Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

will smith no GIF

sizifovo delo s teboj Snecer:yea1:

 

pred 12 minutami, maus pravi:

 

 

pred 12 minutami, maus pravi:

ne vtikam se v vašo debato ... ampak nekje sem bral, da je ta virus preskočil iz živali na človeka :huh:

kao šišmiš ga je meu in je odskalau na človečka ... zdj js ne vem kaj je res ...

lohka je biu ta šišmiš podtaknjen iz vesolja ... tega ne vem, vem pa, da mi gre že počasi vse na jetra in komaj čakam, da to mine in se začnemo ukvarjati z policijskimi kontrolami in podobnimi stvarmi :huh: 

ja maus, ker so žrli napol surovo meso netopirja...

Popravljeno . Popravil mojamiska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, mojamiska pravi:

ja maus, ker so žrli napol surovo meso netopirja...

Ali ga pa niso dobro prežvečili :huh:

Sj veš, da je treba vsak obrok prežvečiti 20-30 X   :huh:

Lahko je biti zdaj pameten ... nauk tega je .. ne jest šišmišev, kajne :P 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Ali se lahko z virusom kontaminira dlaka domačih živali?

Po moji laično laični tezi primerjalne analize med človeško roko in kožuhom štirinožcev (torej ljubljencev kot so miške, mački in psi, kakor tudi ljubitelji lubenic in paradajza). Če jo lahko prenašaš z na roko plunuti bacil oziroma na kljuko ali drugo površino plunuti bacil, potem je zelo možno, da plunuti bacil na kožušček domačega ljubljenca ali lubenice, lahko prenaša ... tudi če je plunuti bacil že mrtev, ga lahko kožušćek ljubimca (lahko tudi dvonožnega) prenaša bacil, če le tudi je ta že mrtu (mrtu bacil še ni okužu človeka... vsaj ni dokazano)

evo .. na kratko :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Ko ni več argumentov...

Samo odgovori na vprašanje.

Ali se lahko z virusom kontaminira dlaka domačih živali?

 

Argumenti so ti bili predloženi in to ne samo z moje strani, ampak z več koncev :). Ker pa ti poznaš resnico samo eno resnico, tvojo, je vse skupaj brez veze in upam, da veš kaj pomeni "sizifovo delo" :hmm:. Ne bom se več ukvarjala s tvojimi izjavami in lahko zaradi mene zdaj tudi z gatami zmagoslavno mahaš naokoli, kako prav si imel. Samo prosim pazi, da jih prav obrneš, da si ne boš delal sramoto :winkiss: (opozorilo za tega smeškota, pazi, da te ne okuži )

  • Hvala 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, mojamiska pravi:

Argumenti so ti bili predloženi in to ne samo z moje strani, ampak z več koncev :). Ker pa ti poznaš resnico samo eno resnico, tvojo, je vse skupaj brez veze in upam, da veš kaj pomeni "sizifovo delo" :hmm:. Ne bom se več ukvarjala s tvojimi izjavami in lahko zaradi mene zdaj tudi z gatami zmagoslavno mahaš naokoli, kako prav si imel. Samo prosim pazi, da jih prav obrneš, da si ne boš delal sramoto :winkiss: (opozorilo za tega smeškota, pazi, da te ne okuži )

Zelo preprosto sem vprašal.

Ali se lahko s tem virusom kontaminira živalska dlaka in na ta način širi-prenaša virus dalje?

Imamo možnosti, da, ne in ne vem.

(še v tvojem linku je opozorilo veterinarjev, da naj raje okuženi človek ne šlata domačih živali itd.,).

Tu mi trdijo, da ni nobene variante, da bi se virus prijel na živalsko dlako, ker se samo prime na kljuke, plastiko, človeške lase, kožo itd. Samo ta odgovor zasledujem in ga še kar ni mogoče dobiti.

Ne debatiram o tem, ali se "sam pes" lahko okuži in zboli za koronavirusom ter ga tako širi dalje, čeprav bi po današnji novici o zboleli divji mački lahko o tem še debatirali.

