Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Ja...p.m....sem pred leti podaril kamin...na bolhi. Je tip jokal kako me lepo prosi naj mu ga dam, da ima 3 froce...ma jasno...pridi in pelji. Sta prišla z babo...z Mercedesom karavanom...smo kamin naložli pa sta tak spizdla, da se ne spomnim, da bi vsaj hvala rekla....goni folk u kurac...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoci potrebni ponavadi nimajo casa jokati in iskati medijske pozornosti. Ali se pa ne zelijo izpostaviti, zaradi sramu.

 

Neuradne govorice da nas bodo drug teden  omejili na hiso/stanovanje? Ven bos lahko sel samo v primeru nujnega opravka?

Bomo videli kaj bo JJ twitnil v nedeljo zvecer. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, že ki se pritožujejo vsi bom še jaz bol kratko povedau .. ker me je @BIF post tako navdušil, ljudje se bunijo tega in unega ne bojo delali, jaz kljub diplomi se nikoli nisem bunil tudi  če sem v proizvodnji s sodelavci ki niti večerne poklicne niso uspeli "doštudirat", in eni se zdej bunijo da nebi delali 2. stopnje pod izobrazbo. Jaz sem delal 3.. pa kaj.. delo je delo plača se futr, pa plenice, pa štrom, pa vodo. (imam to srečo da nimam najemnine pa lahko zapravljam za Fiate :D ) 

Ampak primer kako ni dela.. 1 mesec je bil res bolj v QRsu.. pa sem oddal vlogo da mi država šenka prispevke, no in zdej ker sem priden in se čim hitreje našel neko delo.. med drugim sem rezal penice za neke "corona vizirčke" , bom moral vračat kar je država "šenkala", ker nisem lenaril doma na kavču in se pritoževal in jokal kako sem bogi.

Qurc pa tak sistem.... Slovenija je res lepa ampak qurc pa estetika in planine in jezera ko te jebejo brez vazelina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma vsako življenje ima pač oscilacije. Pridejo krize, bolezni, nepričakovani dogodki...tako pač je. Ampak dokler mi roke in noge delujejo se ne bi predal. Je pa na te stvari treba mislit takrat, ko ti gre dobro. Takrat se varčuje in daje na stran...ne pa takrat ko je kriza. Takrat se črpa iz privarčevanega kupa, se konsolidirat in it naprej.  
Na dnu svojega življenja sem se peljal v Metro v Graz vnovčit MWst, ki mi ga je dal kolega...njemu se ni ljubilo, jaz pa sem bil vesel, ker nisem imel. Pa je bilo točno 119 takratnih šilingov...malo...ampak dovolj da sem pregural. Potem pa je že šlo. Delo pa se najde, če je le volja....je pa res, da je pri nas sistem tak, da je veliko lažje jokcat in jamrat, kot pa delat.  
Korona bo marsikomu pomešala karte...žal. Mnogi bodo padli iz udobja....ampak bodo pa tudi nove priložnosti....malo razmislit, zajet sapo, kaj pogoltnit in zavihat rokave....vse se da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

jSem pa 100% prepričan, da mamo samo mi Damjana Murkota...upam, da zarad korone ni izgubil glasu, ker to bi bila pa škoda za cel svet!!!

če murko zgubi glas smo ob glavno obrambno orožje.. za silo nam ostane samo še ehjavec pa še to samo toliko , da jih lahko zamoti za kak dan..

pred 12 urami, ProdriveR pravi:

Evo, dobu sporočilo, da sem bil na testu negativen ?  

