajših od 5 let, izvedenih je bilo 10.465,178 abortrusov (splavov), 76.102 žensk je umrlo med porodom, 615.816 je umrlo za posledicami alkohola, 1.230.855 za posledicami kajenja, 332.367 jih je umrlo v prometnih nesrečah, 264.032 pa je bilo samomorov....

vse to v samo prvih 3 mesecih letošnjega leta.....ob čemer moram poudariti, da podatki ne zajemajo milijonov umorjenih zaradi vojn - otrok in odraslih, niti milijonov umrlih zaradi lakote - otrok in odraslih....

Sorry, kdo nas ma za norca, pa kako hudo nas bo to vsekalo po kepi?

Zanimivo, pa vse te številke so dostopne v trenutku, pa jih večina ne pozna ali noče poznati. Primerjave so zelo zanimive. Ko vidiš, zakaj ljudje umirajo po svetu in v kakšnem številu, je korona  ... 

Po moje je zatajila stroka. Podlegla medijskemu in političnemu pritisku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Zanimivo, pa vse te številke so dostopne v trenutku, pa jih večina ne pozna ali noče poznati. Primerjave so zelo zanimive. Ko vidiš, zakaj ljudje umirajo po svetu in v kakšnem številu, je korona  ... 

Po moje je zatajila stroka. Podlegla medijskemu in političnemu pritisku. 

  Ne vem, korona ima navidez majhno cifro... Ampak, kot jaz vidim je pa tretjina vseh umrlih za korono v Italiji. 12.000. Napram celem svetu z 37.000. Italija je indikator, kaj korona lahko naredi, ce so ukrepi pozni in slabi. Ne, ce  ni ukrepov. Ze samo ce so malo pozni, ima ena Italija tretjino vseh umrlih na svetu.  In se to nekako centralizirano na en del Italije, ne vso.  Statistike so lahko zelo varljive. Mislim, da bi brez ukrepov, korona bila precej zoprna zadeva. V Italiji sedajle, ze po ukrepih, le te sprostimo, pa nej se odigra kakih 100 nogometnih tekem, pa par festivalov, z po 30.000 gledalci, ki vpijejo, itd (torej korona brez ukrepov), in dobimo masakr.  Z resno karanteno, imajo ze kar nekaj casa po 700 mrtvih na dan.  Ker pa veliko drzav ukrepa, mogoce celo preodlocno, so pa cifre izven Italije se nekako znosne...  To se pac meni zdi, z mojo logiko. zato se mi zdi da so ukrepi nujni, da ima korona potencial, da naredi resno skodo, tudi ce sama statistika zrtev govori drugace... Zato podpiram ukrepe.  Tudi pomisliti ne upam, kaj bi bilo v Italiji brez ukrepov. In brez njih, bi se rec neovirano sirila. Ne verjamem, da virusi sami silijo v Italijo.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm... italjani so že dolga leta znani po tem da radi menjajo strani "neba" .. 

jih je kitajska izbrala za stranski vhod v evropo?

naprej palica potem pa "malica" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, jvalant said:

  Ne vem, korona ima navidez majhno cifro... Ampak, kot jaz vidim je pa tretjina vseh umrlih za korono v Italiji. 12.000. Napram celem svetu z 37.000. Italija je indikator, kaj korona lahko naredi, ce so ukrepi pozni in slabi. Ne, ce  ni ukrepov. Ze samo ce so malo pozni, ima ena Italija tretjino vseh umrlih na svetu.  In se to nekako centralizirano na en del Italije, ne vso.  Statistike so lahko zelo varljive. Mislim, da bi brez ukrepov, korona bila precej zoprna zadeva. V Italiji sedajle, ze po ukrepih, le te sprostimo, pa nej se odigra kakih 100 nogometnih tekem, pa par festivalov, z po 30.000 gledalci, ki vpijejo, itd (torej korona brez ukrepov), in dobimo masakr.  Z resno karanteno, imajo ze kar nekaj casa po 700 mrtvih na dan.  Ker pa veliko drzav ukrepa, mogoce celo preodlocno, so pa cifre izven Italije se nekako znosne...  To se pac meni zdi, z mojo logiko. zato se mi zdi da so ukrepi nujni, da ima korona potencial, da naredi resno skodo, tudi ce sama statistika zrtev govori drugace... Zato podpiram ukrepe.  Tudi pomisliti ne upam, kaj bi bilo v Italiji brez ukrepov. In brez njih, bi se rec neovirano sirila. Ne verjamem, da virusi sami silijo v Italijo.

Pozabljas eno stvar glede IT. 
IT so verjetno najbolj druzaben narod, ter mocnooooo vodijo v povprecbi starosti. 
https://www.google.com/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2020/03/28/europe/italy-coronavirus-cases-surpass-china-intl/index.html

statistika je hudic

ne da vodijo.. imajo drugo najstarejso populacijo na svetu.. takoj za japonci

Popravljeno . Popravil ukica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, ukica said:

