Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

mi smo tle za vas ustanduma :P

91833992_1875794502557359_7099116164697030656_n.jpg.9bd5b7451237ba626ce668273dd3dde0.jpg

 

Dober članek!!!

 

https://www.delo.si/mnenja/komentarji/histericno-preganjanje-gibanja-295419.html?fbclid=IwAR2pLaOtsaUGve8dz0ufP-Y-BeraynGC7Im-J6lGBkIZPznAK6TgYkaJX-c

Za ohranjanje zdravja se že več let priporoča zdrav življenjski slog, ki predvideva tudi redno gibanje, če je mogoče na svežem zraku. A v času, ko je ohranjanje zdravega imunskega sistema zelo pomembno, nekateri športnike obravnavajo že skoraj kot kriminalce. Takšno dojemanje še krepijo izjave politikov, ki izolacijo omejujejo zgolj na čepenje med štirimi stenami, in histerični prispevki nekaterih medijev, ki v iskanju dramatičnih novic demonizirajo že vsako gibanje ljudi na prostem.

Prišli smo celo do tako bizarne situacije, da je sprejemljivo sprehajanje psa, človeka pa ne.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj tes nimate podstrešja za pospravit, kleti za uredit, okn ptebarvat, iz garaže zmetat stare zaloge in pospravit...? 

Mene bi lahko zaprli v garažo za en mesec, pa dvomim da bi uspel vse pospravit ker bi gledal kup šare in bil še vedno v dvomih al kaj stran vršt ? (u bistvu ni smešno, moji ženi se zdi tragično...) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, smasher pravi:

Ma kaj tes nimate podstrešja za pospravit, kleti za uredit, okn ptebarvat, iz garaže zmetat stare zaloge in pospravit...? 

Mene bi lahko zaprli v garažo za en mesec, pa dvomim da bi uspel vse pospravit ker bi gledal kup šare in bil še vedno v dvomih al kaj stran vršt ? (u bistvu ni smešno, moji ženi se zdi tragično...) 

Mojga podstrešja se ne da pospravt. ?:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, dr.looney said:

Mojga podstrešja se ne da pospravt. ?:lol1:

Nisem mislil tako... ampak maš pol v kleti dosti za drgnit... pa uprašanje če sme zdej vodovodar prit preverit če kej zamaka... 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, dr.looney pravi:

Osebno precej podpiram domači turizem že leta. Toplice so zakon.?Ga bom še naprej , da se bom vracala tja , kjer je domači gost prav toliko vreden kot tuj. Torej slovenska obala in nekateri kraji na Gorenjskem odpadejo.?

Nam se pa ravno toplice upirajo zaradi svinjarije.

Največje dno pri nas je brez dvoma Topolšica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, smasher pravi:

Ma kaj tes nimate podstrešja za pospravit, kleti za uredit, okn ptebarvat, iz garaže zmetat stare zaloge in pospravit...? 

Mene bi lahko zaprli v garažo za en mesec, pa dvomim da bi uspel vse pospravit ker bi gledal kup šare in bil še vedno v dvomih al kaj stran vršt ? (u bistvu ni smešno, moji ženi se zdi tragično...) 

Eto..korona je morala prit, da sem naredil kar sem leta načrtoval....od prvega cveka do barvanja stebrov...vse sam. Če pa se pojavi gobavost, pa lahko ono farmo paradajzov v Prekmurju dol zaprejo pa začnejo delat zamaške za moj paradižnik koncentrat...:))j

DBF0D419-A58F-442D-8922-CBF35900C5A2.jpeg

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Ortodoksni Judje nasprotujejo zaščitnim ukrepom
Število okuženih narašča tudi v Izraelu, kjer je okuženih že več kot osem tisoč ljudi, umrlo jih je 46.


