Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 uro, BIF pravi:

...drži...ampak govora je o tem kako se ti nabira vlaga in se lepijo gor bakterije, virusi in gljive...in govora je o ogljikovem monoksidu itd...vse to velja za zdravstveno osebje....še posebaj tisto v operacijski. Sem delal tam in ti povem, da nemalokdaj op. traja tudi po več ur skupaj...in tudi maske se ne menjujejo kar vse povpreko.

No kakorkoli....pod črto...moje mnenje je, da je od mask več koristi kot škode. Da pa se vedno  v popolnoma vseh zadevah na tem svetu najdejo zagovorniki in oponenti pa je seveda jasno. Ljudje pa smo nagnjeni k temu, da povzamemo tisto kar nam odgovarja.

bistvo je:

da se pravilno uporablja maske, ne pa zato da jo imaš za okras :P

Folk fali, ko to počne. 

Pa nimam nič proti pravilni in smotrni uporabi maske.

Svoj čas je bila podobna zgodbica z rokavicami in pretiravanjem z razkužili.

 

 

https://siol.net/digisvet/novice/maske-postajajo-epidemioloska-in-ekoloska-tezava-529971

 

Plastika le ni najprijaznejša rešitev za vsakodnevno zaščito

Rešitev, ki je prijazna za okolje in ob zdaj nesramno visokih cenah kirurških mask tudi za denarnico (kirurške maske so zdaj tudi za več kot desetkrat dražje kot pred epidemijo), so maske za večkratno rabo, ki jih je mogoče prati po vsaki uporabi. Pravilna uporaba kirurških mask namreč veleva menjavo večkrat dnevno, kar je le še dodatno breme za okolje in družinski proračun, če se jih uporablja dosledno.

Maske sicer ne morejo nadomestiti varovalnih učinkov ustrezne razdalje med ljudmi, zato je njihova uporaba smiselna takrat, ko takšne razdalje in pretoka svežega zraka ni mogoče zagotoviti. Ravno tako pa temeljito umivanje rok z milom in toplo vodo učinkuje najmanj tako dobro kot dezinfekcija z ustreznim alkoholom oziroma razkužilom, katerih embalaža ravno tako že končuje tam, kjer ne bi smela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Ravno tako pa temeljito umivanje rok z milom in toplo vodo učinkuje najmanj tako dobro kot dezinfekcija z ustreznim alkoholom oziroma razkužilom, katerih embalaža ravno tako že končuje tam, kjer ne bi smela.

...ma to je spet teorija. Kako zagotoviti pred trgovinami umivalnike in milo?...ali pa že če pogledam sebe...če si bi za vsako stranko hodil umivat roke, bi tisti, ki so prišli k meni ob 11h dopoldan prišli na vrsto ob 21h zvečer... Učinek je res da verjetno enak...ampak v praksi pomeni uporaba razkužila hitrejšo uporabnost. O onesnaževanju pa ravno ne bi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

...ma to je spet teorija. Kako zagotoviti pred trgovinami umivalnike in milo?...ali pa že če pogledam sebe...če si bi za vsako stranko hodil umivat roke, bi tisti, ki so prišli k meni ob 11h dopoldan prišli na vrsto ob 21h zvečer... Učinek je res da verjetno enak...ampak v praksi pomeni uporaba razkužila hitrejšo uporabnost. O onesnaževanju pa ravno ne bi...

ne najedat o teoriji. Prakso gledam.

ti bom dal primer:

Pripeljem robo v Iskro-Mahle Šempeter..najprej vratar ponori:

Aj stavi masku. (zna bit da je nekje od dole doma) Pa pravim bom, sem še v kombiju. Pa pravi: molim te :P

Ok...nabacim masku in odpeljem dobrih 500m...Fak..folk ma maske, ne morš verjamit. 80% pod brado, 15% pod nosom, ostali pravilno.

Aha...dobrih 5 minut, da dostavim in fuknem tisto kar so naročili skoz vrata. Fak in fak in fak...kje mate maske, več al manj noben. Jaz jo mam. Sem že moker okrog gobca pa na oči mi nese vlago. Ampak bom zdržal. Red je red.

 In tako podobno povsod. Sem se spizdil z vratarko na Mlinotestu, ko mi je zapizdila: Kje je maska???

