Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Pravkar sem dobil odgovor iz UE in iz ministrstva za promet, da bo po 16.4. zopet možna registracija vozil. Tudi tehnični pregledi naj bi začeli delovati. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Japonskem se soočajo s precejšnjim porastom novookuženih, v Tokiu, denimo, so v zadnjih 24 urah odkrili 144 novih primerov, kar je največ v enem dnevu do zdaj. Japonska vlada zato že razmišlja o novih ukrepih, s katerimi bo skušala zajeziti širjenje epidemije. V Indiji so medtem izdali odlok o obvezni uporabi zaščitnih mask v dveh njihovih največjih mestih, v Mumbaju in New Delhiju. Tudi v Singapurju, ki je bil celo s strani WHO postavljen za vzgled, kako se spoprijeti z novo boleznijo, imajo težave zaradi porasta primerov novih okužb. V zadnjih 24 urah so jih zabeležili 142, kar je za to mestno državico največ v enem dnevu doslej. Gre predvsem za uvožene primere bolezni iz Evrope, singapurska vlada pa že razmišlja, kako bi zajezila ta drugi val epidemije. Medtem se v Južni Koreji borijo z vso večjo gospodarsko krizo: kar 70 odstotkov zaposlenih pri državnem letalskem prevozniku Korean Air je trenutno na prisilnem dopustu in sicer za šest mesecev. S Kitajske medtem spodbudnejše novice: v Vuhanu, kjer so zabeležili prve primere novega koronavirusa, se življenje vrača na stare tirnice, včeraj so v tem mestu po dolgem času spet izpeljali poroko. Optimistične informacije tudi z Nove Zelandije: z otoške države poročajo, da že četrti dan zapored beležijo upad primerov novookuženih. Vlada kljub temu še zaostruje ukrepe: vsi, ki se na Novo Zelandijo vračajo iz tujine, morajo po novem v obvezno karanteno v za to namenjene ustanove. V Severni Koreji pa – vsaj uradno – nič novega: s Pjongjanga so sporočili, da tudi med 700 novimi testiranimi prvega primera koronavirusa v državi še vedno niso potrdili.

....pri Kimu še vedno deluje isti sistem....

- ob 12.05 prvi primer okužbe

- ob 12.06 ni več okužbe

Rezultat: ni okužbe minus 1 kos kaliber 7,62

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno mnenje!

Če bodo po velikonočnih praznikih preveč razljahljali ukrepe bomo doživeli drugi val! Vsaj do prvomajskih praznikov bi morali veljat ukrepi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Osebno mnenje!

Če bodo po velikonočnih praznikih preveč razljahljali ukrepe bomo doživeli drugi val! Vsaj do prvomajskih praznikov bi morali veljat ukrepi!

Popolnoma se strinjam. Ni treba zategovat....rahljanje pa prej škodi kot koristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da je omejenost na občine nesmiselna in nepotrebna. Vse ostalo, je dokaj sprejemljivo in varno bilo že s prvim paketom ukrepov (ob predpostavki, da se jih držimo), predvsem omejitev druženja in socialnih stikov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.dnevnik.si/1042926637?fbclid=IwAR3AzSrZ2h2vu_H9vdSx83GqLlglRsVqgKNnSz86BG23VuI4tzQZ3NpPJCw

V zvezi s policijskim nadzorom gibanja državljanov naj opozorim, da je ministrov odlok o prepovedi gibanja državljanov zunaj domače občine protiustaven.

Ustava v 32. členu določa, da je svobodo gibanja mogoče omejiti samo z zakonom. Odlok ministra ni zakon.

Ustava nadalje v 15. členu določa, da lahko samo zakon določi način uresničevanja z ustavo zajamčenih človekovih pravic in temeljnih svoboščin. Torej je zakon tisti pravni akt, v katerem sme in mora biti zapisano, kje in kako se državljan sme oziroma ne sme gibati.

Iz obojega sledi, da je 39. člen zakona o nalezljivih boleznih, na podlagi katerega je minister izdal svoj odlok, protiustaven, saj ministru daje pooblastila, ki jih po ustavi ne more imeti.

