Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 14 urami, Akito pravi:

"Interaction man...interaction ?"...meteoriti ponavadi  izgorijo ali se raztreščijo. Luna kot satelit - naravni,  pa že dogo obstaja in še bo ?...

 

Screenshot_20200326-204157_Chrome.jpg

Ja kakšen pade tud na zemljo recimo na dolenjskem, hvala bogu nobenemu na glavo :slap:...polna luna pa "pade" na glavo marsikomu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk je zdej aprila brihtn, da se ne z motorjm vozit, ker ponavadi sami sezono zacno sele maja, junija.. .. Takrat se boste tudi sami zaceli obracat po vetru. ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, SF pravi:

Ne odgovarjam tebi, ampak razširjam v svoje razmišljanje...

Da ni odgovoren za nobenega, ali pa celo relativizirat njegovo odgovornost, pa tudi ni smiselno...

Dobrodelnost tega gospoda ima hudo napako. Aleksander Čeferin je namreč postal predsednik UEFE, ker je kandidiral pod pretvezo, da so zaslužki nogometašev preveliki, in da je treba nogomet poceniti, da bo bližje ljudskim množicam. Tako je vzel nogometašem in ostalim prisklednikom omogočil še večje bogatenje brez dela. Na koncu se seveda nogomet za gledalce ni niti malo pocenil. Ker se je s pozicije inšttucije vmešal med dva zasebna interesa, in arbitrarno nekomu dodelil prednost v pogajanjih o ceni,  je nekomu omogočil nepošteno prednost. Zadnje čase se govori tudi o njegovi odgovornosti za izvedbo tekem kljub informacijam o nevarnosti virusa. To mi govori, da je moral dobesedno "preko trupel" vračat uslugo tistim, ki so ga nastavili. Ker vemo, da ima Jack Ma v lasti tudi kakšen nogometni klub, me zanima, kdaj se bo kdo vprašal o korupcijskem tveganju, kajti nič ni zastonj, in tudi tistih par mask ne bo. Bo Čeferin to pokril iz svojega denarja, če ne, kakšne protiusluge bodo poravnale ta dolg, i nenazadnje; kdo bo moral pokrit protivrednost uslug s svojim morda celo "prostovoljnim delom"... V dobrodelnost tovrstnih mešetarjev sam ne verjamem, zame je zaradi posega v plače nogometašev Aleksander Čeferin postal Superhik evropskega nogometa.

 

tudi jaz razmišljam pa poenostavim, da vse je možno kar si napisal, ni pa samo in zgolj njegova beseda dovolj, da so tekme bile izvedene z gledalci. Nogometni lobij lahko sicer pritiska na oblast (denarja imajo dovolj) dvomim pa da lahko (cel lobij ne samo Čeferin) ima dovolj vpliva. da bo celi državi / oblasti določal, kdaj ja kdaj ne karantena in kako naj se bori proti koroni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste opazli kako korona zdravi. Nobenega umrlega od srčne ali možganske kapi, običajne gripe, pljučnice, raka, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

Na to temo je bilo že veliko povedanega.

Od pozivov oblasti, zdravnikov, policije, nenazadnje tudi skupnosti.

Večina k sreči  razume, kaj pomenijo pozivi, da se v teh razmerah ne vozit z motorjem in da ne bo problem zdržati, da zadeva mine oziroma da bo samodisciplina pripomogla k hitrejši zajezitvi epdidemije.

Manjšina pa je takšna, ki se požvižga na vse to. Ampak to ni nič novega, za takšne pa potem nastopi bodisi državna represija ali kakšna družbena sankcija.

Početje je v teh razmerah neodgovorno, malomarno in družbeno nesprejemljivo.

Predstavljajmo si samo, da se na ceste spravi vseh 75.000 registriranih motornih koles in šoferjev. Ne bo se dobro končalo, zaradi teh in drugih razlogov.

