Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 3 urami, Codeine pravi:

Zanimivo bo videti, kaj se bo zgodilo po 5. juliju na Hrvaškem, ko se zaključijo volitve.

Hrvaška bo vse dala od sebe, da reši vsaj mal sezone (laži, kradi, prirejaj itd, oni znajo skup potegnit). Sem pa tudi jaz narobe razumel, oziroma direktno razumel zapiranje meje. Ker to kar je sedaj v bistvu ni nič, ukrepi bodo še sedaj taki, kot bi morali že biti.

Glavno vprašanje na meji: od kje greš, seveda se bo dalo še vedno manipulirati a manj.

pred 5 urami, tomash pravi:

Kje se vidi na katerem seznamu, oziroma kakšni so pogoji prehajanja mej.

V naslednjih dneh bi mogoče šel ali na Korziko ali Sardinijo pa ne morem ugotovit ali so kakšni posebni pogoji za Italijo in Francijo.

FR je rumena, ampak to ne pomeni nič za Slovenca, Italija je pa celo varna, ni kontrol, ni vprašanj. Tako da lahko še marsikater virus uvozimo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motozajebant pravi:

koga od sitih ljudi briga na miljone lačnih otrok/ljudi v afriki? 

Verjetno zelo malo, ker kot sem nekoč zapisal, ljudje smo egoistične riti. 

Se strinjam, miljoni lačnih v Afriki tehnično niso problem EU. 400000 nezaposlenih pa so, četudi smo siti.

Vsi ukrepi, taki ki nek posel zmanjšujejo, so pač na škodo vseh nas na koncu. In nisem rekel, da so nepotrebni.

pred 57 minutami, J.a.m.e.s pravi:

104705617_10214213184357475_3177031620597182976_o.jpg

Neki podobnega je tut Jelinčič jokal, baje ga ful pizdi k so študentje dobil nekih 100€. 

Lahko pa gre tale znanstvenica kak gol zabit. :P

Verjetno bo zgledala podobno kot naš Cime v laboratoriju. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Codeine pravi:

Dan, dva, tri pa bo hrvaška rdeča.

po številu okužb, verjetno :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je ravnokar sodelavec poslal iz Italije....termokamera odloči ali boš vstopil na območje fabrike... In še narisano, da se ja držiš pravil... Baje, da varnostniki na vhodu in po fabriki težijo za vsako malenkost. Vsi napsihirani od te korone. 

Brez maske letiš iz fabrike, ni važno ali si zunaj, sam... Ne jebejo

Še dobro, da sem na bolniški...

Screenshot_2020-07-03-14-42-56-70.jpg

IMG_20200703_144444.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

po številu okužb, verjetno :(

Po okužbah zagotovo. Ostalo pa bomo videli koliko jajc ima JJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Codeine pravi:

Po okužbah zagotovo. Ostalo pa bomo videli koliko jajc ima JJ.

upam da čimmanj, jaz rabim it na dopust :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, LunaticFringe pravi:

Mi je ravnokar sodelavec poslal iz Italije....termokamera odloči ali boš vstopil na območje fabrike... In še narisano, da se ja držiš pravil... Baje, da varnostniki na vhodu in po fabriki težijo za vsako malenkost. Vsi napsihirani od te korone. 

Brez maske letiš iz fabrike, ni važno ali si zunaj, sam... Ne jebejo

Še dobro, da sem na bolniški...

Screenshot_2020-07-03-14-42-56-70.jpg

IMG_20200703_144444.jpg

scanje proti vetru, so vsi ti ukrepi. Tut merjenje temperature so pred časom pri nas v Avtoprevozu prakticirali, pa na meji tudi, potem so pa mel 2 naša okužena s tečaja, pa nekaj "vročičnih" taljanov, ki so po vsej sili hoteli "Bezina" :P

 

Razumem, da veliki kolektivi, ki težko dosegajo neke distance in kjer se obrača veliko ljudi v istem prostoru (predvsem mislim, na dihanje istega zraka) rabijo maske in podobno, da pa inšpekcije hodijo po firmah in zijajo skoz okno, kjer sta dve osebi (ali kaka več) na zadostni distanci (govorim za Italijo) in če nimata maske pišejo kazen, je pa že bolano.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

upam da čimmanj, jaz rabim it na dopust :P

Ne vem če se bo tole dobro končalo oz. obrnilo na bolje v prihodnjih dneh ... :(

Imamo 96 novooboljelih i još dvije preminule osobe. Danas je najgori dan dosad

https://www.index.hr/vijesti/clanak/stozer-objavio-imamo-96-novooboljelih-i-jos-dvije-preminule-osobe/2195209.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

pa nekaj "vročičnih" taljanov, ki so po vsej sili hoteli "Bezina" :P

 

