Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

26 minutes ago, Snečer said:

tudi po tej epidemiji nas bo še vedno 3 milijarde+ preveč

človek je največji virus na tem planetu

a planet se ne da

ja, preveč turistično voziš, če ne bi bilo hitro samo še 2.999.999.999 preveč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, nejc74 pravi:

ja, preveč turistično voziš, če ne bi bilo hitro samo še 2.999.999.999 preveč

slovenija niti ni problem... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, po vikendu kontrole na mejah obcin, bo sigurno zvecer na porocilih, da je bilo prevec krsitev in da bojo zacel s kaznimi. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, nejc74 pravi:

Ihan na take pravi tole:

Pravzaprav so te primerjave, glede na to, da živimo v soseščini Italije, resnično absurdne. Ker če pogledamo številke, je bilo v Bergamu lani na teden 40 pogrebov, letos jih je bilo na teden 600. Če temu kdo reče, da je to isto kot lanska gripa, se je potrebno vprašati ne le o njegovi prištevnosti, ampak tudi o brezčutnosti do naših sosedov, take trditve pravzaprav niti otrok ne bi mogel sprejeti.

Ampak to je le v Bergamu...zakaj je tam tako je vprašanje. Iz drugih delov Italije ni slišat alarmantnih vesti...kot bi bili v posameznih državah neki centri, žarišča... od kjer se virus razširja.

Če ima nekdo res namen uvesti obvezno cepljenje za celotno prebivalstvo proti temu virusu, ga je potrebno prikazati v najhujši možni obliki. Zanimivo, da so se take teorije pojavljale že veliko prej pred nastankom virusa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snečer pravi:

tudi po tej epidemiji nas bo še vedno 3 milijarde+ preveč

človek je največji virus na tem planetu

a planet se ne da

Ni problem v stevilu prebivalcev. Problem je v nacinu zivljenja 90% (in tistih 1% sploh) prebivalcev-ljudi na tem planetu. Ampak res je, ta planet in ostala ziva bitja si zasluzijo nekaj boljsega kot je človek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, nejc74 pravi:

Ihan na take pravi tole:

Pravzaprav so te primerjave, glede na to, da živimo v soseščini Italije, resnično absurdne. Ker če pogledamo številke, je bilo v Bergamu lani na teden 40 pogrebov, letos jih je bilo na teden 600. Če temu kdo reče, da je to isto kot lanska gripa, se je potrebno vprašati ne le o njegovi prištevnosti, ampak tudi o brezčutnosti do naših sosedov, take trditve pravzaprav niti otrok ne bi mogel sprejeti.

primerjave al ne.

Toliko je pač mrtvih na celotnem ozemlju. Bergamo ni cela Italija. Ker drugače potegnem podatke za Gorizio, bodo mal drugačni. 

Da so fino sami zajebali pa tudi že priznajo, od tekme in 20000gledalcev na kupu, do okuženih po vseh oddelkih bolnišnic, da se je vse fino razširilo, po res najbolj ogroženi populaciji.

Enako je pri nas v domovih ostarelih. En okužen pa maš tempirano bombo. Sedaj pa zamujajo oziroma nimajo ideje, kaj storiti, al pošiljat zdrave/na pol zdrave domov, al vse skupaj razdeliti na oddelke. Kakorkol, večina ukrepov prav tam kjer je največ problemov krepko zamuja in je tudi vprašljivo, če bodo sploh pomagali.

In potem bomo potegnili neke cifre in izračunali, da je corona imela toliko in toliko mrtvih, brez upoštevanja starostnih ter ogroženih grup, brez upoštevanja mikro lokacij in bomo rekli, toliko je bilo mrtvih zaradi corone v Sloveniji.

Številka bo točna mar ne.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, vandrovec said:

Ampak to je le v Bergamu...zakaj je tam tako je vprašanje.

Zaradi korone, ali pa imaš kakšno drugo, vsaj malo verjetno teorijo?

btw, za korono ni cepiva, obvezna cepljenja že imamo. A to maš kako novo teorijo zarote?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha..v sili (ko ni pravih udarnih novic) še hudič muhe žre :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, DAMI34 pravi:

aha..v sili (ko ni pravih udarnih novic) še hudič muhe žre :P

 

 

Kratek komentar...motorje odvzet, jih sprešat, "voznike" pa oglobit in trajen odvzem A kategorije...rešeno.

