Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

ne vem zakaj so po tvojem kršena pravila iz zapisa tega nisem razbral, so merili razdaljo?

tudi našim je žal, da niso prej zrihtali domov za ostarele, prekleto žal. Ampak moje vedenje nima tule veze..

Da varnostni pas, je hudo pomemben, ne krši pa ne boš kaznovan a ne...

Mene moti samo nekaj: da se očita drugim ki se nekoliko drugače obnašajo takoj nevarno in delikventno vedenje, s katerim ogrožajo druge.

Začasna pravila si je izmislil zakonodajalec. Ker so tok dobro, bomo itak kmal vsi spet plesali pa se veselili a ne..

- ne verjamem da verjameš, da je prišla policija na "vrt", kjer so bili zbrani samo člani družine, ki živijo v isti hiši in so jih popisali, ker so bili na "vrtu".

-verjetno ne veš kaj pomeni respirator...to ni samo aparatek z velikim ekranom, kjer se rišejo neke črte in izpisujejo številke notri pa je balonček, ki malo piha zrakec v nekoga. Respirator je meja med življenjem in smrtjo. Žal sem imel v svojem prejšnjem poklicu velikoooo opravka z respiartorji....zaradi poškodb, težkih oblik bolezni, infarktov itd....in tudi veliko junakov v avtomobilih, ki "ne rabijo" varnostnega pasu. Varnostni pas ni v avtu zato, da te lovi ali ne lovi policija. Tam je zato, ker lahko pomeni ločnico med življenjem in smrtjo. In JA..JE POMEBEN...vendar to mnogi ne razumejo dokler se ne znajdejo na respiratorju. Zakaj sem omenil respirator...ker obstaja realna možnost, da se ob neodgovornem obnašanju in morebitni okužbi znajdemo priklopljeni prav nanj. In ker vem, kako grozno je to.

Sem pa tudi že povedal, da me ne motijo tisti, ki se "nekoliko" drugače obnašajo...kot me ne motijo tisti, ki se zaradi svoje neumnosti razkantajo z motorjem ali avtomobilom. Dokler NE OGROŽAJO DRUGIH!

In ja..upam (v dobro vseh), da se bomo kmalu vsi veselili in plesali (karkoli to pač pomeni)...Vseeno mi je kdo in kaj si je za dosega tega izmislil....da le dosežemo ta cilj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BIF pravi:

- ne verjamem da verjameš, da je prišla policija na "vrt", kjer so bili zbrani samo člani družine, ki živijo v isti hiši in so jih popisali, ker so bili na "vrtu".

-verjetno ne veš kaj pomeni respirator...to ni samo aparatek z velikim ekranom, kjer se rišejo neke črte in izpisujejo številke notri pa je balonček, ki malo piha zrakec v nekoga. Respirator je meja med življenjem in smrtjo. Žal sem imel v svojem prejšnjem poklicu velikoooo opravka z respiartorji....zaradi poškodb, težkih oblik bolezni, infarktov itd....in tudi veliko junakov v avtomobilih, ki "ne rabijo" varnostnega pasu. Varnostni pas ni v avtu zato, da te lovi ali ne lovi policija. Tam je zato, ker lahko pomeni ločnico med življenjem in smrtjo. In JA..JE POMEBEN...vendar to mnogi ne razumejo dokler se ne znajdejo na respiratorju. Zakaj sem omenil respirator...ker obstaja realna možnost, da se ob neodgovornem obnašanju in morebitni okužbi znajdemo priklopljeni prav nanj. In ker vem, kako grozno je to.

Sem pa tudi že povedal, da me ne motijo tisti, ki se "nekoliko" drugače obnašajo...kot me ne motijo tisti, ki se zaradi svoje neumnosti razkantajo z motorjem ali avtomobilom. Dokler NE OGROŽAJO DRUGIH!

In ja..upam (v dobro vseh), da se bomo kmalu vsi veselili in plesali (karkoli to pač pomeni)...Vseeno mi je kdo in kaj si je za dosega tega izmislil....da le dosežemo ta cilj.

komentiral sem komentar, da človek opisuje situacijo kot rumeni tisk. Moj pogled na samo situacijo in ob tem kar zaznam (vsesplošna panika, ki jo še dodatno podpihujejo mediji) je mogoče drugačna od tvoje.

