Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, MiNa pravi:

Karantena velja samo za okužene in obolele.

Za nas zdrave pa veljajo ukrepi vlade!! (slika zgoraj prvi iz leve).

ok pol pa po tvoje. vseeno mi je kako ti to imenuješ v vsakem primeru to ni kazen ampak poskus omejitve širjenja, eni se obnašate kot da vam z ukrepi na živo slačijo kožo ne pa dobeseno poskušajo rešiti življenje vsem nam/vam. pa mi je vseeno kaj so še ostali motivi glavni motiv je omejitev covida.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Shillien pravi:

jah zato pa smo za marsikoga še ena balkanska država bivše juge in nič več. ker samodiscipline ni, smo videli v prvem valu, vse zaprto folk pa na morje kod da je dopust. v tako mali in neumno razdeljeni državi kot je naša je težko smiselno omejit ljudi, pa še po tem je kup izjem in je najlažje omejit vse. Pa ne me narobe razumet, marsikateri ukrep se tudi meni zdi neumen, samo se je pa treba zavedat da če se jih bomo držali bo tega sranja prej konc, in taki ki so na posnetku ki sem ga komentiral predvsem pa njihovi starši ukrepe podalšujejo za popolnoma vse od nas

To so najpomembnejši ukrepi -  primerni, smiselni in postopni.

Primer. Imaš pet otrok. Enega zelo boli trebuh, verjetno se je preveč najedel. Reakcija. Danes pa ne boš več jedel, jutri pa malo bolj po pameti. Ker enega od tvojih otrok boli trebuh je logično, da boš štrafal tudi ostale štiri, da ne bodo jedli.

A je ukrep, da ostali 4 ne jejo primeren in smiseln? Kako deluje na ostale 4? Motivacijsko ali nemotivacijsko?

Tisti, ki imajo otroke bodo razumeli lažje. Odrasli pa ne funkcionirajo bistveno drugače.

Mene sedaj bolj zanima, koliko je vseh umrlih (tudi s korono) po dnevih? Kajti, če jih dnevno v SLO umre povprečno 55, potem ni noben umrl za korono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Scarabeo 500 pravi:

To so najpomembnejši ukrepi -  primerni, smiselni in postopni.

Primer. Imaš pet otrok. Enega zelo boli trebuh, verjetno se je preveč najedel. Reakcija. Danes pa ne boš več jedel, jutri pa malo bolj po pameti. Ker enega od tvojih otrok boli trebuh je logično, da boš štrafal tudi ostale štiri, da ne bodo jedli.

A je ukrep, da ostali 4 ne jejo primeren in smiseln? Kako deluje na ostale 4? Motivacijsko ali nemotivacijsko?

Tisti, ki imajo otroke bodo razumeli lažje. Odrasli pa ne funkcionirajo bistveno drugače.

Mene sedaj bolj zanima, koliko je vseh umrlih (tudi s korono) po dnevih? Kajti, če jih dnevno v SLO umre povprečno 55, potem ni noben umrl za korono.

ti primerjaš nekaj nepreprečljivega, ne nevarnega za ostale z nečim zelo nalezljivim in zelo nevarnim, ampak glede na tvoj zadni (neumni) stavek si eden tistih ki pametuješ okrog kako covid ni nevaren ampak je nek rahel prehlad

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Scarabeo 500 said:

Mene sedaj bolj zanima, koliko je vseh umrlih (tudi s korono) po dnevih? Kajti, če jih dnevno v SLO umre povprečno 55, potem ni noben umrl za korono.

  Ti ves, da podajajo samo stevilo umrlih zaadi korone ali zapletov zaradi nje? Torej, ce je ta stevilka 45, to pomeni dodatnih 45 poleg ostalih umrlih zaradi drugih vzrokov, nesrec... pa ce odmislimo tiste ki so imeli komplikacije zaradi korone - 30 dodatnih k recimo 55 smrtim.  Ne vem kaj je tako zapletenega: stevilka ki jo vsak dan slisimo v medijih ni stevilo umrlih ta dan, ampak samo stevilo umrlih zaradi korone. Pa saj ni ti neka kvantna mehanika, no!