Sicer pa to kar opozarjam ves čas od začetka. Hrvati lažejo kot prasice. Namerno prirejanje podatkov zaradi turistične sezone....Če manj testiraš imaš pač manj bolanih. Bolano!

https://www.zurnal24.si/zdravje/v-sloveniji-vec-testov-kot-pri-sosedah-petkrat-vec-kot-na-hrvaskem-344803

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, BIF pravi:

1. Kratek komentar...motorje odvzet, jih sprešat, "voznike" pa oglobit in trajen odvzem A kategorije...rešeno.

Sicer pa to kar opozarjam ves čas od začetka. Hrvati lažejo kot prasice. Namerno prirejanje podatkov zaradi turistične sezone....Če manj testiraš imaš pač manj bolanih. Bolano!

https://www.zurnal24.si/zdravje/v-sloveniji-vec-testov-kot-pri-sosedah-petkrat-vec-kot-na-hrvaskem-344803

1. Tile nimajo A kategorije. Ostalo se strinjam.

2. Letos imamo odlično priložnost, da podpremo domači turizem. Jest sm že skenslal morje. Doma, lokalno bomo "turistovali". Upam, da me medvedek ne bo preveč za ušesa, k se bomo V Bohinj hodil kopat. :D 

Sej se bomo med tednom.:naughty:

 

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, BIF pravi:

Kratek komentar...motorje odvzet, jih sprešat, "voznike" pa oglobit in trajen odvzem A kategorije...rešeno.

Sicer pa to kar opozarjam ves čas od začetka. Hrvati lažejo kot prasice. Namerno prirejanje podatkov zaradi turistične sezone....Če manj testiraš imaš pač manj bolanih. Bolano!

https://www.zurnal24.si/zdravje/v-sloveniji-vec-testov-kot-pri-sosedah-petkrat-vec-kot-na-hrvaskem-344803

doker bodo tako v strahu in zaprti, v glavnem oni ustvarjajo problem tranzita in podobno, ne bo nikakršne sezone, al testirajo al ne.

ps. motoriste pa kr ustrelit, potencialne prenositelje korone, pa še po zadnem je peljal, pfujj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 1 uro, nejc74 pravi:

Zaradi korone, ali pa imaš kakšno drugo, vsaj malo verjetno teorijo?

Zakaj je taka razlika v primerjavi z drugimi mesti po Italiji?

 

pred 1 uro, nejc74 pravi:

btw, za korono ni cepiva, obvezna cepljenja že imamo. A to maš kako novo teorijo zarote?

Kaj si s tem povedal, da ne bo cepljenja proti temu virusu?

Res je, nič nisi povedal, jaz sem pa omenil, če...zakaj so potem vse prepovedi, če ne bi bilo če?

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, skalar36 pravi:

1. Tile nimajo A kategorije. Ostalo se strinjam.

2. Letos imamo odlično priložnost, da podpremo domači turizem. Jest sm že skenslal morje. Doma, lokalno bomo "turistovali". Upam, da me medvedek ne bo preveč za ušesa, k se bomo V Bohinj hodil kopat. :D 

Sej se bomo med tednom.:naughty:

 

Podpiram zadevo z domačim turizmom. Jaz imam sicer srečo , da sem doma v kraju, kjer imam v bližini praktično vse kar si želim. Bo pa to samo dopolnilo temu, da bom letošnje leto porabil za vsa tista dela za katera do sedaj nikoli ni "bilo časa"...tega pa je veliko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, BIF pravi:

Kratek komentar...motorje odvzet, jih sprešat, "voznike" pa oglobit in trajen odvzem A kategorije...rešeno.

Sicer pa to kar opozarjam ves čas od začetka. Hrvati lažejo kot prasice. Namerno prirejanje podatkov zaradi turistične sezone....Če manj testiraš imaš pač manj bolanih. Bolano!

https://www.zurnal24.si/zdravje/v-sloveniji-vec-testov-kot-pri-sosedah-petkrat-vec-kot-na-hrvaskem-344803

pomeni, da gremo kmalu na jadranko :) ko nas Ivan spusti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

pomeni, da gremo kmalu na jadranko :) ko nas Ivan spusti

Jasno...pa hitro h 1x letno opranim karirastim prtom na ribe iz ribogojnice in zmrznjene japonske lignje....ni ga lepšega na svetu...če ti svet nese do Paklenice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

Jasno...pa hitro h 1x letno opranim karirastim prtom na ribe iz ribogojnice in zmrznjene japonske lignje....ni ga lepšega na svetu...če ti svet nese do Paklenice...

komaj čakam, lani se nisem tam ustavil, pa letos zgleda, da tudi ne bo šlo :) jaz sem sicer skromen, mi je Balkan povsem dovolj :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

 

ps. motoriste pa kr ustrelit, potencialne prenositelje korone, pa še po zadnem je peljal, pfujj :P

 

Ja, ustrelit. Sploh v  peš coni, kjer so se vozili.

