Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 16 urami, BIF pravi:

....kako pa veš da nisi kužen.....

sam res, kako vsak od nas ve da ni kužen, še huje, kako vsak testirani ve, da je test 100% na covid 19, ker točno vemo da testi niso popolnoma zanesljivi, predvsem pa pokažejo pozitivnost tudi na vsa ostala protiltelesa Corona virusov...

Bojte, res se bojte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, BIF pravi:

Zanimivo, kakšno famo se dela okrog te aplikacije. Nikogar pa ne moti, da nam tesno sledi Google, Facebook, Instagram, Twitter in podobni. Policija se celo poslužuje googla, kadar želi odkrit lokacino pogrešanega itd.  Da ne govorimo o tem, da če v pogovoru po telefonu pogosto uporabljaš posamezne besede, da se pri nadzornih organih vklopijo zaznamki in vam začnejo mirno prisluškovat in vas po oceni tudi obiščejo oz.povabijo na razgovor....Lahko naredite preprost experiment doma....Brez, da bi na keterikoli napravi iskali recimo kosilnico....samo pogovarjajte se o tem doma na glas in besedo kosilnica več krat poudarite ob odloženih telefonih na mizi....boste kmalu začeli dobivat reklame za kosilnice na spletne brskalnike.....Nikar ne mislite, da so mikrofoni na telefonu neaktivni, če se ne pogovarjate....

Mobilna aplikacija Covid pa je na enkrat vdor v vašo zasebost...my ass. Kolesarsko orodje za nevedne...ki motijo tiste, ki nimajo mirno vest.

s prve roke ti povem naslednje:

1. ko mi je foter zaradi depresije delal samomor, in smo ga iskal povsod mi prvič policija ni hotelal triangulirat mobilnega signala in sporočiti lokacije!!!! Le sreči se lah zahvalim, da mi je padlo na pamet, ko je nekoč na neki lokaciji v gozdu reku: tule bi jaz pa komot lahko umrl. In točno tam sem ga našel, zadnjo minuto, s plinsko bombulo v avtu (odprto) in nažrtega tablet. Sem mel res veliko sreče, pa ne zahvaljujoč policiji, da sem ga pravočasno zvlekel v ambulanto.

2. šele ko mi je drugič počel isto, so mi dal zadnjo lokacijo in to takoj. Očitno se držijo nekih zapiskov. Hvala jim, me je pa nafukal, saj je izklopil foun. takrat smo ga našli ob izdatni pomoči policije.

3. kar levica nabija in vsi fakin jokavci varstva podatkov: je bolj kot ne jebanje pozicije.

Če hoče "ablast" vedeti kje smo bo pač vedla.

4. problem nastane: ker kot je Maus zapisal, pri zlorabah applikacije, namreč, foun daš drugemu, foun preusmeriš na drugo cifro, founa nimaš s sabo itd itd...dovolj sem IT pismen da vem, da zadeva deluje samo če je folk odgovoren. Če je nemaren kot sedaj, te zlahka pelje scat

5. izjava "preverjamo na meji" račun bivanja, zemljiško knjižni izpisek in podoben šit. Zlahka grem v Bosno, mam parcelo, pokažem lastništvo na Hrvaškem pa še mal Korono šeram.

6. Se pa strinjam, App ni noben vdor v zasebnost, bolj je izgovor za jebanje pozicija opozicija. Da se razumeva, enako je bilo prej, tudi JJ je koristil vsak dim za kontra argument in izgovor

7. EU je že zdavnaj ugotovila in opustila mobilno aplikacijo, saj so po raziskavah ugotovil da je uspešna, če jo uporablja vsaj 80% prebivalstva. Mi pa capljamo za svetom. Dober mesec nazaj sem pizdil, da nimamo nadzora nad ogroženo skupino prebivalcev, in točno to se je sedaj pokazalo. Jebeš APP, če ostalega nismo sposobni zrihtat. Da vsaka Fata in vsak Čuri muri deli virus starostnikom.

