Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 12 urami, bladerunner pravi:

Kar se cepiva proti Covid-19 tice, je pred tednom dni prvi odmerek prejela moja tasca. Zaenkrat vse BP, ceprav bi ji sam privoscil vaj kako kratkotrajno blazjo nevsecnost. V zacetku februarja dobi se drugi odmerek. Upam, da jo bo vsaj malo predrmalo.:OK: 

Welcome back, @truckdriver

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, maus pravi:

Evo .. pisu sem dohtarci, da naj me da na spisek za cepljene ...

jaz se bom žrtvoval za vse vas pičke materine posrane, ki ne vedo kaj je v cepivu in da ni dovolj raziskano ...

evo ... hočm medaljo ... če mi dajo fajzerja, ki je viagro naredu, bo tut to dobr pa še zastojn je.... 

če je zastoj ni panike ... itak bi bilo vse narobe, če bi bilo potrebno plačat ..

tko da... :ras: 

 

ja starejši mate prednost :P

 

pred eno uro, BlackDoc pravi:

Wajduci se preveč hecate, zato je pa cela Goriška še črna?

in to v DSOju--takoj po cepljenju je udarlo ven :P

 

pred 33 minutami, RobiRoberto pravi:

...   :hmm:  ...

cepivo.JPG.8e45e4c4bbc50e9cf3f9590317050d62.JPG

a šok se šteje med učinke? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, bladerunner pravi:

Kar se cepiva proti Covid-19 tice, je pred tednom dni prvi odmerek prejela moja tasca. Zaenkrat vse BP, ceprav bi ji sam privoscil vaj kako kratkotrajno blazjo nevsecnost. V zacetku februarja dobi se drugi odmerek. Upam, da jo bo vsaj malo predrmalo.:OK: 

bumbar..jst sm poroču tako da nimam tašče..pa še tast pije union tko da nism skoz u strahu za pir..

pred 8 urami, izibajker pravi:

Welcome back, @truckdriver

glede na njegovo izjavo v tašči je navaden podlež,,ker uni farški se morjo držat nekih zapovedi pa met rad vse okol sebe - in tašče niso nikjer zapisane kot izjema..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človeška neumnost ne pozna meja, dobesedno. Pozitivni na PCR, kateri bi moral biti v karanteni, hodijo na hitre teste..debilizem.

https://www.primorske.si/primorska/goriska/tega-si-ne-znamo-razloziti?fbclid=IwAR20lL5Dj_R84eW2P5SkOKvaGMbsdSH-MyaOHC-mKyFBIBvR4ne_Ad_oTaE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekdo je pred časom spraševal, koliko bolnišnica dobi za covid bolnika:

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/6009ead2a0642/8000-evrov-za-covidnega-bolnika-kako-so-prisli-do-te-stevilke?fbclid=IwAR17SNYRAqdKe0qCMKIYKtNOFf9UmIx1m_UlxgxOkkZI635mNEbifQXQtBU

8000 evrov za covidnega bolnika. Kako so prišli do te številke?

Vse se vrti okrog denarja, zato tudi interes, da se vsakega umrlega piše covidu.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34, tvoja dela v šempetrski? Kakšen je postopek, če jim hitri test pokaže okužbo? To, da oddelajo tisti dan, vem, kasneje me zanima. Ali rabijo delat še PCR in ali so 10 dni doma, potem pa gredo normalno delat?

Kaj pa redno tedensko testiranje, a jim ne kaže še dalj časa, da so pozitivni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 1. 2021 ob 14:40, DAMI34 pravi:

Lahko ti s prve roke povem, kako je v DC bled. Gastroenteorologija.

Naročen si točno. Navodila dobiš, da pridi točno. Spremljevalne osebe naj počakajo zunaj. Dan prej te moja ženka (izven delovnega časa, prej nima časa niti scat) pokliče, kako si, si zdrav? Maš simptome? Kako gre čiščenje in ali boš točen?

Bled? Šempetrska je verjetno najslabša bolnišnica pri nas....

pred 25 minutami, 3nity pravi:

Kaj pa redno tedensko testiranje, a jim ne kaže še dalj časa, da so pozitivni?

A se niste še cepili, da se morate redno testirat?

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

zato tudi interes, da se vsakega umrlega piše covidu.

A ti o bolnici ali mrtvašnici ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolnica dobi za vsakega pacienta (ne samo za tiste ki so umrli s covid-om). Ko pride okužen pacient gre v covid oddelek in dvomim da bi dali neokuženega v tak oddelek, samo da prikažejo več okuženih, da bi več zaslužili.

