Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

za 5,8 miljona € neuporabnih ventilatorjev si pozabil dodati :P

 

 

Po moje so cifre astronomske, tako da, narod bo že potrpel samo, da se žepi polnijo. Verjetno so tiste 4 milijarde, ki falijo orientir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

...jasno...zdaj si še farmacevt....

Čudim se, da si končal v kombiju...pri vsem tem znanju...

in ti v kleti.

Lahko pa malce bolj normalno govoriva. Bo šlo?

 

 

Itak da sem pretiraval, priznam, o učinkovinah pa to, še vedno pa je dober dobiček, ter pozabil sem dodati povezano kemično industrijo

. Ampak konzumacija zdravil je v porastu, starostna doba se viša, bolezni se pa vedno več in več zdravi

Ampak, ko je govora o zaslužku ne rabiš biti farmacevt, niti jedrski fizik.

Pogledaš oglaševalski kolač na TV. In podatki so jasni. :D (čist na hitro)

3e57Untitled-14.1287680003.gif.350aeb13a8d20170d9424a58505e153a.gif

 

https://www.finance.si/187860/Oglasevalski-kolac-Vodijo-farmacevtski-izdelki-in-osebni-avtomobili

bd29Untitled-15.1287680075.thumb.gif.600e68725549bbb1f244512e241c892d.gif

sicer stari podatki, ampak se mi ne da iskat več

in samo zate:

ps. končal sem v kombiju, ker mi tako ustreza, lahko bi tudi na cesti. Še vedno pa skrbim za celoten HACCP, za prevode tehničnih specifikacij artiklov, za vso dokumentacijo, ki jo na letni ravni zahteva živilska industrija, ter za prodajo večjim strankam, ki sem jih še obdržal. Lahko pa pogledaš na Ajpes če se ne motim, kdo je bil direktor podjetja Agrid d.o.o. iz Šempetra do leta 2000, pa kok prometa smo ustvarili. Aja, odpoved na funkcijo sem dal sam. :P. Če te pa zanima še kaka informacija, ti gladko odgovorim na pm. Tudi kako se letno 80.000 s kombijem prevozi pa še ene 20kek z motorjem.

 

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, tomash pravi:

 

Po moje so cifre astronomske, tako da, narod bo že potrpel samo, da se žepi polnijo. Verjetno so tiste 4 milijarde, ki falijo orientir.

narod bo moral potrpeti. Polovico jih itak zadovoljiš že z vaučarjem za 200€ :P

Pa so tiho. Da bodo na koncu sami plačali pa še ne vedo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, smasher pravi:

Kurbe ene na meji, zaradi 24 ur morem zdej plačat 110eur... in še vprašal sem, bo kaj drugače če pridem jutri čez mejo... in odgovor je bil "ne vseeno dobite karanteno za prehod iz oranžnega območja".. no pol so pa zvečer ministri to preklicali.... misli koj K..

V ponedeljek zjutraj oranžna cona = negativni test ali karantena,

ponedeljek popoldan = ni panike prost prehod  (ok no torek zjutraj, samo če bi prišel v ponedeljek popoldan na mejo in bi to vedel bi se obrnil nazaj in prišel na mejo 6 ur kasneje)

:headbang:

SLO birokracija ne pozna meja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet en bolan ukrep, birokratski, kateri omogoča ogromno možnosti za sleparjenje itd...

PS. sem absolutno proti zapiranju kakršnihkoli meja, da smo si na jasnem, ampak tole je katastrofa.

Hrvaška je tako mala, da zlahka skočim v Split na čevape, v disco, kjer se okužim :P in nato tankam v Rijeki za domov, ter dokazujem, da sem bil v rumenem delu CRO. 

Neživljenski ukrep, interpretacija prepuščena obmejnemu policistu, a ti verjame ali ne ...in na koncu izguba časa.

Sicer je bila ista štorija prej, ko si s Hrvaške poleti zlahka v Bosno skočil.

Ukrepi brez haska in cilja. Zato je zame zapiranje meja nepotrebno. 

Bistvo je obnašanje.

 

https://www.poravnava.si/ali-grem-lahko-koncno-v-zagrebsko-ikeo/?utm_campaign=Traffic 2020&utm_source=facebook&utm_medium=paid&hsa_acc=27994798&hsa_cam=6216206292724&hsa_grp=6216206293124&hsa_ad=6221933711724&hsa_src=fb&hsa_net=facebook&hsa_ver=3&fbclid=IwAR0MmyPLEQ4YsQ7gpO1bKERHYXOWX8g2gA1HPLcK0AVb_8hKQtPaXd5P_sE

unnamed-30-1024x683.jpg.1919ff4363b7c87584fcda0019e62bff.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

in ti v kleti.

