Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

redno vsak teden 1x do 2x tedensko dostavljam blago v pekarne. Niti en (med njimi tudi velike in znane firme) med prevzemniki nima nobene zaščite. Ne nagobčnika, ne karkol drugega.

kar se tiče mask... ne vem sicer kako velike pakete razvažaš, vem pa, da imeti masko pri težkem fizičnem delu ni izvedljivo, kdor trdi nasprotno, ga izzivam, naj z zaščitno masko prebaše eno paleto cementa, pa ne rabi pretirano hitet, tako da delavce tam nekako razumem... še sploh ker nekateri niso ravno v najboljši fizični kondiciji, tam pa z masko lahko že lažja dela... saj razumeš kaj hočem povedat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil v trgovini z masko in rokavicami. Ne kupujem na zalogo in grem vsake tri dni. Razmišljam pa takole: med vsemi kupci je zelo verjetno vsaj en okužen, pa tega sploh ne ve. Če bi nam na vhodu varnostnik rekel: pazite notri je nekdo okužen, samo ne vemo kdo, kako bi reagirali? Podobno je zunaj na sprehodih in kolesarjenju, kar je precej pogosto mimo hiše (sem mislil, da imajo otroci zjutraj šolo od doma). Tudi tukaj je zelo verjetno nekdo okužen, mi pa se običajno vedemo, kot da se nam ne bo nič zgodilo (razen izjem)

pred 1 minuto, ligenjček pravi:

kar se tiče mask... ne vem sicer kako velike pakete razvažaš, vem pa, da imeti masko pri težkem fizičnem delu ni izvedljivo, kdor trdi nasprotno, ga izzivam, naj z zaščitno masko prebaše eno paleto cementa, pa ne rabi pretirano hitet, tako da delavce tam nekako razumem... še sploh ker nekateri niso ravno v najboljši fizični kondiciji, tam pa z masko lahko že lažja dela... saj razumeš kaj hočem povedat..

Pa še zdravniki pravijo, da se pri naporu maska prej navlaži in se virus potem lažje prenese na sluznico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Darko3g pravi:

Pa še zdravniki pravijo, da se pri naporu maska prej navlaži in se virus potem lažje prenese na sluznico.

Navlaži :lol1: to je kar precej milo rečeno... po 10 minutah dela jo lahko "zažmikaš" ker je totalno mokra... pač.. upajmo da bo vsega tega sranja čimprej konec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, MARJA pravi:

Zanimivo bo poleti videti kopalce na obali, če se bojo sončili z masko in v rokavicah.

če me boš iskal... tole sem jaz... :huh:

92996637_257975915362274_8117909426947489792_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=gcqgyeZ8uCAAX9jXEqM&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=30ebffe3eb57447ed721c609b8a56d20&oe=5EB50570

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

če me boš iskal... tole sem jaz... :huh:

92996637_257975915362274_8117909426947489792_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=gcqgyeZ8uCAAX9jXEqM&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=30ebffe3eb57447ed721c609b8a56d20&oe=5EB50570

Ti se lohk s toto masko ceu pokriješ ..... :winkiss:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ligenjček pravi:

kar se tiče mask... ne vem sicer kako velike pakete razvažaš, vem pa, da imeti masko pri težkem fizičnem delu ni izvedljivo, kdor trdi nasprotno, ga izzivam, naj z zaščitno masko prebaše eno paleto cementa, pa ne rabi pretirano hitet, tako da delavce tam nekako razumem... še sploh ker nekateri niso ravno v najboljši fizični kondiciji, tam pa z masko lahko že lažja dela... saj razumeš kaj hočem povedat..

ja je moteče, tudi za delo v "toplem" zraku pekarne. Jaz jo nadenem običajno ko vstopim v firmo za kako dostavo. Ko končam, razkužim roke. Nimam nekega fizične ga dela, če pa že je vse skupaj par minut.

Sem pa z masko veliko predelal, ko sem bajto urejal, tako da vem kaka je muka.

pred 4 urami, MARJA pravi:

Zanimivo bo poleti videti kopalce na obali, če se bojo sončili z masko in v rokavicah.

saj že prodajajo ženske kopalke 3 delne, ko je maska v isti barvi kot modrc in tangice :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam te vrle Slo politike kako modrujejo o zaščiti in maskah in rokavicah. 

Torej, virus se prenaša kaplično zato maske. Ok razumem tud to, da ostane na podlagi kamor pade nekaj časa, zato rokavice. 

Ampak, ko pa ti politiki, ki jih gledam na tv, kot po tekočem traku se menjavajo za govorniški pultom brez zaščite... Nobene.... Pa kdo tu koga j...be.

Pa mi naj nekdo reče, da ne leti iz ust niti malo kapljic na pult kamor veselo polagajo papirje, roke. 

P. S. Mogoče kapljice ne ampak neumnosti pa ziher. ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

če me boš iskal... tole sem jaz... :huh:

92996637_257975915362274_8117909426947489792_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=gcqgyeZ8uCAAX9jXEqM&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=30ebffe3eb57447ed721c609b8a56d20&oe=5EB50570

A če tole sliko sprintam in dam na polje.....bodo vrane vrnile tudi lanskoletne pridelke??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Tedybear pravi:

A če tole sliko sprintam in dam na polje.....bodo vrane vrnile tudi lanskoletne pridelke??????

Pa samomor nardile ..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Tedybear pravi:

A če tole sliko sprintam in dam na polje.....bodo vrane vrnile tudi lanskoletne pridelke??????

Še tist kar ni nikol na vaš niu rastl...:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Ris pravi:

Gledam te vrle Slo politike kako modrujejo o zaščiti in maskah in rokavicah. 

