Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

ne se sekirat, maske (sploh pod brado) in aplikacija bodo rešili problem. Vam povem, še neki časa bo šla krivulja okužb navzgor, potem pa spet navzdol. Maja bomo pa gostilne spet odprli :P

 

 

A zdaj se alkotesti v prometu ne izvajajo več ker ne smeš snet maske?
Sprašujem za prijatelja??
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fuhrer se je oglasil, je bilo kar solzno

Citiraj

Hiearhija vrednot

Slovenija je po neposrednih posledicah drugega vala epidemije še vedno med relativno manj prizadetimi, vendar se stanje nevarno zaostruje. Prisiljeni smo sprejemati ukrepe za obvladovanje širjenja novega koronavirusa. Kako? Janša je spomnil na sestanek Evropskega sveta, kjer so dosegli soglasje o hierarhiji vrednot pri spopadanju z virusom. "Najprej so življenja, potem je zdravje in nato je ekonomija oziroma gospodarstvo, še posebej življenjsko pomembne dejavnosti. Vse ostalo, od zabave do številnih drugih aktivnosti, pa tudi nekaterih svoboščin, bo moralo nekaj časa počakati."

Bolj bomo sposobni spoštovati to lestvico in ukrepe, ki iz nje izhajajo, prej se bomo lahko vrnili v normalno življenje, je povedal Janša.

Citiraj

Meje in čakanje na cepivo

Evropska unija se je dogovorila tudi o načinu prehajanja meja v času epidemije, predvsem pa morebitnem režimu zaostrovanja. Sledenje tem priporočilom bi lahko preprečilo ponavljanja blokad in zapor, kot smo jih lahko videli marca.

Dogovorili so se tudi o načinu cepljenja, ko bo seveda cepivo na voljo. V Sloveniji bo cepljenje brezplačno, je napovedal. Glede na dostopnost bo cepivo najprej na voljo zdravstvenemu osebju, nato ranljivim skupinam, zaposlenim v kritični infrastrukturo in tako naprej.

"A do cepiva je pred nami še zahtevno hladno obdobje pandemije, ki terja od vseh nas učinkovito ukrepanje, predvsem pa visoko stopnjo odgovornosti in solidarnosti," je poudaril.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnevnik nekega Vipavca.

Prekleti odloki o nošnji maske. Zunaj piha 150km/h že 12 masko mi je odneslo. Le kaj naj storim :P

 

pred 7 minutami, BlackDoc pravi:

Uni k ste iz rdečih regij, dejansko nosite maske zunaj?

večinoma pod brado :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji, nkar brez maske vn iz hiše. Sosed, ki vas ne mara opreza čez okno. In ima 113 med priljubljenimi ikonicami na founu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Dragi moji, nkar brez maske vn iz hiše. Sosed, ki vas ne mara opreza čez okno. In ima 113 med priljubljenimi ikonicami na founu.

Malo se je zaplezalo. Tu peljem psa ven v naravo brez maske, pa te že gledajo čudno tisti, ki si je ne znajo dati čez nos :)

To je pretirano. Saj pa je jasno, kje se širi packarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Malo se je zaplezalo. Tu peljem psa ven v naravo brez maske, pa te že gledajo čudno tisti, ki si je ne znajo dati čez nos :)

To je pretirano. Saj pa je jasno, kje se širi packarija.

z neznanjem. Maska je vsemogoča, tut če na ušesu visi, ne rabiš niti rok umivat. Lahko jo daš dol, če komu nekaj glasno pripoveduješ pa te ne razume. Važno da jo imaš, pa četudi je 100x prepognjena in povaljana po žepu.

In to folk počne dejansko. Maska rešuje vse, distanca ni več važna, umivanje rok tudi ne..preverjeno, vidim v živo.

Laažen občutek varnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Codeine pravi:

 

zakaj prevajalka kaže osle? Zgolj slučaj? :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BlackDoc pravi:

Uni k ste iz rdečih regij, dejansko nosite maske zunaj?

isto kot prej .. pred bajto v avto ko grem iz avta jo imam gor .. doma okol bajte pa ne.. sm nor ne fukjen..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanstvenik sa Stanforda: ‘Izračunali smo, globalna smrtnost od Covida je od 0,15 do 0,20 posto‘

Ioannids pri tome upozorava kako je viša smrtnost početkom pandemije možda uzrokovana krivim upravljanjem pandemijom...

https://www.jutarnji.hr/life/zdravlje/znanstvenik-sa-stanforda-izracunali-smo-globalna-smrtnost-od-covida-je-od-0-15-do-0-20-posto-15024762

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, kaj mi kdo razloži, kaj to sedaj pomeni? 

Kaj trgovine bodo v ponedeljek odprte? Kaj v službo bo treba v ponedeljek? 

Torej štacune bojo odprte, jaz bom moral it delat, verjetno spet 10ur...

Tako neka jasna logična navodila za obdobje pandemije. 

 

ps: čepeav sem slišal da so rekli nekateri, dokler ne hodijo zombiji okoli ni še dovolj dobr ta virus... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, BlackDoc pravi:

Uni k ste iz rdečih regij, dejansko nosite maske zunaj?

jaz ne... sem pa včeraj zvečer, ko sem se ravno pripeljal k mami, le to zagledal pred blokom z masko (je šla na sprehod)... sem rekel da naj jo da dol, pa pravi, ja a boš ti kazen plaču? 

No, ravno zaradi tega folk nosi maske zunaj, ne ker se boji korone, temveč kazni.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, motozajebant said:

No, ravno zaradi tega folk nosi maske zunaj, ne ker se boji korone, temveč kazni.... 

No, ravno zaradi tega folk se drži omejitev hitrosti, ne ker se boji hitrosti, temveč kazni....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!