Vem kaj pomeni respirator, žena dela v zdravstvu. Mogoče kar nekaj vem okrog tega, ker sledim situaciji in kaj bodo/ne bodo delali in kdaj bodo začeli, saj če stoji ostalo zdravstvo ni ravno zdravo.

O ogrožanju drugih: sosedova mularija, mi četudi je kontaminirana ne more škoditi, ker nimam kontaktov z njo.

In še 1x nisem proti samozaščiti, je pa občutno premalo in prepozno bilo narejeno na zaščiti domov za ostarele. In veliko preveč političnih rošad, zamenjav, okoriščanj, zaletavosti.

In ja tudi jaz upam, da bo kmalu tega konec. Do takrat bom pa delal, dokler bo delo in pazil nase in na druge, kolikor je pač možnosti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Codeine pravi:

In kaj pravite na tole:

 

to sploh ni slabo in v kontroliranem okolju mnogo bolj varno in lažje izvedljivo kot samoizolacija v kakem malem stanovanju. Vendar, po mojem mnenju zamujajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BIF pravi:

prirejali piknike...ko jebe korono...nam ne bo nihče govoril kaj lahko in kaj ne...daj še en pir!...I

še dobr da si me spomnil..morm prašat mesarja če ma kej robe za na žar..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da nenehno preusmerjajo pozornost s korone na gripo, je totalno neodgovorno.

Mnenje in primerjavo lahko poda le strokovnjak epidemiolog, ne pa vsak kvazi okoljevarstvenik, aktivist ali karkoli že.

Tudi jaz lahko povem, da je v lanskem letu v Slo zaradi gripe umrlo 160 oseb. Ja in?

Kaj bom s tem spremenila dejansko stanje? Kakšno sporočilo naj bi prinesel ta podatek? Nobeno!

Torej, dejstvo je, da je proglašena pandemija, da se korona izredno hitro širi (veliko hitreje od gripe), da je umrljivost višja, sa je potek bolezni nepredvidljiv. Dejstvo je, da moramo upočasniti širitev okužbe, dejstvo je, da se pripravlja cepivo in da bi bilo dobro, da bi bil določen odstotek prebivalstva prekužen, ker bo razvil nekajletno imunost. 

Te bale balote, da je to vse zrežirano, nastavljeno namensko, proizvedeno v laboratoriju, da je za vse kriv 5g, da nam bodo v cepivo dali mikročip, pa ne vem, kaj še vse si ljudje ne izmislijo, ma daaaajjjjjj. Pa mnenja nekih kvazi zdravnikov, .............tudi Boris Johnson je bil svetski frajer, sedaj pa je v intenzivni negi..........

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se intervju ne zdi zdrs, tudi nisem imel občutka, da ga je hotela novinarka prekiniti, ima pa človek malce zanimiv pogled. Pa preveč je navdušen nad padcem BDP.

Pa zmanjšanje turizma, pa zmanjšanje porabe, pa zmanjšanje vsega.

Jaz se globoko strinjam s tem, samo na Havaje bi pa vseeno rad šel, pa na križarki je fantastično, pa plezat na Himalajo, ... (drugi pa naj omejijo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj že polovica strokovnjakov (iz celega sveta) tuli, da je vse skupaj napihnjeno in da zadeve še zdaleč niso tako hude. 
Vlade, njihovi strokovnjaki in mediji pa tulijo kontra. Zdaj pa vedi komu verjet....

Uradne informacije so itaq vsako uro po televiziji in radiu, fino je, če se vsaj tukaj pokaže še druga plat, da ne bo stanje zaradi panike, strahu in s tem povezanimi boleznimi (ja, strah močno oslabi imunski sistem, psiha pa tudi blazno trpi), še bistveno slabše, kot bi bilo samo zaradi virusa.  Je pač potrebno kdaj še kaj drugega prebrati kot samo uradne novice.

Evo, tukaj imate malce statistike in ugotovitve zdravnikov in strokovnjakov (tudi iz uglednih inštitutov) kronološko od 14.3.2020  dalje

Samo za drugo stran zgodbe....