 

pred 30 minutami, BIF pravi:

...serješ...

dober argument :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BlackDoc pravi:

V večini primerov se strinjam s tabo, tu pa mislim da malo pretiravaš. Zakaj bi bila tvoja hiša na HR bolj nevarna kot v SLO? Tu ne hodiš v trgovino? Itak pa lahko nakupiš za 14dni v SLO in pelješ s sabo, ni treba it v nobeno gužvo dol. Saj je vse isto kot doma, edno če se bojiš da bi na meji kaj staknil, to je edina razlika. Res me zanima kje vidiš razliko...

 

Razen če se ti dol odpuli in si 24/7 v diskačih :D

da pretirava, ker se obeša na cifre, ne pa na real life. Simpl. Šteje število "okuženih" v CRO, naše število in lokacije zanemarja, hkrati, upošteva, da ga število okuženih "ogroža", spet brez računice, da pri nas (sem reku da virusu se čist jebe za meje) obstaja možnost kontaktov in okužbe, v CRO pač ne, če tja ne gre, pa četudi gre, lahko pri nas vse nakupi in ni potreben lokalni kontak.

Paranoiki bodo pač paranoiki.

Čist zdrava pamet: vsak dan dostavim med 15-20 strank. Srečam od 15-30 al pa še več ljudi, posla radi. In to dnevno. Primem vozičke, kljuke, vrata itd...Kje moram bolj paziti na okužbe v Slo al Cro?

Na Hrvaškem, ko bova sam z ženo v svojem app, z razkužilom in na plaži vsaj 10m stran od drugih?

Nisem ljubitelj Hrčkov, vsak drek mi pa tut ne pride kot izgovor, da izrazim svoje sovraštvo.

Ps. baje ma JJ sestanek s Plenkovičem: predlagam začetek pogajanj v stilu:

JJ: aj ti nama Piranski zaljiv, a mi vama damo malo goste, da pregurate sezonu :P

107938669_10222836232245189_132954921831636679_n.thumb.jpg.bfad2f7b847c114973c92e7e98a4b294.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps. a lah kdo g. Bojano nategne, ker zgleda že res hudo nepotešena :P

https://www.zurnal24.si/svet/preobrat-v-dveh-dneh-vecina-hrvaske-obale-ni-vec-varna-349764?fbclid=IwAR1hdKEN-XbzIQgczsqKAogSXk--zBYda7_K55e2gHeSK7xkYK4azYzE98Y

 

cela drama (večina Hrvaške obale ni več varna..matr, ma pol slabo vidim..fotka iz istega članka :P )

 

631971265_Breznaslova.thumb.png.22f879ec1b31b744026b5bea3309adcd.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Kitajska opozarja: v Kazahstanu neznana pljučnica, smrtonosnejša od koronavirusa

...po moje bodo stopnjevali z okužbami pred cepljenjem, da bo potem izbira le smrt ali cepljenje. 

Ja, po moje gre za zaroto, drugače bi tole počasi izvodenelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BlackDoc pravi:

Saj je vse isto kot doma, edno če se bojiš da bi na meji kaj staknil, to je edina razlika. Res me zanima kje vidiš razliko...

Nimam tam svoje nepremičnine, me pa ena oseba vabi na dopust v Istro konec tega meseca, samo nimam pretiranega veselja. Sam bi se letos komot odpovedal dopustu in morju ker ne bo enako, kot ponavadi in še več možnosti je, da kaj stakneš med turisti od vsepovsod. Upam, da se do konec meseca stanje poslabša in ne bo možno it...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Nimam tam svoje nepremičnine, me pa ena oseba vabi na dopust v Istro konec tega meseca, samo nimam pretiranega veselja. Sam bi se letos komot odpovedal dopustu in morju ker ne bo enako, kot ponavadi in še več možnosti je, da kaj stakneš med turisti od vsepovsod. Upam, da se do konec meseca stanje poslabša in ne bo možno it...

po SLO statistiki boš najprej staknil:

v bolnišnici, če si zdravstveni delavec, v domu starejših, če si rezident, in pa če laufaš po porokah in diskačih. Pozim pa na smučanju :P

Zajaj bi se odpovedal dopustu? Zaradi psihotov?? Še dva petka mi ostaneta, pa pol naj enega žrtvujem? :P