Lahko pa malce bolj normalno govoriva. Bo šlo?

 

 

Itak da sem pretiraval, priznam, o učinkovinah pa to, še vedno pa je dober dobiček, ter pozabil sem dodati povezano kemično industrijo

. Ampak konzumacija zdravil je v porastu, starostna doba se viša, bolezni se pa vedno več in več zdravi

Ampak, ko je govora o zaslužku ne rabiš biti farmacevt, niti jedrski fizik.

Pogledaš oglaševalski kolač na TV. In podatki so jasni. :D (čist na hitro)

3e57Untitled-14.1287680003.gif.350aeb13a8d20170d9424a58505e153a.gif

 

https://www.finance.si/187860/Oglasevalski-kolac-Vodijo-farmacevtski-izdelki-in-osebni-avtomobili

bd29Untitled-15.1287680075.thumb.gif.600e68725549bbb1f244512e241c892d.gif

sicer stari podatki, ampak se mi ne da iskat več

in samo zate:

ps. končal sem v kombiju, ker mi tako ustreza, lahko bi tudi na cesti. Še vedno pa skrbim za celoten HACCP, za prevode tehničnih specifikacij artiklov, za vso dokumentacijo, ki jo na letni ravni zahteva živilska industrija, ter za prodajo večjim strankam, ki sem jih še obdržal. Lahko pa pogledaš na Ajpes če se ne motim, kdo je bil direktor podjetja Agrid d.o.o. iz Šempetra do leta 2000, pa kok prometa smo ustvarili. Aja, odpoved na funkcijo sem dal sam. :P. Če te pa zanima še kaka informacija, ti gladko odgovorim na pm. Tudi kako se letno 80.000 s kombijem prevozi pa še ene 20kek z motorjem.

 

...lepo si se potrudil...nimam pripomb. Ampak...še vedno izgubil bistvo. Zdravstvo, Veterina, Farmacija in še nekatere podobne panoge spadajo pod zelo omejen možnosti oglaševanja. Zato krepko izkoristijo tisto kar jim je dovoljeno. Zadovoljni oglaševalci in ponudniki (tv hiše, cajtngi, radio..otd). Ampak to še vedno ne potrjujejo, da to počnejo ker so neznansko bogati. Tudi Amazon ni revež, pa ni nobene reklame nikjer...da ne naštevam dalje, pa folk kupuje ko fukjen tam.... ampak problem je hudičeva farmacija...ker služijo...JA VALJDA DA SLUŽIJO...SAJ  TUDI OGROMNO VLAGAJO... Zaslužek je greh, ali hudičevo seme?...

Kar pa se tiče tvojega dela...kjerkoli že...mene nič ne moti in še manj zanima. Ampak osebo s tako širokim znanjem in vedenjem bi pričakoval na kakšnem zelo odmevnem delovnem mestu...recimo vsaj svetovalec na kakšnem ministrstvu. Ampak 100.000 prevoženih na leto jim verjetno ne deluje dovoljšnja referenca...meni tudi ne. Je pa verjetno dovoljšnja za administratorja na forumu.....kar mene tudi ne moti...ampak je fajn če vsi vemo kam spadamo in kje so naši limiti.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, BIF pravi:

 

Kar pa se tiče tvojega dela...kjerkoli že...mene nič ne moti in še manj zanima. Ampak osebo s tako širokim znanjem in vedenjem bi pričakoval na kakšnem zelo odmevnem delovnem mestu...recimo vsaj svetovalec na kakšnem ministrstvu. Ampak 100.000 prevoženih na leto jim verjetno ne deluje dovoljšnja referenca...meni tudi ne. Je pa verjetno dovoljšnja za administratorja na forumu.....kar mene tudi ne moti...ampak je fajn če vsi vemo kam spadamo in kje so naši limiti.

Kako naj bom na ministrstvu, sej sem premal prtegnjen :D

Fajn je da oba veva, da sem jaz kombijaš, ti verjetno svetovalec na vladi in se nabijava o nečem, kar se po JJ besedah niti ne bi smela :P

Nihče sicer ne trdi, da farmacija ne dela v korist ljudi, absolutno pa dela v lastno korist in to ne malo.

Če pa smatraš, da Amazon in največji trgovci ne oglašujejo, se pa hudičevo motiš. Že ko kupiš telefon imaš prenameščeno aplikaciju Amazon šoping :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaooo, jao...a naj sedaj priročnik z ukrepi s sabo nosim? :P

 

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, KARMEN1 said:

In vsega naštetega pred korono ni bilo?

