Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

3 hours ago, dr.looney said:

Samo neposkodovana koža te varuje pred vdorom virusa v telo. V kolikor je koža na rokah poškodovana je smiselna uporaba rokavic.

Ko grem v trgovino si pravilno nadenem masko, na glavo dam kapo in nataknem na razkuznene roke rokavice. Uporabljam nitrilne.

Pri vstopu v trgovino si razkuzim roke, ceprav imam gor rokavice. 

Ce grem v vec trgovin sem vseskozi v popolni bojni opremi in pri vsakem vstopu v trgovino si razkuzim roke. 

Ko vse opravim, si v avtomobilu najprej razkuzim roke, potem obrisem volan , kljuko , prestavno rocico vse gumbe . Potem si se enkrat razkuzim roke. Potem dam rokavice dol in v vrecko. Še enkrat razkuzim roke, pravilno ostranim masko in kapo. Dam v drugo vrecko. 

 

 

 

Si pa daš opravka....me ja pa zmotilo....ko opravim razkužim.... itd....kdo razkuži embalažo ( pakngo ) razkužila ...

2 hours ago, DAMI34 said:

aja, zakaj ne obrišem/razkužim volana, pa celega vozila?

Ker recimo z okuženo roko odprem vozilo, potem pa razkužim roke. Torej ni potrebe po razkuževanju vozila, ker se nisem ničesar prijel :P

 

Tudi tebe vprašam, s kakšno roko primeš "razkužilo" in kdo razkuži le tega .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Ris pravi:

Zakaj nas pa pol zaj....jo z množično uporabo mask in rokavic?. V glavnem mutijo mutno vodo???

 

A zakaj? Zato da izvajajo hude miljonske posle, pa basejo v svoje zepe. Zato.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Lipstick pravi:

Si pa daš opravka....me ja pa zmotilo....ko opravim razkužim.... itd....kdo razkuži embalažo ( pakngo ) razkužila ...

.... bom nadaljevala.... ko pridem domov odnesem nakupljeno do predsobe. Vse imam v škatli( šparova kartonasta škatla) . Potem pa vzamem razkužilne robcke in vse nakupljene stvari obrišem z njimi in zlozim v drugo skatlo in potem odnesem v stanovanje. V predsobi slecem vse kar sem imela obleceno . Obleko pustim ene tri dni v predsobi potem jo operem. Pri pranju uporabljam tudi razkuzilo za tekstil.

Evo to je to. V trgovino grem enkrat tedensko.

Aja sem spregledala . Imam razkuzilne robcke , ki so posamezno pakirani. 

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, J.a.m.e.s pravi:

Pa vse mlajše so po novem blažene nosečnice in vse brez trebuha. Sva šla s kolegom v trgovino po pivo, seveda naju niso not spustili, ker je bila že ura pred zaprtjem. Pogledam naokoli in vidim vsaj 10 mlajših punc, vprašam varnostnika kako lahko one nakupujejo, in mi prbije da so to nosečnice. :D Zgleda da bo ta karantena dobro vplivala na rodnost v naši državici. Na dobri stari pumpi dobiva brez problema. Če ne drugega sem se spet počutil kot mulc, ki je na skrivaj kupoval alkohol. 

ne razumeš. Noseče pol ure ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, dr.looney said:

Samo neposkodovana koža te varuje pred vdorom virusa v telo. V kolikor je koža na rokah poškodovana je smiselna uporaba rokavic.

Ko grem v trgovino si pravilno nadenem masko, na glavo dam kapo in nataknem na razkuznene roke rokavice. Uporabljam nitrilne.

Pri vstopu v trgovino si razkuzim roke, ceprav imam gor rokavice. 

Ce grem v vec trgovin sem vseskozi v popolni bojni opremi in pri vsakem vstopu v trgovino si razkuzim roke. 

Ko vse opravim, si v avtomobilu najprej razkuzim roke, potem obrisem volan , kljuko , prestavno rocico vse gumbe . Potem si se enkrat razkuzim roke. Potem dam rokavice dol in v vrecko. Še enkrat razkuzim roke, pravilno ostranim masko in kapo. Dam v drugo vrecko. 

 

 

 

zanimivo in zakomplicirano obenem se mi zdi .. predvsem glede avta .. in če v zadnji trgovini ob izhodu snameš rokavice in roke razkužiš .. v čem je pol problem pri vstopu in upravljanju avta? A te je strah, da ti je kdo korono podtaknil na kljuko od avta?

Ok, sem šele sedaj prebral naslednji reply. Predvidevam torej, da greš 1x na dva tedna iz stanovanja? 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tex pravi:

zanimivo in zakomplicirano obenem se mi zdi .. predvsem glede avta .. in če v zadnji trgovini ob izhodu snameš rokavice in roke razkužiš .. v čem je pol problem pri vstopu in upravljanju avta? A te je strah, da ti je kdo korono podtaknil na kljuko od avta?

