Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, ftp pravi:

si kdaj slišal, da popolne varnosti ni ?

ne izmotavaj se.. 

prvo kot prvo si izpostavil stroške testiranja vsakega , ki pride z dopusta .. strošek je 3x test (ta poceni navaden - ne drag in hiter) in 5 delovnih dni .. v vzgib vzajemnosti med delodajalcem in delojemalcem bi bilo pošteno , da 3 dni da delodajalec(dnevi 3 testiranj) , delojemalec pa 2 dni svojega dopusta..

še zmeraj je možnost , da bi delodajalec odredil zaradi narave delovnega mesta 14 dni karantene oz. neprihoda na delo, če bi menil , da s tem preventivno izloči možnost širjenja okužbe v delovni organizaciji.. 14 dni bruto-bruto plače in še brez dodatkov, prehrane in prevoza na delo je strošek koliko?  med 1000 in 1300e .. če je višji , imajo negovalke v domovih zelo bajno plačo (brez dodatkov ane)..

samo začetni strošek , ki se je pojavil sedaj je koliko? že prvi dan 4 testirani , 12 zaposlenih doma vsaj 14 dni - verjetno tudi testiranje teh 8ih.. in to je začetni strošek..

iz dejstev prejšnjih okužb v domovih ostarelih je to vrh ledene gore.. še v vsakem takem primeru se potem to širi eksponentno.. 

poglej si zavod pristan v vipavi - kapaciteta 100... novo mesto kapaciteta 355 .. in si izračunaj , koliko stroškov bo nastalo.. 

https://www.google.si/search?sxsrf=ALeKk01nw000NRUHC_5qaTaeB-Co64X57A%3A1596965577603&ei=ycIvX4SgJOLjrgTo5KAI&q=kapaciteta+dom+starejših+občanov+novo+mesto&oq=kapaciteta+dom+starejših+občanov+novo+mesto&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIFCAAQzQIyBQgAEM0CMgUIABDNAjIFCAAQzQI6BAgAEEc6BwgjELACECc6BAgAEA06BggAEA0QHlDKE1inMGC6RWgAcAF4AYABgwOIAYgRkgEHMC44LjEuMpgBAKABAaoBB2d3cy13aXrAAQE&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjEqOKv6I3rAhXisYsKHWgyCAEQ4dUDCAw&uact=5

tukaj si obenem lahko primerjaš  prejšnje izbruhe korone v domovih za ostarele ... zaenkrat vsi po istem kopitu.. bi si človek res želel, da bi nekdo to ustavil..

ravnanje odgovornih - od vlade, inšpekcijskih služb do odgovornih v domovih meni meji že na načrtno pospravljanje starejših .. vsaj s takimi dejanji kot so ta , da zaposleni vnašajo okužbo brez omejitev in preventivnih ukrepov.. meni je to nerazumljivo..

pa denar gor al pa dol.. 

a vseeno so stroški "sanacije problema" 100 ali celo večkratnik tistega , kar sem napisal jaz kot strošek preventive za zaposlene na takih mestih , kjer obstaja telesni stik z oskrbovanci..

ampak ne - preventiva se da izmeriti in to je predrago..dejmo pustit vnos in širitev okužb - posledično pridobimo veliko dela in delovnih mest za tiste , ki to potem obdelujejo in sanirajo , javnost pa izgubi vsak vpogled v to, kam izginja denar ..

  pred 1 uro, thumper pravi:

- v teh razmerah bi bilo smotrno prej pridobiti podatke kam in kako gre zaposleni na dopust

kršenje človekovih pravic

aha..prav res..kaj pa kršenje človekove pravice oskrbovancev do dostojnega življenja ? varnega?  navsezadnje to plačujejo? z velikim delom svoje pokojnine ali celo s celo ko so stroški doma vešji kot pokojnina? 

to kar se dogaja z vnosom okužb v domove ostarelih lahko primerjamo z namernim okuževanjem..recimo okuževanje kitajcev z nalezljivimi boleznimi s strani japonskih bioloških znanstvenikov med 2.sv.vojno.. namerno .. nečloveško..     

