Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

me zanima kako bi se ti šel online šolo z dvema osnovnošolskima mulcema in šihtom. Bolj težko verjemi.

Ampak ja, ministrica pravi da ni problema

Dami, ne trdim, da situacija ni komplicirana. Ni pa nevzdrzna. Pojdi v Afriko ali na bliznji vzhod, bos videl kaj je trdo zivljenje. Tukaj pa vecinoma jamrajo in cvilijo, ce jih neka stvar samo malo vrze iz cone udobja. Druzba je postala prevec razmazena in ni navajena malo bolj trdega zivljenja. Narava pa vedno poskrbi, da se je obcasno potrebno navadit tudi trsega nacina zivljenja. Cona udobja nikoli ne traja vecno. Tega se je potrebno zavedat. Kaj pa ce nekega dne pride do vojne? Kako se bodo mehkuzci, ki jamrajo ze ob najmanjsi spremembi in malenkost trsemu zivljenju odzvali takrat? Od stresov in depresij jih bo pol koncalo v trugah. Zivljenje zna vcasih biti zelo kruto, vendar je potrebno biti pripravljen tudi na take vrste preizkusenj ,drugace je konec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, bladerunner pravi:

Dami, ne trdim, da situacija ni komplicirana. Ni pa nevzdrzna. Pojdi v Afriko ali na bliznji vzhod, bos videl kaj je trdo zivljenje. Tukaj pa vecinoma jamrajo in cvilijo, ce jih neka stvar samo malo vrze iz cone udobja. Druzba je postala prevec razmazena in ni navajena malo bolj trdega zivljenja. Narava pa vedno poskrbi, da se je obcasno potrebno navadit tudi trsega nacina zivljenja. Cona udobja nikoli ne traja vecno. Tega se je potrebno zavedat. Kaj pa ce nekega dne pride do vojne? Kako se bodo mehkuzci, ki jamrajo ze ob najmanjsi spremembi in malenkost trsemu zivljenju odzvali takrat? Od stresov in depresij jih bo pol koncalo v trugah. Zivljenje zna vcasih biti zelo kruto, vendar je potrebno biti pripravljen tudi na take vrste preizkusenj ,drugace je konec. 

in kaj mi hočeš povedati, da je normalno da smo zaprti?

Da je normalno, da lahko kupim kruh, ne morem pa nogavic?

Nič od tega, kar se sedaj dogaja ni normalno. Verjamem pa da za kakega Afričana al pa Afganistanca pomeni tudi to luksuz.

Maš motor? Ja..zakaj se voziš z njim? V Afriki majo bicikle in so vajeni trdega življenja. Tako sem prebral tvoj sestavek.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

aha, mamo enga lažnjivca, pol dodamo še enga, ki je diametralno nasproten in problem je rešen :D

Zapisal sem, da niso niti konkurenčni, kvečjemu spadajo v rang prepirljivega medija, nekaj v stilu Jelinčiča, ki si vedno izmisli nov izgovor. Pač jim manjka nivo, so še premladi, in niso tako usposobljeni lagat kot levi mediji.

Se bodo že naučili.

Kot sem napisal, ne bom se prepiral zaradi necesa, od cesar sam nimam nicesar. Imamo pac razlicna mnenja o dolocenih stvareh. Naj tako tudi ostane. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, DAMI34 said:

sploh ni govora da je isto, govora je, da gripe kar naenkrat čudežno ni.

Čudežno  ????

21 minutes ago, DAMI34 said:

Da so ukrepi bili tudi ob gripi, ampak mogoče bolj premišljeni, bolj specializirani, ob kovidu pa pavšalni, na koncu tudi pri tebi preberem, da ni nujno da so vsi ukrepi smiselni ali da se ne strinjaš z vsemi.

Kako to da prejšnja leta ko so bili ukrepi premišljeni, je bilo toliko gripe, letos pa je praktično ni ????

 

Aja čudež.

22 minutes ago, DAMI34 said:

Kaj bi bilo s korono brez sankcij, pa nihče ne more zapisati, ker nismo tega testirali, mogoče bi bilo celo isto ali podobno kot je sedaj.

Mi nismo, so pa Italijani lani konec zime.

načeloma se pameten uči na napakah drugih. ali moramo tudi mi z glavo skozi zid.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

in kaj mi hočeš povedati, da je normalno da smo zaprti?

Da je normalno, da lahko kupim kruh, ne morem pa nogavic?

Nič od tega, kar se sedaj dogaja ni normalno. Verjamem pa da za kakega Afričana al pa Afganistanca pomeni tudi to luksuz.