Ok, sem šele sedaj prebral naslednji reply. Predvidevam torej, da greš 1x na dva tedna iz stanovanja? 

1x na teden grem v trgovino.... iz bajte pa vsak dan na sprehod

Rokavice snamem šele v avtu.... 

Ni tolk komplicirano, zdaj sem se ze navadila. ;)

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, dr.looney said:

1x na teden grem v trgovino.... iz bajte pa vsak dan na sprehod

Tudi po sprehodu razkužiš vse okončine in pustiš vse cunje nedotaknjene naslednje 3 dni v predsobi?

Kam pa daš potem 'snete' rokavice v avtu?

Popravljeno . Popravil Tex
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Tex pravi:

Tudi po sprehodu razkužiš vse okončine in pustiš vse cunje nedotaknjene naslednje 3 dni v predsobi?

Ne,ker hodim po gozdu in prej srecam srno kot cloveka  ;)

Roke si pa umijem ja .

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, dr.looney said:

Ne,ker hodim po gozdu in prej srecam srno kot cloveka  ;)

Ne vidim neke razllike .. glih tak lahko na cunjo fašeš korono v liftu ali na stopišču od soseda ali od mimoidočega sprehajalca, morda tudi iz lista drevesja v gozdu.. po moje bom celo težje fasal v 'rizkantnem' okolju, kjer vi + jaz bolj pazimo na možnost prenosa, kot pa v nekem gozdu/liftu/stopnišču ..

Ampak ok, nima veze .. razumem kaj hočeš povedat in tudi razumem kaj jaz hočem povedat .. :)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tex pravi:

Ne vidim neke razllike .. glih tak lahko na cunjo fašeš korono v liftu ali na stopišču od soseda ali od mimoidočega sprehajalca, morda tudi iz listra drevesja v gozdu..

Ampak ok, nima veze .. razumem kaj hočeš povedat in tudi razumem kaj jaz hočem povedat .. :)

Ne stanujem v bloku. ;)

No korona virusi glih ne skacejo z dreves ;) .

Že mogoce , da je vse to pretirano kar pocnem, a je vseeno bolje tako , kot pa da bi bilo premalo. V krizni situaciji je lahko vsako neukrepanje bolj škodljivo , kot pa pretirano ukrepanje. To je moje osebno mnenje.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, dr.looney said:

Ne stanujem v bloku. ;)

Ql, je nekoliko lažje vseskup.

3 minutes ago, dr.looney said:

No korona virusi glih ne skacejo z dreves ;) .

No, če bi vsemskup blo bolj jasno od kam in kako ter zakaj skače, bi nam blo lažje. Zaenkrat pa lahko skače tudi z banane na jagodo v tvojem hladilniku in se vmes prime na tvoj mohito ali pa proteinski shake.

5 minutes ago, dr.looney said:

Že mogoce , da je vse to pretirano kar pocnem, a je vseeno bolje tako , kot pa da bi bilo premalo. V krizni situaciji je lahko vsako neukrepanje bolj škodljivo , kot pa pretirano ukrepanje. To je moje osebno mnenje.

Tu se pa strinjam, boljše pretiravat kot pa z rezervo oziroma malomarnostjo vzet vseskup ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je boljše, če zdaj preboliš ta virus, kot pa čez pol leta. Zdaj veš, v kakšnem stanju je tvoje telo in imunski sistem in lahko oceniš tveganje, prihodnost pa je negotova. Ne vem, samo razmišljam. Ne me zdaj napast kot stekli psi.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Tex pravi:

.....

No, če bi vsemskup blo bolj jasno od kam in kako ter zakaj skače, bi nam blo lažje. Zaenkrat pa lahko skače tudi z banane na jagodo v tvojem hladilniku in se vmes prime na tvoj mohito ali pa proteinski shake.

 

Proteinski šejkov ni u mojmu hladilniku ?.

Drugace pa je moje skromno laicno mnenje o tem virusu , tako. Če bi skakal od vsepovsod , bi bili vsi ti ukrepi zaman. Tudi ne verjamem , da so ga umetno ustvarili, ker potem bi že v štartu pocepali kot muhe. Ne vem. 

Bomo videli, kaj bo prinesla prihodnost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Vin pravi:

Morda je boljše, če zdaj preboliš ta virus, kot pa čez pol leta. Zdaj veš, v kakšnem stanju je tvoje telo in imunski sistem in lahko oceniš tveganje, prihodnost pa je negotova. Ne vem, samo razmišljam. Ne me zdaj napast kot stekli psi.

No moj imunski sistem trenutno ni v najbolšem stanju, tako da si ne zelim stakniti tega virusa. Lahko pa ga celo prebolevam, pa ne vem. 