  • Hvala 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 11. 2020 ob 15:46, Nearrain pravi:

"Ker imam že dovolj tega dnevnega nakladanja o umrlih s Covid ali zaradi Covid ali kakor pač Covid sem malo pobrskal po uradni Eurostatovi statistiki umrlih po državah v letih od 2017 do danes. In zanimivo , kaj se tam vidi . Da razćlenim , za primer sem vzel podatke o umrlih ( vseh ) za tedne 45 in 46 v letih 2017, 2018, 2019 in 2020 .
Podatki za Slovenijo so :
45 teden 2017 = 380
46 teden 2017 = 393


45 teden 2018 = 348
46 teden 2018 = 392


45 teden 2019 = 385
46 teden 2019 = 404


45 teden 2020 = samo s Covid ker drugih ni = 166
46 teden 2020 = samo s Covid ker drugih ni = 219


Tudi ostale države , ki malo bolj promptno sporočajo podatke v Eurostat imajo številke vseh umrlih po tednih v mejah normale . Nikjer nič ne odstopa razen pri Poljski in morda Belgiji !
Sami si poglejte na tem naslovu.
Je pa še posebej zanimivo , da države za zadnja 2 meseca v večini nekako zamujajo z oddajo aktualnih podatkov ( ne vse ) .
Zanimivo , a ne ?"

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/9193

"Presežna umrljivost (tj. presežek števila umrlih v primerjavi s povprečnim številom oseb, umrlih v preteklih letih v istem obdobju) je v prvih devetih mesecih 2020 znašala 2,3 %. To pomeni, da je v omenjenem obdobju umrlo za 2,3 % več prebivalcev kot povprečno v istem obdobju v letih 2015–2019."

 

Ob 14. 11. 2020 ob 10:58, skalar36 pravi:

NIJZ:

 

-9208466968325390922.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Shillien pravi:

ti primerjaš nekaj nepreprečljivega, ne nevarnega za ostale z nečim zelo nalezljivim in zelo nevarnim, ampak glede na tvoj zadni (neumni) stavek si eden tistih ki pametuješ okrog kako covid ni nevaren ampak je nek rahel prehlad

Ajd, najdi mi kje sem zapisal to kar sem ti boldal - potem si car. To je tvoja domišljija.

Statistično jih na dan v letu umre povprečno okoli 55 oseb (gripa, prometne, samomori...) in zato me zanima, koliko jih sedaj umre vseh skupaj. 

To bi bil podatek o resnični umrljivosti zaradi korone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ajd, najdi mi kje sem zapisal to kar sem ti boldal - potem si car. To je tvoja domišljija.

Statistično jih na dan v letu umre povprečno okoli 55 oseb (gripa, prometne, samomori...) in zato me zanima, koliko jih sedaj umre vseh skupaj. 

To bi bil podatek o resnični umrljivosti zaradi korone.

mogoče potrebuješ osnovno šolo še enkrat?  sam sebi si prilepil odgovor, da citiram sam sebe " ampak glede na tvoj zadni (neumni) stavek si eden tistih ki pametuješ okrog kako covid ni nevaren ampak je nek rahel prehlad "

je jasno? mogoče še enkrat: "ampak glede na tvoj zadni (neumni) stavek"

je zdaj jasno? in kolikorkoli jih umre kdo si ti da določiš da je tistih par pač pogrešljivih čeprav bi imeli večje možnosti če bi se le vsi "frajerji" držali vseh ukrepov, ki NOBENEMU NE ŠKODUJEJO LAHKO PA REŠIJO ŽIVLJENJA.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

To so najpomembnejši ukrepi -  primerni, smiselni in postopni.