 

Tako da vsa ta fama kako  pišejo, da je umrl za covid-om zato da zaslužijo je samo še en fake news.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, 3nity pravi:

@DAMI34, tvoja dela v šempetrski? Kakšen je postopek, če jim hitri test pokaže okužbo? To, da oddelajo tisti dan, vem, kasneje me zanima. Ali rabijo delat še PCR in ali so 10 dni doma, potem pa gredo normalno delat?

Kaj pa redno tedensko testiranje, a jim ne kaže še dalj časa, da so pozitivni?

delala je pred leti, že dolgo ne več, sedaj je v v DC Bled(bivša ordinacija od Seljaka v Gorici), gastroenteorološka, delala pa je njena dohtarca in občasno je prihajal zdravnik delat iz Šempetra.

Lahko povem zanjo (torej gastro ambulanto v Gorici), pa kar so zdravniki povedali iz Šempetra. 

DC bled ima že vnaprejšnje preverjanje pacienta. Le ti so dan pred pregledom kontaktirani (simptomi pa to), na pregled vstopajo sami, spremljevalec ostane v avtu, pregled poteka v vsej zaščitni opremi in po pregledu se razkuži vse. Pri moji testirajo s PCR testom, pa so vsi negativni zaenkrat.

Je pa zdravnik, ki je hodil iz Šempetra delat v njeno ambulanto, bil ob rednem testiranju v Šempetru pozitiven (brez simptomov in slabega počutja), zato ni prišel delat (k nji), naslednja 2 testa pa negativen. Sem prepričan, da pozitiven najbrž ni delal niti v Šempetru.

Štos je, da se pozitiven test (redna testiranja v zdravstvu) ponovi še 2x, medtem ko se pri raji tega ne počne. 

S pozitivnim testom moraš v karanteno (neglede al pcr al hitri)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Bled? Šempetrska je verjetno najslabša bolnišnica pri nas....

 

DC Bled nima veze s Šempetrsko bolnišnico. DC Bled je lastnik Gastroenteorološke ambulante v Novi gorici.

O tem, katera bolnica je slaba, pa ne bi. Po korupciji vodi itak Klinični :P

ps. sem tok preležal v Šempetrski, da jih kjub kakem spodrsljaju lahko pohvalim.

 

pred 3 urami, ftp pravi:

A ti o bolnici ali mrtvašnici ???

a nis prebral, o vsem :P

ps. Mrtvašnica ne dobi 8 jurčkov za pokop.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

 

A se niste še cepili, da se morate redno testirat?

cca 35% (nekje je podatek objavljen javno, poguglaj) se je cepilo zdravstvenega osebja. In to šele prvi odmerek, kar ne pomeni da so že imuni.

Preventivna testiranja so smiselna, kjer je tvegano okolje in tvegana populacija. Tako kot merjenje temperature pred vstopom v kako podjetje, to je ukrep, ki deluje kot sito, ni 100%, občasno pa koga ulovi.

Da pa zdravi letijo na hitre teste, pa je bedarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ftp pravi:

Bolnica dobi za vsakega pacienta (ne samo za tiste ki so umrli s covid-om). Ko pride okužen pacient gre v covid oddelek in dvomim da bi dali neokuženega v tak oddelek, samo da prikažejo več okuženih, da bi več zaslužili.

 

Tako da vsa ta fama kako  pišejo, da je umrl za covid-om zato da zaslužijo je samo še en fake news.

s kovidom. In ne ni fejk njus. In ravno v tem je štos, pridružene bolezni, so pa običajno krivec za smrt. Med drugim je moja teta pred kratkim umrla, 88 let, diabete in tumor v glavi. Aja, umrla je s covidom.

Večina jih itak umre v bolnici..pa še okužbe pobegnejo okrog, po drugih oddelkih. Sicer pa dvomim, da % umrlih brez korone, ki so fejkano pisani, kaj prinese bistveno k cifram zaslužka.

In bolnica zdravi tudi mnogo takih ki ozdravijo. Zdravljenje pa stane točno toliko, kot piše v članku.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

cca 35% (nekje je podatek objavljen javno, poguglaj) se je cepilo zdravstvenega osebja. In to šele prvi odmerek, kar ne pomeni da so že imuni.