Pripis uredništva: na zapis našega bralca se je odzval notranji minister Aleš Hojs s spodnjim tvitom, v katerem je v bistvu priznal pravilnost bralčevih trditev, a je ravnanje vlade utemeljil s tem, da se je s sprejemanjem ukrepov "mudilo" in da ni bilo mogoče čakati na ustrezno zakonodajo, ki bi jo sprejemal državni zbor.

 

 

Moj komentar:

Iz odgovora ministra se jasno vidi, da smo vas mal nafarbali, ker se je mudilo, pa mal smo tablice slikali in razširili zgodobo o trumah truristov, da je lažje šlo skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so naredili vse prav.

Citiraj

32. člen

(svoboda gibanja)

Vsakdo ima pravico, da se prosto giblje in si izbira prebivališče, da zapusti državo in se vanjo kadarkoli vrne.

Ta pravica se sme omejiti z zakonom, vendar samo, če je to potrebno, da bi se zagotovil potek kazenskega postopka, da bi se preprečilo širjenje nalezljivih bolezni, se zavaroval javni red, ali če to zahtevajo interesi obrambe države.

Tujcem se na podlagi zakona lahko omeji vstop v državo in čas bivanja v njej.

Ta pravica je omejena z zakonom in sicer z Zakonom o nalezljivih bolezni 

Citiraj

39. člen

Kadar z ukrepi, določenimi s tem zakonom, ni mogoče preprečiti, da se v Republiko Slovenijo zanesejo in v njej razširijo določene nalezljive bolezni, lahko minister, pristojen za zdravje, odredi tudi naslednje ukrepe:

1.      določi pogoje za potovanja v državo, v kateri obstaja možnost okužbe z nevarno nalezljivo boleznijo in za prihod iz teh držav;

2.      prepove oziroma omeji gibanje prebivalstva na okuženih ali neposredno ogroženih območjih;

3.      prepove zbiranje ljudi po šolah, kinodvoranah, javnih lokalih in drugih javnih mestih, dokler ne preneha nevarnost širjenja nalezljive bolezni;

4.      omeji ali prepove promet posameznih vrst blaga in izdelkov.

O ukrepih iz prejšnjega odstavka mora minister, pristojen za zdravje, nemudoma obvestiti Vlado Republike Slovenije, Državni zbor Republike Slovenije in javnost.

Zakon torej določa omejitve, ki so naštete od 1-4, odredba je zgolj "izbira" in razglas.

Lahko bi tudi tako razlagali.

Sicer pa ima Janša v svojem kadru vrhnskega ddr ustavnega pravnik in sodnika Jakliča, ki jim bo razložil.

Lahko pa tudi naknadno sprejmejo zakon in bo veljalo za nazaj ter pošolajo modrijane.

Citiraj

155. člen

(prepoved povratne veljave pravnih aktov)

Zakoni, drugi predpisi in splošni akti ne morejo imeti učinka za nazaj.

Samo zakon lahko določi, da imajo posamezne njegove določbe učinek za nazaj, če to zahteva javna korist in če se s tem ne posega v pridobljene pravice.

Vse se da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Mislim, da so naredili vse prav.

Ta pravica je omejena z zakonom in sicer z Zakonom o nalezljivih bolezni 

Zakon torej določa omejitve, ki so naštete od 1-4, odredba je zgolj "izbira" in razglas.

Lahko bi tudi tako razlagali.

Sicer pa ima Janša v svojem kadru vrhnskega ddr ustavnega pravnik in sodnika Jakliča, ki jim bo razložil.

Lahko pa tudi naknadno sprejmejo zakon in bo veljalo za nazaj ter pošolajo modrijane.

Vse se da.

potem mi pa pojasni ministrov odgovor :P

Da se da vse pri nas, pa že dolgo vem ..

 

 

Si predstavljate,da zadnje tri tedne celotna Slovenija hodi,kjer komu paše,DZ,pa tako kot PKP1,zakon z vsebino odloka še vedno sprejema in ta še ni v veljavi?Si lahko predstavljate koliko žrtev bi že imeli in koliko bolnikov na respiratorjih?