Virus se je najbolj razširil med pravovernimi Judi. V nekaterih soseskah, kjer ti živijo, je okuženih do 40 odstotkov ljudi. Pripadniki te konservativne verske struje namreč nasprotujejo ukrepom oblasti. Te so pred dnevi soseske pravovernih Judov zaprle, ob vhodih vanje pa postavile nadzorne točke in močno omejile gibanje.

https://4d.rtvslo.si/arhiv/porocila/174683685?jwsource=cl

čredna imunost, eksperiment

https://www.naravnaimunost.si/credna-kolektivna-imunost/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

Eto..korona je morala prit, da sem naredil kar sem leta načrtoval....od prvega cveka do barvanja stebrov...vse sam. Če pa se pojavi gobavost, pa lahko ono farmo paradajzov v Prekmurju dol zaprejo pa začnejo delat zamaške za moj paradižnik koncentrat...:))j

DBF0D419-A58F-442D-8922-CBF35900C5A2.jpeg

lepo narejeno, moram pa rečt, da sem na prvi pogled pomislil, da si našel kakšno tržno nišo za Italijo

zakaj je še dodatno zagrajeno? divje živali tako domače tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Snečer pravi:

lepo narejeno, moram pa rečt, da sem na prvi pogled pomislil, da si našel kakšno tržno nišo za Italijo

zakaj je še dodatno zagrajeno? divje živali tako domače tam?

Ne vem če lahko še odgovorim na to vprašanje v tej temi...bom poskusil pred likvidacijo...ja...srne so postale tako nasilne, da bi mi v kihinjo hodile, če ne bi vrat zapiral.....Takšna ograja isključno zaradi tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, BIF pravi:

Ne vem če lahko še odgovorim na to vprašanje v tej temi...bom poskusil pred likvidacijo...ja...srne so postale tako nasilne, da bi mi v kihinjo hodile, če ne bi vrat zapiral.....Takšna ograja isključno zaradi tega...

jaz bi naredil samo ograjo..tako da bi srne prišle noter a nebi mogle ve..ok sej te razumem da za golaž tud paradajz rabiš.. samo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima kateri kreten je spravil ven na facebook-u, da mačke prenašajo korono :? BOLANO:slap:...kvečjemu se živali lahko okužijo od nas in ne obratno... Kaj lahko ena taka izjava naredi živalim :angryrant2: ? Že pse so začeli zapuščat in pobijat zaradi strahu, da bi se nalezli od njih, kaj se bo šele dogajalo z mačkami :(? Mi smo hujši od živali, celo spremenimo se lahko v najhujšo zverino... In ravno najosnovnejše pojme kulture bi se lahko naučili od živali :yea2:. Od iskrene zvestobe, čustev, veselja do še vseh drugih normalnih vsakodnevnih stvari, ki jih zaradi egoizma več ne premoremo ali pa smo jih pozabili in zanemarili.

:nono:Nobenih dokazov ni o tem in ni naključje, da so preskočili testiranje na živalih.:nono:

 

shiba inu cat GIF

Popravljeno . Popravil mojamiska
  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, mojamiska pravi:

Me prav zanima kateri kreten je spravil ven na facebook-u, da mačke prenašajo korono :? BOLANO:slap:...kvečjemu se živali lahko okužijo od nas in ne obratno... Kaj lahko ena taka izjava naredi živalim :angryrant2: ? Že pse so začeli zapuščat in pobijat zaradi strahu, da bi se nalezli od njih, kaj se bo šele dogajalo z mačkami :(? Mi smo hujši od živali, celo spremenimo se lahko v najhujšo zverino... In ravno najosnovnejše pojme kulture bi se lahko naučili od živali :yea2:. Od iskrene zvestobe, čustev, veselja do še vseh drugih normalnih vsakodnevnih stvari, ki jih zaradi egoizma več ne premoremo ali pa smo jih pozabili in zanemarili.

:nono:Nobenih dokazov ni o tem in ni naključje, da so preskočili testiranje na živalih.:nono:

 

shiba inu cat GIF

če kdo kihne "na mačko", ziher z dlako prenaša, dokler se z riti ne poliže :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 4. 2020 ob 15:42, Vin pravi:

@MARE 65, v Bohinj mogoče ne boš mogel, ker ima tam župan v poletnih mesecih zdaj že tradicionalno akcijo odganjanja slovenskih turistov. Tradicije ne moreš kar tako prekniit, pravijo, čeprav letos je vse možno, tudi Olimpijske igre so tako rekoč odpovedali.