V glavnem to ni kriminal, je pa družbeno neodgovorno ravnanje in verjetno tudi prekršek.

Delam, hodim na šiht in država kljub temu, da delam s strankami ni poskrbela, da bi bil ustrezno zaščiten.

Z motorjem sem se zapeljal in bil praktično nikjer v stiku z ljudmi ali kako drugače. 

Za policijo in postopek sem pa povedal, menim, da je tu večji problem, kot to, da sem naredil krog z motorjem po kruh.

Z mojim "neodgovornim" ravnanjem nisem doprinesel k širjenju virusa nič procentov, mislim, da je to jasno vsem, tudi otroku.

Se pa strinjam, če bi vseh 75.000 motoristov naenkrat bilo na cesti bi bil kažin.

Meni je neodgovorno in družbeno nesprejemljivo zgoraj navedeno, služba, policija itd ....

Ostalih ukrepov se držim, služba in samoizolacija.

  • Všeč mi je 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da je tvoj delodajalec neodgovoren, da ne govorimo o državi, občinah, ki ne poskrbijo za nas.

Da je leta 2020 tako težko dobit neko masko in rokavice, je smešno.

Glede voženj pa gre bolj za to, da je to tvegano, kot npr. ostali adrenalinski športi. Če se kaj zgodi, je obremenitev za sistem in tako dalje.

To je vsa poanta.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, men se zdi smučanje še bolj nevarno, sploh v letošnjem letu :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

Ne vem, men se zdi smučanje še bolj nevarno, sploh v letošnjem letu

Zato je za sedaj pri nas ne smuča :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

Zato je za sedaj pri nas ne smuča :lol1:

se popravljam, v začetku letošnjega leta. In bolj so obremenili zdravstveni sistem kot pa motoristi v 10ih letih :P (statistično mislim)

Kaj pa gumitvist, se lahko skače?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Saj ga ne znaš več skakat. Lahko se spotakneš.

nevarnim športom se izogibam :P

En lušen posnetek, vsaka podobnost s situacijo pri nas, je zgolj slučaj :D

 

crknu od smeha :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Se strinjam, da je tvoj delodajalec neodgovoren, da ne govorimo o državi, občinah, ki ne poskrbijo za nas.

Da je leta 2020 tako težko dobit neko masko in rokavice, je smešno.

Glede voženj pa gre bolj za to, da je to tvegano, kot npr. ostali adrenalinski športi. Če se kaj zgodi, je obremenitev za sistem in tako dalje.

To je vsa poanta.

Danes sta se na Bavarskem dvoru ob 6h zjutraj, ko sem šel v službo čelno trčila osebna avtomobil.....resno, nisem mogel vrjet, kljub prazni cesti, ampak prazni je tak počilo, da sta oba bila stlačena do prvega vetrobranskega stekla.......ukinit promet, pa je.

Nisem zasledil na FB, da bi kdo omenjal nesrečo pa je bilo od rešilcev do policistov in avtovleke.....

Vem kaj je point in sem zato še previdnejši.

Ampak razumeš ti moj point @Snečer ?

Država me izpostavlja, sama širi z represivnimi organi virus a ustvarja paniko, da lahko drži ljudi pod nadzorom za katerega se bojim, da bo potem kar neka stalnica....

Drugače pa podpiram ukrepe a vse v meji zdrave pameti ki jo JJ ravno ne premore a sem vseno bolj optimističen, kot da bi vlado vodila leva Murgeljska marioneta od Šarca....

Zdaj pripravljajo teren Aleksandru......mislim burleska.

To me pač zjezi, ker ljudje vidijo samo eno plat medalje, ko se zapeljem kulturno z motorjem in to po cestah kjer skoraj ni prometa.

Veliko bolj sem ogrožen v normalni situaciji na motorju. 

Bi bil pa problem če bi to vsi delali, ampak vsi niso izpostavljeni kot mi ki hodimo v službo in delamo zato ,da bodo lahko tisti doma iz fotelja na sociali dobili 200€ dodatka ker se čohajo po jajcih in to me res jezi.