108398290_751810175573014_772186062752867773_n.jpg.b39cef1bcec36c23b8801cdbacdf0eb3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koroni je odklenkalo. Kitajci že majo novo, boljšo verzijo z očitno tudi močnejšim marketingom. :P

https://www.zurnal24.si/zdravje/nova-pljucnica-ki-je-nevarnejsa-od-covida-19-349921?fbclid=IwAR3dQN7oI_S7_I-tZo3qkD0qcmUOosuaxkmDKABRIWErbkS88Vl9eSf9qAI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

Koroni je odklenkalo. Kitajci že majo novo, boljšo verzijo z očitno tudi močnejšim marketingom. :P

https://www.zurnal24.si/zdravje/nova-pljucnica-ki-je-nevarnejsa-od-covida-19-349921?fbclid=IwAR3dQN7oI_S7_I-tZo3qkD0qcmUOosuaxkmDKABRIWErbkS88Vl9eSf9qAI

Kitajci na veliko naokoli iščejo nekoga, da bi bil "kriv" namesto njih...

Sicer pa...

“No one has died from the coronavirus”

Important revelations shared by Dr Stoian Alexov, President of the Bulgarian Pathology Association

https://off-guardian.org/2020/07/02/no-one-has-died-from-the-coronavirus-president-of-the-bulgarian-pathology-association/

:jezik: :jezik: :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Codeine pravi:

Kitajci na veliko naokoli iščejo nekoga, da bi bil "kriv" namesto njih...

 

a pol 5G ni kriv? :P

(sprašujemzaprjatla)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da je "narava" vidla kako lepo je bilo če to vrsto razvitih opic malo upočasni ali zmanjša gostoto. Če pomislimo, pi prvem mesecu karanten po svetu so ponekod zginli veliko oblaki onesnaženja, živali so se sprehajale po mestih, čebele so mabrale ogromno medu... 

Planet ima nek svoj sistem miljone let, tudi ta "razvita opica" dela večje sranje šele zadnjih 300 let recimo, prejšnje civilizacije so živele kar ekološko. 

Pa prišla kakšna poplava, al pa kuga ali so se med sabo poklali al kaj podobnega... tako da čas je da se soočimo z realnostjo, v bližnji prihodnosti zna prit en "večji reset", lahko je to tudi pou miljarde ljudi... Samo vprašanje al se bomo sami klali al bo narava poskrbela da se malo to uredi.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra za nasmejat :D

 

 

Zadrega s karanteno

 

Uredništvo rubrike N. N. je iz zaupnih virov izvedelo, da je bilo včerajšnje srečanje med premierjema Slovenije Janezom Janšo in premierjem razširjene slovenske obale Andrejem Plenkovićem sprva načrtovano v dvorcu Trakoščan v hrvaškem Zagorju. Prednost naj bi Plenković dobil, ker je zmagal na zadnjih volitvah in se spodobi, da zmagovalec pripravi žur. Zapletlo pa se je, ker je uradni slovenski govorec za covid in druge pereče zadeve Jelko Kacin premierja seznanil z dejstvom, da bodo morali ob vrnitvi v Slovenijo z računi dokazovati, da so bili le na Hrvaškem, ne pa morda tudi v »rdeči« Bosni. Znano je, da Plenković na svojih zabavah gostom ne pusti plačevati zapitkov, tako da bi Janša ostal brez računa, s katerim bi dokazal, da je obiskal le Hrvaško. Ker je imel s seboj tudi notranjega ministra Aleša Hojsa, ki je zlil kar nekaj žolča na policijo, bi se mu prav lahko zgodilo, da bi ga pripadnik policije, prestreljene s kadri globoke države, kar tako, iz »inata« napotil do zdravstvenega inšpektorja, ta pa bi ga razveselil z odločbo o karanteni.

In tako je kraj srečanja postal Otočec …

https://www.dnevnik.si/slovenija#2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 7. 2020 ob 13:24, BlackDoc pravi:

V večini primerov se strinjam s tabo, tu pa mislim da malo pretiravaš. Zakaj bi bila tvoja hiša na HR bolj nevarna kot v SLO? Tu ne hodiš v trgovino? Itak pa lahko nakupiš za 14dni v SLO in pelješ s sabo, ni treba it v nobeno gužvo dol. Saj je vse isto kot doma, edno če se bojiš da bi na meji kaj staknil, to je edina razlika. Res me zanima kje vidiš razliko...