Ce bi ze morala zboleti, raje zbolim čimkasneje, ker bodo vedeli že več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, dr.looney said:

No moj imunski sistem trenutno ni v najbolšem stanju, tako da si ne zelim stakniti tega virusa. Lahko pa ga celo prebolevam, pa ne vem. 

Ce bi ze morala zboleti, raje zbolim čimkasneje, ker bodo vedeli že več. 

Ja, vsak lahko samo zase oceni. Jaz bi ga raje zdaj prebolel kot pa čez pol leta, ker zdaj vem, kakšno je moje zdravstveno stanje, ne znam pa povedati, kakšno bo v prihodnosti.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi ga raje prebolel sedaj, dokler je še par respiratorjev fraj. Nočem ležat nekje na hodniku bolnice in cakat, ali bom v zdravniski krizanki pod navpično, ali, peeessda, pod vodoravno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imunski sistem od moje je tudi precej na dnu, ščitnica odpovedala, torej dovzetna na vse piz**rije moderjenga sveta .. ampak ko se tako pogovarjava, zelo verjetno je, da sva korono celo oba dala skoz k sreči brez hujših posledic ..

Dejstvo je, da tudi 'samoizolacija' ne bo 'ubila' oziroma omejila širjenja virusa, edino zdravstvu bo dala več časa da se spopade z tem sra**em. Tisti, ki pa že od začetka na polno šopamo/garamo in nam t-i 'samoizolacija' aka '#ostanidoma' niso 'olajšali' vsakdana, pa lahko samo držimo pesti, da je 'zadeva' že mimo nas in smo jo preboleli brez komplikacij ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, dr.looney pravi:

.... bom nadaljevala.... ko pridem domov odnesem nakupljeno do predsobe. Vse imam v škatli( šparova kartonasta škatla) . Potem pa vzamem razkužilne robcke in vse nakupljene stvari obrišem z njimi in zlozim v drugo skatlo in potem odnesem v stanovanje. V predsobi slecem vse kar sem imela obleceno . Obleko pustim ene tri dni v predsobi potem jo operem. Pri pranju uporabljam tudi razkuzilo za tekstil.

Evo to je to. V trgovino grem enkrat tedensko.

Aja sem spregledala . Imam razkuzilne robcke , ki so posamezno pakirani. 

Maš pa kr zajeban postopek. Ja kak pa pol deca razkužiš preden se spravta, sej veš kaj. Celega v šnopc namočiš? :huh:  

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Maš pa kr zajeban postopek. Ja kak pa pol deca razkužiš preden se spravta, sej veš kaj. Celega v šnopc namočiš? :huh:  

On se sam razkuzuje :lol1:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Da se malo olajšam" ...   :blush:

Moja sestra in njena hčerka živita v Ljubljani in danes se bosta kljub vsem nasvetom in prepovedim pripeljale v Idrijo k svoji mami in babici, ker je bila naša družinska navada, da smo se ob vseh Božičih in Velikih nočeh zbrali pri skupnih kosilih..

Moja noseča hčerka :inlove: , se joka, ker jo je strah zaradi možnosti okuženosti "ljubljančank" ...   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, RobiRoberto pravi:

"Da se malo olajšam" ...   :blush:

Moja sestra in njena hčerka živita v Ljubljani in danes se bosta kljub vsem nasvetom in prepovedim pripeljale v Idrijo k svoji mami in babici, ker je bila naša družinska navada, da smo se ob vseh Božičih in Velikih nočeh zbrali pri skupnih kosilih..

Moja noseča hčerka :inlove: , se joka, ker jo je strah zaradi možnosti okuženosti "ljubljančank" ...   :blush:

red naredi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kakor to da bomo zaklenili vrata v naše stanovanje ne moremo narediti ...   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Tedybear pravi:

Tudi jaz bi ga raje prebolel sedaj, dokler je še par respiratorjev fraj. Nočem ležat nekje na hodniku bolnice in cakat, ali bom v zdravniski krizanki pod navpično, ali, peeessda, pod vodoravno.

Jaz pa upam, da ga prebolim v najlažji obliki, če ga staknem, ...kakor je menda tudi pri večini okuženih. Za vsak slučaj imam na rezervi vitamin C, propolis, Septabene, med, čaje, en prašek za imunski sistem, česen, omega 3...(pridi vrag, če si upaš) :), Ko začutim kaj v grlu, skušam čim prej odpravit...če že ni šlo mimo, kot je nekdo napisal. Brat dela v Italiji in pride vsak vikend domov, tam kar naprej delajo, ni čakanja, z družino živijo v zgornjem nadstropju. Tamali leta kar naprej dol pa gor, več ali manj so "prehlajeni", kašljajo...jaz sem pa tudi že parkrat letos dal mimo neko draženje v grlu.

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!