 

  Ne ,tega prej ni bilo. kot tudi ni bilo lacnih otrok, lakote in mizerije v afriki itd... Sedaj pa "pravicniki" in "potrckoti" in "anti vsemu" vse tole vlecejo na plano...  Eno leto nazaj se pa nihce ni s tem ukvarjal. Na bruh mi gre v teh primerih :(

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

Spet en bolan ukrep, birokratski, kateri omogoča ogromno možnosti za sleparjenje itd...

PS. sem absolutno proti zapiranju kakršnihkoli meja, da smo si na jasnem, ampak tole je katastrofa.

Hrvaška je tako mala, da zlahka skočim v Split na čevape, v disco, kjer se okužim :P in nato tankam v Rijeki za domov, ter dokazujem, da sem bil v rumenem delu CRO. 

Neživljenski ukrep, interpretacija prepuščena obmejnemu policistu, a ti verjame ali ne ...in na koncu izguba časa.

Sicer je bila ista štorija prej, ko si s Hrvaške poleti zlahka v Bosno skočil.

Ukrepi brez haska in cilja. Zato je zame zapiranje meja nepotrebno. 

Bistvo je obnašanje.

 

https://www.poravnava.si/ali-grem-lahko-koncno-v-zagrebsko-ikeo/?utm_campaign=Traffic 2020&utm_source=facebook&utm_medium=paid&hsa_acc=27994798&hsa_cam=6216206292724&hsa_grp=6216206293124&hsa_ad=6221933711724&hsa_src=fb&hsa_net=facebook&hsa_ver=3&fbclid=IwAR0MmyPLEQ4YsQ7gpO1bKERHYXOWX8g2gA1HPLcK0AVb_8hKQtPaXd5P_sE

unnamed-30-1024x683.jpg.1919ff4363b7c87584fcda0019e62bff.jpg

 Ja, ampak ti bos to storil, jaz pa ne bom... Ker mi ni cilj kogarkoli natrgovat in okol prenasat. A sploh ves  kaj bi rad? Ce zaprejo si nezadovoljen, ce delno zaprejo si nezadovoljen in  razmisljas kako bi ali neko drug te pogoje izkoristil za nateg?  Meni ni cilj, da bi kogarkoli nategnil, obvil neke ukrepe in tako naprej. zao, da bom jaz svojo piko pocil se bom sel peljat nekam, kamor sem se za 1000krat in zato delal zarote in prevare? Pa dej no, a si 11 let star. Pa da ne govorim o potencialu da bo mse kaj s seboj prinesel nazaj, za darilo drugim, ki so ok...  Ti pa samo za vsak stvar razlagas kako se jo da obviti, nategniti zajebati itd... Pa nej zaprejo mejo 100%, pa smajserje in vsakega ki pride na 100m pocit. bos pol zadovoljen?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, DAMI34 pravi:

Nihče sicer ne trdi, da farmacija ne dela v korist ljudi, absolutno pa dela v lastno korist in to ne malo.

....Kot vse panoge, ki poganjajo gospodarstvo in finance, od koder se spet steka denar (preko davkov) v skupno korist.  
Farmacija ni javni zavod, kjer se jemlje, da se troši....

Sicer pa je medicina brez farmacije kot mehanik brez orodja....

...pa pustiva to, če se strinjaš.....kdor želi naj uporablja farmacijo in ji daje zaslužek....kdor ne želi pa ima na voljo veliko alternativ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jvalant pravi:

 Ja, ampak ti bos to storil, jaz pa ne bom... Ker mi ni cilj kogarkoli natrgovat in okol prenasat. A sploh ves  kaj bi rad? Ce zaprejo si nezadovoljen, ce delno zaprejo si nezadovoljen in  razmisljas kako bi ali neko drug te pogoje izkoristil za nateg?  Meni ni cilj, da bi kogarkoli nategnil, obvil neke ukrepe in tako naprej. zao, da bom jaz svojo piko pocil se bom sel peljat nekam, kamor sem se za 1000krat in zato delal zarote in prevare? Pa dej no, a si 11 let star. Pa da ne govorim o potencialu da bo mse kaj s seboj prinesel nazaj, za darilo drugim, ki so ok...  Ti pa samo za vsak stvar razlagas kako se jo da obviti, nategniti zajebati itd... Pa nej zaprejo mejo 100%, pa smajserje in vsakega ki pride na 100m pocit. bos pol zadovoljen?

kaj bom jaz storil se te ne tiče.

