Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 18 minutami, Alla pravi:

No, moja draga prijateljica letnik 197+ je na letnem rutinskem pregledu izvedela za mali polip na črevesju.
Iz preventive so ga v bolnici odstranili in iz preventive so ji določili takoj za tem še kemoterapijo.
Ki je v roku enega meseca povzročila hudo možgansko kap. In potem ugotovitev, ups, ta terapija ne bi smela bit taka....
Komajda preživela.  Pa so potem nadaljevali malo s kemoterapijo, ker so zasevki začeli nastajati kot po tekočem traku...., pa potem malo bioloških zdravil, pa spet malo kemoterapije....dokler ni pomladi umrla.

Tolk o tem, da bi bil rezultat kaj drugačen, če bi šla k uradnim zdravnikom. Je imela vsaj 2 leti še kvalitetno življenje.
Ker moja prijateljica ga ni imela več od sekunde, ko so jo vzeli v "zdravljenje" uradni zdravniki.

sploh ko je govora o raku...gremo vn iz corona teme. Vse je vezano na hitrost odkrivanja. Kar je korona trenutno zelo zafukala. Krepko. Sem večkrat napisal.

Vse ostalo zdravljenje je bolj kot ne struplenje z upanjem da poleg ubitih zdravih celic ubiješ še bolne. simpl. Če si pa pravočasen, ponovno, zarad korone nisi, pa ne odstraniš tumorja in zasevkov. Ampak potem lajšaš samo še umiranje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pri moji prijateljici je zadeva tudi trajala od leta 2017. Odkrili blazno zgodaj, pa vseeno vse zajebali.

Najbolj žal mi je , da je zadnja 2 meseca nisem mogla niti obiskat, ker so delali tako paniko okol korone. Da ne govorimo kako so v prvem valu izgledali pregledi na onkologiji (verjetno danes ni prav dosti bolje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

 

ne morem prepričati prepričanih ... prav ... vsak na svojem bregu :P 

vsi poznamo vse .. jaz pa poznam "strokovnjake" ki so popravljali motorje in potem po "popravilu" odpeljali motor k pooblaščenemu serviserju na popravilo, da je sploh delalo.

Ja tako enostavno je .. jaz poznam veliko primerov, ki bi prišlo veliko ceneje, če bi takoj odpeljali na pooblaščen servis.

Prav tako poznam nekaj žalostnih primerov mazaštva, zaradi katerega so ljudje umrli. Če bi šli k zdravniku, bi imei večjo možnost preživetja ... tako je ;) 

Prav tako poznam te primere. Samo od strokovnjakov se pričakuje strokovnost, od garažnih pa ne - kar ne pomeni, da je nekateri nimajo.

Trdim samo - Včasih je strokovnost precenjena in kmečka pamet podcenjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Prav tako poznam te primere. Samo od strokovnjakov se pričakuje strokovnost, od garažnih pa ne - kar ne pomeni, da je nekateri nimajo.

Trdim samo - Včasih je strokovnost precenjena in kmečka pamet podcenjena.

Ni pa vedno, kajne ... ;)  ... ker je to samo včasih, je torej veliko večino strokovnjakov potrebno upoštevati... kajne :P 

 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

Ni pa vedno, kajne ... ;)  ... ker je to samo včasih, je torej veliko večino strokovnjakov potrebno upoštevati... kajne :P 

 

Seveda ni vedno tako, včasih se pa zgodi, da podvomiš v izjave strokovnjakov, pri tem uporabiš svoje izkušnje in svoja razmišljanja in še statistiko. :)

In če je korona strokovno vprašanje, zakaj različna mnenja strokovnjakov - ali ljudi, ki o tem nekaj vedo? Ni stroka enosmerna cesta - bolj zgleda, ko je jači. :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Seveda ni vedno tako, včasih se pa zgodi, da podvomiš v izjave strokovnjakov, pri tem uporabiš svoje izkušnje in svoja razmišljanja in še statistiko. :)