Ne bom to počel iz inata in konsistentno, ampak teh par 1o km sem potreboval, ker bi drugače koga zadavil.

Mislim, da grejo stvari v pravo smer kar se tiče zajezitve virusa.

Kordiš (pa ga ne morem) mu je lepo povedal na neki seji....vsi smo v pandemiji samo JJ je v vojni.

Ravnokar sem prišel iz teka na PST s psičko in ženo in koga srečava. 

Predsednika Pahorja in dva varnostnika na kolesu za njim ko on ves zaripel teče.....a ni bilo rečeno, da je kolo isto neodgovorno in družbeno nesprejemljivo......samo vprašam, pa nima ne psa in moral bi biti v samoizolaciji.

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo teh ukrepov konec, bom šla nekam na kavo, pa tudi če jo zunaj na pločniku, na tleh pijem. Samo da mi nekdo zunaj skuha eno navadno belo kavo. Več ne vprašam.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

Zato je za sedaj pri nas ne smuča :lol1:

smuča ni pri meni..samo postrvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, BIF pravi:

Se spomnite tega primera?

https://www.24ur.com/novice/slovenija/okuzeni-moski-z-odhodom-na-vikend-morda-krsil-karanteno.html

Umrl na respiratorju...star 60 let...med drugim tudi motorist.

Še kdo meni da se z ukrepi pretirava?

ma men se zdi, ker je pisalo da je odšel na vikend (začasno bivališče, karantena) umrl zaradi zapletov in korone, ne pa ker bi kršil zakon...še u faking naslovu piše "morda". Ampak to je sam moje skromno mnenje.

In da sem jaz okužen pa mam drugo bajto al vikend, tudi nikogar ne bi vprašal ampak bi se čimprej odselil od mojih stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snečer pravi:

Da, se spominjam ne tako daleč nazaj.

Privat info al je blo javno, da ni več z nami?

Zasebna informacija. Prijatelj iz Vrhnike (tudi motorist), ga je osebno poznal. Danes so mu sporočili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

V torek so v Sloveniji potrdili še 36 okužb s koronavirusom, opravili so 1214 novih testiranj. Hospitaliziranih je 111 oseb, od tega se na intenzivni negi zdravi 35 pacientov. Bolnišnico je zapustilo pet oseb; štiri osebe pa so umrle - skupno tako 40. Doslej so v Sloveniji opravili 30.669 testiranj na koronavirus. Iz bolnišnične oskrbe so skupaj doslej odpustili 120 ljudi.

40 umrlih, nič kaj dosti se več ne piše "kdo" so umrli, starost ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/pozor-nekatere-trgovine-so-spremenile-delovni-cas-297755

tu se vidi bolana potrošnja

naj se preneha hodit po nakupe tudi ob sobotah, itak so trgovine med tednom odprte pretirano do 20 ali še dlje

a res ni nobenega sočutja do ljudi, ki prodajajo, itak jih tečni kupci jeb... v glavo za vsako malenkost, sedaj so pa itak izpostavljeni in premalo plačani

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, MARE 65 pravi:

Ja kakšen pade tud na zemljo recimo na dolenjskem, hvala bogu nobenemu na glavo :slap:...polna luna pa "pade" na glavo marsikomu :lol1:

...sem vesela,  da si dojel mojo prvo objavo ??...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima...če kdo ve kako je s tem...

Na tej tabeli najdemo št.okuženih po občinah. Zanima me ali ozdravljene tudi odštevajo? Gledam recimo svojo občino Hoče-Slivnica...imamo enega okuženega (že tri tedne ali več)....ki je med tem verjetno že ozdravel....potemtakem bi moralo biti št. okuženih v moji občini nula...ali tu samo dodajajo in dejansko statistično zavajajo?

https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljanje-okuzb-s-sars-cov-2-covid-19

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!