Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Tud v Afriki sem bil... A to bi moral pa malo bolj levo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snečer pravi:

Že sedaj, če si šel v Azijo, v določene države, si se moral obvezno cepit proti rumeni mrzlici itd...

V čem je deal?

#ostanidoma :) hehe

Problem je v novem in nepreverjenem cepivu, ker tudi za Covid obstajajo klasična cepiva. Vprašal sem, če bo možnost izbire ali bodo kar določili katero komu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Tud v Afriki sem bil... A to bi moral pa malo bolj levo?

Citiraj

1 Angola, Burundi, Čad, DR Kongo, Francoska Gvajana, Gabon, Gana, Gvineja-Bissau, Južni Sudan, Kamerun, Kongo, Mali, Niger, Ruanda, Sierra Leone, Slonokoščena obala, Srednjeafriška republika, Togo, Uganda

V te afriške države, obvezno cepljenje za vse in certifikat...

Citiraj

2Afganistan, Albanija, Alžirija, Antigva in Barbuda, Avstralija, Bahami, Bahrajn, Bangladeš, Barbados, Belize, Benin, Bocvana, Bolivija, Bonaire, Brunej, Burkina Faso, Butan, Džibuti, Dominika, Egipt, Ekvador, Ekvatorialna Gvineja, Eritreja, Etiopija, Fidži, Filipini, Francoski otoki v Oceaniji, Francoski karibski otoki, Gambija, Grenada, Gvajana, Gvatemala, Gvineja, Haiti, Honduras, Indija, Indonezija, Irak, Iran, Jamajka, Jordanija, Južna Afrika, Kambodža, Kazahstan, Kenija, Kirgizija, Kiribati, Kitajska, Kolumbija, Kostarika, Kuba, Laos, Lesoto, Liberija, Libija, Madagaskar, Malavi, Maldivi, Malezija, Malta, Mavretanija, Mavricij, Mjanmar, Mozambik, Namibija, Nauru, Nepal, Nigerija, Nikaragva, Nizozemski otoki v Karibih, Oman, Pakistan, Panama, Paragvaj, Pitcairn, Reunion, Ruanda, Sveti Krištof in Nevis, Sveta Lucija, Sveti Vincent in Grenadini, Salomonovi otoki, Sao Tome in Principe Salvador, Samoa, Saudova Arabija, Sejšeli, Senegal, Severna Koreja, Singapur, Somalija, Sudan, Surinam, Eswatini (Svazi), Šrilanka, Tajska, Tanzanija, Trinidad in Tobago, Venezuela, Vzhodni Timor, Zambija, Zelenortski otoki, Zimbabve

Za te pa obvezno, če prideš iz držav, kjer je rumena mrzlica ... torej za nas ne

 

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

Problem je v novem in nepreverjenem cepivu, ker tudi za Covid obstajajo klasična cepiva. Vprašal sem, če bo možnost izbire ali bodo kar določili katero komu...

Tak bom laično rekel. Včasih so potrebovali par let, da so zgradili bolnišnico, kitajec ti jo danes v enem tednu.

Tehnologija je napredovala.

En pikec ti najbrž ne bo škodil. Saj proti ošpicam itd. si tudi prejel kot dete, ki se ni moglo samo odločat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Nekatere države zahtevajo potrdilo o opravljenem cepljenju pred vstopom v državo od potnikov, ki prihajajo iz držav z rumeno mrzlico. V Sloveniji ni  rumene mrzlice, zato tega potrdila slovenski državljani ne potrebujemo, če potujemo iz Slovenije v državo, ki zahteva potrdilo. V kolikor pa potujemo preko države, kjer rumena mrzlica je, potem pa moramo tudi državljani Slovenije priložiti potrdilo o cepljenju. 

https://www.nijz.si/sl/rumena-mrzlica

tako da je lahko problem tudi, ko se vračamo...

debatiram samo, ne "pametujem"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, motozajebant said:

Če pa želiš potovati, ni potrebno delati. Lahko se rodiš v bogati družini, si naloudan in mirno potuješ.

No ja, če si v pomembni družini, boš lahko tudi potoval brez cepljenja.

Govora je o narodu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Ne, rad delam. 

Če nebi bi kradel, dilal ali karkoli že. 

Vidiš to je svobodna in moja odločitev. 

Tako bo tudi s cepljenjem. Če se ne boš cepil boš pa imel čas za krast, dilat ali karkoli že, ker okoli ne boš mogel.

 

Hec, da ne bo pomote.  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

glede cepiva bi rekel tole: pa saj je že sedaj obvezno za določene bolezni, v čem bi bil problem še za en pikec

verjamem pa,da je novo cepivo naprednejše napram ptimitivni metodi izpred xx let

nikakršen, preden bomo prišli na vrsto bo itak še kako leto minilo. Ampak, do takrat, nas znajo pa fino omejevati. Cepivo je lahko napredno, ni pa še preteklo dovolj časa, da bi se izkazalo, kaj še vse lahko povzroča. Tudi jaz verjamem, da ni in ne bo panike, na koncu četudi kak umre zarad njega, vsaj zarad korone ne bo.