In če je korona strokovno vprašanje, zakaj različna mnenja strokovnjakov - ali ljudi, ki o tem nekaj vedo? Ni stroka enosmerna cesta - bolj zgleda, ko je jači. :) 

jaz ne verjamem v svetovno zaroto, saj so ukrepi in omejitve po celem svetu .. tudi v Evropi in tudi v državah, po katerih se radi zgledujemo ... nemški, avstrijski in še kateri strokovnjaki se kaj dosti razlikujejo od naših ? ... vsaj glede corona virusa ali je ali ni ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

jaz ne verjamem v svetovno zaroto, saj so ukrepi in omejitve po celem svetu .. tudi v Evropi in tudi v državah, po katerih se radi zgledujemo ... nemški, avstrijski in še kateri strokovnjaki se kaj dosti razlikujejo od naših ? ... vsaj glede corona virusa ali je ali ni ? 

...ti ne veš...gre za svetovno zaroto...vse so zmenjeni. Zaveden si....Beri razne bloge in fb strokovnjake in se prosvetli.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

jaz ne verjamem v svetovno zaroto, saj so ukrepi in omejitve po celem svetu .. tudi v Evropi in tudi v državah, po katerih se radi zgledujemo ... nemški, avstrijski in še kateri strokovnjaki se kaj dosti razlikujejo od naših ? ... vsaj glede corona virusa ali je ali ni ? 

ni svetovne zarote, je pa hudo pomakanje zdravje pameti in veliko pavšalnega ukrepanja na pamet.

Bo dal primer:

Dejansko vse pijance na cesti rešiš, če prepoveš vožnjo vsem po cesti.  Torej ni smrtnih žrtev. Baje..tako pravjo strokovnjaki.

In potem se zgodi..na cesto gredo samo pijanci in tisti z "utemeljenim" razlogom. In spet so smrtne žrtve. Po Kacinovo in Beovičevo rečeš..sami ste krivi, kaj ste pa rinili na cesto.

Je pa še ena možnost..problem rešiš tam kjer nastaja, pri pijancih...kako...no ja to je druga pesem, se mi ne da razpredat.

Pravkar, BIF pravi:

...ti ne veš...gre za svetovno zaroto...vse so zmenjeni. Zaveden si....Beri razne bloge in fb strokovnjake in se prosvetli.

koga pa Kacina? Diemetralno nasproten...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vsemi si našel Kacina? Ker ti tako paše. In sedaj bi lahko že vedel, da je Kacin samo zlati prenašalec z napako, ker dodaja svoje dodatke....on je malo izboljšana verzija fb strokovnjakov, ki si zadeve razlagajo po svoje in jih tako tudi interpretirajo med svoje vernike. On ne loči kaj so se menli in kaj so se zmenli...pol pa sporoči mešano verzijo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ga strokovnjaka..z garantirano službico (dokler bo cvlil kot ablast zahteva)

127220422_10225383380950156_9040506847767096607_o.thumb.jpg.0f45ecb56a30110502b11b088fddd826.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

jaz ne verjamem v svetovno zaroto, saj so ukrepi in omejitve po celem svetu .. tudi v Evropi in tudi v državah, po katerih se radi zgledujemo ... nemški, avstrijski in še kateri strokovnjaki se kaj dosti razlikujejo od naših ? ... vsaj glede corona virusa ali je ali ni ? 

Ne trdim, razmišljam, dopuščam.

Da je Kitajska sprožila strašljiv Domino efekt vlad po svetu. Vlade so začele reagirati na situacijo, lahko bi tudi drugače reagirale.

Ni vlade, ki bi si upala odreagirati drugače kot večina vlad, ker bi v nasprotnem slučaju za vedno odletele, če bi se izkazalo, da gre za napačno reakcijo. Tako pa so se plemenito zavzele za vsako življenje. Torej tem vladam ni kaj za oporekati.

Računi bodo tako izpostavljeni vsem, malo kasneje. Le Švedska je povzela drugačne okrepe. Ker ljudje zaupajo vladi in vlada ljudem. Verjetno.