Te pa opozarjam na nivo komunikacije, ker ni prav nobene potrebe po primitivnosti, če se z nekom ne strinjaš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri našemu psu, se ne bi okužil, četudi bi bila kontaminirana dlaka.

Če bi pa ga po kakšnem naklučju pobožal, bi bila Corona zadnja stvar, ki bi te skrbela.  :kva2:

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se živalska dlaka lahko kontaminira, enako kot vsi drugi predmeti.

Ni pa še ugotovljeno, koliko časa virus na dlaki preživi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Mislim, da se živalska dlaka lahko kontaminira, enako kot vsi drugi predmeti.

Ni pa še ugotovljeno, koliko časa virus na dlaki preživi.

Hvala za odgovor.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

Prenaša se preko kovinskih, plastičnih itd. drugih površin in ti mi sedaj hočeš dopovedati, da se ne more prenesti preko živalske dlake?

 

 

 

ne beseda prenaša ampak uporabi "preživi nekaj časa". Tu je pa veliko dejavnikov. Tudi v zraku preživi nekaj časa.

In ko je govora o živalcah, pa vseh dramatičnih naslovih. Veste, tudi testi niso 100%, kot ne kondomi. :P

imaš lažno pozitivne, lažno negativne, zato pa se jih večkrat ponavlja (kjer je pomembno da se točno ve), da ne govorim o možnih napakah pri samih odvzemih, transportu, postopkih, evidencah..v miljn primerih je vmes lahko še kup kozlarij in zmešnjav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo še malo pogledat k oblasti.

https://www.rtvslo.si/slovenija/kpk-pod-drobnogled-vzel-posel-z-acronom-v-poslu-z-labeno-korupcijsko-tveganje/519712

Citiraj

KPK bo uvedel postopek ugotavljanja sumov kršitev zakona o integriteti pri poslu, ki ga je z zavodom za blagovne rezerve sklenilo podjetje Acron, v katerem je zaposlena mama Mateja Tonina. V poslu s podjetjem Labena so zaznali korupcijska tveganja.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

za popi...

...

citiram članek, o prenosu...

Okuženi zdravnik, iz Šempeterske bolnišnice (o brisih sem že povedal 66 vsi negativni), ni v domači karanteni okužil svoje žene, pa sta v skupnem gospodinjstvu. Seveda, je samoizoliran, hrana pred vrati, razkuževanje kljuk, kopalnice itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

citiram članek, o prenosu...

Okuženi zdravnik, iz Šempeterske bolnišnice (o brisih sem že povedal 66 vsi negativni), ni v domači karanteni okužil svoje žene, pa sta v skupnem gospodinjstvu. Seveda, je samoizoliran, hrana pred vrati, razkuževanje kljuk, kopalnice itd...

To marsikaj pojasni :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

po mojem, če bi obstajala teorija zarote, bi obstajala tudi vakcina oz cepivo. Pa namen razširitve po celem svetu. Razen kakemu anarhistu se mi zdi da vse skupaj ne koristi skoraj nikomur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Snečer said:

Saj so si KPK že prej podredili.

Pa lahko tudi novinarji preverjajo, sploh iz novatv24 in siol.net ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, ftp pravi:

Pri našemu psu, se ne bi okužil, četudi bi bila kontaminirana dlaka.

Če bi pa ga po kakšnem naklučju pobožal, bi bila Corona zadnja stvar, ki bi te skrbela.  :kva2:

no vidiš, vaš pes obvlada samozaščito. Verjetno se mu tudi nihče ne upa bližje kot do predpisane razdalje (ne vem sicer kok ma dlogo verigo) :P

 

pred 9 minutami, Snečer pravi:

eto, tu pa bodo resnične teorije zarot, mislim da po resničnih dogodkih. Vsak pravi politik, se bo hotel okoristit v teh časih. Zato pa jih tako skrbi za naše zdravje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

Verjetno se mu tudi nihče ne upa bližje kot do predpisane razdalje

pri njemu je "predpisano" več kot 2 m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

To marsikaj pojasni :) 

to pojasni, da ne rabiš bit jedrski fizik za se zaščitit.

