Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, Vin pravi:

Napisal sem, da je "da je eden redkih v Evropi, če ne celo edini" in če bi znal brati, potem ti ne bi bilo treba nič od tega napisati. Zakaj sem pa to napisal? Ker drugih raziskav ali informacije o tem, da bi nekdo aktivno proučeval virus (razen statistike) nisem nikjer zasledil.

ni ga našel na kljukah, frizerija in šoping nista problem, v glavnem po njegovo se širi precej težje

tudi tigrici so verjetno bris vzeli narobe... 

stvar je precej zavita v meglo in niti takšni strokovnjaki nimajo razlage

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

zdaj bo z nemčije priletel virolog s pravimi testi...

nemogoče,da se je divja mačka okužila in celo zbolela

v newyorškem živalskem vrtu ga nestrpno čakajo

Grozen človek si. Nikoli še nisem komu dal downvota, ti si prvi. Prosim, daj me ne ignore.

Popravljeno . Popravil Vin
  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Vin said:

in če bi znal brati, potem ti ne bi bilo treba nič od tega napisati.

 Na tej tocki neham debatirati s tabo... se citat, samo da pokazem da znam brati, citat je tvoj povzetek:

"Skratka, edini, ki se je lotil raziskovanja tega virusa empirično, ti pa motoviliš..."

 

 Moje dejstvo pa ostane: Mi ne moremo vedeti kdo je edini in kdo ima popolnoma prav ali narobe. Ce kdo misli drugace,  ima to pravico,  ne bom ga oznacil za nepismenega....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snečer pravi:

članek si objavila kot da je to sedaj sveta resnica

dejstvo pa je, da se še najjaći mojstri iz te stroke lovijo

in nekih zadev se ne da kar izključevati v poplavi fake news&co

in imam tehtne argumente, zdravo pamet

virus se širi tudi preko različnih površin živalska dlaka ni prav nobena izjema

sicer imamo v nasprotnem revolucionarno rešitev

pa spet bi me rada žalila

a se jaz tako obračam na tvoje prispevke? 

cele dneve stroka flanca, rezultatov pa nobenih

verjetno bo švedski model res najbolj smiseln... 

 

če piha burja (severvzhodnik) se tut po zraku fajn prenaša.

Računaj 120km/h, virus lahko preživi vsaj pol ure v hladnem zraku (nisem bral študij, sem si pa izmislil)

torej teoretično me lahko okuži kašljajoč Postonjčan, al pa Vrhničan. ps. približno toliko kot mačka :P

V praksi je pa vseeno mal drugače.

Stroka flanca, ker je tudi več možnih variant in rešitev. Verjetno nima nihče želje ponavljat karanteno naslednje leto spet spomladi.

Pri nas se pa flanca, ker se gremo politične igrice, le poglej koliko imunologov, virologov in podobnega folka je bilo zamenjanega, ker so ali baje krivi za stanje, al pa ne znajo pravilno kimat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BIF pravi:

nije prvi, več je drugi, baje se je mačka že v Belgiji okužila od lastnika. (pisano prav v tej temi)

Matr saj poznam rumeni tisk bolj kot se sam pozna :P

 

pred 1 uro, Snečer pravi:

zdaj bo z nemčije priletel virolog s pravimi testi...

nemogoče,da se je divja mačka okužila in celo zbolela

v newyorškem živalskem vrtu ga nestrpno čakajo

 

izjeme potrjujejo pravilo!!

Koliko mačk okuženih lastnikov je okuženih in jih je umrlo? Bolj mal ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

malo sem gledal te številke.. pri nekih 40% tistih ki so preboleli /ozdravili  se stvar nekako ustali .. 

je ta rast okuženih pri nas malce nerealno podana... če dva dni zapored zmanjšajo število testov za 30% je padec 50% .. tolikšen je tudi upad števila okuženih .. procent je pa seveda enak.. 

tudi naši na fopajo s temi podatki..

ne testira se na pamet in tja v tri dni. Praviloma se testira take, ki kažejo znake obolenje. Če jih je nekoliko manj, se testira manj. Razn če jih nočeš testirat.

pred eno uro, Snečer pravi:

dejansko nam največ pove podatek, koliko je hospitaliziranih, ker ti pridejo po pomoč, ne glede na testiranje

se strinjam. Ampak št. okuženih ti lahko pove, koliko jih je še potencialno možnih za hospital.

Pogledati tudi velja odstotek težjih primerov pri hospitaliziranih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Vin pravi:

Grozen človek si. Nikoli še nisem komu dal downvota, ti si prvi. Prosim, daj me ne ignore.