Ja pogledam skoz šajbo, pa sej je nimaš pička blesava. Zakon jasno govori...v zaprtih prostorih, jaz sem zunaj, sej jo bom dal (jebo ti pas mater)

Greva dalje...vse sm ji prerekel, pa se je opravičevala...ma direktor je taku rjeku...

Spet pravim: poklič tvojga direktorčka, ga poznam osebno ko je pička hotel provizije za posel. Pa baba sam zaloputne šipo v vratarnici in odpre rampo. Grem dalje, z masko, da ne bo dvoma na na nakladanje.

Pridem v testeninko, noben qurac maske sam jaz. ...

Zato, prjatu:

FUKI se ti in obsedenost z maskami!!!

V zapisani zgodbi ni niti 1% izmišljenega. Mogoče je kak procent dodan zarad dramaturškega efekta. :P

 

 

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, RobiRoberto pravi:

Ali sem pri enih od včerajšnjih TV  poročil prav slišal, da je po svetu približno 20.000.000 okuženih?   :hmm:   :?   :cry:

G.RobiRoberto! Je mogoče da so mainstream mediji plasirali to številko kot verodostojen podatek, vendar PAZI! podatki so zavajujoči, namerno nepopolni ter lažnjivi! 20.000.000 okuženih je mogoče bilo seštetih v zadnjih 6-7 mesecih, nikakor pa ne na današnji dan kot je bilo "najbrž" navedeno. Seveda so "pozabili" poročati po pravici in preverjeni resnici kot jim veleva novinarski kodeks.  Vse te informacije ki se pojavljajo v "javnih" medijih so namerno bombastične, saj je njih namen povzročati paniko in destabilizirati um človeka, ki je zaradi teh psihiranj, psihičnih napadov mediijev, politike, ki naj bi bili kredibilni vir informacij, energetsko in na koncu tudi fizično bolj občutljiv in bolj dovzeten ali pa če hočeš, manj odporen na "bacile in bakterije"

Kot sam veš najhitrejša na tem svetu je misel!    Ja  in s tem vedenjem se igrajo naši zavojevalci, ker vedo da bomo takšne nepopolne, izkrivljene in lažnjive informacije "požrli" z odprtimi usti in nam bodo prestrelile levo in desno možgansko hemisfero, kjer nam bo bombastično zameglila smiselni um in razum. Do energetske in fizične poškodbe našega telesa pa je samo še majcen korak in če še tega storimo nam  ni pomoči in pristanemo v neki statistiki, ki nekomu služi, nam kot človeškemu bitju pa prav gotovo ne! Statistika je mati lažnivcev nam je dejal profesor že pred 40 leti in še danes to drži kot pribito. Zato namesto medijev,  srčno priporočam vse kaj drugega, ker sigurno je boljše za razveselitev uma !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp...nuben ne umre in ozdravi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

ne najedat o teoriji. Prakso gledam.

ti bom dal primer:

Pripeljem robo v Iskro-Mahle Šempeter..najprej vratar ponori:

Aj stavi masku. (zna bit da je nekje od dole doma) Pa pravim bom, sem še v kombiju. Pa pravi: molim te :P

Ok...nabacim masku in odpeljem dobrih 500m...Fak..folk ma maske, ne morš verjamit. 80% pod brado, 15% pod nosom, ostali pravilno.

Aha...dobrih 5 minut, da dostavim in fuknem tisto kar so naročili skoz vrata. Fak in fak in fak...kje mate maske, več al manj noben. Jaz jo mam. Sem že moker okrog gobca pa na oči mi nese vlago. Ampak bom zdržal. Red je red.

 In tako podobno povsod. Sem se spizdil z vratarko na Mlinotestu, ko mi je zapizdila: Kje je maska???

Ja pogledam skoz šajbo, pa sej je nimaš pička blesava. Zakon jasno govori...v zaprtih prostorih, jaz sem zunaj, sej jo bom dal (jebo ti pas mater)

Greva dalje...vse sm ji prerekel, pa se je opravičevala...ma direktor je taku rjeku...

Spet pravim: poklič tvojga direktorčka, ga poznam osebno ko je pička hotel provizije za posel. Pa baba sam zaloputne šipo v vratarnici in odpre rampo. Grem dalje, z masko, da ne bo dvoma na na nakladanje.