še divje živali se ponavadi če se lahko odmaknejo od skupine ko zbolijo.. 

 

 

in ti meni o stroških 3 testov in 14 dni nedela.. pa o človekovih pravicah .. vedi , da po teh tvojih izjava tudi žaljivke nisi vreden..niti najslabše.. vse gledati prek denarja.. bruh.. :SS 

 

 

 

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, thumper said:

prvo kot prvo si izpostavil stroške testiranja vsakega , ki pride z dopusta .. strošek je 3x test (ta poceni navaden - ne drag in hiter) in 5 delovnih dni .. v vzgib vzajemnosti med delodajalcem in delojemalcem bi bilo pošteno , da 3 dni da delodajalec(dnevi 3 testiranj) , delojemalec pa 2 dni svojega dopusta..

Pri skoraj 900.000 delovno aktivnivnih ki imajo povprečno 25 ali več dni dopusta, ki ga večinoma izkoristijo vsaj v 3 "obrokih" pomeni 2.700.000 prihodov iz dopusta, preko 8.000.000 dodatnih testov (3x vsak tvoj predlog),  13.500.000 dni dodatnega dopusta (tvoj predlog 5 dni),... :eek:

 

1 hour ago, thumper said:

še zmeraj je možnost , da bi delodajalec odredil zaradi narave delovnega mesta 14 dni karantene oz. neprihoda na delo, če bi menil , da s tem preventivno izloči možnost širjenja okužbe v delovni organizaciji..

to bi lahko tudi po prihodu iz Izole, Bleda, navsezadnje iz trgovine,... , vse kraji kjer se lahko okužiš.

Po kakšnem kriteriju? Trenutno je kot določa NJIZ

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

in ti meni o stroških 3 testov in 14 dni nedela.. pa o človekovih pravicah .. vedi , da po teh tvojih izjava tudi žaljivke nisi vreden..niti najslabše.. vse gledati prek denarja.. bruh..

žal se vseh teh stvari brez denarja ne da, pa ti bruhaš ali ne.

Sicer pa na naslednjih volitvah izberi bolje, ko si sedaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govor je o okužbah v domovih ostarelih,ki so najbolj občutljiva skupina prebivalstva.

Ti pa navajaš število vseh zaposlenih v državi.

Še zmeraj pa je tvoj odnos,miselnost in kapitalistična usmerjenost denar,denar,denar, pod nivojem neke vsaj normane empatije do starejših..

Meriti človeško življenje z neko količino denarja je nespremenljivo.

pred 34 minutami, ftp pravi:

Pri skoraj 900.000 delovno aktivnivnih ki imajo povprečno 25 ali več dni dopusta, ki ga večinoma izkoristijo vsaj v 3 "obrokih" pomeni 2.700.000 prihodov iz dopusta, preko 8.000.000 dodatnih testov (3x vsak tvoj predlog),  13.500.000 dni dodatnega dopusta (tvoj predlog 5 dni),... :eek:

 

to bi lahko tudi po prihodu iz Izole, Bleda, navsezadnje iz trgovine,... , vse kraji kjer se lahko okužiš.

Po kakšnem kriteriju? Trenutno je kot določa NJIZ

Ni res. Delodajalec -dokler ti zagotavlja prihodke v skladu z zakoni,predpisi in interventnimi ukrepi v času korone - lahko odredi karkoli je v njegovem interesu. 

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, thumper said:

Govor je o okužbah v domovih ostarelih,ki so najbolj občutljiva skupina prebivalstva.

Ti pa navajaš število vseh zaposlenih v državi.

okužiš se lahko kjerkoli in ne samo na dopustu. Lahko v lokalni trgovini, lahko tudi doma od sostanovalcev,... Edina rešitev, da nihče ne prihaja in odhaja iz takih ustanov. Izvedljivo??? NE

 

4 minutes ago, thumper said:

Delodajalec -dokler ti zagotavlja prihodke v skladu z zakoni,predpisi in interventnimi ukrepi v času korone - lahko odredi karkoli je v njegovem interesu. 