Je drugi odmerek cepiva enak prvemu ali gre za dopolnitev prvega...to je verjetno le pri genskem cepivu? Srbi se cepijo s kitajskim cepivom, Madžari želijo rusko in klasično Astrazeneca, le EU vsiljuje nepreverjeno cepivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

Je drugi odmerek cepiva enak prvemu ali gre za dopolnitev prvega...to je verjetno le pri genskem cepivu? Srbi se cepijo s kitajskim cepivom, Madžari želijo rusko in klasično Astrazeneca, le EU vsiljuje nepreverjeno cepivo...

Ne poglabljam se v cepiva toliko, da bi vedel, kaj vsebuje drugi odmerek in ali je enak. Najbrž se da dobiti podatek.

Srbi, kar sem prebral majo 3 vrste, tut Sputnika..Ne vem če samo EU vsiljuje neko svojo različico, namreč popolnoma vsa cepiva so več al manj nepreverjena, še. Proizvajalci so itak copy pejstali recepte drug od drugega. :P 

Menim, da za tvegano populacijo je cepljene smiselno, tut moja starša sta se naročila oziroma dala v vrsto. Za ostale, pa ne bi smelo biti niti obvezno niti pogoj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, vandrovec said:

Je drugi odmerek cepiva enak prvemu ali gre za dopolnitev prvega

enak prvemu

4 hours ago, DAMI34 said:

Vse se vrti okrog denarja, zato tudi interes, da se vsakega umrlega piše covidu.

 

12 minutes ago, DAMI34 said:

Sicer pa dvomim, da % umrlih brez korone, ki so fejkano pisani, kaj prinese bistveno k cifram zaslužka.

Precej kontradiktorno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

 

Precej kontradiktorno.

lahko, ker eno je interes (ukaz, komanda politika), drugo je pa dejanski zaslužek :P

Lahko pa čisto mirno priznaš, toliko vemo vsi, da jih največ umre s pridruženimi boleznimi, a so umrli zarad covida, ja verjetno ne, a so s covidom, ja so.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

Štos je, da se pozitiven test (redna testiranja v zdravstvu) ponovi še 2x, medtem ko se pri raji tega ne počne.

No, saj vse piše na strani NIJZ, mene samo zanima kako je to v praksi

Citiraj

Pozitivni zaposleni z znaki akutne okužbe dihal mora biti umaknjen iz delovnega procesa za čas bolezni. Na delovno mesto se lahko vrne, ko je preteklo 10 dni od začetka bolezni in 48 ur od normalizacije telesne temperature in začetka umirjanja simptomov in znakov bolezni. Ponovno PCR testiranje ni potrebno.

ZDRAVSTVENI DELAVCI S COVID-19, KI SO OZDRAVELI IN IMAJO V OBDOBJU 3 MESECEV PO ZAČETKU BOLEZNI COVID-19 VZTRAJAJOČI ALI PONOVNO POZITIVEN TEST PCR BRISA NOSNO-ŽRELNEGA PROSTORA

- Asimptomatske osebe: v obdobju 3 mesecev po začetku bolezni covid-19 ni potrebno ponovno testiranje tudi ob pozitivni epidemiološki anamnezi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

lahko, ker eno je interes (ukaz, komanda politika), drugo je pa dejanski zaslužek

fake

1 minute ago, DAMI34 said:

Lahko pa čisto mirno priznaš, toliko vemo vsi, da jih največ umre s pridruženimi boleznimi, a so umrli zarad covida, ja verjetno ne, a so s covidom, ja so.

Itak da večinoma imajo pridružene bolezni, a ne razumem poante stavka ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, 3nity pravi:

No, saj vse piše na strani NIJZ, mene samo zanima kako je to v praksi

aja če so bolni pa majo znake je drugo, jaz sem povedal, ko je test "false pozitiven". Pa covida ni prebolel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pri Covid-19 ne gre zgolj za navadno gripico, kot to nekateri hocejo prikazati, govorijo tudi naslednja dejstva:

Po okužbi zapleti tudi pri otrocih. Pri odraslih pogosti krvni strdki.

https://siol.net/novice/slovenija/po-okuzbi-zapleti-tudi-pri-otrocih-pri-odraslih-pogosti-krvni-strdki-544142

Gre za resno bolezen, ki pri nekaterih pusca hude in trajne posledice. Zato upam, da vlada ne bo podlegla pritiskom in prehitro sproscala se kako potrebne omejitvene ukrepe za zajezitev sirjenja virusa. Bolje da zdrzimo do pomladi pod ostrimi ukrepi, jih striktno spostujemo in tako pripomoremo, da bo do pomladi virus v glavnem pod kontrolo, ukrepi odpravljeni, mi pa veselo in svobodno na svoje jeklene konjicke in na polno izkoristit motoristicno sezono. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!