Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 4 urami, BIF pravi:

Ma jaz sem o smiselnosti nekih ukrepov zdaj še bolj prepričan.

Namreč...v četrtek zjutraj se z ženo zbudiva in rutinsko...ona v kopalnico jaz pa ven na kafe in čik. Nekako dolgo je ni bilo ko pride ven zavita v koco in jo trese kot cucka. Ker dela kot strokovna sodelavka v Krki in obiskuje lekarne...seveda prvo kar mi je šlo čez glavo...pizdarija...okižla se je. Poklicala je zdravnico in so ji določili termin za testiranje ob 16h z navodilom, da lahko greva jaz in sin v službo. Na testiranju so ji rekli da jo bo v 24 urah kontaktiral epidemiolog, če je pozitivna...sicer pa v primeru negativnega rezultata kloca ne bo. Ona pa z 39 temperaturo...lahko si predstavljate presranih 24ur ki so nas čakale. Če bi bila pozitivna bi morala jaz in sin v karanteno...seveda štala v službi...stigmatizacija itd. Na srečo ni bilo klica in tisti dan je bil v MB samo en okužen...delavec ZD. Na debelo smo si vsi oddahnili ampak občutek je zeloooo neprijeten, ker se šele v takih razmerah začneš zavedat kaj vse to potegne za seboj. V glavnem konec dober vse dobro....in glede na izkušnjo....5 aplikacij če je treba....

smiselnost ukrepov? Jaz v tej zgodbi vidim zamujanje pri ukrepih. Iz preventive bi bilo smiselno počakat rezultate, potem pa ti in sin v službo.

Zato ne vem zakaj je smiselno izgubljati en kup energije s 15imi aplikacijami, če vse ostalo škripa. 

Mam kolega voznik tovornjaka okužen, odšel na vikend sam v karanteno. Okužil nikogar. Čakala sva z mojo marca vabilo na testiranje (ok sms obvestilo sva dobila) da je sodelavec sodelavca moje okuženi in je bil v stiku z njim.  Prav tako se je zdravnik (okužen) samoizoliral doma, da niti žene ni okužil in prebolel. Se pravi z mal zdrave pameti in odgovornosti sta zmogla. Ta isti zdravnik ni okužil nikogar v Šempetrski bolnišnici (66 kontakov preverjenih 3x)

Vsekakor se mi zdi bolj smiselno hudo delati na vzgoji in rigorozno na nadzoru obolelih (da ne kršijo karantene)

 

 

Pravkar, Snečer pravi:

Aplikacija danes ne bi smela biti problem.

Ko se priklopiš na internet ali drsaš po telefonu, je konec z zasebnostjo pa če si še ne vem kako skrit za VPNi ipd.

Jaz sem za aplikacijo, saj pred leti je že bila podobna, samo malo jo spremenijo in gremo.

Pokemon - Eve Plakat, Poster, Slika | Europosterji.si

malo za šalo, malo zares.

Kako pa izgleda testiranje? sem zadnjič videl na TV, da je "drive in"? pripelješ, potisnejo v nos in odpelješ.

problem app je: ne vzameš founa s sabo. In greš sam na en drink, špancir, v službo. Problem je, daš foun drugemu..itd..preveč lukenj je v možnosti zavajanja. Sam app sploh ni noben problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

smiselnost ukrepov? Jaz v tej zgodbi vidim zamujanje pri ukrepih. Iz preventive bi bilo smiselno počakat rezultate, potem pa ti in sin v službo.

Zato ne vem zakaj je smiselno izgubljati en kup energije s 15imi aplikacijami, če vse ostalo škripa. 

Mam kolega voznik tovornjaka okužen, odšel na vikend sam v karanteno. Okužil nikogar. Čakala sva z mojo marca vabilo na testiranje (ok sms obvestilo sva dobila) da je sodelavec sodelavca moje okuženi in je bil v stiku z njim.  Prav tako se je zdravnik (okužen) samoizoliral doma, da niti žene ni okužil in prebolel. Se pravi z mal zdrave pameti in odgovornosti sta zmogla. Ta isti zdravnik ni okužil nikogar v Šempetrski bolnišnici (66 kontakov preverjenih 3x)

Vsekakor se mi zdi bolj smiselno hudo delati na vzgoji in rigorozno na nadzoru obolelih (da ne kršijo karantene)

 

 

problem app je: ne vzameš founa s sabo. In greš sam na en drink, špancir, v službo. Problem je, daš foun drugemu..itd..preveč lukenj je v možnosti zavajanja. Sam app sploh ni noben problem.

Lej, vedno so anomalije, ampak večina jih nosi, ker so odvisni od socialnih omrežij. 