In kakšen iteres lahko pokaže delodajalec ki mu primanjkuje sredstev in osebja????

Samo upanje da se kaj takega ne zgodi. - Realnost

6 minutes ago, thumper said:

Še zmeraj pa je tvoj odnos,miselnost in kapitalistična usmerjenost denar,denar,denar, pod nivojem neke vsaj normane empatije do starejših..

Žal ne govorim o svoji miselnosti, ampak trenutni realnosti. Razumeš razliko ????

 

7 minutes ago, thumper said:

Meriti človeško življenje z neko količino denarja je nespremenljivo.

Edino s tem se lahko strinjam

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal pomislite - migranti - in to ekonomski - uživajo neke pravice .. in nekateri ljudje bi jim namenili še veliko več..

stanovalci v domovih ostarelih pa so prepuščeni vnosom okužb , ki so za večino njih skoraj smrtna obsodba.. 

sicer pa - kakor želite.. sam ne pozabte da ste tud vi vsak let starejš..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, thumper said:

stanovalci v domovih ostarelih pa so prepuščeni vnosom okužb , ki so za večino njih skoraj smrtna obsodba.. 

Seveda je možen vnos. A naj jih zapremo pa naj se sami znajdejo ????

30 minutes ago, thumper said:

mal pomislite - migranti - in to ekonomski - uživajo neke pravice .. in nekateri ljudje bi jim namenili še veliko več..

itak da popolne pravice ni

30 minutes ago, thumper said:

sicer pa - kakor želite.. sam ne pozabte da ste tud vi vsak let starejš..

res. Samo bolje da mi kdo pinese..., kot pa osami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, ftp pravi:

res. Samo bolje da mi kdo pinese..., kot pa osami.

Ko dajo zaradi ene v osamitev 12 zaposlenih - kdo ti bo še lahko nosil?

Ne osamitev temvec izolacija... ko je enkrat okžba vnesena je konec.potem prepovedati obiske je metanje peska v oči..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je jasno. Ljudem manjka poguma. Boječke. Oziroma ostani doma in brani dom. Oziroma malo drugačna besedna zveza.

 

Korona virus je lari fari, le orodje v rokah oblasti. Predaleč je šlo in to je sedaj problem, ki bo prerastel v kaj večjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, tomash said:

Eno je jasno. Ljudem manjka poguma. Boječke. Oziroma ostani doma in brani dom. Oziroma malo drugačna besedna zveza.

Pozor. Med pogumom in neumnostjo je zelo tanka linija.

50 minutes ago, tomash said:

Korona virus je lari fari, le orodje v rokah oblasti. Predaleč je šlo in to je sedaj problem, ki bo prerastel v kaj večjega.

Res??? Vpršaj po Bergamu in okolici!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Pozor. Med pogumom in neumnostjo je zelo tanka linija.

Res??? Vpršaj po Bergamu in okolici!!

Sedaj se dogaja neumnost, zatorej rabimo pogum, da jo ustavimo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Hrvaška: Zaostrovanje ukrepov po okuženih turistih?

Citiraj

"Tako je tudi zdaj, po teh novih primerih okužb v nočnih klubih. Inšpekcijo smo poslali na Zrće, v Makarsko in Vodice. Ljudje se v glavnem držijo pravil, vendar gre za mesta, kjer se ljudje družijo, pogoarjajo. Nekaj ljudi iz Nemčije, Avstrije in Slovenije je sporočilo, da so se okužili na Hrvaškem in bili so v omenjenih klubih. Pomembno je hitro reagirati," je izpostavil Capak in dodal, da takoj kontaktirajo namestitev okuženih tujcev in preverijo kontakte. 
 

https://www.zurnal24.si/svet/hrvaska-zaostrovanje-ukrepov-po-okuzenih-turistih-351415

v glavnem, gremo dalje, jeseni jadranka :) ni ogrožena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, tomash pravi:

Korona virus je lari fari, le orodje v rokah oblasti.