Maš motor? Ja..zakaj se voziš z njim? V Afriki majo bicikle in so vajeni trdega življenja. Tako sem prebral tvoj sestavek.

 

 

Ni normalno, dalec od tega. Vendar je situacija taka, da se ji je potrebno prilagodit in se odpovedat dolocenih svoboscin. Ne bo trajalo vecno. Tudi ne trdim, da so vsi ukrepi pravilni in potrebni. So pac taki kakrni so. V veliki meri zelo podobni kot po vsem svetu. Nekatere drzave imajo blazje, druge ostrejse. Trdim samo to, da se je v casu ,ki ga trenutno zivimo, potrebno zacet obnasat skrajno odgovorno. 

Motor imam in se z njim vozim, ker mi zaenkrat tega nihce ne prepoveduje. Ce bodo ukrepi taki, da bo zacasno uveljavljena tudi te vrste prepoved, jo bom spostoval in nikakor cvilil zaradi tega in se na vse kriplje upiral odlocevalcem ukrepov pa naj bodo ti rdeci, zeleni, beli ali pa crni, sploh ni pomembno. 

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

Čudežno  ????

Kako to da prejšnja leta ko so bili ukrepi premišljeni, je bilo toliko gripe, letos pa je praktično ni ????

 

Aja čudež.

Mi nismo, so pa Italijani lani konec zime.

načeloma se pameten uči na napakah drugih. ali moramo tudi mi z glavo skozi zid.

da čudež, vse pripišeš koroni, evo gripa izginila :P

Taljani so mel zmešnjavo, kot jo mamo mi, tut sedaj niso nič boljši. Nošenje mask zunaj, nekaj odprto nekaj zaprto..zmešnjava. Kar je umrlo je itak umrlo.

Podcenjujete narod, le ta je postal dovolj pameten zase in kdor hoče se pazi, tut moja starša.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, DAMI34 said:

Zaradi gripe je na Hrvaškem do konca prejšnjega tedna umrlo 75 ljudi. To je največja epidemija gripe v državi v zadnjih petih letih, saj je po uradnih podatkih zbolelo 48.080 ljudi, po neuradnih pa kar 200.000.

Ne vem od kje ta podatek. Na HZJZ ji podatka, v medijih pa to...

Što je s gripom? U Hrvatskoj nije zabilježen ni jedan slučaj

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-je-s-gripom-u-hrvatskoj-nije-zabiljezen-ni-jedan-slucaj/2246777.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, bladerunner pravi:

Ni normalno, dalec od tega. Vendar je situacija taka, da se ji je potrebno prilagodit in se odpovedat dolocenih svoboscin. Ne bo trajalo vecno. Tudi ne trdim, da so vsi ukrepi pravilni in potrebni. So pac taki kakrni so. V veliki meri zelo podobni kot po vsem svetu. Nekatere drzave imajo blazje, druge ostrejse. Trdim samo to, da se je v casu ,ki ga trenutno zivimo, potrebno zacet obnasat skrajno odgovorno. 

Motor imam in se z njim vozim, ker mi zaenkrat tega nihce ne prepoveduje. Ce bodo ukrepi taki, da bo zacasno uveljavljena tudi te vrste prepoved, jo bom spostoval in nikakor cvilil zaradi tega in se na vse kriplje upiral odlocevalcem ukrepov pa naj bodo ti rdeci, zeleni, beli ali pa crni, sploh ni pomembno. 

že stavek, da ugotavljaš, da niso vsi ukrepi pravilni in potrebni da misliti.

O tem pišemo, da so nekateri nepotrerbni, drugi pa brez efekta. In ne pišemo samo laiki, tudi strokovnjaki opozarjajo na to.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

da čudež, vse pripišeš koroni, evo gripa izginila

to je samo tvoje mneje. A misliš za gripozne bolnike kar k korona bolnikom dajejo ???? Ah daj no. Sprijazni se, čudežev ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Ne vem od kje ta podatek. Na HZJZ ji podatka, v medijih pa to...

Što je s gripom? U Hrvatskoj nije zabilježen ni jedan slučaj

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-je-s-gripom-u-hrvatskoj-nije-zabiljezen-ni-jedan-slucaj/2246777.aspx

2019 je link mojega članka. ampak je najbrž čudež, gripa je čudežno izginila, leto poprej pa 75 mrtvih v enem tedni in 200000 okužb.

 

Pravkar, ftp pravi:

to je samo tvoje mneje. A misliš za gripozne bolnike kar k korona bolnikom dajejo ???? Ah daj no. Sprijazni se, čudežev ni.