Tega ne bi bilo, če bi bili ljudje bolj odgovorni, se držali higiene itd. Tako pa je veliko packarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Lej, vedno so anomalije, ampak večina jih nosi, ker so odvisni od socialnih omrežij. 

Tega ne bi bilo, če bi bili ljudje bolj odgovorni, se držali higiene itd. Tako pa je veliko packarije.

bom drugače zapisal. 

Kaj ti pomaga vodenje temperature hladilnika sladoleda (da tudi to se vodi) vsakih par ur, kot predpisuje HACCP, če ni nikogar, ki bi birokaracijo preveril.

Sem prepričan, da v kolikor bi okuženi bil tako neumen in pribit u glavo, da ma željo trosit virus (tudi taki obstajajo) ne bi mel founa s sabo. To pomen, vsi ostali bi mel foun (nekritični) samo kritični ga neb imel. Torej popolnoma neuporabno. Bolje bi bila GPS zapestnica okol noge. Al pa vsake 30 minut javljane s stacionarca, al pa redni nadzor a je doma. Saj mamo kup služb, naj si zaslužijo plačo :P

Mal pretiravam, dejstvo je, da app ne rešuje problema. Ker v kolikor bi ljudje bili odgovorni, app ne bi rabili. 

Se pravi, analiziram dalje:

kje si potem nekdo, ki noče bit okužen lahko pomaga? Ja simpl, namest aplikacije, naj pazi na socialno distanco in ko je ne more vzdrževati, mora skrbeti za higieno. Problem rešen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje so neodgovorni in pri temu nobena aplikacija ne pomaga.

 

primer 1

Po zabavi se izve, da je eden od udeležencev okužen s korono, ko začnej NJIZ poizvedovat kdo je bil prisoten, eden od prisotnih prosi ostale da ne povejo da je bil tam, ker bi mu karantena škodila na delu.

primer 2

okužena oseba ne pove da je pozitivna in dela v kafiču

 

V primeru obvezne aplikacije...

V obeh primerih nabaviš predplačniško številko, na katero vežeš aplikacijo in pustiš telefon doma.

 

Neodgovornost ne pozna meja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Snečer pravi:

Kako pa izgleda testiranje? sem zadnjič videl na TV, da je "drive in"? pripelješ, potisnejo v nos in odpelješ.

Testiranje zgleda tako, da ti kar konkretno palčko potisne v nos, do kje je označeno na palčki. V glavnem, če se po odvzemu nosnega brisa ne zjočeš, ti ni lepo vzela brisa. Z drugo palčko pa ti normalno postrga po grlu, kot za angino ali odvzem DNK.  Sem bil 2x testiran, tak da... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kričač pravi:

Testiranje zgleda tako, da ti kar konkretno palčko potisne v nos, do kje je označeno na palčki. V glavnem, če se po odvzemu nosnega brisa ne zjočeš, ti ni lepo vzela brisa. Z drugo palčko pa ti normalno postrga po grlu, kot za angino ali odvzem DNK.  Sem bil 2x testiran, tak da... 

To sem slišal, da je "prijetno", zanima me če je "drive in"? al so bili posnetki na tv iz kakšne bolj napredne države :) 

3ji test šele pokaže :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

To sem slišal, da je "prijetno", zanima me če je "drive in"? al so bili posnetki na tv iz kakšne bolj napredne države :) 

3ji test šele pokaže :) 

Drive In bi naj imeli v Ljubljani. Jaz sem zadevo opravil v UKCMB. 

Torej imam še enega v dobrem. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni bil drive in....na sploh pa bojda zelo amatersko. Sprejme te sestra z masko...vstopiš v prostor, kjer pristopi sestra v skafandru, neprodušni obleki...skratka za na luno. Vzame bris in greš naprej do administratorke, ki je celo brez maske...in greš domov ter čakaš rezultate. 
Siera Leone sistem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bi rekel, da v teh šotorih v UKCju pred urgenco in že prej pri gasilskem domu na Proletarskih brigad je bilo že na izgled bolj po "hojladri". 

Jaz sem zadevo obavil prav v bolnici in tudi nič posebnega. Sestra je imela samo masko, tisto normalno, ter rokavice. Na rezultat sem pa čakal 6 ur.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med mojo včerajšnjo vožnjo:  v vseh "oštarijah", oziroma njihovih "letnih vrtovih" videnih med vožnjo mimo "eden na drugem", in v zopet "oživeli" Idrijci od Mosta na Soči proti Idriji tudi vsi kopalci "eden na drugem" ...   :blush:

90837916_tanjel2.JPG.ac0e5fbf5929d354840452aceca54880.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Snečer pravi:

Lahko bi razvili aplikacijo, ki bi iz zenice odkrila, če imaš korono.