Primer. Imaš pet otrok. Enega zelo boli trebuh, verjetno se je preveč najedel. Reakcija. Danes pa ne boš več jedel, jutri pa malo bolj po pameti. Ker enega od tvojih otrok boli trebuh je logično, da boš štrafal tudi ostale štiri, da ne bodo jedli.

A je ukrep, da ostali 4 ne jejo primeren in smiseln? Kako deluje na ostale 4? Motivacijsko ali nemotivacijsko?

Tisti, ki imajo otroke bodo razumeli lažje. Odrasli pa ne funkcionirajo bistveno drugače.

Mene sedaj bolj zanima, koliko je vseh umrlih (tudi s korono) po dnevih? Kajti, če jih dnevno v SLO umre povprečno 55, potem ni noben umrl za korono.

tudi mene zanima število vseh umrlih na dan

nekaj statistike sem se objavil, v glavnem ni posebnosti...

nekaj ne štima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ,saj to se že lep čas sprašuje, dejansko umre 55 oseb na dan v poprečju a problem  sedaj je ,ker nihče od teh vodilnh ,ki imajo možnost vpogleda v sistem vodenja umrljivosti ljudi noče ali ne sme povedati kakšna je skupna številka smrti , samo covid,covid,covid,....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so ukrepi slabi, površni predvsem pa pavšalni in ne rešujejo problema ni kriv narod. Cela EU se bori s podobno okuženostjo, razlike so samo v tem, kje zmore zdravstvo, kje pa ne. Kje so bolje zaščitili ogroženo populacijo in kje slabše, predvsem pa kje bodo zjebali gospodarstvo, kje malo manj.

Saj počasi ugotavljajo, kje so falili in kje jim šepa. Vsak od strokovnjakov, ko kaj prizna je hitro utišan. JIm je že ušlo in jim še bo, kaj bi drugače naredili, pa kake izjave v stilu, tega vladi nismo predlagali.

Zadnje čase le curljajo podatki, da je problem čas prebit v skupnih prostorih (služba, dso itd) sicer še iščejo izgovore v stilu: ja med malico se folk sprosti..pajade. Med malico so vsaj zunaj, kjer je možnost in stopnja nasičenosti zraka z virusom precej precej manjša.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NIJZ, Jelko in vlada vam v tem času ko morate biti doma, da čas primerno izkoristite, recimo s peko kolačev in podobnega.

Recept nam podarjajo gratis:

128068903_907706366300201_5365269125830081356_o.thumb.jpg.ec461aa9f5c4d7011037175cc0be2197.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

NIJZ, Jelko in vlada vam v tem času ko morate biti doma, da čas primerno izkoristite, recimo s peko kolačev in podobnega.

Recept nam podarjajo gratis:

128068903_907706366300201_5365269125830081356_o.thumb.jpg.ec461aa9f5c4d7011037175cc0be2197.jpg

Po novem letu pa bo nam bo govoril, da smo se opustili - zredili in sledil bo ukrep hujšanja. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stevilo umrlih ni zaradi covida, ampak z covidom.  Ce je un ata, k je svoji mati penzijo se 6 let po smrti dvigoval korono prinesel, je verjetno tudi pod covid steta, se nebi cudil. ? Glede na to, kako stejejo okuzene in testirane, je vse skp larifari. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

21 hours ago, Codeine said:

To niso otroci to so odrasli otroci.Moja vnukinja ki ima sest let razumi. Si da masko gor malo zato ker se ji zdi roza maska fancy in ker so ji strarsi razlozili kaksna je situacija in ne sili se igrat naprimer k sosedovim itd...So -smo jo pa zaposlili na razne nacine pomaga meni na vrtu ,gremo skoleso,skrbi za mackona s prijateljicami si posiljajo pisma z rizbicami po posti ..itd in ne kaze nobenih straskih psihicih ucinkov .ta ki je postavil ta video je en navaden Dr. facebukl pompac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 11. 2020 ob 14:05, izibajker pravi:

Tole si imel v mislih, anede

1103247038_coronalimona.thumb.jpg.4e3d98e059b89ac903672e8e05a25c99.jpg

jst ne vidi nobene limone temveč limeto.. to lahko povežeš edino z "liži Metka k ne zdržim do petka"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 11. 2020 ob 21:57, Tex pravi:

Ni ponovnrga testiranja. Če se počutiš ok po izteku samoizolacija, brez simptomov zadnjih 48ur, gremo nazaj garat.