Res te ne razumem.

Jaz sem zgolj opozoril (že pred nekaj časa), da naj bodo imetniki psov in mačk pozorni na živali, ker se lahko prenese tudi preko njih.

Brez doktoratov znanosti, medicine, virologije itd. samo zdrava pamet.

Tudi mi imamo psa in ga po sprehodu "dezinficiramo", v glavnem ne škodi previdnost.

Zdaj se je pa pokazalo, da ne samo da lahko žival zadevo širi, ampak da se lahko celo okuži.

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/virus-bi-ugnalo-6-zdravilcev-296043

p.s.

dislike je čisto ok, zato je, da se uporablja, FB ga npr. ne pozna

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

če piha burja (severvzhodnik) se tut po zraku fajn prenaša.

Računaj 120km/h, virus lahko preživi vsaj pol ure v hladnem zraku (nisem bral študij, sem si pa izmislil)

torej teoretično me lahko okuži kašljajoč Postonjčan, al pa Vrhničan. ps. približno toliko kot mačka :P

V praksi je pa vseeno mal drugače.

Stroka flanca, ker je tudi več možnih variant in rešitev. Verjetno nima nihče želje ponavljat karanteno naslednje leto spet spomladi.

Pri nas se pa flanca, ker se gremo politične igrice, le poglej koliko imunologov, virologov in podobnega folka je bilo zamenjanega, ker so ali baje krivi za stanje, al pa ne znajo pravilno kimat.

 

praksa komaj nastaja...ko bo okuženih 100mio, takrat bomo pa vedeli iz prakse

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/virus-bi-ugnalo-6-zdravilcev-296043

rešitev na dlani...

resno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Snečer pravi:

ni ga našel na kljukah, frizerija in šoping nista problem, v glavnem po njegovo se širi precej težje

tudi tigrici so verjetno bris vzeli narobe... 

stvar je precej zavita v meglo in niti takšni strokovnjaki nimajo razlage

 

za razliko od nekaterih, ki virusu pripisujejo že pravljične sposobnosti.

Virus in vsa fama okrog viirusa je:

da je eden od mnogih. Da povzroča velik problemov, ni pa zadeva taka kot je v filmu "THE LAST SHIP" :P

Še bomo moral v službo še :(

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

???

....nekje sem zasledil, da se na POP vrača gorski zdravnik.....kot se je to dogajalo že v preteklosti....morda pa bodo nekateri slovenci z atipičnimi simptomi najeli bus in poiskali "strokovno" mnenje pri njem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

 

Brez doktoratov znanosti, medicine, virologije itd. samo zdrava pamet.

 

praksa komaj nastaja...ko bo okuženih 100mio, takrat bomo pa vedeli iz prakse

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/virus-bi-ugnalo-6-zdravilcev-296043

rešitev na dlani...

resno?

sem odebelil tekst. Za izogibanje nečemu je dovolj osnovnošolsko ali srednješolsko znanje fizike.

Kako se prenaša,

kaka je obstojnost,

kaj ga uniči

Za preživetje okužbe še to ne. (prej zdrav organizem, ki je sposoben preživet pljučnico) pa srečo rabiš srečo.

Praksa nastaja, ker je več možnih poti, plus politične igrice vmes, ki jo občasno čist zjebejo. Covid19 ne bo izginil sam od sebe, razen če bomo s prekuženostjo postali bolj imuni nanj ali izzumili cepivo.

Da ga še vedno serjemo pri zaščiti ogrožene skupine ljudi, ti je pa valda jasno, sploh domov za ostarele, kjer je napaka že bila storjena (ja tudi jaz sem pameten po bitki), ko se jih ni že v štartu izoliralo, razdelilo itd..v bistvu je to še največji problem pri nas.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sem odebelil tekst. Za izogibanje nečemu je dovolj osnovnošolsko ali srednješolsko znanje fizike.

Kako se prenaša,

kaka je obstojnost,

kaj ga uniči

Za preživetje okužbe še to ne. (prej zdrav organizem, ki je sposoben preživet pljučnico) pa srečo rabiš srečo.

Praksa nastaja, ker je več možnih poti, plus politične igrice vmes, ki jo občasno čist zjebejo. Covid19 ne bo izginil sam od sebe, razen če bomo s prekuženostjo postali bolj imuni nanj ali izzumili cepivo.