Pomembne informacije o covid-19     (Izvorna spletna stran s temi podatki se nahaja >> TUKAJ<<)

Še enkrat....vsak verjame tistemu kar želi (da ne bo spet snečer fasal živčnega ob mojem zapisu...)

Je pa res malce več za prebrat, kar verjetno nekaterim pač ne gre najbolje od rok.... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, tomash pravi:

Zaradi par strahopetcev sedi cela država doma. Ajajajajajaj, kje je naš pogum. 

Večina pomembnih politikov je v rizični skupini, zato pa je tako. Rešujejo svoje riti, ne naše. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

Ker se zadeva širi po zrahu, ko kihne sosed, tudi več metrov, ni potreben direkten stik...

Zato imam potencialne probleme s sosedi, čeprav je delno visoka betonska ograja in leseni paneli.

Ker froci plezajo gor, čeprav jih teram in ker prihajajo obiski :"samo to sem ti pripeljal itd.".

Jaz stojim na stališču, da je treba ukrepe striktno spoštovati, kršitelje pa pošteno kaznovati.

------------------------

https://skandal24.si/crno/kdo-se-norcuje-iz-ljubljane-se-je-na-obalo-prisla-soncit/

 

Mater ograjo maš prenizko to je point...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, notranc pravi:

Ne vem, zakaj se ljudje glede korone osveščajo prek različnih medijev ( TV, internet, radio... ), ko pa lahlo vse informacije in nasvete glede virusa dobijo na MS.

Ampak to še ni vse,...?

Lp, n

Ja, jaz sem zadnjič ta mali predlagal, da če hoče pisat magisterij iz psihologije folka v času krize ji dam MS forum za brat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MARE 65 pravi:

Ja, jaz sem zadnjič ta mali predlagal, da če hoče pisat magisterij iz psihologije folka v času krize ji dam MS forum za brat :whistle:

magisteriji znanosti so se zaključil 2016...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Akito pravi:

...a je kdo opazil kako lepa polna luna je...oz. bo uradno čez par ur ?

Ajde tu se krešejo meteoriti pardon mnenja ti pa zdaj o luni :slap:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem kolegi malo več optimizma prosim, zamislite si, da je sedaj vremenska napoved še ene 14 dni dežja :slap:tako pa je napovedano samo sonce, bencin se je pocenil, še vedno se lahko vozite po svoji občini (nekateri gremo lahko še malo čez mejo občine :whistle: ...na šiht) ukrepi se bodo postopoma ukinjali, življenje se bo počasi vrnilo v stare tirnice, spet jih bomo zaradi krize  dobili po p...ki (ne prvič ne zadnjič) ampak kar te ne ubije te ojača pravijo.

Ostanite zdravi, lahko noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MARE 65 pravi:

Ajde tu se krešejo meteoriti pardon mnenja ti pa zdaj o luni :slap:

"Interaction man...interaction ?"...meteoriti ponavadi  izgorijo ali se raztreščijo. Luna kot satelit - naravni,  pa že dogo obstaja in še bo ?...

 

Screenshot_20200326-204157_Chrome.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

7 hours ago, Pajk said:

In prejšni četrtek sem šel po motor v Eliso (bil na servisu). Tja sem šel z bratom in kombijem, nazaj pa z motorjem po stari cesti do Postojne. Sem ga hotel dat na kombi pa me je Tomaž prepričal, da nisem motorist, če ga naložim??

 

Evo zdaj pa palite. Grem po kokice. 

Ti si se dobr.. js sm se odpelu kr v dirkaski preobleki.. s poliestri :D 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi uradni lapajo o nevarnosti velike noči..obenem pa dejansko posiljujejo z delovanjem tržnic.. napišejo pa samo , da je treba upoštevati pravila .. da bi nekdo napisal , da mora biti tržnica fizično ograjena in varovana ter omejen vstop kot trgovina pa ne.. to smo še 4-5 tednov podaljšali ..

https://www.gov.si/novice/2020-04-07-tudi-na-trznicah-veljajo-strogi-preventivni-ukrepi-za-preprecevanje-sirjenja-virusa-covid-19/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede podatkov o virusu je najbolje poslušati Billa gatesa. On je največji poznavalec. Z njimi se ukvarja že od Windows 95

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!