 

Ob 27. 11. 2020 ob 12:54, MARE 65 pravi:

Se pravi, da po 10 dneh nisi več pozitiven kljub temu, da nimaš še okusa...ima sodelavec take simptome...je en teden že doma

Saj to je hecno. Sorodnik se je v začetku oktobra nalezel med prevozom s sodelavci (takrat so tesnim stikom odredili 10 dnevno karanteno, brez testiranja). 11. dan so se 3 šetali po mestu razen "našega" (lahko dela od doma).

Na koncu se je testiral dvakrat, negativen je bil šele po približno 30ih dneh. Vmes se je k njemu priselila družina (zračenje, maske, ipd.) - nobeden zbolel (vsi so bili testirani).

Ko nimaš prehladnih simptomov, kužiš manj, pa vendar.. ?

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joško Štefanov je zračunal, da bo krivulja okužb v naslednjih dneh začela padati navzdol. 

Evo luč na koncu tunela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/20/2020 at 9:48 AM, DAMI34 said:

1. pri nas..kar preberi, brez testa ni obiska, kaj so pa počeli nekateri ne bi vedel. Sedaj pa bodo itak testiral vse, tudi moja je dobila dekret, pa so privat zdravstvo

2. torej je virus sam od sebe nastal v 100 letniku. Larifari. Virus je tako kot vse v vesolju podvržen zakonom fizike. Od nekje se je prinesel (verjetno navzkrižna kontaminacija, kar v bolnišnicah sploh ni redkost) In je potem haral okrog. Da ne govorimo še od PCR testih (fals positive itd..)

Brez testiranja pacientov in zdravstvenega osebja se je sprejemalo v bolnišnico, to je dejstvo. Poglej datum moje objave in spodnjega članka. Omenjen je tudi najstarejši (100 letni) pacient, ki sem ga omenil. Ta je podlegel okužbi. "Kljub vsem filtrom",... lari fari... merjenje temperature ob sprejemu in prvo testiranje šele po treh dneh, ko se že vse razpase po oddelku. Toliko o sposobnosti našega zdravstva, ki se upa javno objaviti, da šele 23.11.2020 nabavlja in postopoma uvaja hitre teste. Do tretjega vala jih bodo morda celo dobili... 

 

23.11. 2020   vir: https://www.delo.si/novice/slovenija/aktualno-stanje-bo-predstavil-direktor-splosne-bolnisnice-novo-mesto/

Do vdorov prihaja tako preko bolnikov, kot preko zaposlenih, kljub vsem filtrom, ki jih imajo postavljene pri vstopu v bolnišnico kar pomeni, da okužbe prenašajo asimptomatski bolniki. »To poskušamo omejiti s planiranjem testiranjem zaposlenih in verjetno tudi bolnikov, zato bomo nabavili hitre teste, ki jih bomo seveda uporabljali z veliko previdnostjo in jih interpretirali glede na klinično sliko.« Teste nabavljajo prek javnega naročila, ki se končuje danes, med 30 ponudniki bomo izbrali najbolj primernega. Testiranje bomo uvedli postopoma, najprej na oddelkih, kjer se je pojavil izbruh, potem pa sistematično na vse drugih oddelkih, kasneje pa bodo testirali v razmiku enega tedna.

 

3 hours ago, 3nity said:

Na koncu se je testiral dvakrat, negativen je bil šele po približno 30ih dneh. Vmes se je k njemu priselila družina (zračenje, maske, ipd.) - nobeden zbolel (vsi so bili testirani).

Ko nimaš prehladnih simptomov, kužiš manj, pa vendar.. ?

