Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 16 urami, KARMEN1 pravi:

Ma daj, te lepo prosim, ne mi zdaj z nekimi ginekologi........

Se pravi, po tvoje je pediatrinja edina oseba, ki ve kaj govori oz. se ti zdi, da je edina primerna za podajanje kakršnekoli razlage glede virusa?!? Glede na to kakšne bedarije je govorila na novinarski bi bilo ravno videti tako.

Pa ti sploh veš, kako poteka šolanje zdravnikov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, motozajebant pravi:

Ej, ne nameravam te diskreditirat. Tudi napisal sem da nisi ničesar kršil. To je.menda dovolj jasno napisano? 

Vidis, ravno to je bil moj namen v postu. Nedruženje je pomembno. In to je neke vrste tudi prošnja (ni zapovedano). Tak ko je bila prošnja spomladi, ostani doma. Pa si se požvižgal na njo (in to je čisto tcoja pravica, ne obsojam). 

Jaz sem se vozil? Daj dokaži to...

 

Razlika med peljati  in družiti je zelo velika. V prvem primeru ne tvegaš okužbe, v drugem pa jo. Če že o tem govoriva.

In na koncu pridemo do tega, da že dolgo trdim, da so ukrepi pavšalni (ne pišem kje ti kaj osebno kršiš ali ne upoštevaš, kar me ne briga) bolj kot nošenje maske zunaj, bolj je smiselno in pametno ne se družiti znotraj. Maš en krog, ki je žal obvezen in to je skupno gospodinjstvo, ter služba. To sta dva tvegana faktorja, ker si dolgo v istem prostoru z istimi ljudmi.

Poudarjanje distance, namesto policijske ure, bi bilo hudo bolj smiselno. In hudo bolj smiselno, kot blesavo nošenje maske zunaj.

pa še tvoj vtis z vožnje spomladi, da dokažem

 

pred 42 minutami, VS800 pravi:

Jest mam take kostume, da ne rabš lastnika zravn........:naughty:

 

viber_image_2020-10-22_09-42-23.jpg

v bistvu deluje tudi kot maska :P

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

 

Razlika med peljati  in družiti je zelo velika. V prvem primeru ne tvegaš okužbe, v drugem pa jo. Če že o tem govoriva.

In na koncu pridemo do tega, da že dolgo trdim, da so ukrepi pavšalni (ne pišem kje ti kaj osebno kršiš ali ne upoštevaš, kar me ne briga) bolj kot nošenje maske zunaj, bolj je smiselno in pametno ne se družiti znotraj. Maš en krog, ki je žal obvezen in to je skupno gospodinjstvo, ter služba. To sta dva tvegana faktorja, ker si dolgo v istem prostoru z istimi ljudmi.

Poudarjanje distance, namesto policijske ure, bi bilo hudo bolj smiselno. In hudo bolj smiselno, kot blesavo nošenje maske zunaj.

pa še tvoj vtis z vožnje spomladi, da dokažem

 

v bistvu deluje tudi kot maska :P

 

ha ha ha... daj predno nekaj narobe narediš, napišeš... preveri..... video je bil postan 25.3.... v času karantene.... poglej kdaj pa je bilo to posneto. 23.2.2020!! (sem zelo lepo citiral svojo vožnjo z dne 23.2.20) A so nas takrat zdravniki že prosili? NE! A je bila takrat karantena? NE! 

Tak da, jaz se nisem vozil... zmotil si se :) 

Dami, sej jaz se s to distanco popolnoma strinjam s tabo. Ne oporekam temu. Tvegaš pa v primeru vožnje padec in morebitno (ponavljam, morebitno) obremenitev že tako malo kapaciteto postelj (menda, nevem ne spremljam toliko, takrat se je o temu govorilo). Vem, itak da se ti lahk kjerkoli zgodi, tudi v avtu... a saj vemo, na motorju smo vedno bolj izpostavljeni. Samo saj nima veze, je že mim to :)

ps. Tole zdaj kar bom napisal, je čisti hec :) Če malo uporabim tvoje besede, kaj si obremenjen z mano, da veš kdaj sem kaj postal? :P Hec hec, da ne bo nesporazumov :) 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

ha ha ha... daj predno nekaj narobe narediš, napišeš... preveri..... video je bil postan 25.3.... v času karantene.... poglej kdaj pa je bilo to posneto. 23.2.2020!! (sem zelo lepo citiral svojo vožnjo z dne 23.2.20) A so nas takrat zdravniki že prosili? NE! A je bila takrat karantena? NE! 