Kitajska - neverjetno, tam so se virusa rešili. Pri nam pa in po vsej Evropi pa se širi. Za vsakim valom napovedujejo že novega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P še ena o strokovnjakinji v odstopu

 

 
Slika lahko vsebuje: ena oseba ali več in znotraj
 
 
 
PREVIDNOST JE MATI MODROSTI
Dragi prijatelji?
Rotim vas, bodite previdni, kar se le da. Znabiti da je državna sekretarka, tista v odstopu, s svojimi aerosolnimi oblački okužila celotno novinarsko in snemalno ekipo.
Se lahko zdaj naš falot kovid transmitira od novinarjev na gledalce tudi med predvajanjem večernih laži? Kdo bi vedel?
A previdnost nikoli ni odveč. Ostanite doma, na kavču, glejte TV, zaščitite sebe - in tako boste zaščitili tudi druge.
Bogdi ma vas rad, in vas ne bi rad izgubil❤️

 

126942665_2729742940607418_7441128814032089271_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Enajst jih je rodila - doma, vsi so preživeli in dosegli starost. Verjetno ne brez znanja - kmečke logike. Zdaj pa za vsako malenkost zdravniku - poznam primere, ko so isti osebi v par mesecih dali večkrat ene in iste antibijotike, kdo? ZDRAVNIK strokovnjak.

Poznam veliko garažnih mehanikov - zelo dobrih, brez papirjev. Ravnotako kvazi računalničarjev. Ko so popravljali za strokovnjaki.

Če bi "vaši - naši" strokovnjaki uaporabljali vso znanje ali pa ga nimajo bi imeli tudi boljše ceste. 

Primerov bi lahko naštel, kjer je stroka zatajila, hoho...

Včasih je strokovnost precenjena in kmečka pamet podcenjena.

Delno se strinjam. 

A tvoja bica je bila že delno deležna sodobne medicine.  Če bi živela 100 let prej bi lahko bila zgodba precej drugačna. Primer v viktorijanski Angliji otrokom  do petega leta starosti sploh niso dajali imen, ker jih je zelo malo preživelo. Ne gre se za vaše in naše strokovnjake, gre za preprosto dejstvo, da nam je razvoj medicine in znanosti podaljšal življenjsko dobo, da tega ne bi dosegli samo z ljudsko medicino. Ljudska medicina je bila nemočna ob izbruhu kuge, ob nalezljivih boleznih, ob hudih poškodbah , ki so za posledico imele sepso. Ljudska medicina je bila nemočna ob zahtevnih porodih in še bi lahko naštevali.

Še vedno pa se bom raje najprej obrnila na zdravnika kot na vrača in če se zdravnik zna lotiti zadeve celostno, bom v svoje zdravljenje lahko tudi vključila vrača. Ker pa živim v Slovenji, kjer je to prej izjema kot pravilo in ker je večina vračev mazačev, bom ostala raje pri uradni medicini. ji vseeno bolj zaupam, kot lokalnemu vraču.

Pa Slovenci imamo še en velik , velik problem ne vidimo sive barve. Samo črno ali belo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, BIF pravi:

...ti ne veš...gre za svetovno zaroto...vse so zmenjeni. Zaveden si....Beri razne bloge in fb strokovnjake in se prosvetli.

Je pa čudno, da gre res vse po teh napovedih...uradna stroka pravi teden dni ukrepov, štirinajst dni...in nič ne drži. V zaroti je bilo objavljeno, da bodo uvedli "koncentracijska" taborišča za necepljene in to se že nakazuje... 

Citiraj

V ITALIJI NAMERAVAJO UVESTI CEPILNE KNJIŽICE: Te bodo omogočile potovanja po državi in v tujino

:hmm:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

Delno se strinjam. 

A tvoja bica je bila že delno deležna sodobne medicine.  Če bi živela 100 let prej bi lahko bila zgodba precej drugačna. Primer v viktorijanski Angliji otrokom  do petega leta starosti sploh niso dajali imen, ker jih je zelo malo preživelo. Ne gre se za vaše in naše strokovnjake, gre za preprosto dejstvo, da nam je razvoj medicine in znanosti podaljšal življenjsko dobo, da tega ne bi dosegli samo z ljudsko medicino. Ljudska medicina je bila nemočna ob izbruhu kuge, ob nalezljivih boleznih, ob hudih poškodbah , ki so za posledico imele sepso. Ljudska medicina je bila nemočna ob zahtevnih porodih in še bi lahko naštevali.