....za to veleumno izjavo imaš gotovo argumentiran in tehten razlog.  Daj se potrudi in podeli z nami in svetom te razloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, BIF pravi:

....za to veleumno izjavo imaš gotovo argumentiran in tehten razlog.  Daj se potrudi in podeli z nami in svetom te razloge.

... počakaj da najde "lejdi" ..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, BIF pravi:

....za to veleumno izjavo imaš gotovo argumentiran in tehten razlog.  Daj se potrudi in podeli z nami in svetom te razloge.

Veliko je razlogov, ki so me pripeljali do tega, da mislim tako. Na posamezniku je, da si ustvari svoje mnenje in skladno s tem sledi svojim načelom, ali pa se ne obremenjuješ s trenutno situacijo in slediš navodilom.

Mogoče mi boš pritrdil, da so navodila zelo nejasna in nasprotujoča si.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem laičnem mnenju, nas vesoljci žarčijo ... tistga, ki nima maske detektirajo in v njega usmerijo žarke... če nimaš prav veliko dlak v nosu, je velika verjetnost, da žarki pridejo v telo in s tem te coronajo (tako to vesolci imenujejo ... mi smo pa podomaćili )

Skratka ... če bi bila zemlja okrogla, bo se ti žarki odbijali, ker je pa ploščata, pa direktno zadanejo svoje ciljane cilje.

tko sem vam poskušal na preprost način povedati, kako stvari zgledajo :huh: 

p.s.

Korona virus bo imel dolgotrajne posledice in se bodo posledice pokazale kasneje .. vsi ki so ga preboleli, bodo lahko te posledice čutili šele v starosti ... tako kot pri nekaterih drugih boleznih, ki lahko pustijo trajne posledice in se jih čuti kasneje ... mumps, menigitis ect ect ... pa tudi borelia, ki se lahko razvije v svojo težavno obliko tudi po 10 letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanorca nas majo... ce bi bil res hud...neb noben okol hodu , vsi poskriti...tud jst....

mal se ozrite okol.... isto kot vsako leto, nobene distance prakticno... po porocilih pa vsak dan panika in stetje primerov.. 2...12..16..3... krneki..res krnekiii 

prej spomlad jih je bli v nemciji po 600 na dan... cela panika , vse zaprto... zdej je pa isto in vsi lutajo okoli, polno jih je povsod in nobenemu nic.... 

ce hocte kj narest zase ...ne kadit in pit...in cim manj stresa... corona vas ne bo ubila... imejte pamet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bajkr88 pravi:

zanorca nas majo... ce bi bil res hud...neb noben okol hodu , vsi poskriti...tud jst....

mal se ozrite okol.... isto kot vsako leto, nobene distance prakticno... po porocilih pa vsak dan panika in stetje primerov.. 2...12..16..3... krneki..res krnekiii 

prej spomlad jih je bli v nemciji po 600 na dan... cela panika , vse zaprto... zdej je pa isto in vsi lutajo okoli, polno jih je povsod in nobenemu nic.... 

ce hocte kj narest zase ...ne kadit in pit...in cim manj stresa... corona vas ne bo ubila... imejte pamet

ne se zase sekirat, tebe bo itak vožnja po zadnjem pokončala :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Snečer pravi:

Na MS že imamo cepivo... :) 

jp .. tle gor je že marsikdo cepljen ... duplo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Alla pravi:

Še dobro, da ne truplo, ker bi bla spet korona štala :ninja:

tebe moram v kratke v Vuhan za mostom peljat... da boš sita :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, BIF pravi:

Za ljubitelje teorij zarote....previdno z maskami...ne moreš verjet kaj se skriva v njih...

Dohtarji kirurgi ponavadi umirajo po 3 letih delovnega staža, ker delajo z maskami ... da ne govorim o ličarjih .. cepajo dol k pobrizgane muhe :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!