Tak da, jaz se nisem vozil... zmotil si se :) 

Dami, sej jaz se s to distanco popolnoma strinjam s tabo. Ne oporekam temu. Ali fora je nekje drugje, samo pustiva... je že mim zgodba :) 

ps. Tole zdaj kar bom napisal, je čisti hec :) Če malo uporabim tvoje besede, kaj si obremenjen z mano, da veš kdaj sem kaj postal? :P Hec hec, da ne bo nesporazumov :) 

a zdj naj iščem še, kdaj so začel prosit? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

a zdj naj iščem še, kdaj so začel prosit? :P

 

ne, ni potrebe... ker 23.2 je bilo govora o Covidu samo na kitajskem, ipd. Pri nas še ne... kasneje je prišlo. Lahko pa ti povem, da sem od doma začel delat 16.3. in takrat (teden pred tem), je bila pri nas "štala"... tak da, zmotil si se in me po krivem obtožil :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

ne, ni potrebe... ker 23.2 je bilo govora o Covidu samo na kitajskem, ipd. Pri nas še ne... kasneje je prišlo. Lahko pa ti povem, da sem od doma začel delat 16.3. in takrat (teden pred tem), je bila pri nas "štala"... tak da, zmotil si se in me po krivem obtožil :P 

tale tema se je začela pa 24.2 :P . ok...se opravičujem za napako. Še vedno pa vožnja nima veze z ukrepi ter korono, dokler je v okviru omejitev, kot je dovoljeno.

 

Će ima žena moža na ketni, a ga lahko sprehaja po 21.uri. Sprašujem za prjatla?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

tale tema se je začela pa 24.2 :P . ok...se opravičujem za napako. Še vedno pa vožnja nima veze z ukrepi ter korono, dokler je v okviru omejitev, kot je dovoljeno.

 

drži, nima ne veze z ukrepi, kot tudi z okužbo ne... to jaz ne trdim. Pravim pa, da se s tem bolj izpostavljamo možnim padcem, bla bla bla... in posledično obremenitvi sistema- takrat je bilo o temu govora. Nič drugega. 

Sem pa že neštetokrat napisal, itak se vsak sam odloča, a bo spoštoval policijsko uro, nošenje mask, ipd. Tak da, na posamezniku je. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

drži, nima ne veze z ukrepi, kot tudi z okužbo ne... to jaz ne trdim. Pravim pa, da se s tem bolj izpostavljamo možnim padcem, bla bla bla... in posledično obremenitvi sistema- takrat je bilo o temu govora. Nič drugega. 

Sem pa že neštetokrat napisal, itak se vsak sam odloča, a bo spoštoval policijsko uro, nošenje mask, ipd. Tak da, na posamezniku je. 

le zakaj sedaj o tem ni govora? So preobremenjeni, da bi govorili? :P tut 10x bolj so kot spomladi.

Kar se tiče pa zakonitih ukrepov:

moraš jih spoštovat, a ti paše al ne, ker drugače je kazen. Se pa ne rabiš z njimi strinjat. 

A se pa sedaj grem peljati z motorjem (in se bom, v okviru domače cone) pa nima prav nobene veze s korono, kot ne alkohol, cigareti, masturbiranje, tvegan sex itd..dokler spoštuješ ukrepe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

le zakaj sedaj o tem ni govora? So preobremenjeni, da bi govorili? :P tut 10x bolj so kot spomladi.

 

nimam pojma, nisem strokovnjak za to :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

nimam pojma, nisem strokovnjak za to :) 

ti jaz povem, zdaj je bolj resno, pa nimajo časa za zajebancije...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijedorski sud odlučio: Policijski sat je nezakonit, građanima vratiti novac od kazni!