Drugace pa.....6 novih smrti, 20 novih primerov na pol manj testiranih ( trend ne popušča).

Jekleni Kaco in šefica SDS strankarske protivirusne kancelarije drugariča Beović pravita, da podobni ukrepi z omejevanjem gianja vsaj se dva do stiri tedne.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, BIF pravi:

Jasno...pa hitro h 1x letno opranim karirastim prtom na ribe iz ribogojnice in zmrznjene japonske lignje....ni ga lepšega na svetu...če ti svet nese do Paklenice...

trenutno ti nese svet do meja lastne občine :P

Drgač pa ja, patetičarji jadranski, s karirastim prtom. Mar bi ostal doma u bajti. Kaj veš kaki virusi so pri Dinkotu :P

 

pred 12 minutami, Snečer pravi:

pomeni, da gremo kmalu na jadranko :) ko nas Ivan spusti

prvi vikend, ko nas Ivan spusti, pa Hrvatje odprejo mejo za "turistične" vožnje. Sem pa prepričan, da bodo prej pri nas začeli opuščat ukrepe.

pred 4 minutami, Tedybear pravi:

Ja, ustrelit. Sploh v peš coni.

me ne, že takoj ko kupijo tak motor. Kupiš, pa šus v glavo, to je vse potencialno nevarno :D

 

pred 4 minutami, Snečer pravi:

komaj čakam, lani se nisem tam ustavil, pa letos zgleda, da tudi ne bo šlo :) jaz sem sicer skromen, mi je Balkan povsem dovolj :) 

Do Bihača bo šlo? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

Podpiram zadevo z domačim turizmom. Jaz imam sicer srečo , da sem doma v kraju, kjer imam v bližini praktično vse kar si želim. Bo pa to samo dopolnilo temu, da bom letošnje leto porabil za vsa tista dela za katera do sedaj nikoli ni "bilo časa"...tega pa je veliko.

Osebno precej podpiram domači turizem že leta. Toplice so zakon.?Ga bom še naprej , da se bom vracala tja , kjer je domači gost prav toliko vreden kot tuj. Torej slovenska obala in nekateri kraji na Gorenjskem odpadejo.?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Osebno precej podpiram domači turizem že leta. Toplice so zakon.?Ga bom še naprej , da se bom vracala tja , kjer je domači gost prav toliko vreden kot tuj. Torej slovenska obala in nekateri kraji na Gorenjskem odpadejo.?

Toplice Podčetrtek. Zame 1A. Tam si pa res gost. Se vracam tja ze 15 let. 2x letno. Zimsko/jesenski termin in poletni. Tam pa vedo kako z gosti delati. 

Obala pa samo dnevni turizem. Najveckrat med tednom. 

Gorenjska pa hribi in gore. 

Nisem bil veliko po svetu, ampak dovolj, da sm ugotovil, da se imas lepo ne rabis it na konec sveta. Je doma zelo lepo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, skalar36 pravi:

Toplice Podčetrtek. Zame 1A. Tam si pa res gost. Se vracam tja ze 15 let. 2x letno. Zimsko/jesenski termin in poletni. Tam pa vedo kako z gosti delati. 

Obala pa samo dnevni turizem. Najveckrat med tednom. 

Gorenjska pa hribi in gore. 

Nisem bil veliko po svetu, ampak dovolj, da sm ugotovil, da se imas lepo ne rabis it na konec sveta. Je doma zelo lepo. 

In še dodatek k našemu izobraževalnem sistemu. V srednji šoli na vso silo vlačijo dijake na izlete v Barcelono, Grčijo, London...pizde materine....90% pa jih ne ve kje je Kostelski grad, Osankarica, mlin na Muri, Črno jezero, grad Mašun, Logarska dolina, Peca, Snežna jama....da ne naštevam dalje.....tam pa jim drajsajo neko državljansko vzgojo in podobna sranja. Kdor ne pozna domače dežele tudi odnosa nima do nje...zato pa je tako kot je....vsi na gobec kirurške maske...med tem pa prave maske padajo....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!