Po novem smo spet zaželeni. Mogoče boš celo namesto regresa dobil bon za Bohinj in kremšnito na Bledu.  https://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/namesto-regresa-vrednostni-boni-za-dopust-pri-slovenskih-turisticnih-ponudnikih.html

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

če kdo kihne "na mačko", ziher z dlako prenaša, dokler se z riti ne poliže :) 

...in kdo praviš, da je zadevo NAJPREJ prenesel na mačko :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, mojamiska pravi:

...in kdo praviš, da je zadevo NAJPREJ prenesel na mačko :hmm:

najprej iz netopirjev? 

to ni bistveno, važno je sedak, kdo in kako se prenaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, smasher pravi:

Ma kaj tes nimate podstrešja za pospravit, kleti za uredit, okn ptebarvat, iz garaže zmetat stare zaloge in pospravit...? 

Mene bi lahko zaprli v garažo za en mesec, pa dvomim da bi uspel vse pospravit ker bi gledal kup šare in bil še vedno v dvomih al kaj stran vršt ? (u bistvu ni smešno, moji ženi se zdi tragično...) 

Da ne bi to slučajno moji ženi poslal :lol1:drugače pa ja dobra ideja, jaz že barvam okna in naslednji teden bom celo par dni doma. Je pa za nas, ki ne živimo po blokih malo bolj enostavna zadeva :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

najprej iz netopirjev? 

to ni bistveno, važno je sedak, kdo in kako se prenaša

hm, ne mi zamerit, a ti še vedno verjameš v pravljice??? Recimo jaz ga ne bom dobila od netopirja ampak od človeka :rolleyes: in, ko bi kihnila na mačka bi prenesla na njega, ker se bi polizal...itd. Ker pa sem odgovorna ga bi imela na distanci kar pa moj cartko ravno ne bi dobro prenašal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal te ne razumem, pravim le da se prenaša tudi preko površin, npr. mačja in pasja dlaka. 

al na mačjo dlako se ne prime? 

komot lahko dobiš torej od sosedove mačke... na katero je kihnil. kužni sosed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, mojamiska pravi:

Me prav zanima kateri kreten je spravil ven na facebook-u, da mačke prenašajo korono :? BOLANO:slap:...kvečjemu se živali lahko okužijo od nas in ne obratno... Kaj lahko ena taka izjava naredi živalim :angryrant2: ? Že pse so začeli zapuščat in pobijat zaradi strahu, da bi se nalezli od njih, kaj se bo šele dogajalo z mačkami :(? Mi smo hujši od živali, celo spremenimo se lahko v najhujšo zverino... In ravno najosnovnejše pojme kulture bi se lahko naučili od živali :yea2:. Od iskrene zvestobe, čustev, veselja do še vseh drugih normalnih vsakodnevnih stvari, ki jih zaradi egoizma več ne premoremo ali pa smo jih pozabili in zanemarili.

:nono:Nobenih dokazov ni o tem in ni naključje, da so preskočili testiranje na živalih.:nono:

 

shiba inu cat GIF

Žal ti moram povedat, da mačke prenašajo korono...definitivno...na druge mačke. Korona virusi so cela skupina virusov in eden izmed  korona virusov je tudi  covid-19. No za slednjega pa ni dokazov, da ga prenašajo mačke....in je velika verjetnost da ga ne, razen kot pravi Snecer...če bi si okuženi brisal nos v mačko, pol bi ga pa ženi dal pod odejo...takrat je verjeten prenos preko mačke

Problem je v tem, da ljudje ne ločijo ostalih korona virusov od covid-19 virusa, ki spada v isto skupino...in potem dobiš simplificirane zaključke in razlage tv, fb, itd...."epidemiologov".

V strokovni literaturi je bila pred kratkim objavljena študija o tem ali so veterinarji imuni na covid-19, ker pogosto prihajajo v stik z mačkami okuženimi z različnimi korona virusi. No dokazali so, da veterinarji niso nič bolj imuni na covid-19, kot recimo kreteni z fb fakulteto....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!