Ne testirajo več dvakrat. Asimptomatski naj ne bi več prenašal okužbe 10 dni po pozitivnem testu.  Po desetih dneh odpustijo iz bolnišnice brez ponovnega testiranja. Zdravnik pravi, da ne prenaša naprej in ni nevarnosti za prenos na družinske člane, medicinska sestra pa, da naj še za 10 dni omejimo stike z domačimi. Komu naj verjamemo? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw: znani influencer in fb Dr.znanosti je pobral šila in kopita in prosil za politični azil v Švedski ?.

Pa baje, da je izgubil službo na tv ?.

Podgane prve zapustijo potapljajočo ladjo ?.

Najjači ostaju ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En primer iz službe. Sodelovec (z drugega oddelka) je zbolel za korono. Sicer je imel malce težji potek, ampak še vseeno ni potreboval zdravniške pomoči. No, kak teden po tistem ko je prišel nazaj v službo, je doživel blažji infarkt, ki je (najbrž) posledica covida (preiskave še potekajo) https://siol.net/digisvet/novice/nova-resna-groznja-za-koronabolnike-krvni-strdki-523892

Najhuje je to, da je on mojih let (mladenič okol 40) ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, XTR pravi:

Brez testiranja pacientov in zdravstvenega osebja se je sprejemalo v bolnišnico, to je dejstvo. Poglej datum moje objave in spodnjega članka. Omenjen je tudi najstarejši (100 letni) pacient, ki sem ga omenil. Ta je podlegel okužbi. "Kljub vsem filtrom",... lari fari... merjenje temperature ob sprejemu in prvo testiranje šele po treh dneh, ko se že vse razpase po oddelku. Toliko o sposobnosti našega zdravstva, ki se upa javno objaviti, da šele 23.11.2020 nabavlja in postopoma uvaja hitre teste. Do tretjega vala jih bodo morda celo dobili... 

 

23.11. 2020   vir: https://www.delo.si/novice/slovenija/aktualno-stanje-bo-predstavil-direktor-splosne-bolnisnice-novo-mesto/

Do vdorov prihaja tako preko bolnikov, kot preko zaposlenih, kljub vsem filtrom, ki jih imajo postavljene pri vstopu v bolnišnico kar pomeni, da okužbe prenašajo asimptomatski bolniki. »To poskušamo omejiti s planiranjem testiranjem zaposlenih in verjetno tudi bolnikov, zato bomo nabavili hitre teste, ki jih bomo seveda uporabljali z veliko previdnostjo in jih interpretirali glede na klinično sliko.« Teste nabavljajo prek javnega naročila, ki se končuje danes, med 30 ponudniki bomo izbrali najbolj primernega. Testiranje bomo uvedli postopoma, najprej na oddelkih, kjer se je pojavil izbruh, potem pa sistematično na vse drugih oddelkih, kasneje pa bodo testirali v razmiku enega tedna.

 

 

saj to že dolgo pravim, preveč pavšalni ukrepi, premal skoncentrirani na najbolj nevarna mesta.

Hitri testi so čisto fajn. Je eno dodatno sito. Tisto o asimptomatikih je pa samo izgovor večkrat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ProdriveR pravi:

En primer iz službe. Sodelovec (z drugega oddelka) je zbolel za korono. Sicer je imel malce težji potek, ampak še vseeno ni potreboval zdravniške pomoči. No, kak teden po tistem ko je prišel nazaj v službo, je doživel blažji infarkt, ki je (najbrž) posledica covida (preiskave še potekajo) https://siol.net/digisvet/novice/nova-resna-groznja-za-koronabolnike-krvni-strdki-523892

Najhuje je to, da je on mojih let (mladenič okol 40) ?

 

Včeraj je bila oddaja na NGC o tem. Ena obolela je imala težji potek bolezni, jo je premagala. Po dveh mesecih je isto prišlo do zapletov. Ni umrla a je zopet pristala v bolnici.

Veliko neznank je še okrog bolezni, zato je najbolje da se čuvaš in ne zboliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!