Da ga še vedno serjemo pri zaščiti ogrožene skupine ljudi, ti je pa valda jasno, sploh domov za ostarele, kjer je napaka že bila storjena (ja tudi jaz sem pameten po bitki), ko se jih ni že v štartu izoliralo, razdelilo itd..v bistvu je to še največji problem pri nas.

 

v enega izmed domov je virus dobesedno prismučal...o tem smo že govorili.

 

pred 3 minutami, BIF pravi:

???

....nekje sem zasledil, da se na POP vrača gorski zdravnik.....kot se je to dogajalo že v preteklosti....morda pa bodo nekateri slovenci z atipičnimi simptomi najeli bus in poiskali "strokovno" mnenje pri njem....

nekje sem prebral, da igralcu po pošti pošiljajo svoje zdr. kartoteke ipd., da bi ji svetoval...

če vsaj enega na tak način pozdravi, je to pozitivno :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

v enega izmed domov je virus dobesedno prismučal...o tem smo že govorili.

 

k nam je večina virusov prismučala. Potem pa smo mal motovilili. 

 

Kar pa se tiče samega prenašanja in skrbi za hišne ljubljenčke:

upam da ne špricaš psu tačk z razkužilom, ni zdravo za blazinice. Za to raje uporabi milo. Korona hitro umre ko razgradiš njeno maščobno zaščito (uradno znano dejstvo). Torej fajn napenit pa s toplo vodo sprat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, DAMI34 pravi:

če piha burja (severvzhodnik) se tut po zraku fajn prenaša.

Računaj 120km/h, virus lahko preživi vsaj pol ure v hladnem zraku (nisem bral študij, sem si pa izmislil)

torej teoretično me lahko okuži kašljajoč Postonjčan, al pa Vrhničan. ps. približno toliko kot mačka :P

V praksi je pa vseeno mal drugače.

Stroka flanca, ker je tudi več možnih variant in rešitev. Verjetno nima nihče želje ponavljat karanteno naslednje leto spet spomladi.

Pri nas se pa flanca, ker se gremo politične igrice, le poglej koliko imunologov, virologov in podobnega folka je bilo zamenjanega, ker so ali baje krivi za stanje, al pa ne znajo pravilno kimat.

 

a veš kaj je dobr, ker piha severo vzhodni veter, to pomeni, da sem varen pred tabo, ti pa ne pred mano, če jest zakašlam?

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Snečer pravi:

 

Tudi mi imamo psa in ga po sprehodu "dezinficiramo", v glavnem ne škodi previdnost.

 

Ti to resno?...upam, da ga vsaj km dl upaš pelat k sam iz dneune v kopalnco.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ... ampak res .. na nezemljane še nihče ni pomislil :huh: 

 

ponavad, ko nečesa ni več so vedno rekli:

"NI GA ... MUCA PAPALA"

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

ne ... ampak res .. na nezemljane še nihče ni pomislil :huh: 

sam sebe si znegiral... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, VS800 pravi:

Ti to resno?...upam, da ga vsaj km dl upaš pelat k sam iz dneune v kopalnco.....

je manjša verzija in ima na razpolago tudi vrt, no, se je pa včeraj malo bolj sprehodil, je pa že v letih...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

sam sebe si znegiral... :lol1:

od veleumnih strokovnjakov :P .. js sm navadn prdec :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

od veleumnih strokovnjakov :P .. js sm navadn prdec :P 

a kej veš a maus -i tud prenašajo virus?

index.jpg.cb53aa04b067ed11cbe226c5e39f7de8.jpg

 jih iz preventive ne bozam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, notranc pravi:

a kej veš a maus -i tud prenašajo virus?

index.jpg.cb53aa04b067ed11cbe226c5e39f7de8.jpg

 jih iz preventive ne bozam

Tut...lih zarad miši ma susedou leopard že 3 dni 39,3 uručine.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, notranc pravi:

a veš kaj je dobr, ker piha severo vzhodni veter, to pomeni, da sem varen pred tabo, ti pa ne pred mano, če jest zakašlam?

vem, zato sm pa v strahu :P

ps. a s prdci se tut prenaša? Je kdo že testiral? samprašam :P

 

pred 3 minutami, VS800 pravi:

Tut...lih zarad miši ma susedou leopard že 3 dni 39,3 uručine.....

da ni navaden prehlad?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, notranc pravi:

a veš kaj je dobr, ker piha severo vzhodni veter, to pomeni, da sem varen pred tabo, ti pa ne pred mano, če jest zakašlam?

komi čakam da jugo potegne :ras:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!