 

Razen če se ti dol odpuli in si 24/7 v diskačih :D

...se strinjam... Če sem v primeru hiše, ki stoji v Hrvaškem zagorju odkrit, mi je korona samo izgovor, da mi ni treba it dol delat. Sosed se je s ponidbo, ki je bila podkrepljena s 400 litri vina takoj strinjal, meni pa tudi paše. Saj ne trdim za sveto, da pa zdaj ne bom šel dol, dokler korona popolnoma ne izgine (verjetno ne bo nikoli), ampak trenutno sem združil previdno s koristnim in mi tako paše.

Definitivno pa me v Sukušanu v prikolici letos ne vidijo...to pa čisto iz korona razlogov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, zakaj bi silil v neka kontaminirana področja, če ni potrebe.
Razumem pa te mlade, ki pač ne morejo brez Hrvaškega morja in ne verjamejo v virus, ki je ustavil ves svet, tudi sami smo v teh mladih butastih letih bili takšni (najbolj noro je bilo od 1984-88), ampak takrat je bilo življenje popolnoma drugačno ....

Ti ljudje, ki danes se delajo najbolj pametne in pogumne glede virusa, češ, da to ni nič, bodo pričeli v to verjet, ko jim bodo najbližji zbolevali za tem virusom, se utapljali v lastnih izpljunkih, ter po 20ih dneh predihavanja se poslovili, me zanima kdo bo potem kriv za smrt bližnjega, morda osebje v bolnici? Primitiven je slovenski narod, kar se v teh časih najbolje vidi.

Ponavadi pa ne verjamejo v to ravno tisti, ki koristijo vse ugodnosti, ki jh je država ponudila ... krizni dodatek, turistični boni, izkoriščanje sistema z "čakanjem" na delo, karantene ... itd. Takšni imajo ponavadi največ za povedat, čez vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 7. 2020 ob 13:25, DAMI34 pravi:

sam res, kako vsak od nas ve da ni kužen, še huje, kako vsak testirani ve, da je test 100% na covid 19, ker točno vemo da testi niso popolnoma zanesljivi, predvsem pa pokažejo pozitivnost tudi na vsa ostala protiltelesa Corona virusov...

Bojte, res se bojte...

Pa o tem govorim....že testi niso zanesljivi, da ne govorim o tem, da ne moreš vseh testirat. Zato je maska smiselna. Sam jo žal nosim ves čas sližbe...kar me moti...ampak s tem ščitim ostale...in enako pričakujem in zahtevam od strank. Vsaj 40% okuženih je asimptomatakih...tudi sami ne vedo, da so okuženi in s tem prenašalci. Žal se večina ljudi nenhno obrega ob ukrepe, še posebaj okrog mask...širša družbeno odgornost pa je ko jebe še maske, saj mi nič ni....tako dolgo dokler ti pač ne naraste temperatura. Ukrepi ki so v veljavi so posledica takšnega razmišljanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 7. 2020 ob 13:39, DAMI34 pravi:

s prve roke ti povem naslednje:

1. ko mi je foter zaradi depresije delal samomor, in smo ga iskal povsod mi prvič policija ni hotelal triangulirat mobilnega signala in sporočiti lokacije!!!! Le sreči se lah zahvalim, da mi je padlo na pamet, ko je nekoč na neki lokaciji v gozdu reku: tule bi jaz pa komot lahko umrl. In točno tam sem ga našel, zadnjo minuto, s plinsko bombulo v avtu (odprto) in nažrtega tablet. Sem mel res veliko sreče, pa ne zahvaljujoč policiji, da sem ga pravočasno zvlekel v ambulanto.

2. šele ko mi je drugič počel isto, so mi dal zadnjo lokacijo in to takoj. Očitno se držijo nekih zapiskov. Hvala jim, me je pa nafukal, saj je izklopil foun. takrat smo ga našli ob izdatni pomoči policije.

3. kar levica nabija in vsi fakin jokavci varstva podatkov: je bolj kot ne jebanje pozicije.