a to sovpada s to temo ali nisi uporabljal kondoma pa si moral na test ? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo @BIF za zgornji odstavek, se strinjam v celoti s tabo. Grem po tvojih stopinjah (verjetno 20-30let mlajši), ampak se mi je zataknilo pri 'sva privarčevala dovolj sva kupila parcelo in pričela graditi'. Cene so tumač :( se spomnim ko je ženin dedek pravil kako je prodal motor in kupil parcelo za hišo v Lj (cca. 1500m2). Jaz lahko kupim parcelo za en parking na tisti lokaciji z denarjem od motorja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BlackDoc....se strinjam in te razumem. Tudi meni je izgledalo brezupno...in ko sem kolegom povedal kje bom gradil so se držali za glavo. Raje so si pri tateku porihtali gornji štuk...dokler se niso pokregali. Zdaj so kolegi v stanovanjih in jamrajo kako ne smejo nikamor...jaz vsaj šetam po svoji parceli in vedno je kaj za fretat. Tudi meni ni bilo prav, ko me je foter dobesedno vrgel iz udobja moje sobe...ampak danes sem na nek način hvaležen...sem na svojem in nikomur nič dolžan. Ni pa lahko...ampak volje ne sme zmanjkat. 
Je pa res, da so cene parcel znorele. Kjer sem jaz se parcele prodajajo po 90eur na m2...bolano. Ampak 15km. vstran pa dobiš lepo parcelo za 25000....in tudi tam okoli živijo ljudje...saj gre...samo glavo je treba malo preluftat in preračunat. V vsakem primeru pa...glavo gor in ne obupat....ti želim in verjamem da ti bo uspelo. Morda pa bo zdaj v koroni, kdo prodajal, ker rabi denar...za ene muka za druge priložnost...cest la vie...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se še kar borim z "najbolj smrtonosnim" virusom... moja že cel čas zraven mene ne kaže nobenih znakov. Včeraj sem šel ven... ja ven sem šel na sprehod in to brez maske. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, BIF pravi:

Je pa res, da so cene parcel znorele. Kjer sem jaz se parcele prodajajo po 90eur na m2...bolano. Ampak 15km. vstran pa dobiš lepo parcelo za 25000....in tudi tam okoli živijo ljudje...saj gre...samo glavo je treba malo preluftat in preračunat. V vsakem primeru pa...glavo gor in ne obupat....ti želim in verjamem da ti bo uspelo. Morda pa bo zdaj v koroni, kdo prodajal, ker rabi denar...za ene muka za druge priložnost...cest la vie...

ampak včasih so se vozili v službo s starimi jajci za 1000e ..danes mora bit za 25000e vsaj da se vidi..leasing fafing kredit do onemoglosti nima veze... da bi dal pa avto nazaj in si kupil enega za jurja ostalo pa vložil pa ne.. 

sem si ravno zadnjič izračunal , da sem od 2008 ko sva kupila novo xsaro na njej izgubil 12000e - ker se sedaj kupil eno z isto opremo za 1050e.. za vse moje avte od 2008 pa sem porabil s tem vred 4400e .. torej sem izgubil na vseh avtih v 12 letih samo 4400 namesto 12000e ...  je pa res , da sem vmes dal za motorja 8000e in izgubil na vrednosti 3000e .. 

res pa nimam stanovanjskega problema.. je pač tako prišlo da sem se priženil v hišo k moji .. pa če me ven fukne imam še zmeraj dve lokaciji za spat v postli..  ok tole je mal off topic..

 

a kdo ve , če je sedaj prisoten virus gripe ali so ga čisto eliminirali? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, thumper pravi:

ampak včasih so se vozili v službo s starimi jajci za 1000e ..danes mora bit za 25000e vsaj da se vidi..leasing fafing kredit do onemoglosti nima veze... da bi dal pa avto nazaj in si kupil enega za jurja ostalo pa vložil pa ne.. 

sem si ravno zadnjič izračunal , da sem od 2008 ko sva kupila novo xsaro na njej izgubil 12000e - ker se sedaj kupil eno z isto opremo za 1050e.. za vse moje avte od 2008 pa sem porabil s tem vred 4400e .. torej sem izgubil na vseh avtih v 12 letih samo 4400 namesto 12000e ...  je pa res , da sem vmes dal za motorja 8000e in izgubil na vrednosti 3000e .. 