Prav tako ne ubadanje z mano.

Je ukrep ok? Rešuje problem, bo preprečil nevarne žurke?

Al te briga kaj bom jaz in še 100 drugih, ki imajo radi jadranko počeli?

Kaj bi pa jaz rad sem že napisal, le prebrati moraš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, BIF pravi:

....Kot vse panoge, ki poganjajo gospodarstvo in finance, od koder se spet steka denar (preko davkov) v skupno korist.  
Farmacija ni javni zavod, kjer se jemlje, da se troši....

Sicer pa je medicina brez farmacije kot mehanik brez orodja....

...pa pustiva to, če se strinjaš.....kdor želi naj uporablja farmacijo in ji daje zaslužek....kdor ne želi pa ima na voljo veliko alternativ....

praviloma dražjih alternativ :) pri "zdravilcih"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz prilijem malo ognja na gljivice na nohtiha .. in ja .. predvsem se oglašujejo "farmacevti" za glivice na nohtih, eno vaginalno floro in fauno, čang šlang čaji za vse, še za tisto kar niso ugotovili, da imaš, za prostato, ki ti v enem tednu odpravi tudi hemeroide hkrati, za krčne žile in še in še ...

če imaš resne težave z konkretno težavo, zdravniki nikoli kot zdravilo ne predpišejo teh zdravil iz reklam, ampak taprave zdravile ;)

moje laično mnenje starejšega občana, ki ima tudi nekaj kroničnih bolezni :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, DAMI34 said:

kaj bom jaz storil se te ne tiče.

Prav tako ne ubadanje z mano.

Je ukrep ok? Rešuje problem, bo preprečil nevarne žurke?

Al te briga kaj bom jaz in še 100 drugih, ki imajo radi jadranko počeli?

Kaj bi pa jaz rad sem že napisal, le prebrati moraš.

 

 A tebe pa se tice kaj bodo ljudje poceli na hrvaskem? ( si ze razlozil kaj bodo/boste poceli) A nisi ti govoril bmk, jaz se bom vozil ipd. In se nekaj, ne briga me kaj ti pocnes, briga me kaj tule cesnas...  In ker naj bi bi imel pravico do svojega menja ga povem. In koncu, ni cisto res da se me ne tice kaj bos ti storil. Kar se pa tice ubadanja s tabo: ti si tule najglasnejsi kritik vsega in vseh. Ti imas ljudi za neumne, ti NAS posiljas v klet trepetat in tako naprej, TI  kontras vec ali manj vsakemu tule, ko pa nekdo tebi kaj rece, pa takole kot zgoraj...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, kaizer pravi:

Če je informacija točna Kreker ni več na NIJZ, pol bo šlo zihr na bolje

sj majo še podobne kalibre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 A tebe pa se tice kaj bodo ljudje poceli na hrvaskem? ( si ze razlozil kaj bodo/boste poceli) A nisi ti govoril bmk, jaz se bom vozil ipd. In se nekaj, ne briga me kaj ti pocnes, briga me kaj tule cesnas...  In ker naj bi bi imel pravico do svojega menja ga povem. In koncu, ni cisto res da se me ne tice kaj bos ti storil. Kar se pa tice ubadanja s tabo: ti si tule najglasnejsi kritik vsega in vseh. Ti imas ljudi za neumne, ti NAS posiljas v klet trepetat in tako naprej, TI  kontras vec ali manj vsakemu tule, ko pa nekdo tebi kaj rece, pa takole kot zgoraj...

lej, če bi se rad kregal je tvoj problem. Se mi pač ne da.

Komentiram ukrep.

Ukrep zapiranja/delnega zapiranja meja je blesav. Zakaj, ker omogoča zlorabe, hkrati pa ovira pretok takim, ki ga rabijo.

Avstrija ima tut rdeče cone, kup ljudi je šlo preko njih (zakaj ni niti pomembno)in prišli domov. Karantena gor al dol, na meji ni kontrole, pa tut obmejni račun pitja kave je čisto mimo.

Torej je ukrep namenjen sam sebi.

Sem za odprte meje, ter za označenje con, da ljudje vedo, kje je slabše stanje.

A če ne bodo pazil nase se bodo okužili (ali trosili okužbo) tako v Sloveniji, kot v Rijeki ali Zadru.

Si opazil, da se ne ubadam s tem, kje se ti voziš in zakaj se voziš.