Če hoče "ablast" vedeti kje smo bo pač vedla.

4. problem nastane: ker kot je Maus zapisal, pri zlorabah applikacije, namreč, foun daš drugemu, foun preusmeriš na drugo cifro, founa nimaš s sabo itd itd...dovolj sem IT pismen da vem, da zadeva deluje samo če je folk odgovoren. Če je nemaren kot sedaj, te zlahka pelje scat

5. izjava "preverjamo na meji" račun bivanja, zemljiško knjižni izpisek in podoben šit. Zlahka grem v Bosno, mam parcelo, pokažem lastništvo na Hrvaškem pa še mal Korono šeram.

6. Se pa strinjam, App ni noben vdor v zasebnost, bolj je izgovor za jebanje pozicija opozicija. Da se razumeva, enako je bilo prej, tudi JJ je koristil vsak dim za kontra argument in izgovor

7. EU je že zdavnaj ugotovila in opustila mobilno aplikacijo, saj so po raziskavah ugotovil da je uspešna, če jo uporablja vsaj 80% prebivalstva. Mi pa capljamo za svetom. Dober mesec nazaj sem pizdil, da nimamo nadzora nad ogroženo skupino prebivalcev, in točno to se je sedaj pokazalo. Jebeš APP, če ostalega nismo sposobni zrihtat. Da vsaka Fata in vsak Čuri muri deli virus starostnikom.

 

dober argument :D

 

O smiselnosti aplikacije ne bi razpravljal. Je koristna ni koristna itd...ne vem....škodi po moje ne. 
Bolj me moti obreganje ob to aplikacijo pod "argumentom", da gre samo za to, da bi nam nekdo sledil....to je res maloumna izjava folka, ki naivno sanja. Telefoni so samo ena oblika (najlažja), da nam zainteresirani (oblast-vseeno katera, oglaševalci itd) sledijo. Tudi izklapljanje nekih funkcij na telefonu, ki kao preprečujejo sledenje je zgodbica za naivne. Tista funkcija na fonu je tam ravno zaradi paranoikov, da so bolj mirni....sledenje (če je komu v interesu deluje naprej). In navsezadnje...tu so še kamere, ki visijo danes že skoraj na vsaki bajti...mesta pa so jih polna....in na koncu....če je komu v interesu, da ti sledi....danes s satelitom preberejo znamko gat, ki jih nosiš. Skratka....neke anonimnosti v smislu sledenja danes ni več...in je nikoli več ne bo. Katere službe in s kakšnimi nameni pa komu sledijo pa je drugo vprašanje. Ta Covid aplikacija je samo vzvod za politična obmetavanja...narod pa kot čreda naseda in verjame, da brez te aplikacije pa imamo svojo anonimnost....my ass....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Pa o tem govorim....že testi niso zanesljivi, da ne govorim o tem, da ne moreš vseh testirat. Zato je maska smiselna. Sam jo žal nosim ves čas sližbe...kar me moti...ampak s tem ščitim ostale...in enako pričakujem in zahtevam od strank. Vsaj 40% okuženih je asimptomatakih...tudi sami ne vedo, da so okuženi in s tem prenašalci. Žal se večina ljudi nenhno obrega ob ukrepe, še posebaj okrog mask...širša družbeno odgornost pa je ko jebe še maske, saj mi nič ni....tako dolgo dokler ti pač ne naraste temperatura. Ukrepi ki so v veljavi so posledica takšnega razmišljanja...

to se pa strinjava, ne strinjava se pri "uradnih" ukrepih. Namreč trditev JJ kok bo aplikacija pomagala je zlo zmotna. Pa ne zaradi aplikacije ampak butastega folka, ki bo vedno našel kak izgovor, da se prešverca mim karantene. 

Nadalje: smiselnost karantene? Khm...a ni bolje kar testa potem opravit? A ni bolje, da se raje vsi malo samozaščitniško obnašamo? Saj ni tok težko.