Sudsko vijeće je odlučilo da Republički štab za vanredne situacije, koji je donio odluku o uvođenju policijskog časa, nije imao nadležnost da je donese, iz prostog razloga što nije državni organ.

https://www.face.ba/vijesti/bih/prijedorski-sud-odlucio-policijski-sat-je-nezakonit-gradanima-vratiti-novac-od-kazni/71569

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se s kolesom naprej zapeljal po "centru" Idrije, in videl, da večina pešcev nosi zaščitne maske, nekateri pa tudi ne ...
Med vožnjo "izven centra" Idrije, sem srečal nekaj pešcev, tekačev in tudi kolesarjev, in nihče od njih ni imel na obrazu zaščitne maske, ravno tako kot tudi Roberto NE ...

IMG_5774.JPG.a9fabda88b488c15640e4617cce3210d.JPG

IMG_5775.JPG.c692df6fbadcd26e30c73a975a8adfa3.JPG

IMG_5776.JPG.0a9379a6a049c244de0a3f02af5ced41.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Codeine pravi:

 

usrau sm se :P

 

Šalo na stran, resnica in jasen prikaz naše birokratske družbe.

pred 7 minutami, RobiRoberto pravi:

Danes sem se s kolesom naprej zapeljal po "centru" Idrije, in videl, da večina pešcev nosi zaščitne maske, nekateri pa tudi ne ...
Med vožnjo "izven centra" Idrije, sem srečal nekaj pešcev, tekačev in tudi kolesarjev, in nihče od njih ni imel na obrazu zaščitne maske, ravno tako kot tudi Roberto NE ...

IMG_5774.JPG.a9fabda88b488c15640e4617cce3210d.JPG

IMG_5775.JPG.c692df6fbadcd26e30c73a975a8adfa3.JPG

IMG_5776.JPG.0a9379a6a049c244de0a3f02af5ced41.JPG

pol Wajdušne tudi ne, tisti, ki pa kao spoštujejo zakon, pa tak al tak ne znajo maske nosit :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi val je tu. Epidemija je razglašena,.

A kdo ve, kdaj dobimo spet bone/waučarje?

Sprašujem za parjatla, ki še prvih ni skoristil.

pred 2 urami, LunaticFringe pravi:

pop popcorn GIF by Regal Cinemas

Dns jst častim

poleg korone je treba tudi na kokice pazit :P

http://novice.najdi.si/predogled/novica/bb887d546daf2bed76858caf4c6a85af/MojPrihranek-si/Znanost-in-IT/Pozor-odpoklicana-pokovka-iz-Muellerja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo koga nateguje ali danes zjutraj po Radiu1 zraven Korona novic in silne drame v cifrah:

 

trije otroci v bolnišnici...gremo dalje:

članek http://novice.najdi.si/predogled/novica/28a298db8d781b018275c2fbd4d01498/Regional-Obala/Zanimivosti/VIRUS-NI-MUTIRAL-IN-NISO-KRIVE-NIŽJE-TEMPERATURE-Presežena-kritična-meja-rešitev-je-zaustavitev-javnega-življenja

V bolnišnicah se zdravijo tudi trije otroci s covidom-19, a po Jerebovih besedah noben od njih ni hospitaliziran zaradi covida-19, ampak zaradi druge bolezni. Prav tako noben otrok ni ogrožen.

 

 

in kaj nas spet čaka?

popolna zaustavitev lajfa..ja hvala država, 2x letno po 2 meseca, kul ste to sprogramirali... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw, če niste vedeli, je Gantar začetek julija ustanovil Ekspertno skupino za modeliranje bolezni Covid-19, ki pa se ni uspela sestati niti enkrat. Verjetno ni bilo časa, ker se je voditeljica skupine Tina Bergant morala ukvarjati z akcijami Mladih zdravnikov. Skupina bi morala opozoriti na začetek drugega vala. Kot lahko vidimo, kapitan ladje Jajo nastavlja zanesljivo posadko, ki pa žal pozabi iti na jambor, da bi videla ledeno goro.