 

Tudi meni so teži, da jim pripeljem 100 oktanca, pa neko škropivo za trte ?. Na koncu smo ostali pri prešvercanih par štekah ? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Codeine pravi:

Ne vem če se bo tole dobro končalo oz. obrnilo na bolje v prihodnjih dneh ... :(

Imamo 96 novooboljelih i još dvije preminule osobe. Danas je najgori dan dosad

https://www.index.hr/vijesti/clanak/stozer-objavio-imamo-96-novooboljelih-i-jos-dvije-preminule-osobe/2195209.aspx

verjamem, da so cifre pač cifre in se jih sešteva po nekih regijah/državah. Ko pa gledam fotke frendov s FBja, prazne plaže, "totalan luksuz" in ko pomislim, da sem celo spomladansko krizo, delal, srečeval dnevno vsaj 20-30 ljudi po celi Sloveniji, vsak drug dan po Italiji, si mislim pač svoje. Če sm takrat poskrbel zase, bom tudi sedaj, princip je še vedno isti.

Recimo tudi lokacije novookuženih, kar iz zgornjega članka:

  • Istarska - 1 novi
  • Zadarska - 1 novi
  • Primorsko-goranska - 1 novi
  • Osječko-baranjska - 12 novih
  • Požeško-slavonska - 25 novih
  • Vukovarsko-srijemska - 2 nova
  • Splitsko-dalmatinska - 0 novih
  • Brodsko-posavska - 5 novih
  • Ličko-senjska - 3 novih
  • Zagrebačka - 5 novih
  • Šibensko-kninska - 2 nova
  • Dubrovačko-neretvanska - 2 nova
  • Grad Zagreb - 25 novih
  • Bjelovarsko-bilogorska - 1 novih
  • Sisačko-moslavačka - 1 novi

 

Kljub Zadrski polomiji,  ne vidim tako porazne slike (beri hudo slabše od naše) nekaj čez 700 aktivnih, pa 4 kritični. Večina okužb je Osijek-Požega-Zagreb. Prva dva na meji s Srbijo, po prevoznosti cest bližje Sloveniji, kot dalmaciji. 

Recimo poglejmo pri nas, vsaj po podatkih, nihče kritičen, pa vseeno drama.

 

Kaj mi / nam ostane za dopust, za tistih 14 dni, ki jih komaj skombiniram v sezoni, da sem skupaj z ženo:

Italija :D ? videl, pa ne maram preveč, Sardinija, pogojno Korzika (spada pod Francijo), Austrija..

Vse več je očitno tega in tudi dela se samo na tak način, nekaj cifer pa nekaj meja, določa način razmišljanja politikom pa strokovnjakom:

FB_IMG_1593236338590.jpg.e4e5e8a91e8c72f64d43ce3097d5efd5.jpg

 

 

 

pred 9 minutami, LunaticFringe pravi:

Tudi meni so teži, da jim pripeljem 100 oktanca, pa neko škropivo za trte ?. Na koncu smo ostali pri prešvercanih par štekah ? ?

provizijo jim računaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://siol.net/novice/svet/strokovnjaki-mirijo-novi-sev-virusa-je-veliko-bolj-nalezljiv-a-nic-bolj-nevaren-529156

V Evropi, pozneje pa tudi v ZDA, se je v zadnjih mesecih hitro razširil novi sev novega koronavirusa. A znanstveniki mirijo, da kljub temu, da se novi sev širi precej hitreje kot preostali, ni bolj smrtonosen oziroma ne povzroča resnejših težav. 

 

Ni dokazov, da virus slabi

V zadnjih dneh nekateri mediji pišejo tudi o tem, da naj bi virus mutiral in da novi sev ni tako nevaren za okužene. V bolnišnicah naj bi bilo manj bolnih z resnimi zapleti. A zdravstvena stroka te navedbe zanika. Kot je povedala infektologinja Bojana Beović, znanstvenih dokazov za to ni. Manj resno bolnih v bolnišnicah v zadnjem času v Sloveniji pa lahko pripišemo tudi starostni strukturi okuženih. Večina okuženih so namreč mlajši, ki nimajo pridruženih bolezni in zato virus zanje ni tako nevaren. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

Se strinjam, miljoni lačnih v Afriki tehnično niso problem EU. 400000 nezaposlenih pa so, četudi smo siti.

 

 

Daleč od oči daleč od srca? 