Pozabljas eno stvar glede IT. 
IT so verjetno najbolj druzaben narod, ter mocnooooo vodijo v povprecbi starosti. 
https://www.google.com/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2020/03/28/europe/italy-coronavirus-cases-surpass-china-intl/index.html

statistika je hudic

ne da vodijo.. imajo drugo najstarejso populacijo na svetu.. takoj za japonci

 Verjetno sem marsikaj pozabil. Vseeno, to da imajo najstarejso populacijo ne pomeni, da so tam samo starci. Verjetno tudi pomeni, da je zdravstvo dobro...  So za Japonci, ki nimajo toliko problemov... Namen mojega razmisljanja niso tocne stevilke, ampak sem hotel pokazati, da rec ni nenevarna, da je principu precej agresivna in zahrbtna in da posti ki prikzaujejo corono kot nekak postranskega, pol manj nevarnege od gripe, itd zele verjetno ne drzijo. Italija je samo zamudila z ukrepi in je rec sla  iz kontrole. Brez ukrepov (kot nemalokrat slisimo), bi bila rec lahko zel zelo zajebana...  Brez zaprtih mej in letalisc, pa bi segla zelo dalec. Pac mislim, da razne razlage kako to sploh nic ni, pa da je vse lazno prikazano, ne drzijo.  V butast dokaz je to,  da noben od teh teoretikov ne pomaga v bolnicah brez maske, se rokuje in objema z vsemi ki jih sreca, ipd..  Razmisljanje kot moje, je pac samo razmisljanje. Dokazovati ljudem kako to nic ni, ipd pa po moje narobe in nevarno. Nekaj v stilu zdravilcev, ki polagajo roke, in recejo ljudem, da so ozdravljeni, da nej ne hodijo k zlobnim zdravnikom ipd... V zelo veliko primerih se konca slabo. Ne za njih, za bolane seveda...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avstraliji so dobili Kitajko ko je namerno širila virus, pljuvala po bankomatih in s stekleničko nekaj trosila po tržnici. Lahko so tudi v Italijo tako prenesli, npr., na tisti nogometni stadion med tekmo... Je pa v tistem delu Italije precej onesnažen zrak in imajo starejši ljudje že zaradi tega težave. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, vandrovec said:

V Avstraliji so dobili Kitajko ko je namerno širila virus, pljuvala po bankomatih in s stekleničko nekaj trosila po tržnici. Lahko so tudi v Italijo tako prenesli, npr., na tisti nogometni stadion med tekmo... Je pa v tistem delu Italije precej onesnažen zrak in imajo starejši ljudje že zaradi tega težave. 

Med tekmo jih lahko popljuvas nekaj, vendar se na tisti tekmi ne siri dalje, ker rabi inkubacijsko dobo... Tekma je bila v nepravem casu, ze nekaj casa po prvih primerih, in je bilo veliko ljudi na tekmi ze kuznih, to pa je potem zelo verjetno okuzilo precej ljudi, kateri so pa spet potem cez par dni, ko se bolezen razvije, sirili... tisti prvi dnevi, tedni, ko se nic ne vem kaj ne pokaze, so za take reci kljucni, pa tezko je to hitro odkriti. Ce bi pa nekdo hitro ukrepe zaostril, ga pa na kriz pribijejo...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj nas bo "furer" dal odmznit, se že kaj ve???

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, jvalant pravi:

Med tekmo jih lahko popljuvas nekaj, vendar se na tisti tekmi ne siri dalje, ker rabi inkubacijsko dobo..

Kaj pa če odvržeš dimno bombo z virusi? Vse so za sedaj le ugibanja, vprašanje, zakaj nekateri širijo namerno virus. Morda gre za neko vojno med ZDA in Kitajsko, druga drugo obtožujeta...čas bo marsikaj razjasnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stroka se ne more niti za maske zmeniti ali ščitijo ustrezno ali ne. Pred dnevi je bila ustrezna maska samo kupljena s pravimi oznakami z žičko pri nosu in seveda je morala biti pravilno nameščena, zdaj je pa dober šal, ruta. :hmm:

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Stroka se ne more niti za maske zmeniti ali ščitijo ustrezno ali ne. Pred dnevi je bila ustrezna maska samo kupljena s pravimi oznakami z žičko pri nosu in seveda je morala biti pravilno nameščena, zdaj je pa dober šal, ruta. :hmm:

 

Stroka tudi pove zakaj. In je tudi povedala, da ni zanesljivih dokazov (vir WHO),  da nosenje maske efektivno preprecuje okuzbo nosilca maske, se sploh, ce se uporablja napacno (pod nosom, itd)  ali odstrani narobe, itd. In stroka tudi pove, da pa precej pomaga zmanjsati sejanje okuzbe v drugo smer, torej da potencialno kuzen clovek, ki se nima simptomov, ne siri kapljic okoli, ali jih precej manj. In da so se predvsem zaradi tega odlocili, da priporocijo nosenje in mask in drugih zapor  predvsem izdihaega zraka ...  Mislim, da so kar jasno povedali kako in zakaj. Meni je precej jasno, da je boljse ce kihnes v masko, kot pa direkt okoli. Ne prepreci, zmanjsa pa precej...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Alla pravi:

Vse več strokovnih člankov prikazuje realno stanje v zvezi z okužbo s Covid19, vendar ti izsledki ne pridejo med ljudi.
 

"Polska je Napadla Nemčijo"- Propaganda. Vemo kako so se stvari odvile.

Američani gredo v Vietnam zaradi Komunizma- Vemo ane.

Američani Napadejo Iraq zaradi kemičnega orožja- Pokradejo pa nafto.

Američani si podrejo WTC in folk strašijo s terorizmom- Svet se spremeni ogromno. Kdor je obtožen za terorista ga USA lahko ubije BP.

Sedaj je na vrsti Korona- čista nacistična propaganda... kaj pa sledi bomo pa vidli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čipiranje ljudi bo po tej zadevi s korono obvezno- pomoje (čeprav sm mislil, da bo to nemogoče) Nekateri se bodo prostovoljno čipiral in za to plačali mastno, samo da bodo varni pred raznimi virusi in ostalimi boleznimi. Ostali pod pretvezo varnosti ostalih obvezno. Potem ti bo farmacija samo "natresla" zdravila glede na čip. Isto kot živini v štalah. Pa fajn bomo plačevali ves ta cirkus.

Kaj bo še v teh čipih pa bogsigavedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!