Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Fotografija osebe Samo Jeras.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.24ur.com/novice/tujina/prvi-primer-prenosa-virusa-iz-cloveka-na-zival-okuzena-tigrica-nadia.html

Citiraj

Vseeno strokovnjaki svetujejo, da se v primeru okužbe omeji stik z domačimi živali. V ZDA še ni bilo primerov, da bi se s covidom-19 okužil kak domači ljubljenček, so pa potrdili okužbo pri mački v Belgiji, v Hongkongu pa so potrdili novi koronavirus pri dveh psih, ki pa nista kazala znakov okužbe.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, maus pravi:

ne ... ampak res .. na nezemljane še nihče ni pomislil :huh: 

 

ponavad, ko nečesa ni več so vedno rekli:

"NI GA ... MUCA PAPALA"

Resnica je nekje tam zunaj....:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sneci ma prav. Nihče ni več varn, mi v Wajdušni mamo prav poseben primer:

1 primer samookužbe v Sloveniji :P

Tip je baje bil doma izoliran, zaščiten, pa ga je doletela okužba.

Ja kaj, vse je res no!!

@notrancvidiš k si kašljal :(

https://www.lokalne-ajdovscina.si/article/2020040610270659/prvi_potrjen_primer_okuzbe_z_covid19_v_obcini_ajdovscina/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, notranc pravi:

a kej veš a maus -i tud prenašajo virus?

index.jpg.cb53aa04b067ed11cbe226c5e39f7de8.jpg

 jih iz preventive ne bozam

Js tut ne.... hudicki mali grizejo .... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

Sneci ma prav. Nihče ni več varn, mi v Wajdušni mamo prav poseben primer:

1 primer samookužbe v Sloveniji :P

Tip je baje bil doma izoliran, zaščiten, pa ga je doletela okužba.

Ja kaj, vse je res no!!

@notrancvidiš k si kašljal :(

https://www.lokalne-ajdovscina.si/article/2020040610270659/prvi_potrjen_primer_okuzbe_z_covid19_v_obcini_ajdovscina/

Citiraj

Kot poroča spletna stran Občine Ajdovščina je občan, pri katerem je bila potrjena okužba z novim koronavirusom, upošteval vse preventivne ukrepe in postopke in je preventivno ostal v samoizolaciji. Okuženi se ni prosto gibal, zato ni bilo možnosti prenosa okužbe na druge. Izolirana je bila tudi celotna njegova družina.

Ziher nekaj prikriva, mogoče je samo do sosede stopil, se vozil z motorjem, ali pa ga je okužila domača žival.

Sicer bi to bilo spet nekaj novega, da virus nastane sam od sebe.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Ziher nekaj prikriva, mogoče je samo do sosede stopil, se vozil z motorjem, ali pa ga je okužila domača žival.

Sicer bi to bilo spet nekaj novega, da virus nastane sam od sebe.

Z motorjem se je vozu zihr, pa pihalo je in se je okužil. Sem videl ene 3 osebe k so se z mopedom pelale, jest, pa poštar po naši ulci, pa še po spodnji ulci. Jaz sem ok, zna bit da je poštar fasal :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato so pa kitajcem dali prepoved jesti pse in mačke in divje živali, katere slučajno ujamejo ... končno ...

:huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno prebrau (SLO teletekst), da Trump že vidi luč na koncu predora :huh: 

in vi neki tlelele paniko zganjate  :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

Ravno prebrau (SLO teletekst), da Trump že vidi luč na koncu predora :huh: 

in vi neki tlelele paniko zganjate  :dry: 

ja, sam on je par mesecev pred nami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Sneci ma prav. Nihče ni več varn, mi v Wajdušni mamo prav poseben primer:

1 primer samookužbe v Sloveniji :P

Tip je baje bil doma izoliran, zaščiten, pa ga je doletela okužba.

Ja kaj, vse je res no!!

