Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Zdj ko je na hrvaškem konc volitev, bodo za njih rdeče postale države kot so Srbija in Bosna ter Črna gora do najkasneje petka ... v kratkem pa oni postanejo rdeče za Slovenijo ... računam da do naslednjega ponedeljka ... če se motim, bom vesel, vendar se bojim, da bo scenarij tak :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bom tut vesel, če se motiš, rdeča ni lepa barva, pa še na dopust grem

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 7. 2020 ob 9:36, DAMI34 pravi:

Žal ja. Premal se spomnimo, premal je akcij in podobnega, saj je jasno mar ne, da hitro naberemo par miljončkov za kako operacijo, za otroke spravit na morje, je vse odvisno od marketinga, ki ga ima posamezna "prošnja po pomoči".

Ni pa korona povzročila lakote in lačnih v Afriki, definitivno pa je povzročila kupe novih nezaposlenih, padec prodaje itd..

ja, se strinjam... sam še vedno ne vem, zakaj se sekiraš za nove brezposelne v eu? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

Zdj ko je na hrvaškem konc volitev, bodo za njih rdeče postale države kot so Srbija in Bosna ter Črna gora do najkasneje petka ... v kratkem pa oni postanejo rdeče za Slovenijo ... računam da do naslednjega ponedeljka ... če se motim, bom vesel, vendar se bojim, da bo scenarij tak :huh: 

Ne se zaje*** .... podaljšan vikend je pred vrati, v planu je, da naju pot zanese k južnim sosedom ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Tex pravi:

Ne se zaje*** .... podaljšan vikend je pred vrati, v planu je, da naju pot zanese k južnim sosedom ..

kwa tulš name :cry:

sj si nism js spomnu korone  :huh:

samo predvidevam scenarij .. jaz letos še nisem zapustil Slovenije :dry: 

tvoje slike gledam in jih kvariš s svojo podobo gor :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motozajebant pravi:

ja, se strinjam... sam še vedno ne vem, zakaj se sekiraš za nove brezposelne v eu? 

ker se lahko..Slo je tudi v EU. Še kako vprašanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

ker se lahko..Slo je tudi v EU. Še kako vprašanje?

Nisi me razumel. Ti se sekiraj, jaz nimam težav s tem. Enostavno me je zanimalo, kaj to vpliva na nas? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, maus said:

kwa tulš name :cry:

sj si nism js spomnu korone  :huh:

samo predvidevam scenarij .. jaz letos še nisem zapustil Slovenije :dry: 

tvoje slike gledam in jih kvariš s svojo podobo gor :P 

Tulim vsepovprek, preventivno tudi nate .. :ras:

No, a vidiš zdaj to: Hrvaški epidemiologi so napovedali, da bodo okrepili pogovore s slovenskimi kolegi glede kriterijev za prehajanje državne meje.

En je prebral tvoj komentar in je sedaj idejo dobil .. jooooj Maus Maus ..

Hmm .. če na mojih slikah ne bi bilo mene bilo gor, pol bile bi to ne bile moje slike. Bile. :huh: :? 

Ps: je rekla, da ti naj povem, da se ji (seveda se tudi njenemu) lignji luštajo .. ;)

Popravljeno . Popravil Tex
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motozajebant pravi:

Nisi me razumel. Ti se sekiraj, jaz nimam težav s tem. Enostavno me je zanimalo, kaj to vpliva na nas? 

to pa res ne bi rad pojasnjeval, če ne veš. Se pravi kriza s Covidom, ne vpliva na splošno dobrobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

to pa res ne bi rad pojasnjeval, če ne veš. Se pravi kriza s Covidom, ne vpliva na splošno dobrobit?

Seveda vpliva. Ampak ne razumem (in zato tebe sprašujem in ne podrkavam), kaj ima na novo nezaposleni recimo na Danskem, vpliva na nas? 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, motozajebant pravi:

Seveda vpliva. Ampak ne razumem (in zato tebe sprašujem in ne podrkavam), kaj ima na novo nezaposleni recimo na Danskem, vpliva na nas? 

400000 je za celo EU. Vmes smo tudi mi. Več kot je nezaposlenih, višje bodo cene energentov, manjša bo splošna potrošnja itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

nisem tak mislil, ker preštevanje okužb pri tujcih, žal bore malo pomaga, če jo ucvreš na meji z italijo preko maloobmejnega, kjer nihče ne kontrolira.

Smešno je spraševanje na hrvaški meji od kje prihajaš, ker vemo, da se da marsikaj ponarediti. torej, ta kontrola ni dobra, je bolj metanje peska v oči.In res mi ni jasno, kako ne morejo vsi skupaj narediti ene pametne evidence, saj skenirajo dokumente, kjer se jasno vidi, vstop izstop.

