Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 48 minutami, KARMEN1 pravi:

No, pri nas imamo pozitivno osebo v podjetju.

Jutri čakamo navodila od odgovornih za varstvo pri delu.

...eto...dobila si instant navodila, instant epidemiologa. Gotovo deluje, kot vsi njegovi nasveti do sedaj...kar je vsak dan vidno...vse bolj in bolj....

0A1E79DA-A0E7-4655-B89F-9C1EE432E526.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BIF pravi:

...eto...dobila si instant navodila, instant epidemiologa. Gotovo deluje, kot vsi njegovi nasveti do sedaj...kar je vsak dan vidno...vse bolj in bolj....

 

Kaj je zajebal? Točno taka navodila sem dobil jaz včeraj od svoje osebne zdravnice... Saj gre tudi meni včasih na jetra, samo kdaj pa tudi kaj pametnega pove :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

No, pri nas imamo pozitivno osebo v podjetju.

Jutri čakamo navodila od odgovornih za varstvo pri delu.

jutri ??? a ste izvedeli ob 17.59 h? če je moral nekdo na test je moral biti obveščen njegov prvi nadrejeni in vsi vmes do vkljućno direktorja firme! 

če omenjeni pozitivnež ni obvestil prvega nadrejenega je to groba kršitev pogodbe o delovnem razmerju.. nemalokrat se recimo ta zaposleni ne zaveda svojih obveznosti, ki mu jih določa pogodba o delovnem razmerju..  aja razmerje pomeni dva različna pola - po domač plus in minus.. ali p delodajalei in delojemalec.. in za ob so zapisane dolžnosti , ki se jih morata držati in jih upoštevati , da je delovno razmerje veljavno.

navodila kako ravnati v taki situaciji so jasna. in odgovorni v firmi morajo odreagirati po službeni dolžnost drugače so kazensko odgovorni.. simpl k pasul..

če je bil kdo v stiku z okuženim je avtomatsko karantena 10 dni..brez izjem..

če pa je bila oseba cel dan v pisarni in ni imela stikov z ostalimi so pa tudi jasna navodila : razkužiti vse v prostoru /pisarni in vse , česar se je dotična oseba mogoče dotaknila ali pa je bilo na njeni poti.... ostalo vse normalno..

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj sodelavec in cela njegova familija so vsi okuženi s korono. Sodelavec joče, da je slab, vse ga boli, žena in mulci pa veselo skačejo po bajti. 

 

Navodila nadrejenih : delat dokler lahko. Eto, to so navodila vodilnih na Pošti Slovenije. Noben tudi ni razkužil prostore pošte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na naši firmi je pozitivna ena ženska, brez simptomov, nalezla se je od otroka. Njeni bližnji sodelavci so bili nekaj dni doma, zbolel ni noben. Vem še za enega moškega nad 40 let, podobno kot prehlad, drugi v njegovi družini nimajo simptomov, tudi vsi njegovi stiki, ki so se šli testirat, so bili negativni...hujšega primera ne poznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BIF pravi:

...eto...dobila si instant navodila, instant epidemiologa. Gotovo deluje, kot vsi njegovi nasveti do sedaj...kar je vsak dan vidno...vse bolj in bolj....

0A1E79DA-A0E7-4655-B89F-9C1EE432E526.jpeg

Glede na moje izkušnje z referenti za varstvo pri delu so tole boljša navodila in hitrejša...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

jutri ??? a ste izvedeli ob 17.59 h? če je moral nekdo na test je moral biti obveščen njegov prvi nadrejeni in vsi vmes do vkljućno direktorja firme! 

če omenjeni pozitivnež ni obvestil prvega nadrejenega je to groba kršitev pogodbe o delovnem razmerju.. nemalokrat se recimo ta zaposleni ne zaveda svojih obveznosti, ki mu jih določa pogodba o delovnem razmerju..  aja razmerje pomeni dva različna pola - po domač plus in minus.. ali p delodajalei in delojemalec.. in za ob so zapisane dolžnosti , ki se jih morata držati in jih upoštevati , da je delovno razmerje veljavno.

navodila kako ravnati v taki situaciji so jasna. in odgovorni v firmi morajo odreagirati po službeni dolžnost drugače so kazensko odgovorni.. simpl k pasul..

če je bil kdo v stiku z okuženim je avtomatsko karantena 10 dni..brez izjem..