Bom dal kar moj primer: če se le da mam stike s primerno razdaljo. Žel je narava službe taka, da je potrebno vsak dan dostaviti blago strankam, zložiti na polico, kamor pač hočejo in podpisati dokument. Če se le da, se ne rokujemo, stiskamo in plešemo skupaj. Če se le da, bom pazil da so stiki čimkrajši, torej naredim delo in si takoj razkužim roke. Ne kašljam in pljuvam okrog, ne mencam oči in vrtam po nosu (vsaj doker ne razkužim rok.) Če že iz vljudnosti poklepetam, sem raje kake 2m stran, pa opažam, da se folk počasi zaveda in uči tega. Masko pač nadenem v zaprtih prostorih, večina njih pa v pekarni ali kuhinji nima pravilno ali nima maske, kar je logično saj so visoke temperature.

Nositi masko pod brado, kot moji kolegi v Italiji (zarad inšpekcije) je smešno, pripomore pa bore malo k varnosti.

Prav tako neko vsepovprek zapiranje meja ali celo občin je nesmiselno, dokler posel laufa, dokler smo v času prve krize hodili okrog, preživeli brez okužb, se da. Predvsem pa je neumen tisti, ki hodi žurat v neka žarišča. Ampak zato nočem, da mi država prepove kam lahko grem in kam ne. Teoretično se lahko okužim v Zagrebu ali v Vipavi, če se ne držim osnovnih načel varnosti.

Ukrepi, ki se jih grejo so občasno samo tipanje v temi, občasno preveč rigirozni (narod je treba disciplinirat), in predvsem je premalo narejeno (tudi ob 2 valu) na zaščiti ranljive populacije. Ker kot vemo, vsaj tako kažejo sedanji podatki, je mlajša populacija manj podvržena respiratornim obolenjem, zato pa bolj trebušnim, kateri pa ne rabijo intenzivne nege, niti ventilatorjev.

Zato imamo malo bolnikov na intenzivni in malo bolnikov (kljub okužbam) kritičnih.

Pa baje, se je pred časom govorilo, da bi bilo fajn mal prekuženosti prebivalstva imeti.

pred 48 minutami, BIF pravi:

O smiselnosti aplikacije ne bi razpravljal. Je koristna ni koristna itd...ne vem....škodi po moje ne. 
Bolj me moti obreganje ob to aplikacijo pod "argumentom", da gre samo za to, da bi nam nekdo sledil....,

absolutno imaš prav, to je politično zapisano in podvrženo jebanju pozicije/opozicije med seboj. (sem tudi zapisal)

Aplikacija je tako koristna, kot je socializem. V teoriji sta obe zadevi super.

107901403_1134842083582243_1488233230852306569_n.jpg.46f49162b073960fbcce5bd84faabe6f.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi aplikacija bila na voljo bi si jo sam namestil na telefon. V Južni Koreji se hvalijo z uspehom samo tam so to vzeli bolj resno, kot bi bilo le nekaj neobveznega. Potrjeno okuženi bi morali obvezno oddajati signale okužbe, tudi, če nimajo pametnih telefonov. Največji problem so tisti okuženi raznašalci virusov, kateri še niso potrjeni in teh je menda precej.

Učinkovitejše bi bilo neko enostavno testiranje za vse, približno kot alkotester ali, da neka naprava zazna viruse že na razdalji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34, se mi zdi, da sva končno 1x na isti valovni dolžini. To jaz pravim od vsega začetka in tukaj se strinjam s teboj.
Dejstvo je, da se vsi rigorozni ukrepi vlade zgodijo SAMO zaradi butastega folka, ki misli, da se njemu pa to ne more zgodit, če je vlada rekla, da moram nosit masko, je jaz ne bom ... itd, in zato mora nekdo prevzet disciplino. Kot pri otroku. Ga pustiš, da se igra, ko prekorači mejo, ga ustaviš in mu določiš pravila, kaj je prav in kaj ne.

In dokler bodo ljudje tako sebično egoistični, tako dolgo bodo vladali ukrepi in čedalje strožji bodo, nam, ki se pa striktno držimo pravil, ker nam ni vseeno za druge, predvsem pa za sebe, se nam pa to zdi vse skupaj čudno.