Gre se samo in zgolj za omejevanje svobode, kar se bo zgodilo.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 

  Mislim da tole ne drzi: po slovarju in par medicinskih slovarjev ipd asimptomaticen ne pomeni zdrav, ampak bolan brez simptomov. To ni zdrava oseba z dokazanim virusom, ampak bolana oseba brez ali brez izrazitih simptomov. To je pravi pomen te besede, kaj pa pomeni za sankom, je pa druga stvar.

Slovarji Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU:

 

1. iz medicine
ki kljub okužbi ne kaže simptomov 
asimptomatski, brezsimptomen, nesimptomatičen, nesimptomatski 
    Ker je okuženih veliko ljudi, bomo odkrili tudi več asimptomatičnih primerov. 
    V večini primerov je gostitelj, ki naprej prenaša virus, asimptomatičen, še posebej če upoštevamo dejstvo, da je inkubacijska doba relativno dolga. 
    Po nekaj letih postanejo asimptomatični, kar pomeni, da so še vedno nosilci in prenašalci virusa, čeprav pri njih herpes v obliki mehurčkov na koži ali sluznici ne izbruhne več.   

 

 

MErriam-Webster:

 

asymptomatic

adjective
 

To save this word, you'll need to log in.

 
 
asymp·tom·at·ic | \ ˌā-ˌsim(p)-tə-ˈma-tik
\

Definition of asymptomatic

 

: not causing, marked by, or presenting with signs or symptoms of infection, illness, or disease asymptomatic carriers of contagious disease Acute infection is usually asymptomatic, making early diagnosis difficult.— Francis V. Chisari Because gonorrhea is often asymptomatic in women, it can progress painlessly until the result is pelvic inflammatory disease with its sequelae of infertility or ectopic pregnancy.— Marsha F. Goldsmith
 
 
 Tole zgoraj so uradni slovarji in razlage besede asimpotimaticen. Ze sama logika pove da nesimptomaticen ali brezsimptomaticen ne pomeni zdrav, ampak brez simptomov. Bolan in brez simptomov.  Drugace bi bil abolan ali nebolan.

 

 

 

Pomeni
       

potem si ti in jaz asimptomatik, tako trdijo in o tem je bilo govora (moraš brati komu in kaj sem odgovarjal.) Valda zdrava oseba ni asimptomatski prenašalec virusa, saj je zdrava. (tok zabit pa lih nisem)

Karikiral sem, pojasnjeval, kako se trdi, da so vsi zdravi lahko asimptomatski prenašalci. (ker ni dokaza s testom in če je, velja samo nekaj ur baje)

Zdej pa greva dalje:

kako bomo dokazal da je nekdo okužen: ja s pcr al pa hitrim testom, kateri pa ni dokaz.

Še vedno čakam prave študie, jaz sem jih že podal v tej temi o asimtomatskih (torej pozitivnih na pcr) kužnih, ki šerajo virus. Je podana študija, sledili so nekaj 100 pozitivnih brez simtomov. Niti en se ni okužil naprej. CCa 2 meseca nazaj sem linkal študijo.

Seveda pa asimtomatika ne smemo zamenjat z bolnim, ki ima slabo izražene simptome. Glavobol, rahla vročina in podobni "mehki" simptomi. Taki pa lepo delijo virus okrog.

Še nekaj: moj sosed in soseda, oba pozitivna na hitrih testih. On ni razvil simtomov, žena je, bolj blage. V istem gospodinjstvu s starši. Starši se niso okužili. Mislim, da je tudi naš član prebolel korono, pa žene ni okužil.

 

http://www.emro.who.int/health-topics/corona-virus/transmission-of-covid-19-by-asymptomatic-cases.html

Available evidence from contact tracing reported by countries suggests that asymptomatically infected individuals are much less likely to transmit the virus than those who develop symptoms. A subset of studies and data shared by some countries on detailed cluster investigations and contact tracing activities have reported that asymptomatically-infected individuals are much less likely to transmit the virus than those who develop symptoms.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja ne se sekirat za potovanja, sej jih ne bo, nova verzija 2.1 (beri nov sev) se že omenja da je zašel tudi k nam..pol pa spet jovo na novo. Najbrž bo kmal max50m od bajte veriga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, kaizer pravi:

Saj ne da bi koga strašil, to delajo MSM: nov angleški sev je prispel: https://www.zurnal24.si/zdravje/aktualno/bilo-je-vprasanje-casa-britanski-sev-tudi-v-sloveniji-360399

Danes so vsaj nekatere regije pošpricali iz aviona... :) po moje, ker ne vem, kaj bi drugega počel ta avion v naših krajih. Pa tudi tako bliskovito se ne bi normalno širil, kot se bo sedaj v par dnevih...če se bo :) Ravno, ko smo bili na pragu zmanjševanja ukrepov, zelo zanimivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ftp pravi:

Sledim struji, ki jo uporablja cel svet. Poglej malo naokoli.