@notrancvidiš k si kašljal :(

https://www.lokalne-ajdovscina.si/article/2020040610270659/prvi_potrjen_primer_okuzbe_z_covid19_v_obcini_ajdovscina/

a se je tip šel črnogorski seks (ke zdej skoz nekej potrese  pa mu ga je okužen voluhar obliznil?

pomoje je blo to 3 dni nazaj.. kitr mu je vn udarlo.. http://potresi.arso.gov.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

Ravno prebrau (SLO teletekst), da Trump že vidi luč na koncu predora :huh: 

in vi neki tlelele paniko zganjate  :dry: 

Njemu se skoz neki bliska pred očmi..... staticna elektrika v praznem prostoru med usesi.....:lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

Njemu se skoz neki bliska pred očmi..... staticna elektrika v praznem prostoru med usesi.....:lol1:

ej nehi stakimi ... umes med ušesi ma "frizuro"  :dry: 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem brala te vaše citate in dognanja in opažam, da nekateri še zmeraj trobite isto. Ta vrsta korona virusa se ne prenaša preko živalske dlake.... V vseh člankih, ki ste jih "prilepili" je napisano, da je človek okužil žival in ne obratno. Eni pač terate svoje in tisti, ki to ste, se boste že našli v tej moji pisariji. Ko bi vsaj bili mi vsi neki hudi strokovnjaki z mano vred, no ja potem bi bila kaka izjava tudi verodostojna. A ja še to, tisti, ki je pač omenil netopirja kot  izvor okužbe na tisti kitajski strašno "higienični" tržnici... Ta okužba je bila preko ne zadosti toplotno obdelanega mesa, tako kot ptičja, prašičja in še kakšna. Ve se tudi, da  te zadeve uspevajo na svinjariji in higiena oprostite na kitajskem ni ravno močan člen.

Morda še neko naključje, 200m stran od te tržnice je vojaški laboratorij.....:hmm:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, maus pravi:

ej nehi stakimi ... umes med ušesi ma "frizuro"  :dry: 

 

Sej od tupeja sem mu iskri..... sintetika :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, dr.looney pravi:

Sej od tupeja sem mu iskri..... sintetika :lol1:

to si pa ti rekla, da je tup da se iskri, ne jaz :dry:

Trump niti noče vedet, kaj jih še čaka, ker se je do pred kratkim norca delal .... kako se bodo kasneje sesule njihove napihnjene borze ... ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, mojamiska pravi:

Malo sem brala te vaše citate in dognanja in opažam, da nekateri še zmeraj trobite isto. Ta vrsta korona virusa se ne prenaša preko živalske dlake.... V vseh člankih, ki ste jih "prilepili" je napisano, da je človek okužil žival in ne obratno. Eni pač terate svoje in tisti, ki to ste, se boste že našli v tej moji pisariji. Ko bi vsaj bili mi vsi neki hudi strokovnjaki z mano vred, no ja potem bi bila kaka izjava tudi verodostojna. A ja še to, tisti, ki je pač omenil netopirja kot  izvor okužbe na tisti kitajski strašno "higienični" tržnici... Ta okužba je bila preko ne zadosti toplotno obdelanega mesa, tako kot ptičja, prašičja in še kakšna. Ve se tudi, da  te zadeve uspevajo na svinjariji in higiena oprostite na kitajskem ni ravno močan člen.

Morda še neko naključje, 200m stran od te tržnice je vojaški laboratorij.....:hmm:

 

Prenaša se preko kovinskih, plastičnih itd. drugih površin in ti mi sedaj hočeš dopovedati, da se ne more prenesti preko živalske dlake?

Itak vem, kaj je v ozadju tega negiranja. To so takšni, ki me na sprehodu vprašajo, če je fantek ali punčka.

Okužiš lahko praktično vsako površino (verjetno na plutoniju ni prav dolgo), torej tudi pasjo dlako oziroma dlako katerekoli živali.

Ali sem spregledal kakšno strokovno analizo, da če virus naneseš na pasjo dlako, da ga dlaka takoj uniči.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za popi...

Citiraj

13.48 Okužbo z novim koronavirusom so ta konec tedna zabeležili tudi v mariborskem Domu Danice Vogrinec, ki je največji dom za starostnike v državi ter ima 450 zaposlenih in nekaj več kot 800 stanovalcev. Okužena je ena od uslužbenk doma, ki pa po besedah direktorja doma Marka Slaviča ni imela neposrednega stika s stanovalci. Slednje redno testirajo in doslej še niso imeli pozitivnega brisa.
Omenjena sodelavka je delala kot strežnica v osrednji enoti doma na Pobrežju, in sicer je bila zadolžena zgolj za razvoz vozičkov s hrano in pranje posode v kuhinji. Ker je organizacija dela v domu že mesec dni urejena na prilagojen način, s katerim poskušajo čim bolj zmanjšati stike med zaposlenimi, je omenjena strežnica prevažala vozičke s hrano iz prostora, ki je ločen od prostora za pripravo hrane, do točke na začetku oddelka s stanovalci. Ni delila hrane, ampak so to počeli drugi.
Po tem prvem potrjenem primeru okužbe z novim koronavorusom so preventivno odredili samoizolacijo osmim sodelavkam, ki delajo v isti organizacijski enoti kot omenjena strežnica, torej delajo na razvozu hrane, čeprav z okuženo niso bile v tesnih stikih.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

Prenaša se preko kovinskih, plastičnih itd. drugih površin in ti mi sedaj hočeš dopovedati, da se ne more prenesti preko živalske dlake?