 

Moje mišlenje je, da v kolikor bi imel zakonsko osnovo bi jo navedel (kot ti), tak pa je sam nekaj naflancal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 ŽE ZAMUJA, KER IMA TEŽAVE NA KITAJSKEM
Pečečnik tudi z dobavo mask že zamuja, njegova težava pa naj bi bila v tem, da ima trenutno na Kitajskem, zaradi njihovih političnih in strateških interesov, samo 10 kitajskih podjetij uradno dovoljenje za izvoz zaščitnih mask, tistega kitajskega podjetja, prek katerega maske kupuje Pečečnik, pa žal ni med njimi. Zato naj bi maske še vedno stale v skladišču, Pečečnik pa slovenskim vladnim predstavnikom jamra, da ga to stane po 4 tisoč dolarjev na dan.
Joc Pečečnik se je posla z maskami, kot pravijo naši viri, lotil zato, ker se je njegov igralniški biznis s specifičnim poslovnim modelom izdelave igralniških naprav in posojanjem (oddajanjem v najem) teh naprav igralnicam in hotelom - zaradi epidemije in zaprtja igralnic teh hotelov - znašel v popolnem kolapsu, Pečečnik pa je hkrati do vratu zadolžen in praktično pod vodo, že pred epidemijo pa se je tudi preselil nazaj iz Las Vegasa v Kamnik. No, še pred epidemijo je Pečečniku propadel poskus odhoda Interblocka na newyorško borzo (leta 2018 - vir) ter leto kasneje poskus prodaje tega podjetja, kar je na primer v časniku Finance že vnaprej napovedoval kot posel svojega življenja (vir). Naši viri pravijo, da je 100-milijonski kredit, ki ga je dobil julija 2018, od konzorcija slovenskih bank ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, VS800 pravi:

 ŽE ZAMUJA, KER IMA TEŽAVE NA KITAJSKEM
Pečečnik tudi z dobavo mask že zamuja, njegova težava pa naj bi bila v tem, da ima trenutno na Kitajskem, zaradi njihovih političnih in strateških interesov, samo 10 kitajskih podjetij uradno dovoljenje za izvoz zaščitnih mask, tistega kitajskega podjetja, prek katerega maske kupuje Pečečnik, pa žal ni med njimi. Zato naj bi maske še vedno stale v skladišču, Pečečnik pa slovenskim vladnim predstavnikom jamra, da ga to stane po 4 tisoč dolarjev na dan.
Joc Pečečnik se je posla z maskami, kot pravijo naši viri, lotil zato, ker se je njegov igralniški biznis s specifičnim poslovnim modelom izdelave igralniških naprav in posojanjem (oddajanjem v najem) teh naprav igralnicam in hotelom - zaradi epidemije in zaprtja igralnic teh hotelov - znašel v popolnem kolapsu, Pečečnik pa je hkrati do vratu zadolžen in praktično pod vodo, že pred epidemijo pa se je tudi preselil nazaj iz Las Vegasa v Kamnik. No, še pred epidemijo je Pečečniku propadel poskus odhoda Interblocka na newyorško borzo (leta 2018 - vir) ter leto kasneje poskus prodaje tega podjetja, kar je na primer v časniku Finance že vnaprej napovedoval kot posel svojega življenja (vir). Naši viri pravijo, da je 100-milijonski kredit, ki ga je dobil julija 2018, od konzorcija slovenskih bank ...

Smili se mi, če njegovega podjetja ni med izvozniki, naj preproda maske temu, ki lahko izvozi. Še ena provizija vmes se pa ja ne bo poznala :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Ta pravica je omejena z zakonom in sicer z Zakonom o nalezljivih bolezih

V 39.clenu je omenjen miniyer odgovoren za zdravje..koji klinac ima notranji minister s tem ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ljudem z zdravim razumom bi zadostovala razlaga in navodila. Ampak je tega bolj malo...pa je pač treba vse uzakonit in predpisat. Včasih tudi to ne zadostuje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, J.a.m.e.s pravi:

Pravkar sem dobil odgovor iz UE in iz ministrstva za promet, da bo po 16.4. zopet možna registracija vozil. Tudi tehnični pregledi naj bi začeli delovati. 

podaljšanje registracije za vozila, ki ne rabijo tehničnega je možno že sedaj online. Pa niti digitalnega potrdila ne rabiš, rabiš pa podaljšano zavarovanje.

 https://e-uprava.gov.si/podrocja/promet/vozniki-in-vozila/registracija-vozila.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem čigav je članek, od belih rdečih ali zelenih...

https://siol.net/digisvet/novice/nemski-strokovnjak-opozarja-nikar-ne-pocnite-tega-saj-boste-omogocili-nevarno-sirjenje-virusa-522871

Zabave po smučanju v Avstriji veliko bolj nevarne kot nakupovanje

Čeprav so v več raziskavah poročali, da virus sars-cov-2, povzročitelj bolezni covid-19, lahko v eksperimentalnih razmerah preživi kar nekaj časa na različnih površinah, profesor Streeck vendarle pojasnjuje, da ob nujni previdnosti (kihanje v robček, osamitev okuženih in tistih, ki bi to lahko bili …) razlogov za paniko pri nakupovanju ni.

 

Eksperimentalne razmere namreč niso nujno vedno primerljive razmeram v vsakdanjem življenju. V običajnih razmerah mu namreč ni uspelo dokazati prisotnosti živih virusov na raznih površinah.

"Ko smo vzeli vzorce s kljuk na vratih, telefonov ali stranišč, na podlagi teh odvzemov v laboratorijih nismo mogli kultivirati virusa," je pojasnil.

Zato tudi sklepa, da med vsakdanjim nakupovanjem ni pomembnejšega tveganja za okužbo. "Množični izbruhi okužbe so bili vedno posledica daljših in tesnejših stikov, denimo na večernih zabavah po smučanju v avstrijskem smučišču Ischgl," je povedal.

Če, če, če …

"Prenos okužbe bi bil možen le, če bi okuženi kašljal v roko, takoj za tem se dotaknil kljuke na vratih in bi se nekdo drug takoj za tem dotaknil te kljuke in nato še svojega obraza," je povedal Streeck na eni izmed svojih nedavnih tiskovnih konferenc

 

Ne hiteti z odpiranjem šol

Ob tem pa je v enem drugem svojem nastopu te dni poudaril, da ne bi smeli hiteti z odpiranjem šol. "Tveganja ni preprosto izračunati, a bi s prehitrim odpiranjem šol lahko ustvarili nevarne razsežnosti za širitev virusa," svari Streeck. Zatrjuje, da je predvsem negotovo, "kako pogosto mladi neopaženo okužijo starše in stare starše."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

V mnogih evropskih državah oblasti dovoljujejo hojo, tek in kolesarjenje v času epidemije koronavirusa, a strokovnjaki opozarjajo, da bi se morali pri tem držati nekoliko drugačnih pravil. Razdalja med ljudmi bi morala biti precej večja od približno dveh metrov, ki naj bi veljala za varno socialno distanco ob stanju/sedenju na mestu. V raziskavi, ki sta ju opravili belgijska univerza KU Leuven in nizozemska univerza TU Eindhoven, je bilo ugotovljeno, da je nevarnost prenosa virusa precej večja, če se ob aktivnosti nahajate za osebo, ki se rekreira pred vami. Če nekdo ob teku globoko diha, kihne ali zakašlja, za njim v zraku ostanejo delci sline. Oseba, ki teče za njim, mora nato teči skozi ta oblak delcev.

 

https://www.zurnal24.si/sport/studija-ce-hodite-tecete-kolesarite-mora-biti-razdalja-precej-vecja-345045

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kmet2 pravi:

Osebno mnenje!

Če bodo po velikonočnih praznikih preveč razljahljali ukrepe bomo doživeli drugi val! Vsaj do prvomajskih praznikov bi morali veljat ukrepi!

Ja samo to bo verjetno bolj v smislu odpiranja tudi gradbenih trgovin, mehaničnih delavnic, vulkanizerjev, kar je po moje pametno in normalno z ukrepi, ki jih že poznamo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 4. 2020 ob 18:32, BIF pravi:

Zasebna informacija. Prijatelj iz Vrhnike (tudi motorist), ga je osebno poznal. Danes so mu sporočili.