Če pa smatraš, da kakorkol kršim zakone, sedaj je moderno poklicati policijo pa prijaviti nevarneža. Izvoli.

pred 11 urami, Snečer pravi:

Screenshot_2020-09-29-21-08-26-477_com.android.chrome.thumb.jpg.256b899508fac50aadb04a331e0e2836.jpg

ja 3 možnosti imamo:

al bo bolje

al bo slabše

al pa isto

 

lp

dr. Krek :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

kaj bom jaz storil se te ne tiče.

Prav tako ne ubadanje z mano.

Je ukrep ok? Rešuje problem, bo preprečil nevarne žurke?

Al te briga kaj bom jaz in še 100 drugih, ki imajo radi jadranko počeli?

Kaj bi pa jaz rad sem že napisal, le prebrati moraš.

 

Res se nas ne tiče, a ti si sam napisal kaj boš storil, oz kaj boste vi ki imate radi jadranko počeli. torej, se nas posredno tiče :) 

Skratka, korona je še vedno aktualna. Način življenja se je trenutno spremenil (čeprav nekateri menijo da se ni). 

zadnjič sem bil na sestanku v naši poslovni stavbi, mesto duhov, nikjer nobenega, vsi od doma... zanimivo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, motozajebant pravi:

Res se nas ne tiče, a ti si sam napisal kaj boš storil, oz kaj boste vi ki imate radi jadranko počeli. torej, se nas posredno tiče :) 

Skratka, korona je še vedno aktualna. Način življenja se je trenutno spremenil (čeprav nekateri menijo da se ni). 

zadnjič sem bil na sestanku v naši poslovni stavbi, mesto duhov, nikjer nobenega, vsi od doma... zanimivo

 

ne, se ne, kje bom kavo pil se te res ne tiče. Kar je dovoljeno je dovoljeno in na Plominko zlahka grem.

In definitivno se tule ne bomo šli osebnega obračunavanja, pa naj bo 100 koron.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ne, se ne, kje bom kavo pil se te res ne tiče. Kar je dovoljeno je dovoljeno in na Plominko zlahka grem.

In definitivno se tule ne bomo šli osebnega obračunavanja, pa naj bo 100 koron.

 

ej ej, se ne obtračunavam, počasi. samo povem, kaj sem uspel razbrat. 

Seveda, na Plominko greš lahko, to tudi jaz tuhtam da grem, a ti si govoril da imaš rad jadranko in o splitu, ipd :) Ne zdaj mešat kruškice in jabučice. 

ps. saj jaz se strinjam s tabo, da se nas to ne tiče. A če to obelodaniš na javnem forumu, potem se nas, ali pač? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motozajebant pravi:

ej ej, se ne obtračunavam, počasi. samo povem, kaj sem uspel razbrat. 

Seveda, na Plominko greš lahko, to tudi jaz tuhtam da grem, a ti si govoril da imaš rad jadranko in o splitu, ipd :) Ne zdaj mešat kruškice in jabučice. 

ps. saj jaz se strinjam s tabo, da se nas to ne tiče. A če to obelodaniš na javnem forumu, potem se nas, ali pač? :) 

očitno se moram ponavljat:

 

 

Komentiram ukrep.

Ukrep zapiranja/delnega zapiranja meja je blesav. Zakaj, ker omogoča zlorabe, hkrati pa ovira pretok takim, ki ga rabijo.

Avstrija ima tut rdeče cone, kup ljudi je šlo preko njih (zakaj ni niti pomembno)in prišli domov. Karantena gor al dol, na meji ni kontrole, pa tut obmejni račun pitja kave je čisto mimo.

Torej je ukrep namenjen sam sebi.

Sem za odprte meje, ter za označenje con, da ljudje vedo, kje je slabše stanje.

A če ne bodo pazil nase se bodo okužili (ali trosili okužbo) tako v Sloveniji, kot v Rijeki ali Zadru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

očitno se moram ponavljat:

 

 

Komentiram ukrep.

 

Sem za odprte meje, ter za označenje con, da ljudje vedo, kje je slabše stanje.

 

bom samo tole pokomentiral. S tem nebi dosegel popolnoma nič. Ker trenutno sta dve vrsti ljudi, tisti ki spoštujejo in tisti ki ne. 

Tisti ki ne spoštujejo, bi vseeno šli v območje slabšega stanja, medtem ko tadrugi nebi. In ti ki ne spoštujejo, že zdaj grejo v "prepovedano" območje, tisti ki spoštujejo ne grejo.

evo, simple. Torej, označevanje con kjer je slabše stanje, isto sranje kot tole zdaj. 

ps. katera meja je zaprta? Kam se ne da pridet? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!