Itak vem, kaj je v ozadju tega negiranja. To so takšni, ki me na sprehodu vprašajo, če je fantek ali punčka.

Okužiš lahko praktično vsako površino (verjetno na plutoniju ni prav dolgo), torej tudi pasjo dlako oziroma dlako katerekoli živali.

Ali sem spregledal kakšno strokovno analizo, da če virus naneseš na pasjo dlako, da ga dlaka takoj uniči.

 

 

https://www.vf.uni-lj.si/novice/pojasnila-za-lastnike-ljubiteljskih-zivali-o-koronavirusu

zdaj pa ne vem, a si "zaplankan", ali imaš tako velik ego, da ne vidiš preko njega ali pa si ne dovoliš priznati, da vsaj delno nimaš prav...in drugič, ko pišeš glede okužb živali, napiši vse in ne trgaj iz konteksta samo tisto kar odgovarja le tebi....oba primera Honkong in Belgija npr. si "pozabil" napisati: ...IN VEDNO JE BILA ŽIVAL OKUŽENA S STRANI NJIHOVIH LASTNIKOV...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, mojamiska pravi:

https://www.vf.uni-lj.si/novice/pojasnila-za-lastnike-ljubiteljskih-zivali-o-koronavirusu

zdaj pa ne vem, a si "zaplankan", ali imaš tako velik ego, da ne vidiš preko njega ali pa si ne dovoliš priznati, da vsaj delno nimaš prav...in drugič, ko pišeš glede okužb živali, napiši vse in ne trgaj iz konteksta samo tisto kar odgovarja le tebi....oba primera Honkong in Belgija npr. si "pozabil" napisati: ...IN VEDNO JE BILA ŽIVAL OKUŽENA S STRANI NJIHOVIH LASTNIKOV...

Jaz ne vem, kaj je s tabo narobe

Citiraj

Ali se mora oseba, ki ima akutno okužbo dihal, izogibati stiku z domačimi živalmi?

Osebam, ki prebolevajo akutno okužbo dihal, svetujemo, naj omejijo stike z domačimi živalmi. To pomeni, da živali ne božamo, objemamo, ljubkujemo ali si delimo hrano z njo. Živali naj okužene osebe ne ližejo. Priporočamo, da za živali skrbi druga oseba v gospodinjstvu, ki je zdrava. Če se okužena oseba ne more izogniti stiku z domačimi živalmi, naj nosi obrazno masko in si pred in po stiku z živalmi obvezno umije in razkuži roke. 

ajde, pelji psa na infkecijsko, naj ga malo pokihajo, potem pa domov in božat itd.

po tvoje brez najmanjšega tveganja

sploh ne razumeš, o čem pišem

govorim o površini, na katero lahko pride virus in če se kdo te okužene površine dotakne, se pač lahko okuži

pasja dlaka je pač ena izmed možnosti

nobenga govora pa ni o tem, da se lahko okuži tudi sama žival in da zadevo širi dalje (ni pa tega mogoče izključiti), sploh pa sem že tedne nazaj pisal, da imajo psi svoj corona virus, za katerim lahko zbolijo itd.

al naj še za pasjeljubce napišem:

"ne, ni me okužil ubogi psiček, ampak malomarni sosed, ki je bil okužen in je božal in kihal po psu"

še vedno ne razumeš?

pasja dlaka je zgolj posrednik, kot vsi drugi materiali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vtikam se v vašo debato ... ampak nekje sem bral, da je ta virus preskočil iz živali na človeka :huh:

kao šišmiš ga je meu in je odskalau na človečka ... zdj js ne vem kaj je res ...

lohka je biu ta šišmiš podtaknjen iz vesolja ... tega ne vem, vem pa, da mi gre že počasi vse na jetra in komaj čakam, da to mine in se začnemo ukvarjati s policijskimi kontrolami in podobnimi stvarmi :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!