Pridem v testeninko, noben qurac maske sam jaz. ...

Zato, prjatu:

FUKI se ti in obsedenost z maskami!!!

V zapisani zgodbi ni niti 1% izmišljenega. Mogoče je kak procent dodan zarad dramaturškega efekta. :P

 

 

 

 

....ti bereš kaj preden odgovoriš?

...jaz ti pišem o umivanju rok....ti meni o maskah....???

....mogoče pa zato vsi zahtevajo, da si jo natakneš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, BIF pravi:

....ti bereš kaj preden odgovoriš?

...jaz ti pišem o umivanju rok....ti meni o maskah....???

....mogoče pa zato vsi zahtevajo, da si jo natakneš....

ahaha (res nisem, oziroma sem prejšnji post)

Jaz sm ti zapisal samo reala vs utopija, Ne bi škodilo mal vn z bajte pogledat :P

Z razkužili sploh ni problem, ne uporabiš tistega v trgovini ampak svoje v avtu takoj ko sedeš vanj.

Dokler si ne umiješ rok z milom in toplo vodo ne čeprkaš po nosu, ustih, sluznicah, češpljici, anusu...itd...

in da nadaljujem nabijanje o maskah: (že marca so bili dvomi)

 

https://www.primorske.si/2020/03/30/who-odsvetuje-splosno-uporabo-zascitnih-mask-v-pan?fbclid=IwAR1QQ_aEG0CB1jIBhjKsPlM81qazI1X1ONlagpDWBm9-e2_ejZBCGCOIQTI

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, kaizer pravi:

Kot sam veš najhitrejša na tem svetu je misel!    

nekaj je še hitrejše od misli..

ko ti pride prej kot si mislil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

WHO (glede na to da od celega sveta prejemajo konkretne vsote denarja) je bil verjetno že marca v smrtnem strahu a ne pred korono temveč pred maskami..

lobi WHO-ja v svetu je še zmeraj močan .. verjetno pride veliko denarja od farmacevtskih družb tudi po kakšnih stranskih kanalih v privat žepe..

in potem pridemo do tega : od kje je več denarja? od hebenih mask ali od zdravil? kalkulacije je znana..

in če maska res ščiti pred nekontroliranim širjenjem virusa potem ni nobene panike , ni zapiranja držav in javnega življenja.

itak se vsi strinjajo , da je navkljub vsemu sama bolezen dejstvo , ki ne bo izginilo samo od sebe in ne čez noč.

bistvo je ,da se čimbolj upočasni širjenje in da se pridobi na času zaradi zdravila in cepiva..da zdravstvo ne počepne zaradi prevelike količine obolelih..

kaj če je bil virus res namerno plasiran? kaj če so vmešani ljudje iz organizacije , ki bi se morala boriti proti temu in to zaradi lastne finančne koristi? 

in kaj če je maska res dober pripomoček?

to mnenje WHO o maskah je dejansko samo beden odgovor in metanje peska v oči glede na vse obtožbe o nepravočasnem in nepravilnem reagiranju same organizacije v primeru korona. 30.marca....... boj za denar za katerega je veliko držav sveta reklo , da ga ne bo več dajalo WHO..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Masko sem do danes uporabil samo dvakrat. Prvič ko sem imel uro pri zobarici in drugič ko sem šel po novo telefonsko SIM(?) kartico. Zaenkrat še ne čutim nobenih znalov virusa, razen pomanjkanja vonja in okusa, ki pa sta pri meni prisotna že 11 let, kot posledica moje prometne nesreče.   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

WHO (glede na to da od celega sveta prejemajo konkretne vsote denarja) je bil verjetno že marca v smrtnem strahu a ne pred korono temveč pred maskami..

lobi WHO-ja v svetu je še zmeraj močan .. verjetno pride veliko denarja od farmacevtskih družb tudi po kakšnih stranskih kanalih v privat žepe..

in potem pridemo do tega : od kje je več denarja? od hebenih mask ali od zdravil? kalkulacije je znana..

in če maska res ščiti pred nekontroliranim širjenjem virusa potem ni nobene panike , ni zapiranja držav in javnega življenja.

itak se vsi strinjajo , da je navkljub vsemu sama bolezen dejstvo , ki ne bo izginilo samo od sebe in ne čez noč.