Kaj se pa tiče aplikacije: meni osebno ni problem si je naložit in vklopit BT, saj smo ljudje opazovani iz vseh strani, ko gremo bilo kam, tako, da ta aplikacija je konec koncev "pis of kejk", glede na vse kamere okrog nas. Samo ko neko stvar iščeš na netu ali se kam prijaviš, na netu nastane nekakšna mapa v kateri so podatki, ki o nas povedo ogromno.

Menim, da aplikacija ne more zmanjšat število okuženih. To ne morejo narest zdravniki, kaj šele aplikacija!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz sem o smiselnosti nekih ukrepov zdaj še bolj prepričan.

Namreč...v četrtek zjutraj se z ženo zbudiva in rutinsko...ona v kopalnico jaz pa ven na kafe in čik. Nekako dolgo je ni bilo ko pride ven zavita v koco in jo trese kot cucka. Ker dela kot strokovna sodelavka v Krki in obiskuje lekarne...seveda prvo kar mi je šlo čez glavo...pizdarija...okižla se je. Poklicala je zdravnico in so ji določili termin za testiranje ob 16h z navodilom, da lahko greva jaz in sin v službo. Na testiranju so ji rekli da jo bo v 24 urah kontaktiral epidemiolog, če je pozitivna...sicer pa v primeru negativnega rezultata kloca ne bo. Ona pa z 39 temperaturo...lahko si predstavljate presranih 24ur ki so nas čakale. Če bi bila pozitivna bi morala jaz in sin v karanteno...seveda štala v službi...stigmatizacija itd. Na srečo ni bilo klica in tisti dan je bil v MB samo en okužen...delavec ZD. Na debelo smo si vsi oddahnili ampak občutek je zeloooo neprijeten, ker se šele v takih razmerah začneš zavedat kaj vse to potegne za seboj. V glavnem konec dober vse dobro....in glede na izkušnjo....5 aplikacij če je treba....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstavljajte si, da greste v trgovino in vam na vratih rečejo: Notri je en okužen s korona virusom pa ne vemo kdo (iz zelo verjetno je med cca 100 ali več ljudmi v Šparu ali Bauhausu res kdo okužen).
Pa se vedite temu primerno.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Darko3g pravi:

Predstavljajte si, da greste v trgovino in vam na vratih rečejo: Notri je en okužen s korona virusom pa ne vemo kdo (iz zelo verjetno je med cca 100 ali več ljudmi v Šparu ali Bauhausu res kdo okužen).
Pa se vedite temu primerno.

jaz se vedno vedem tako .. preventiva in umikanje folku me nič ne stane .. 

slej kot prej bomo nekaj fasali.. samo čimbolj na redko je treba fasat , da je prostor in osebje..menim , da naše zdravstvo ni slabo - ni pa najboljše - tako kot na švedskem ... to samo v razmislek ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kričač pravi:

@DAMI34, se mi zdi, da sva končno 1x na isti valovni dolžini. To jaz pravim od vsega začetka in tukaj se strinjam s teboj.
Dejstvo je, da se vsi rigorozni ukrepi vlade zgodijo SAMO zaradi butastega folka, ki misli, da se njemu pa to ne more zgodit, če je vlada rekla, da moram nosit masko, je jaz ne bom ... itd, in zato mora nekdo prevzet disciplino. Kot pri otroku. Ga pustiš, da se igra, ko prekorači mejo, ga ustaviš in mu določiš pravila, kaj je prav in kaj ne.

In dokler bodo ljudje tako sebično egoistični, tako dolgo bodo vladali ukrepi in čedalje strožji bodo, nam, ki se pa striktno držimo pravil, ker nam ni vseeno za druge, predvsem pa za sebe, se nam pa to zdi vse skupaj čudno.

Kaj se pa tiče aplikacije: meni osebno ni problem si je naložit in vklopit BT, saj smo ljudje opazovani iz vseh strani, ko gremo bilo kam, tako, da ta aplikacija je konec koncev "pis of kejk", glede na vse kamere okrog nas. Samo ko neko stvar iščeš na netu ali se kam prijaviš, na netu nastane nekakšna mapa v kateri so podatki, ki o nas povedo ogromno.