Ampak saj ni hudega, namesto zgodnjega ukrepanja boste sedeli doma med policijsko uro.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, nejc74 pravi:

btw, če niste vedeli, je Gantar začetek julija ustanovil Ekspertno skupino za modeliranje bolezni Covid-19, ki pa se ni uspela sestati niti enkrat. Verjetno ni bilo časa, ker se je voditeljica skupine Tina Bergant morala ukvarjati z akcijami Mladih zdravnikov. Skupina bi morala opozoriti na začetek drugega vala. Kot lahko vidimo, kapitan ladje Jajo nastavlja zanesljivo posadko, ki pa žal pozabi iti na jambor, da bi videla ledeno goro.

Ampak saj ni hudega, namesto zgodnjega ukrepanja boste sedeli doma med policijsko uro.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drama..

Spet rekordno!!!!

opravljenih 1000 testov, od tega 2000 pozitivnih in 3000 na intenzivni.

sDs mi vam ne lažemo :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snečer pravi:

tak dobro pa spet ne poznam :) 

prehmal si se vezal.. :naughty:

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

-zračenje je hudičevo pomembno, zaradi menjave zraka v prostoru

-maske (v zaprtem prostoru) naj bi bile obvezne , če ne moreš zagotoviti dovolj razdalje, so pa bolj kot ne rešitev za kako pljuvanje, za vdihovanje postanega zraka pa bolj malo pomagajo. Eden od problemov so skupni prostori v podjetjih oziroma, delo več ljudi 8 ur v istem prostoru. Vsaj kar sledimo okužbe, ko padajo cele serije učiteljic, vzgojiteljic in podobno.

-virus (verjemi mi prosim) nima lastne pameti in ne leta okrog, zato ne prileti v prostor od zunaj!! Zračenje prostora je koristno, spet mora biti nekdo okužen, ki izdihuje virus, da se zamenja zrak...obstojnost virusa zunaj je zelo kratka, splh v zraku, v zaprtem prostoru pa daljša in možnost za vdihovanje virusa v zaprtem prostoru je mnogo večja, kot pa zunaj

-bolje kot vse maske zunaj je distanca, maske zunaj je pač ukrep na houruk, kot na koncu vse zapret v hiše.

sam če so maske zunaj obvezne je zunaj nevarnost okužbe.. koji klinac bom zražil če lahko pride virus od zunaj notr ? joke itak..pa nesmisel nošenja mask zunaj če ni nobenega okoli.. ja v množici ljudi zunaj pa je relativno smiselno sploh če so to ljudje na postaji ki čakajo 15 min..

pred 7 urami, BlackDoc pravi:

Evo, jaz sem fasal 10dni izolacije, bil v stiku z okuženim ?

pa si povedal svoji da je ta on okužena?? :P

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

če že kup politikov služi s korono, zakaj pa ne :P

122404936_10160645889319453_3404519928469180772_n.jpg.1cc978085d50ae6bd3c2812cf5d42e55.jpg

 

 

 

pred 6 urami, MARE 65 pravi:

To maš še spomladanski repertoar, dečko mal dopolni z iglavci, listavci so že mim...:lol1:

 

pred 6 urami, maus pravi:

A maš kakšnega za motoviuc (repincl)

Mogoče goban, glista... gljiva kvasovka :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, KARMEN1 pravi:

No, pri nas imamo pozitivno osebo v podjetju.

Jutri čakamo navodila od odgovornih za varstvo pri delu.

če si bila v stiku, ostani doma, ne vem zakaj bi moralo podjetje dajat navodila, če pa nisi bila v stiku, potem se pa vodstvo odloča kako in kaj (preventivno)..jih  je kar nekaj na podoben način, ki preventivno čakajo. Oziroma se gredo testirat.

pred 33 minutami, thumper pravi:

 

sam če so maske zunaj obvezne je zunaj nevarnost okužbe.. koji klinac bom zražil če lahko pride virus od zunaj notr ? joke itak..pa nesmisel nošenja mask zunaj če ni nobenega okoli.. ja v množici ljudi zunaj pa je relativno smiselno sploh če so to ljudje na postaji ki čakajo 15 min..

 

 

 

 

to maš pa prav, zunaj prežijo nevarni aerosoli :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!