Torej, virus se prenaša kaplično zato maske. Ok razumem tud to, da ostane na podlagi kamor pade nekaj časa, zato rokavice. 

Ampak, ko pa ti politiki, ki jih gledam na tv, kot po tekočem traku se menjavajo za govorniški pultom brez zaščite... Nobene.... Pa kdo tu koga j...be.

Pa mi naj nekdo reče, da ne leti iz ust niti malo kapljic na pult kamor veselo polagajo papirje, roke. 

P. S. Mogoče kapljice ne ampak neumnosti pa ziher. ? 

 

Dokler ne vneseš v telo preko dihanja ali sluznice ni noben problem. Preko kože se ne okužiš. Zato so ugotovili, da je pametneje kot rokavice, s katerimi težko zagotoviš dobro sterilnost če maš samo ene, bolje in pametneje razkuzevat roke. To je današnja doktrina. Maska pomaga da tisti ki jo nosi ne širi virusa, ce je okužen seveda.

Najslabše pa je: kjer so dolgotrajno v istih prostorih okuzeni in zdravi, ter v prostorih kjer je kroženje istega zraka. Zato so bolnice na udaru pa domovi za ostarele.

Majkemi nisem si zmislu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Ris pravi:

Zakaj nas pa pol zaj....jo z množično uporabo mask in rokavic?. V glavnem mutijo mutno vodo???

 

Treba je prodat slabe in neustrezne kitajske zaloge ;) ...

Kaj pa pri vstopu ve, kaj mu dajo za 3-5 €, da lahko vstopi ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo neposkodovana koža te varuje pred vdorom virusa v telo. V kolikor je koža na rokah poškodovana je smiselna uporaba rokavic.

Ko grem v trgovino si pravilno nadenem masko, na glavo dam kapo in nataknem na razkuznene roke rokavice. Uporabljam nitrilne.

Pri vstopu v trgovino si razkuzim roke, ceprav imam gor rokavice. 

Ce grem v vec trgovin sem vseskozi v popolni bojni opremi in pri vsakem vstopu v trgovino si razkuzim roke. 

Ko vse opravim, si v avtomobilu najprej razkuzim roke, potem obrisem volan , kljuko , prestavno rocico vse gumbe . Potem si se enkrat razkuzim roke. Potem dam rokavice dol in v vrecko. Še enkrat razkuzim roke, pravilno ostranim masko in kapo. Dam v drugo vrecko. 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Ris pravi:

Zakaj nas pa pol zaj....jo z množično uporabo mask in rokavic?. V glavnem mutijo mutno vodo???

 

rokavice so prav danes postale nepotrebne, poslušal po radiu. Problem rokavic je, da z njimi pri slačenju, prenašanju prestavljanju itd, lahko bolj prenaša virus. Smiselne so v zdravstvu in konstantnem kontaktu z drugimi ljudmi, kjer je za vsakega pacienta menjava.

Jaz gledam zadevo bolj po svoje, uporabljam mal znanje matematike fizike, pa kako raziskavo preberem.

Masko uporabljam, zakaj, ves moj izdihan zrak je krajšega dometa. Roke razkužujem, ko pridem v vozilo ali pisarno (recimo po prevzemu blaga) Čimmanj se dotikam oči, nosa ust. S folkom držim neko normalno distanco, pa še to gre na hitro, ker oddam blago podpišejo in čao. V pisarni sem pa itak sam.

Simpl.

Lahko ti pa čisto natančno opišem postopke, kako je če imaš doma nekoga, ki je okužen in v karanteni.

ps. poškodovana koža je če teče kri, če je rana zaceljena ne teče kri in boš moral kar z lopatko mazat rano, da se okužiš. Sem stran nazaj linkal objavo preživetja korone v reali. Torej narejeni prav testi z virusom, ko so ga namestil na kljuko in podobne zadeve, ter izsledke. Dejansko preživi veliko manj, kot pa so ugotovili na testih na kotroliranih poiskusih v laboroatoriju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, zakaj ne obrišem/razkužim volana, pa celega vozila?

Ker recimo z okuženo roko odprem vozilo, potem pa razkužim roke. Torej ni potrebe po razkuževanju vozila, ker se nisem ničesar prijel :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so bile te rokavice totalno brezveze.

Nikoli nisi vedel, kdaj gor, kdaj dol, najprej si šlatal ročaj vozička, potem razne izdelke, potem si prišel na blagajno in si šlatal torbo, denarnico, kartice, telefon,..... na koncu si imel celo dilemo, ali jih snet takoj ob odhodu iz trgovine, ali šele v avtu, ali doma, ali kdaj........

Bolje je, če je veliko razkužil v trgovini, ali vsaj pri vratih.

To z upokojenci pa je tudi cela štala, to pa zato, ker njim ni nikoli nič prav, pa urnik jim ni všeč, pa vsak dan hočejo v različne trgovine, potem pa valjda to ne uspejo naredit v 2 urah.

Zdaj jih bodo še legitimirali, ker očitno imamo veliko upokojencev, mlajših od 65 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, KARMEN1 pravi:

Zdaj jih bodo še legitimirali, ker očitno imamo veliko upokojencev, mlajših od 65 let.

Pa vse mlajše so po novem blažene nosečnice in vse brez trebuha. Sva šla s kolegom v trgovino po pivo, seveda naju niso not spustili, ker je bila že ura pred zaprtjem. Pogledam naokoli in vidim vsaj 10 mlajših punc, vprašam varnostnika kako lahko one nakupujejo, in mi prbije da so to nosečnice. :D Zgleda da bo ta karantena dobro vplivala na rodnost v naši državici. Na dobri stari pumpi dobiva brez problema. Če ne drugega sem se spet počutil kot mulc, ki je na skrivaj kupoval alkohol. 

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!