Menim, da aplikacija ne more zmanjšat število okuženih. To ne morejo narest zdravniki, kaj šele aplikacija!

ma nisva, čeprav sva :P

Zakaj bi jaz prenašal rigoroznost, če so neuspešni pri reševanju problema? Zakaj bi jaz bil zaprt doma, zakaj mora gospodarsvo crknit, zakaj se še vedno učijo in nimajo jasno začrtanih ciljev in smeri?

Razumem da so pri prvem valu "poskušali". Pa že takrat je bilo velik političnih in izmišljenih odločitev, ena je bila zihr povezana z izmišljenimi trumami turistov na obali in Bledu.

Pri drugem valu, zamujajo in so zgrešil pri ogroženi populaciji, to je jasno videti z okužbami. Vse preveč je politike in premal reale, da ne govorim o takih ki so samo svoj lonček pristavili v krizi in bogateli na ta račun.

Pa še o maskah:

še strokovnjaki si niso enotnega mnenja, namreč,:

1. da maska ščiti druge če si ti okužen in manj trosiš virus

2. maska je čudovito leglo okužbe, če ti jo okuži nekdo, ki je nosilec virusa. In ker mask ne uporabljamo kot enkratno uporabo, je bolj smiselno, ne jo imeti, raje ustvariti primerno razdaljo in zminimalizirati čas druženja z nepoznanimi. Sploh zaprti prostori so problem.

3. nošenje maske pod brado..bedarija...nošenje maske cel dan, z nosom zunaj, kretenizem

 

Kar se mene tiče bi morali rigoznost uvesti v

1. javnem zdravstvu, kot jo imajo nekateri manjše privat ambulante, ko imajo popolnoma vsa zaščitna sredstva za enkratno uporabo (rokavice, očala, obleka) in jih menjajo za vsakega pacienta, ko konča obdelavo pacienta, se vse razkuži. Pacienti so pisani na ure, da je čakalnica prazna, pacienta se dan pred pregledom preveri telefonsko če je zdrav. Tako delajo nekateri zasebniki in tako je prav.

2. DS, kjer je še slabše kot v velikih bolnišnicah. Blokirat obiske, al pa dovoliti 1 obisk zunaj z vsemi zaplitnimi sredstvi, preverjati zaposlene. Nekaj se da, sranja bi bilo veliko manj kot je sedaj.

Zapiranje meja pa je...bedarija, kot je bil berlinski zid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, BIF pravi:

Ma jaz sem o smiselnosti nekih ukrepov zdaj še bolj prepričan.

Namreč...v četrtek zjutraj se z ženo zbudiva in rutinsko...ona v kopalnico jaz pa ven na kafe in čik. Nekako dolgo je ni bilo ko pride ven zavita v koco in jo trese kot cucka. Ker dela kot strokovna sodelavka v Krki in obiskuje lekarne...seveda prvo kar mi je šlo čez glavo...pizdarija...okižla se je. Poklicala je zdravnico in so ji določili termin za testiranje ob 16h z navodilom, da lahko greva jaz in sin v službo. Na testiranju so ji rekli da jo bo v 24 urah kontaktiral epidemiolog, če je pozitivna...sicer pa v primeru negativnega rezultata kloca ne bo. Ona pa z 39 temperaturo...lahko si predstavljate presranih 24ur ki so nas čakale. Če bi bila pozitivna bi morala jaz in sin v karanteno...seveda štala v službi...stigmatizacija itd. Na srečo ni bilo klica in tisti dan je bil v MB samo en okužen...delavec ZD. Na debelo smo si vsi oddahnili ampak občutek je zeloooo neprijeten, ker se šele v takih razmerah začneš zavedat kaj vse to potegne za seboj. V glavnem konec dober vse dobro....in glede na izkušnjo....5 aplikacij če je treba....

Aplikacija danes ne bi smela biti problem.

Ko se priklopiš na internet ali drsaš po telefonu, je konec z zasebnostjo pa če si še ne vem kako skrit za VPNi ipd.

Jaz sem za aplikacijo, saj pred leti je že bila podobna, samo malo jo spremenijo in gremo.

Pokemon - Eve Plakat, Poster, Slika | Europosterji.si

malo za šalo, malo zares.

Kako pa izgleda testiranje? sem zadnjič videl na TV, da je "drive in"? pripelješ, potisnejo v nos in odpelješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!