če pa je bila oseba cel dan v pisarni in ni imela stikov z ostalimi so pa tudi jasna navodila : razkužiti vse v prostoru /pisarni in vse , česar se je dotična oseba mogoče dotaknila ali pa je bilo na njeni poti.... ostalo vse normalno..

Obveščeni vsi, do uprave, jutri zjutraj izvemo, kako naprej. 

Nihče ne sme ostati doma brez odobritve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm @thumper in nasplošno.... danes v firmi šmrcal vodja proizvodnje, šmrcal direktor.... manjše privat firme in tiste res večje.. dokler bo samo 1 zaposlen morda zboleu se bo delalo naprej, dokler se ne izkaže da se je dejasnko virus razširil v firmi. 

Kaj res noben zaposlen v mercatorju, šparu, hoferju, lidlu....  ni fasal corone? In so zaprli katero poslovalnico za 14dni?

Vsak naj se čuva čim boljše kokr zna.... kot pravi sveto pismo "ne veste ne urne ne dneva"... vse nas skrbi corona.. danes pa sem prevrtal kabel v 100 let stari hiši ki nima FID stikala... in to z metrskim svetrom za betno, za katerega sem parkrat prijel...(pač ko je tolko dolg ga je treba mal prjet za luknjo naciljat :D ) .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, KARMEN1 said:

Je fajn počilo ??

ne, sploh nisem vedel da sem šel skozi, sej zato je bilo morda nevarno ker sem prebil samo 1 kabel, itak sem pa štemal  v stato istrsko hišo tako mi je v glavi tako ali tako šumelo ki sem nabijal ene pou ure v skoraj 70cm kamnito steno za narest 3 luknje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Scarabeo 500 pravi:

no to - "Dokazov za dobrobit nošenja mask v naravi ali pod vedrim nebom odprtih življenskih prostorov ni. Kako si lahko sicer razložim dobrobit zračenja prostorov, če bi vaša znanstveno-fantastična ideja lebdečega virusa zares držala. Živim namreč v centru 'rdeče cone'."

 

nečesa ne štekam .. trenutna zmogljivost slo laboratorijev 6000 testov.. če predvidevamo da imata oba - dva certificirana sta a sta verjetno odprla še kakšne lokacije od tod tistih 5 laboratorije ? -približno enako zmogljivost je to 3000 na laboratorij (max zmogljivost tam cca +- 8000 na dan - prišle so nove mašine vendar jih morajo še skalibrirati in najti folk da bo delal na njih.. dejansko ni problem zmogljivost mašin o čemer smo se pogovarjali temveč ročno vstavljanje in pobiranje vzorcev iz mašin - za potrebe laboratorijev povečali število delavcev za 40) . 

3000 testov samo v kranjskem zd??? če bi brise jemali 2 osebi 24 ur na dan je to en bris na minuto.

 

Zdravstveni delavci opozarjajo, da se tukaj pojavljata dve težavi. Prvič zmogljivosti laboratorija, ki za vso Gorenjsko testira odvzete brise, zapolnijo že zgolj s primeri v kranjskem zdravstvenem domu, 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/neidajanje-karantenskih-odlocb-okuzeni-hodijo-v-sluzbo-solo.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem jaz razumel, je korona aktivator vseh prehladov in grip ( gripa - temperatura, prehlad in kosti bolijo ). Jaz sem po navadi hodil v japonkah in kratkih rokavih do 15. novembra (ojačanje telesa), seveda sem proti koncu decembra fasal gripo, bolj zaradi prehoda iz toplega ambijenta v hladen - aja, pa z motorjem se vozim čez celo zimo tudi po nalivih.(vsako leto). Če bom letos kaj fasal, bo to korona, ker samo še ta obstaja - gripe in prehlada ni!

Brat je bil testiran pozitivno, cela družina v zaprta!

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je logično, če imaš na primer korono, ta oslabi tvoj imunski sistem, zaradi česar si bolj dovzeten za ostale bolezni...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil v bolnici.. so mi  počekirali ventile.. super so bolnice, povsod ekrani, piše da lahko prideš v bolnico max 30min prej.

Prišel v bolnico vtaknil kartico v računalnik, mi je izpljunlo listek, sem šel na oddelek, in čakal..cca 10min.. samo cca 5min čez termin.

Ne pa kot včsih, hodniki polni, čakanje po par ur....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem danes dobil odgovor, da sem pozitiven. Kaj posebnega? Nič slabše počutje... ponoči me je edino krajšal spanec suh kašelj. To je to..., če bo tako potem v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!