 

...mah ti si še dober...jaz sem leta 2008 dal za avto 41.000...danes je vreden 7.000...mogoče. Pa veš kaj...ko jebe. Volan ima, pedalke in šalthebl tudi...klimo in tempomat tudi, pa služi mi. Jebe se mi kaj si kdo misli o tem...niti mi je kdo kaj dal niti sem kaj dolžan. Še 10 let naj mi služi...bo čisto ok. 
Raje dam kaj na stran za otroke, kot za novo rajnglo...itak se je naveličaš po 6-ih mesecih. In ko pride moj čas mi je vseeno kam me dajo...v vrečko, žaro, trugo...nič od tega ne bo imelo montirane kljuke, da bi kaj v grob s seboj vlekel. 

Samo zdravje naj nam služi....tega pa se ne da kupit. Nisem pretirano star, mlad pa tudi ne več. Zato sem previden s to korono....raje masko gor, distanca in razkuževanje...bomo tudi to pregurali in bo čas za veselje, neumnosti, gradnjo, nove priložnosti.....trenutno pa pamet v glavo in previdno naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, BIF pravi:

Kjer sem jaz se parcele prodajajo po 90eur na m2...bolano.

Hmmm.... Kjer sem jaz so po 150 €.... Mi smo takrat dali 45 DEM, ena vrsta pred nami za 25 DEM, še ena vrsta prej pa po 5 DEM... Cene so postale nenormalne, zato pa je danes težko graditi hišo, če nimaš podedovanega stavbnega zemljišča ali kavboja za fotra ....

Dalo se je ... z rokami, kolegi in krediti ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

@BlackDoc....se strinjam in te razumem. Tudi meni je izgledalo brezupno...in ko sem kolegom povedal kje bom gradil so se držali za glavo. Raje so si pri tateku porihtali gornji štuk...dokler se niso pokregali. Zdaj so kolegi v stanovanjih in jamrajo kako ne smejo nikamor...jaz vsaj šetam po svoji parceli in vedno je kaj za fretat. Tudi meni ni bilo prav, ko me je foter dobesedno vrgel iz udobja moje sobe...ampak danes sem na nek način hvaležen...sem na svojem in nikomur nič dolžan. Ni pa lahko...ampak volje ne sme zmanjkat. 
Je pa res, da so cene parcel znorele. Kjer sem jaz se parcele prodajajo po 90eur na m2...bolano. Ampak 15km. vstran pa dobiš lepo parcelo za 25000....in tudi tam okoli živijo ljudje...saj gre...samo glavo je treba malo preluftat in preračunat. V vsakem primeru pa...glavo gor in ne obupat....ti želim in verjamem da ti bo uspelo. Morda pa bo zdaj v koroni, kdo prodajal, ker rabi denar...za ene muka za druge priložnost...cest la vie...

Hvala, ja čakam priložnost, tudi 50€ /m2 je kar veliko za en kos zemlje, kje je še komunalna ureditev itd. Je pa tako kot si napisal, raje plačujem najemnino, svoboda je vredna tega. NI šans da bi štukal pri svojih ali njenih, na srečo sva oba z ženo istega mnenja :) prinese pa tudi obveze itak, sploh ko ti ne more noben it po otroka v vrtec ali pa ga za pol ure pazit da greš v miru na sprehod z ženo... ne jamrava, tkao pač je. Sva pa ugotovila da sva edina od prijateljev/sorodnikov dejansko 'na svojem', čeprav v najemu (100km od enih in 50km od drugih staršev), vsi ostali so ali zgornji/spodnji štuk pri starših, ali sploh ne na svojem, ali pa so jim kupili stanovanje/hišo. Jebiga, jaz imam raje manj in čisto vest, oz. mi ne more noben nič očitat. 

Offtopic ja -  da se vrnemo na temo - mogoče bo pa res pokoronsko obdobje ta 'priložnost' za naju, imava srečo da sva v taki branži da se za službi ne bojiva...

In še to, včeraj so me spustili iz zapora (10 dnevne izolacije), juhej! :)

Popravljeno . Popravil BlackDoc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, BIF pravi:

Ja...p.m....sem pred leti podaril kamin...na bolhi. Je tip jokal kako me lepo prosi naj mu ga dam, da ima 3 froce...ma jasno...pridi in pelji. Sta prišla z babo...z Mercedesom karavanom...smo kamin naložli pa sta tak spizdla, da se ne spomnim, da bi vsaj hvala rekla....goni folk u kurac...