Zdj nj pa še v Zenico grem :huh:

karantena 14 dni zagotovljena :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

Zdj nj pa še v Zenico grem :huh:

karantena 14 dni zagotovljena :P

 

loh greš, samo telefon pusti doma :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravila ni, v tem trenutku smo edino zdravilo mi sami in naše odgovorno obnašanje, le tako bomo zmanjšali število okuženih in preprečili širitev na najbolj ranljive (naše starše, še živeče babice in dedke). Ne bodimo sebični, pomislimo malo tudi na druge!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče okuženih:

zarad mene jih je lah maljon, dokler mam intenzivno prazno in nobenga na ventilatorju. Potem je korona prehlad, al pa gripa. Žal občasno tudi kdo umre od prehlada, al pa padca, al pa kihanja, al pa ko se mu sladoled zaleti v sapniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Tudi sicer dela Kacinu ne zmanjka, zato niti ne preseneča, da je ob novinarskem vprašanju, kje si bo privoščil počitnice, odgovoril: »Ne vem, ali si jih bom lahko, zaenkrat zelo slabo kaže. Obveščen sem bil, da me ljudje ta vikend kličejo po Krku, kjer naj bi bil, pa povem, da me tam ni bilo. Ob prvi priložnosti bom poskušal iti tudi tja, da opravim nujna vzdrževalna dela, ampak za zdaj ne moremo določiti ne datuma ne kraja,« je odgovoril Kacin, za katerega je znano, da ima vikend na hrvaškem otoku Krk.
 

Pomest igilice iz hofa :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Pomest igilice iz hofa :)

 

čimkasnej naj gre, ker pol bo meje zaprl.  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o maskah :ras: sploh za take, ki jo majo tut v avtu na gobcu

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, torej če ma un res... Morem po novem farbat in brusit brez maske, ker bom fasu acidozo ki vs zadihan drgnem un šmirgl papir al pa šwicam s fleksarco v roki, in to ne s ro blago masko ampak fpp2 vsaj. Dobro je vedet jas sem pa bedak mislil da je voljše da nosim masko... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

o maskah :ras: sploh za take, ki jo majo tut v avtu na gobcu

 

...hahhah ja seveda.... In to pomeni da vso kirurško osebje v bolnici, ki je po 8 ur na dan pod masko......vsi rakavi in zastrupljeni....

....to so trditve "lekarov" z Prištinsko fakulteto.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali sem pri enih od včerajšnjih TV  poročil prav slišal, da je po svetu približno 20.000.000 okuženih?   :hmm:   :?   :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, smasher pravi:

Ok, torej če ma un res... Morem po novem farbat in brusit brez maske, ker bom fasu acidozo ki vs zadihan drgnem un šmirgl papir al pa šwicam s fleksarco v roki, in to ne s ro blago masko ampak fpp2 vsaj. Dobro je vedet jas sem pa bedak mislil da je voljše da nosim masko... 

siliš v extrem. Čist vse je prav, kar je povedano v posnetku. Gre se za opozarjanje na napačno uporabo mask. Zakaj nositi masko, ko je ni potrebno? V avtu recimo, cel dan pod brado, da se ti potne kapljice lepo prijemlje nanjo, da postane taka lepa črna, kjer se drgne s kožo?

pred 10 urami, BIF pravi:

...hahhah ja seveda.... In to pomeni da vso kirurško osebje v bolnici, ki je po 8 ur na dan pod masko......vsi rakavi in zastrupljeni....

....to so trditve "lekarov" z Prištinsko fakulteto.....

odgovor je enak prejšnjemu, glej gor. Zdravstveno osebje menjuje maske, zdravstveno osebje nima maske v avtomobilu, zdravstveno osebje nima za različne paciente iste maske.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, DAMI34 pravi:

 

odgovor je enak prejšnjemu, glej gor. Zdravstveno osebje menjuje maske, zdravstveno osebje nima maske v avtomobilu, zdravstveno osebje nima za različne paciente iste maske.

 

...drži...ampak govora je o tem kako se ti nabira vlaga in se lepijo gor bakterije, virusi in gljive...in govora je o ogljikovem monoksidu itd...vse to velja za zdravstveno osebje....še posebaj tisto v operacijski. Sem delal tam in ti povem, da nemalokdaj op. traja tudi po več ur skupaj...in tudi maske se ne menjujejo kar vse povpreko.

No kakorkoli....pod črto...moje mnenje je, da je od mask več koristi kot škode. Da pa se vedno  v popolnoma vseh zadevah na tem svetu najdejo zagovorniki in oponenti pa je seveda jasno. Ljudje pa smo nagnjeni k temu, da povzamemo tisto kar nam odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!