Torej kaj nam preostane, kot kvalitetno zaščititi (ne birokratsko ampak prav fizično) domove za ostarele in bolnice.

Aja, pa še ne problem: baje marsikje poteka bolezen v blagi obliki, še en udarc štetju.Kok maš hospitaliziranih, kok jih je kritičnih na ventilatorjih?

Če men guma pušča na motorju, a ne izgublja tlaka, običajno ne delam panike.

ne štetju..udarc širjenju..  čimmanj hospitaliziranih in čimmanj na ventilatorjih - postelje , ki so namenjene za take obolele so zaradi mene lahko prazne vseskozi .. 

pred 7 urami, maus pravi:

Zdj ko je na hrvaškem konc volitev, bodo za njih rdeče postale države kot so Srbija in Bosna ter Črna gora do najkasneje petka ... v kratkem pa oni postanejo rdeče za Slovenijo ... računam da do naslednjega ponedeljka ... če se motim, bom vesel, vendar se bojim, da bo scenarij tak :huh: 

moje osebno mišljenje je - en ponedeljek prepozno.. saj veš - bolje preventiva kot kurativa.. 

res mi ni jasno kaj smo mi tej hrvaški državi dolžni , da jo tako ujčkamo???

če velja neko pravilo in število za ostale mora veljati tudi za državo,ki meji na nas.

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

400000 je za celo EU. Vmes smo tudi mi. Več kot je nezaposlenih, višje bodo cene energentov, manjša bo splošna potrošnja itd..

 tukaj se pa motiš.. manjša je poraba nižje so cene..  zakaj so naftni derivati padli za 25% ? zaradi povečane porabe ?? ne ..zaradi zmanjšane.. 11 let ni bil bencin tako poceni.. pravzaprav če upoštevamo inflacijo eura še veliko več.. od 2009 do danes je inflacija 12,8%  https://www.stat.si/preracuninew/preracuninflacije  

dejansko smo če vračunamo inflacijo na decembru 2008 https://www.stat.si/preracuninew/preracuninflacije

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, thumper pravi:

 

1. res mi ni jasno kaj smo mi tej hrvaški državi dolžni , da jo tako ujčkamo???

 

2.  tukaj se pa motiš.. manjša je poraba nižje so cene..  zakaj so naftni derivati padli za 25% ? zaradi povečane porabe ?? ne ..zaradi zmanjšane.. 11 let ni bil bencin tako poceni.. pravzaprav če upoštevamo inflacijo eura še veliko več.. od 2009 do danes je inflacija 12,8%  https://www.stat.si/preracuninew/preracuninflacije  

1. dolžni nič, rad grem pa tja, raje kot v mlako, ki je slučajno v naši lasti. S tem da so hrvaške plaže prazne 100 in 1x preverjeno.

2. motim ne, motiš se ti, ker gledaš na kratki rok, nam že dvigujejo cene dobavitelji. Kontra udarec bo prišel, trenutno je poraba mala, pa je bencin cenej (v italiji ne več, pri nas so dvignili trošarine, ki jih ne bodo tak zlahka spustili), dolgoročno pa ni tak. In ker je kupna moč slabša, ker gostilne delajo na pol, ker turizem doživlja izgubo, ker nam talajo bone, bo nekje potrebno potem vzeti mar ne. Davkov bo velik manj. To je podobno , kot bi jaz ženi vzel denar pa reku: pojdi greva, te častim, saj je zastonj :P

ps. le potem bi bil hladilnik mal bolj prazn

pss. nezaposleni bodo pa tudi določeno breme države, vsaj nekaj časa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

1. dolžni nič, rad grem pa tja, raje kot v mlako, ki je slučajno v naši lasti. S tem da so hrvaške plaže prazne 100 in 1x preverjeno.

pss. nezaposleni bodo pa tudi določeno breme države, vsaj nekaj časa

ne zanima me kam greš ti rajši .. bolj me zanima to , da nebi na račun odprte meje imeli spet zaprte občine.. raje bi imel diht zaprto državo od zunaj pa prosto pohajanje po njej.. 

javna dela - lahko gredo za politike.. slabše ne more bit..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

400000 je za celo EU. Vmes smo tudi mi. Več kot je nezaposlenih, višje bodo cene energentov, manjša bo splošna potrošnja itd..

V zda je bilo v korona času rekorno veliko brezposelnih. Nafta pa rekordno poceni. Celo v minus je šla. 

Ni potrošnje, ni povpraševanja, nižja cena. Ko je povpraševanje, je pa višja cena. 