Lepo si se razpisal. Z večino se strinjam. Tudi jaz sem nekaj stvari podaril - podobno. Ko pa sem dal prodajanemu materialu ceno - ne pretirano, teh neljubih situacij ni bilo več.

Kljub tvojim in mojim izkušnjam, ki so podobne, pa obstajajo ljudje, ki so resnično potrebni pomoči - tudi to je res, da teh večinoma ni na omrežjih. Zagotovo, da ti ljudje obstajajo, lahko to potrdim s svojimi 15 letnimi izkušnjami pri delu na terenu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pritrjujem...zagotovo. In veš, da je do teh ljudi zelo težko priti. V glavnem kar jim je ostalo je ponos....in linija med tem ko jim želiš pomagat in morebitno prizadetostjo ponosa je zelo tanka. Je treba bit kar previden, četudi je namen iskren. 
V vsakem primeru pa je takšnim potrebno pomagat, ker je tako prav, predvsem pa človeško in moralno. Mogoče bi na tem forumu namesto negativne energije v tej temi lahko naredili kakšno akcijo, zbrali kaj cvenka in ga res dali tja kjer je to potrebno....ampak kot sem napisal...osebno in na pravo mesto.

Eto admini...tu imate primer, kako lahko koristno usmerite svojo moč in višek energije.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo dva tedna nazaj prodajal en kavc, za 50 flik, pa ni blo odziva. Smo ga dal na podarim, jedva nekdo klical in tudi prisel.... Zadovoljna, vzameva, in gresta, minuto kasneje zvonec.... Izvolte 50 evrov, ker je res lep kavc... ?? Se so prijazni ljudje. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DinDiin pravi:

Mi smo dva tedna nazaj prodajal en kavc, za 50 flik, pa ni blo odziva. Smo ga dal na podarim, jedva nekdo klical in tudi prisel.... Zadovoljna, vzameva, in gresta, minuto kasneje zvonec.... Izvolte 50 evrov, ker je res lep kavc... ?? Se so prijazni ljudje. ?

To k so tebe vidl so se takoj ustrasl... al pa so vidl tvoj motor pa so rekl lej reveza spet bo akomulator crknu djemo mu mal ?

 

 

 

V Avstriji se zadeve tu vedno bolj kuhajo, prvo so rekli da bojo naredil lockdown ce pridejo z dnevnimi okuzbami na 6000p.... No neki se zdej kuha in se zna naredit da bojo to kr precej prej naredil... naslednji teden. Ceprav ce ze hocjo to bedarijo narest pol je zdej prfekten cajt ker je veliko hotelov in restavracij zaprtih do sred decembra. Sicer vsi upamo da do tega nebo prislo. Mogoce nam samo avstrijsko korosko odprto pustijo... Pol mi dela nau zmankal in napitnine tut ne bo prej za nov motor u sparovcku.

  • Hvala 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BIF pravi:

V vsakem primeru pa je takšnim potrebno pomagat, ker je tako prav, predvsem pa človeško in moralno. Mogoče bi na tem forumu namesto negativne energije v tej temi lahko naredili kakšno akcijo, zbrali kaj cvenka in ga res dali tja kjer je to potrebno....ampak kot sem napisal...osebno in na pravo mesto

Eto admini...tu imate primer, kako lahko koristno usmerite svojo moč in višek energije.....

Torej kaj potrebuješ od nas, da boš to speljal?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kor sem že povedal vlada nikoli ni razmišljala o zaprtju oziroma omejitvi izhoda za 24 ur.. zato vas zapiramo za en teden vsak dan za 27 ur .. ostanite zdravi vaša jelkapolnakocinilaži

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Codeine pravi:

Torej kaj potrebuješ od nas, da boš to speljal?

GO GO plesaljke zrihti :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!