Problem eu ja, se strinjam... a na nas ne vplivajo in zato je ljudem vseeno. Ko bo direktno vplivalo na nas, bo marsikiga brigalo. No, pa saj tako ponavadi je pri vseh stvareh. Dok me ne prizadane, me ne briga. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, motozajebant pravi:

Daleč od oči daleč od srca? 

 

Žal ja. Premal se spomnimo, premal je akcij in podobnega, saj je jasno mar ne, da hitro naberemo par miljončkov za kako operacijo, za otroke spravit na morje, je vse odvisno od marketinga, ki ga ima posamezna "prošnja po pomoči".

Ni pa korona povzročila lakote in lačnih v Afriki, definitivno pa je povzročila kupe novih nezaposlenih, padec prodaje itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo pravila za prehod meja :P

106783409_2680647072172968_617065044786232572_o.thumb.jpg.271ec8e16751d8f8d2d4bfe7546a457d.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kwasa že zmanjkuje sampovem :P

106913672_2973731769361791_2751431856374296696_o.jpg.ac2238459b5eb7efadb30f4ca9144dac.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

106901634_10222840063296114_2306006307821415328_o.thumb.jpg.fc3ee0a6163908a48fd0db49acf6cc59.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tanimivo..izvid ob vračanju ne sme biti starejši od 3 dni.. za seznam zeleni/ rdeči pa se jemlje 14 dnevno povprečje.. in tako zamudijo 11 dni....

hrvaška je na nekih 18 .. 3x več kot pri nas .. pa pri nas je opravljeno 2.5x več testov na 1mio..

realno so na dnevnem povprečju v zadnjih 14 dni na 45 ..

kdaj bodo naši odreagirali in jim preprečili vnos?

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, thumper pravi:

tanimivo..izvid ob vračanju ne sme biti starejši od 3 dni.. za seznam zeleni/ rdeči pa se jemlje 14 dnevno povprečje.. in tako zamudijo 11 dni....

hrvaška je na nekih 18 .. 3x več kot pri nas .. pa pri nas je opravljeno 2.5x več testov na 1mio..

realno so na dnevnem povprečju v zadnjih 14 dni na 45 ..

kdaj bodo naši odreagirali in jim preprečili vnos?

naši naj se bolj brigajo zase. Kako je možno, da so fasali okužbo v DS v Vipavi?

Obiski? Delovna sila?

To je tisto, kar je potrebno paziti in striktno nadzirati. Zlorabe čez mejo so možne, če ne čez Hrvaško, prideš čez Italijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako so lahko države , ki imajo več kot polovico vseh primerov aktivnih na zeleni listi?? :

grčija , belgija (34000 aktivnih , 17000 zaključenih ???) ??

 

 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

naši naj se bolj brigajo zase. Kako je možno, da so fasali okužbo v DS v Vipavi?

točno to.. le zakaj bi se ozirali na ostale okoli nas? naša država naša pravila.. hrvati pa tolčejo rekorde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tut boli K za vse, mi gre že na živce folk ko mi pride bližje od 1.5m, tut te turistični boni... nej si jih kar imajo, vidim tle austrici, čehi, slovaki, naši na kuponih verjetno.. Zdej pa zagotovi da noben ne bo na fruštku kihnu med prsti po tisti sadni solati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, smasher pravi:

. Zdej pa zagotovi da noben ne bo na fruštku kihnu med prsti po tisti sadni solati. 

s sadno solato za zajtrk je isto kot z rumenim snegom.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

točno to.. le zakaj bi se ozirali na ostale okoli nas? naša država naša pravila.. hrvati pa tolčejo rekorde.

nisem tak mislil, ker preštevanje okužb pri tujcih, žal bore malo pomaga, če jo ucvreš na meji z italijo preko maloobmejnega, kjer nihče ne kontrolira.

Smešno je spraševanje na hrvaški meji od kje prihajaš, ker vemo, da se da marsikaj ponarediti. torej, ta kontrola ni dobra, je bolj metanje peska v oči.In res mi ni jasno, kako ne morejo vsi skupaj narediti ene pametne evidence, saj skenirajo dokumente, kjer se jasno vidi, vstop izstop.

Torej kaj nam preostane, kot kvalitetno zaščititi (ne birokratsko ampak prav fizično) domove za ostarele in bolnice.

Aja, pa še ne problem: baje marsikje poteka bolezen v blagi obliki, še en udarc štetju.Kok maš hospitaliziranih, kok jih je kritičnih na ventilatorjih?

 

Če men guma pušča na motorju, a ne izgublja tlaka, običajno ne delam panike.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!