Še vedno pa se bom raje najprej obrnila na zdravnika kot na vrača in če se zdravnik zna lotiti zadeve celostno, bom v svoje zdravljenje lahko tudi vključila vrača. Ker pa živim v Slovenji, kjer je to prej izjema kot pravilo in ker je večina vračev mazačev, bom ostala raje pri uradni medicini. ji vseeno bolj zaupam, kot lokalnemu vraču.

Pa Slovenci imamo še en velik , velik problem ne vidimo sive barve. Samo črno ali belo.

 

Če si videla v mojem besedilu samo eno barvo, je problem. Pomembna je beseda včasih - pri spodnjem zapisu. Nikjer nisem omenil zdravilce, mazače in druge, ampak sem govoril o zdravi kmečki pameti.

Ja, moja babica je rodila prvega otroka 1927 leta in nato še 10 otrok. 

Trdim samo - Včasih je strokovnost precenjena in kmečka pamet podcenjena.

  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Včasih je strokovnost precenjena in kmečka pamet podcenjena.

...verjetno občasno drži. Se pa bojim da smo v fazi kjer je kmečka pamet napram strokovosti močno precenjena....

Ni vedno pravi čas in kraj za vse....

pred 36 minutami, Scarabeo 500 pravi:

 

Kitajska - neverjetno, tam so se virusa rešili. Pri nam pa in po vsej Evropi pa se širi. Za vsakim valom napovedujejo že novega.

....na Kitajskem je to mogoče, ker se o ukrepin ne razpravlja na široko in na dolgo...sploh pa niti približno kot pri nas.

Ne trdim, da je kitajski model v redu....je pa učinkovit....naš demokratični pa ni...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BIF pravi:

...verjetno občasno drži. Se pa bojim da smo v fazi kjer je kmečka pamet napram strokovosti močno precenjena....

Ni vedno pravi čas in kraj za vse....

Morda imaš prav, nikoli nisem trdil, da je vse larifari. Ampak glede razmišljanja, sem pač malo na drugi strani. Najslabše je, ker se zapisi tretirajo večinoma ČRNO - BELO.

In vsi na drugi strani smo tretirani kot krivci, da je korona še med nami - večina nas na tej strani dosledno upošteva vse ukrepe. Jaz jih moram že po službeni dolžnosti, ne glede na moje mnenje.

Moti me, da imajo sedaj svojih 10 minut imunologi, infektologi.

Za skupno dobro in normalno razrešitev težav bi pričakoval konsenz vseh (zdravnikov, psihologov, gospodarstvenikov, pedagogov in drugih).

Za zdravnika je pomembno življenje, za gospodarstvenika delo - vsi pa moramo ostati zdravi in obdržati službe. Konsenz. Torej nekje vmes, ne črno in ne belo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Morda imaš prav, nikoli nisem trdil, da je vse larifari. Ampak glede razmišljanja, sem pač malo na drugi strani. Najslabše je, ker se zapisi tretirajo večinoma ČRNO - BELO.

In vsi na drugi strani smo tretirani kot krivci, da je korona še med nami - večina nas na tej strani dosledno upošteva vse ukrepe. Jaz jih moram že po službeni dolžnosti, ne glede na moje mnenje.

Moti me, da imajo sedaj svojih 10 minut imunologi, infektologi.

Za skupno dobro in normalno razrešitev težav bi pričakoval konsenz vseh (zdravnikov, psihologov, gospodarstvenikov, pedagogov in drugih).

Za zdravnika je pomembno življenje, za gospodarstvenika delo - vsi pa moramo ostati zdravi in obdržati službe. Konsenz. Torej nekje vmes, ne črno in ne belo.