Prenos virusa v zaprtih prostorih (spet je odvisno koliko ga je in koliko je okuženih, pa kako so malomarni) je mnogokrat večja možnost, kot v odprtih. Res mnogo mnogo večja...zato pa je govora o "prezračevanju" stanovanj in podobno.

Problem je, ker pri vsej zaščiti, recimo izključim vdihovanje, velikokrat pozabimo, pa pomencamo oči, nos, prst poližemo itd..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali še kdo verjame tej zgodbi o Koronavirusu?

Ena pravljica podobna tisti o steklenem polžu in jari kači.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, a še kdo občuti nek vonj, ki ga oddajajo prehlajeni ali podobno bolni ljudje?

Sam se ponavadi skušam čim hitreje umaknit, danes sem to kljub maski občutil v trgovini na blagajni...ne vem, ali je bilo to od trgovke ali tistega pred mano...šele, ko sem prišel iz trgovine sem zadihal na polno. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

Ne vem, a še kdo občuti nek vonj, ki ga oddajajo prehlajeni ali podobno bolni ljudje?

Sam se ponavadi skušam čim hitreje umaknit, danes sem to kljub maski občutil v trgovini na blagajni...ne vem, ali je bilo to od trgovke ali tistega pred mano...šele, ko sem prišel iz trgovine sem zadihal na polno. :) 

Ne žalim te, da novš mislu. Samo a ni bilo pred časom nekaj napisanega na to temo, da psi zmorejo zavohati in prepoznati bolezen v ljudeh? Če slučajno podzavestno skočiš za vrženo palico, pol bi se malo zamislu pa šel na pregled. :D 

 

Hecam se, da novš zameru. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, vandrovec pravi:

Ne vem, a še kdo občuti nek vonj, ki ga oddajajo prehlajeni ali podobno bolni ljudje?

Sam se ponavadi skušam čim hitreje umaknit, danes sem to kljub maski občutil v trgovini na blagajni...ne vem, ali je bilo to od trgovke ali tistega pred mano...šele, ko sem prišel iz trgovine sem zadihal na polno. :) 

to od strahu, pa je prdnila :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, mojamiska pravi:

https://www.vf.uni-lj.si/novice/pojasnila-za-lastnike-ljubiteljskih-zivali-o-koronavirusu

zdaj pa ne vem, a si "zaplankan", ali imaš tako velik ego, da ne vidiš preko njega ali pa si ne dovoliš priznati, da vsaj delno nimaš prav...in drugič, ko pišeš glede okužb živali, napiši vse in ne trgaj iz konteksta samo tisto kar odgovarja le tebi....oba primera Honkong in Belgija npr. si "pozabil" napisati: ...IN VEDNO JE BILA ŽIVAL OKUŽENA S STRANI NJIHOVIH LASTNIKOV...

če pes stopi v okužen pljunek se mu nič ne prime na tace s katerimi potem skače po naslonjalu od kavča..

pred eno uro, DAMI34 pravi:

po mojem, če bi obstajala teorija zarote, bi obstajala tudi vakcina oz cepivo. Pa namen razširitve po celem svetu. Razen kakemu anarhistu se mi zdi da vse skupaj ne koristi skoraj nikomur.

e..koristi kitajcem ..definitivno.

če pogledaš koliko jih je zmeraj na kupu.. in kako hitro so zatrli epidemijo..in to z dejansko sedaj videno z minimalno umrlimi..... 

men se zdi da al iso imel načrto "apokalipso" ali pa 3 leta naprej vedli kako bodo odreagirali..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

če pes stopi v okužen pljunek se mu nič ne prime na tace s katerimi potem skače po naslonjalu od kavča..

 

če pes stopi na pljunek pa potem še hodi po travi, blatu pički materni (se opravičujem) lahko skače tut tebi po faci.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

če pes stopi na pljunek pa potem še hodi po travi, blatu pički materni (se opravičujem) lahko skače tut tebi po faci.

ne more ..ker je iz druge občine..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!