U čem je problem? Ker je šel na vikend? Je umrl zaradi tega? Al ker je kršil neustavno odredbo? Al se bo kdo raje vprašal če je bil s kom v stiku. Če je šel na vkend, še ne pomeni, da je bil. Sej je tam tut lahk izoliran.

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/8/2020 at 5:27 PM, Kmet2 said:

Danes sta se na Bavarskem dvoru ob 6h zjutraj, ko sem šel v službo čelno trčila osebna avtomobil.....resno, nisem mogel vrjet, kljub prazni cesti, ampak prazni je tak počilo, da sta oba bila stlačena do prvega vetrobranskega stekla.......ukinit promet, pa je.

Nisem zasledil na FB, da bi kdo omenjal nesrečo pa je bilo od rešilcev do policistov in avtovleke.....

Vem kaj je point in sem zato še previdnejši.

Ampak razumeš ti moj point @Snečer ?

Država me izpostavlja, sama širi z represivnimi organi virus a ustvarja paniko, da lahko drži ljudi pod nadzorom za katerega se bojim, da bo potem kar neka stalnica....

Drugače pa podpiram ukrepe a vse v meji zdrave pameti ki jo JJ ravno ne premore a sem vseno bolj optimističen, kot da bi vlado vodila leva Murgeljska marioneta od Šarca....

Zdaj pripravljajo teren Aleksandru......mislim burleska.

To me pač zjezi, ker ljudje vidijo samo eno plat medalje, ko se zapeljem kulturno z motorjem in to po cestah kjer skoraj ni prometa.

Veliko bolj sem ogrožen v normalni situaciji na motorju. 

Bi bil pa problem če bi to vsi delali, ampak vsi niso izpostavljeni kot mi ki hodimo v službo in delamo zato ,da bodo lahko tisti doma iz fotelja na sociali dobili 200€ dodatka ker se čohajo po jajcih in to me res jezi.

Ne bom to počel iz inata in konsistentno, ampak teh par 1o km sem potreboval, ker bi drugače koga zadavil.

Mislim, da grejo stvari v pravo smer kar se tiče zajezitve virusa.

Kordiš (pa ga ne morem) mu je lepo povedal na neki seji....vsi smo v pandemiji samo JJ je v vojni.

Ravnokar sem prišel iz teka na PST s psičko in ženo in koga srečava. 

Predsednika Pahorja in dva varnostnika na kolesu za njim ko on ves zaripel teče.....a ni bilo rečeno, da je kolo isto neodgovorno in družbeno nesprejemljivo......samo vprašam, pa nima ne psa in moral bi biti v samoizolaciji.

Ja gospod predsenik resno tece mimo moje bajte.. pa zraven se varnostnik ki ne uposteva 2m razdalje :) 

On 4/8/2020 at 7:04 PM, Snečer said:

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/pozor-nekatere-trgovine-so-spremenile-delovni-cas-297755

tu se vidi bolana potrošnja

naj se preneha hodit po nakupe tudi ob sobotah, itak so trgovine med tednom odprte pretirano do 20 ali še dlje

a res ni nobenega sočutja do ljudi, ki prodajajo, itak jih tečni kupci jeb... v glavo za vsako malenkost, sedaj so pa itak izpostavljeni in premalo plačani

 

Sej pravim.. banana drzava. Moramo biti v karanteni/izolaciji, trgovine bodo pa kmalu odprte 24/7. Glupost. 
Namesto da bi pojacali dostavo na dom, ter osebne prevzeme.. idiotizem.

Danes sem sel po cca 14 dneh v trgovino.. najprej mi je varnostnik skoraj skocil za vrat ker moj sal ni bil cez nos. Sokantno. 
No naslednjic grem v moto opremi, s celado na glavi.