 

smo že bližje .. tudi sam se ne strinjam z vsemi ukrepi ampak kaj naj ... 

danes sem šel iz službe (kjer upoštevamo vse predpisane ukrepe in večinoma delamo od doma) mimo parka kjer je bilo vsaj 50 staršev in otrok, kjer so se nemoteno žogali, lovili, pogovarjali itd itd ... sem prepričan, da organi vedo, da se zbirajo v parkih in nima noben jajc it ke pogledat, majo pa jajca jebat brezdomce, ker jejo na klopcah ... ja .. to me moti 

ne pustijo mularije v šole a v parkih se lahko družijo in žogajo ... bolano

nisem proti ukrepom, ki jih predpiše stroka, ampak potem naj se vsi držijo tega .. tudi politiki in naj plačajo kazni za neupoštevanje, ne pa samo rečt sorry in potem je vse v redu ... ne .. oni morajo biti vzor... kazen plačat ali odstop

 

evo .. pa sem se mal razhudu :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

nisem proti ukrepom, ki jih predpiše stroka, ampak potem naj se vsi držijo tega .. :dry:

...ker niso vsi ukrepi, ki jih predpiše stroka razumni...tu je problem :)

pa učinka tudi nobenega...verjetno bi bilo enako, kot če jih ne bi bilo :hmm:

  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

...ker niso vsi ukrepi, ki jih predpiše stroka razumni...tu je problem :)

pa učinka tudi nobenega...verjetno bi bilo enako, kot če jih ne bi bilo :hmm:

ne razpravljam o tem ali so potrebni ali ne .. če so zapovedani, se jih je potrebno držat .. meni je tudi nelogično, da mi prodajo motor, ki gre več kot 300 km/h, a ne smem se tok hitr vozt po cesti, saj je motor registriran za cesto ... :P 

če so tako zapovedali sami, naj se vsaj sami tega držijo in to je moja poanta ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je potreben kompromis. Če bi ubogali samo epidemiologe, bi bili zaprti vsi vsaj mesec dni v bajte in stanovanja z zalepljenimi okni. Gospodarstveniki bi hoteli, da delajo vsi neprenehoma...zdravi, bolani, okuženi, mrtvi...zdravniki bi najraje vse rešili čez šipo...samo da ni gužve, vlada (katerakoli) pač poskuša balansirat med vsem skupaj, ker ve, da mrtva država izgine, da pa tudi ni treba vseh pobit, ker ljudje kašljajo...itd, itd....kup stvari pač, ki so se skoncentrirale. Noben sistem ni idealen....ampak če smo vsi skupaj v sranju, se lahko izvlečemo samo vsi skupaj...ali pa bomo šli vsi skupaj u kurac. Zdaj pa bijemo bitko, med tistimi, ki se bi radi izvlekli in tistimi, ki sem jim že itak za vse jebe....zato traja in bo še trajalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Je pa čudno, da gre res vse po teh napovedih...uradna stroka pravi teden dni ukrepov, štirinajst dni...in nič ne drži. V zaroti je bilo objavljeno, da bodo uvedli "koncentracijska" taborišča za necepljene in to se že nakazuje... 

:hmm:

 

Aha. Piramide so tudi zgradili vesoljci, za taknštele. 

Včasih res ne vem, kaj se plete ljudem po glavi, da streljajo take kozlarije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, maus pravi:

kazen plačat ali odstop

nič ali..oboje bi bilo edino pravilno.. 

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, vandrovec said:

...ker niso vsi ukrepi, ki jih predpiše stroka razumni...tu je problem :)

pa učinka tudi nobenega...verjetno bi bilo enako, kot če jih ne bi bilo :hmm:

Resno, ti verjames da bi bilo isto brez mask itd.. Zanimivo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

Aha. Piramide so tudi zgradili vesoljci, za taknštele. 

Včasih res ne vem, kaj se plete ljudem po glavi, da streljajo take kozlarije. 

Tisto je šlo že mimo...ne mi rečt, da so piramide in korona ena in ista pašta? :hmm:

Vlečete povzetke o ravni zemlji in drugo, kot bi se zgodovina ponavljala...to je novo, sedaj in tukaj, zbudite se. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!