Tko da, @thumper ima kar prav. Kratkoročno in dolgoročno. Sam ne tolk na dolgoročno gledat, bo isto kot s finančno krizo. Vedno se pobere. Ti pa tak praviš, da se ni nič spremenilo s korono :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno so vsi kazalci, da bo nafta poceni, seveda bo država pristavila svoj piskerček z trošarinami. Že pred korono je bil ves svet pred vrati nove krize. Kitajsko gospodarstvo se ohlaja. Letalska industrija je v popolnem razsulu in praktično ne porabi skoraj nič. Greje se le še malo ljudi na olje in pa industrija se že nekaj časa izogiba nafti. Razlog tiči v emisijskih kuponih, ki so praktično 3x dražji kot pred leti. Energetski sektor zaradi milih zim porabi bistveno manj in tudi cena obnovljivih virov močno vpliva na cene na trgu. V ozadju potekajo še boji v stilu "how low can you go" in pa tržne špekulacije, ki izkrivljajo realno stanje. 

Uglavnem... Nafta bo kratkoročno poceni. Srednjeročno bo sledil odboj in dvig cen. Višek porabe nafte bo okoli leta 30 sledil bo nenaden upad in zaton velikih naftnih velikanov. Veliko jih bo propadlo. Tisti preživeli se bodo preusmerili v druge posle in bodo tam mešali drek še naprej (voda, smeti in elektrika).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, thumper pravi:

ne zanima me kam greš ti rajši .. bolj me zanima to , da nebi na račun odprte meje imeli spet zaprte občine.. raje bi imel diht zaprto državo od zunaj pa prosto pohajanje po njej.. 

javna dela - lahko gredo za politike.. slabše ne more bit..

torej lahko zaključim: korona blagodejno vpliva na  gospodarstvo :P

Meje ne igrajo bistvene vloge za zapiranje občin,. pač pa politika, širjenje okužb, laganje od kje si prišel itd..Nočem zaprtih občin pa niti meja, kapiš.

pred 16 urami, motozajebant pravi:

V zda je bilo v korona času rekorno veliko brezposelnih. Nafta pa rekordno poceni. Celo v minus je šla. 

Ni potrošnje, ni povpraševanja, nižja cena. Ko je povpraševanje, je pa višja cena. 

Tko da, @thumper ima kar prav. Kratkoročno in dolgoročno. Sam ne tolk na dolgoročno gledat, bo isto kot s finančno krizo. Vedno se pobere. Ti pa tak praviš, da se ni nič spremenilo s korono :)

ok. ti in Thumpi mata prav, sem že zapisal:

korona kriza blagodejno vpliva na gospodarstvo :D

pol pa res ne vem, zakaj se tok borimo prot okužbam, če je pa tok koristi :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

pol pa res ne vem, zakaj se tok borimo prot okužbam, če je pa tok koristi :P

...še en dokaz, da je korona radikalno posegla v vse sfere življenja in ima močan vpliv na vse....ti da nekaj ne veš...nisem verjel, da bom to kdaj dočakal???

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

...še en dokaz, da je korona radikalno posegla v vse sfere življenja in ima močan vpliv na vse....ti da nekaj ne veš...nisem verjel, da bom to kdaj dočakal???

če kaj ne vem, potem počakam na mnenje edinega, ki je še bolj seznanjen kot jaz in več ve. 

Hvala :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DAMI34 pravi:

torej lahko zaključim: korona blagodejno vpliva na  gospodarstvo :P

Meje ne igrajo bistvene vloge za zapiranje občin,. pač pa politika, širjenje okužb, laganje od kje si prišel itd..Nočem zaprtih občin pa niti meja, kapiš.

ok. ti in Thumpi mata prav, sem že zapisal:

korona kriza blagodejno vpliva na gospodarstvo :D

pol pa res ne vem, zakaj se tok borimo prot okužbam, če je pa tok koristi :P

 

 

Pa matr Dami! Zakaj vedno tko otročje odreagiraš? 

Kje iz mojega zapisa si razbral, da sem zapisal, da korona blagodejno vpliva na gospodarstvo? :) 

 

 

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

če kaj ne vem, potem počakam na mnenje edinega, ki je še bolj seznanjen kot jaz in več ve. 

Hvala :D

 

a to obstaja? :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, motozajebant pravi:

Pa matr Dami! Zakaj vedno tko otročje odreagiraš? 

Kje iz mojega zapisa si razbral, da sem zapisal, da korona blagodejno vpliva na gospodarstvo? :) 

 

 

a to obstaja? :P 

saj si si sam odgovoril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

saj si si sam odgovoril.

Kje si razbral da korona blagodejno vpliva na gospodarstvo? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je en prbou, da se na FB-ju povsod pojavljam k korona virus .. a se moram samoizolirat in karantenat :huh:

sprašujem za prijatlco :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

mi je en prbou, da se na FB-ju povsod pojavljam k korona virus .. a se moram samoizolirat in karantenat :huh:

sprašujem za prijatlco :huh: 

Ja! Karanteno lahko na Kalu preživljaš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!