bistvo je ,da se čimbolj upočasni širjenje in da se pridobi na času zaradi zdravila in cepiva..da zdravstvo ne počepne zaradi prevelike količine obolelih..

kaj če je bil virus res namerno plasiran? kaj če so vmešani ljudje iz organizacije , ki bi se morala boriti proti temu in to zaradi lastne finančne koristi? 

in kaj če je maska res dober pripomoček?

to mnenje WHO o maskah je dejansko samo beden odgovor in metanje peska v oči glede na vse obtožbe o nepravočasnem in nepravilnem reagiranju same organizacije v primeru korona. 30.marca....... boj za denar za katerega je veliko držav sveta reklo , da ga ne bo več dajalo WHO..

jebeš HU :P

poglej parlament, pa ti bo jasno..eni majo, drugi nimajo, tretji pod nosom, četrti igrajo igrice na founu...

Vse kar je bilo o maskah nekaj postov nazaj povedanega je res in je čista fizika, se ne gre za višjo znanost.

Zato masko uporabljat, ko gre za daljši stik, ko gre za stik, kjer ni moč zagotoviti razdalje. Maska samo, da lepo izgleda pod brado ali zato "ker si je ne kurac" zmislil, da zdej pa nosjo maske..je bedarija. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi kar tepu tiste z masko pod brado/z nosom vn. Me kar nervirajo. Imej propisno ali pa daj dol ?

Popravljeno . Popravil BlackDoc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, kaizer pravi:

Švedska je na rdecem seznamu. Imam znanca ki živi gor. So zafrknili na celi črti. Je hotel priti z družino v Slovenjio. Ne more. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno je bila na Valu 202 oddaja o aplikaciji. Mnenje strokovnjaka je, da ni dovolj dobra in dovolj varna.

Je pa bila zanimiva misel, da bi si politiki naložili aplikacijo, ki bi beležila njihove stike z lobisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Darko3g pravi:

Ravno je bila na Valu 202 oddaja o aplikaciji. Mnenje strokovnjaka je, da ni dovolj dobra in dovolj varna.

Je pa bila zanimiva misel, da bi si politiki naložili aplikacijo, ki bi beležila njihove stike z lobisti.

za to ne rabiš strokovnjaka, da veš. MS oddelek brihtnežev je to že par strani nazaj povedal.

Pa še par globokih. Namreč opažam:

-korone na morju ni, nosijo pa maske gostinci, pa v trgovinah, plaž se izogiba

-naši tako hudi varuhi šengenske meje in nadzorniki branitelji cele EU še vedno nimajo izmenjave podatkos s Hrvati, ki so isto v EU (đabe ti pol skeniranje)

-pamet Zakonodajnega organa ni nič daljša od pameti organa, ki na meji štemplja(pardon skenira) pasoš in preverja račune bivanja/lastništva nepremičnine ali premičnine, da potem potrdi varen prehod nazaj domov...majkemi, vsak dan lah skočim na čevape v Bosno, pa ne bo drame, ker bom mel račun

 

tak da ja, aplikacijo prosm, to nas bo rešilo. Sicer se vprašam sploh pred kom? DS (domove starejših) so itak spet zafukali.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

za to ne rabiš strokovnjaka, da veš. MS oddelek brihtnežev je to že par strani nazaj povedal.

Pa še par globokih. Namreč opažam:

-korone na morju ni, nosijo pa maske gostinci, pa v trgovinah, plaž se izogiba

-naši tako hudi varuhi šengenske meje in nadzorniki branitelji cele EU še vedno nimajo izmenjave podatkos s Hrvati, ki so isto v EU (đabe ti pol skeniranje)

-pamet Zakonodajnega organa ni nič daljša od pameti organa, ki na meji štemplja(pardon skenira) pasoš in preverja račune bivanja/lastništva nepremičnine ali premičnine, da potem potrdi varen prehod nazaj domov...majkemi, vsak dan lah skočim na čevape v Bosno, pa ne bo drame, ker bom mel račun

 

tak da ja, aplikacijo prosm, to nas bo rešilo. Sicer se vprašam sploh pred kom? DS so itak spet zafukali.

 

ni korone, so pa čehi in poljaki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!