Zgodovina je pokazala, da ima vedno manjšina prav. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vinjete mi 99% ne bo treba  kupit letos...  z mopetkom do morja pa nazaj bi pa vseen 1x  bruhnu če bo ratal .... bomo vidl  

tukaj pa še naprej najbl gledana tema... kje smo se potepali... 

Popravljeno . Popravil bajkr88
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, skalar36 said:

Zgodovina je pokazala, da ima vedno manjšina prav. 

Po tukaj pisanem, torej nimaš prav. :naughty:

29 minutes ago, vandrovec said:

Danes so vsaj nekatere regije pošpricali iz aviona... :) po moje, ker ne vem, kaj bi drugega počel ta avion v naših krajih. Pa tudi tako bliskovito se ne bi normalno širil, kot se bo sedaj v par dnevih...če se bo :) Ravno, ko smo bili na pragu zmanjševanja ukrepov, zelo zanimivo...

Upam da je tvoje pisanje hec in ne misliš resno, ker če ne .... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

Po tukaj pisanem, torej nimaš prav. :naughty:

 

Čist možno, zato debatiramo. Dopuščam možnosti, da se motim. Zato debatiramo, a ne. Ker, če bi bil 100% prepričan kar pišem...u bistvu ne rabim sogovornika, ampak sledilce.

Sem pa vesel sogovornika, ki mi pove kaj novega, ne tisto kar je slišal\prebral v "mainstream" medijih. To že vem.

Drugače demantiraš sam sebe:

"pred 3 urami, ftp pravi:

Sledim struji, ki jo uporablja cel svet. Poglej malo naokoli."

No jaz sledim manjšini

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, vandrovec pravi:

Danes so vsaj nekatere regije pošpricali iz aviona... :) po moje, ker ne vem, kaj bi drugega počel ta avion v naših krajih. Pa tudi tako bliskovito se ne bi normalno širil, kot se bo sedaj v par dnevih...če se bo :) Ravno, ko smo bili na pragu zmanjševanja ukrepov, zelo zanimivo...

cepivo brizgajo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, skalar36 said:

Čist možno, zato debatiramo. Dopuščam možnosti, da se motim. Zato debatiramo, a ne. Ker, če bi bil 100% prepričan kar pišem...u bistvu ne rabim sogovornika, ampak sledilce.

Sem pa vesel sogovornika, ki mi pove kaj novega, ne tisto kar je slišal\prebral v "mainstream" medijih. To že vem.

Drugače demantiraš sam sebe:

"pred 3 urami, ftp pravi:

Sledim struji, ki jo uporablja cel svet. Poglej malo naokoli."

No jaz sledim manjšini

Ne razumeš heca.

27 minutes ago, skalar36 said:

Zgodovina je pokazala, da ima vedno manjšina prav. 

Sploh ni res. Ni povezave z večino oz manjšino in prav ali ne prav.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, skalar36 pravi:

Čist možno, zato debatiramo. Dopuščam možnosti, da se motim. Zato debatiramo, a ne. Ker, če bi bil 100% prepričan kar pišem...u bistvu ne rabim sogovornika, ampak sledilce.

Sem pa vesel sogovornika, ki mi pove kaj novega, ne tisto kar je slišal\prebral v "mainstream" medijih. To že vem.

Drugače demantiraš sam sebe:

"pred 3 urami, ftp pravi:

Sledim struji, ki jo uporablja cel svet. Poglej malo naokoli."

No jaz sledim manjšini

Potem slediš meni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Potem slediš meni?

Ti si prehitr, je težko sledit.:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

Upam da je tvoje pisanje hec in ne misliš resno, ker če ne .... :slap:

Previdnost ni nikoli odveč...bolje preventiva kot kurativa. :)

 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

cepivo brizgajo :P

virus se menda pa kapljično prenaša, jutri bodo padale kapljice z neba...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, ftp pravi:

Ah daj no. Že leta se ljudje (vsaj mlajši) družijo samo s telefoni. Sedaj pa socialni problemi ?????

a dej no.. prej smo se poklical 17s kje se dobimo..zdej čvekamo po uro kje se ne mormeo dobit..

pred 11 urami, Scarabeo 500 pravi:

Tako to špila in stroka je razdeljena. Na hard in bolj soft.

meni se zdi bolj deljeno na črtice in alko. 

 

prou ne da se mi več..grem vn na pir..še kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!