To je bolano, da drzava zahteva/prepove hojo v javne zaprte prostore brez rokavic in maske, hkrati pa ne zrihtajo vsaj enega kompleta na drzavljana je pa smesno. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, ukica pravi:

Ja gospod predsenik resno tece mimo moje bajte.. pa zraven se varnostnik ki ne uposteva 2m razdalje :) 

Sej pravim.. banana drzava. Moramo biti v karanteni/izolaciji, trgovine bodo pa kmalu odprte 24/7. Glupost. 
Namesto da bi pojacali dostavo na dom, ter osebne prevzeme.. idiotizem.

Danes sem sel po cca 14 dneh v trgovino.. najprej mi je varnostnik skoraj skocil za vrat ker moj sal ni bil cez nos. Sokantno. 
No naslednjic grem v moto opremi, s celado na glavi.

To je bolano, da drzava zahteva/prepove hojo v javne zaprte prostore brez rokavic in maske, hkrati pa ne zrihtajo vsaj enega kompleta na drzavljana je pa smesno. 

precednik in tisti okoli njega so že "cepljeni" ..

meso mi pripeljejo na dom.. račun dobim na mail in nakažemo( včeraj poslal mail , v soboto zjutraj pripeljejo , popoldan pa mal žara) .. ..po zelenjavo skočim ob petkih 1 km stran na kmetijo (naročim po sms do srede) , kjer me čaka v gajbici in vrečke preložim v svojo vrečo denar pa v eni mali vrečki pustim tam.. kruh , moko ,domač jabolčni kis , pa še kakšno domačo kuro za mamo pripelje na en parking iz bio kmetije - samo prevzamem in nakažemo ..

iz trgovine - lidla smo nekomu (iz ljubljane) naročili na mail - šel , nabavil , pripeljal , razložil in odšel .. :eek: za 166e robe :eek: ??  račun na mail in nakazali..   "stroški prefakturiranja " - nabava v trgovini in dostava v domžale - 15e.. ok - res ni bilo vse tako kot na spisku ki ga je moja napisala (namest wc račke je prinesel obešanke za v wc školjko) - ampak je seveda to za pričakovat - pa nič življensko pomembnega... robo kar je za v hladilnik in zapakirano operemo z milnico in prebrišemo z alkoholom..ostalo počaka v garaži cca 2-3 dni..

prav ne grem se več v trgovino izpostavljat med glup folk , ki rine vate namesto da bi se raje odmaknil (ko sem bil zadnjič v trgovini zadekan ko ninđa je folk hodil direkt name - ne hvala) za 15e na 2 tedna.. 12-ga bo en mesec ko bom doma - delavnička je premajhna za 2 osebi .. moj mlajši sodelavec naj dela - jaz pa doma na čakanju(verjetno ker odločba še pride po pošti) .. 

ker moja dela od doma in če bo dobila kaj zraven bomo finančno skoraj na istem minus prevoz minus prehrana .. 

jaz sem uporabljal moto muf pa kapo.zdaj mi je moj direktor poslal domov  2 pralni maski..

v kamniku je vsako gospodinjstvo dobilo v nabiralnik paket 5 mask od občine/civilne zaščite..

domžale - niente..nada.nič..obrtna zbornica prodaja paket 10 mask za 30e..to pa ja..

nitril rokavic sta bila na srečo 2 paketa po 50 parov doma..

edin domačga šnopca mi bo zmanjkalo - čez en mesec... sam bom pa zdej ko je toplo mal več pirčka.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes so ugotovili (naši ja) da je bolje biti brez rokavic, pa razkuževat roke...sem po radiu slišal..sampovem. (pa tudi logično je, bolje kot tacat po rokavicah, jih snemat, obračat, puščat v avtu itd..)

Da še mal težim:

redno vsak teden 1x do 2x tedensko dostavljam blago v pekarne. Niti en (med njimi tudi velike in znane firme) med prevzemniki nima nobene zaščite. Ne nagobčnika, ne karkol drugega.

ps. zaenkrat smo in so še vsi zdravi.

ps. Thumper, mam 1 komad kirurške maske (kar bo čisto zadostovalo za ves čas korone) in 250ml razkužila (ki bo tudi zdržalo do konca)

Varekine pa ne uporabljam za prat sadje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!