če čudežev ni, povej zakaj je gripa izginila? :P

Čudež, kot pravim.

Tut korona bi izginila, če vse paciente gripi pripišemo.

cifra je cifra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

2019 je link mojega članka. ampak je najbrž čudež, gripa je čudežno izginila, leto poprej pa 75 mrtvih v enem tedni in 200000 okužb.

 

Zdaj pa ti natepavaš. Še eno tako pa se zbrišeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Zdaj pa ti natepavaš. Še eno tako pa se zbrišeš.

jp, kar čakaj, še 1x link o natepavanju.

14.2.2019

http://www.times.si/zdravje/po-ocenah-je-na-hrvaskem-za-gripo-zbolelo-200000-ljudi--8205148a674b8a91c0ab795204a80771340a8ab5.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

2019 je link mojega članka. ampak je najbrž čudež, gripa je čudežno izginila, leto poprej pa 75 mrtvih v enem tedni in 200000 okužb.

 

če čudežev ni, povej zakaj je gripa izginila? :P

Čudež, kot pravim.

Tut korona bi izginila, če vse paciente gripi pripišemo.

cifra je cifra

No tega pa ne morem sprejet. Sorodniki moje zene so preboleli Covid-19. Okuzil jih je sin, ki se je sam okuzil na delovnem mestu, ker je nek neodgovoren bedak hodil na delo kljub temu, da je ze imel simptome bolezni Covid-19. Preko njega so se okuzili se vsi ostali domaci. Tako njegova mati, oce, zena in otroci. Vsi so imeli tezjo obliko bolezni razen otrok. Preziveli bolnisnicno oskrbo na intenzivni negi. Po poteku bolezni jih pestijo hude pokoronske posledice. Krvni strdki v krvi, depresija in otezeno dihanje. Vsi so pred casom prebolevali tudi navadno gripo, ki sem jo veckrat prebolel tudi sam. Zagotavljajo, da je navadna gripa macji kaselj v primerjavi s covid-19. Zato ne tako vehementno izenacevat gripo in Covid- 19, ker ni nobene primerjave med tema dvema boleznima. In še enkrat z vso odgovornostjo trdim, gripa ni enako Covid-19 ,ker je slednja mnogokrat bolj nevarna in zato pozdravljam ukrepe, ki so v veljavi in apeliram na vse, da se jih striktno drzijo. 

Popravljeno . Popravil bladerunner
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

to je podatek za sezono 2018 - 2019 torej 2 leti staro in ne vidim poante.

Kar se letošnje gripe tiče še enkrat.

 

Protikoronski ukrepi so v bistvu ukrepi proti vsem virusom. Če smo korono, ki je precej bolj nalezljiva upočasnili, smo gripo praktično ustavili. Ne ni čudež, delujoči ukrepi pač, pa so lahko neprimerni, vendar vseeno pomagajo.

Popravljeno . Popravil ftp
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

že stavek, da ugotavljaš, da niso vsi ukrepi pravilni in potrebni da misliti.

O tem pišemo, da so nekateri nepotrerbni, drugi pa brez efekta. In ne pišemo samo laiki, tudi strokovnjaki opozarjajo na to.

 

Lahko se ne strinjamo z dolocenimi ukrepi, vendar jih moramo upostevat. Tudi ce se komu zdi kak ukrep nepotreben, to ne pomeni, da ga zaradi tega ignorira. Noben ukrep pa ni taksen, da bi vzpodbujal sirjenje virusa, temvec ravno nasprotno. Nespostovanje ukrepov pa pomeni, da se virus se naprej veselo siri med populacijo, kar dokazuje katastrofalna slika v nasi drzavi. In zopet z vso odgovornostjo trdim, da ni oblast kriva za sirjenje virusa, temvec neodgovorni ljudje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, bladerunner pravi:

No tega pa ne morem sprejet. Sorodniki moje zene so preboleli Covid-19. Okuzil jih je sin, ki se je sam okuzil na delovnem mestu, ker je nek neodgovoren bedak hodil na delo kljub temu, da je ze imel simptome bolezni Covid-19. Preko njega so se okuzili se vsi ostali domaci. Tako njegova mati, oce, zena in otroci. Vsi so imeli tezjo obliko bolezni razen otrok. Preziveli bolnisnicno oskrbo na intenzivni negi. Po poteku bolezni jih pestijo hude pokoronske posledice. Krvni strdki v krvi, depresija in otezeno dihanje. Vsi so pred casom prebolevali tudi navadno gripo, ki sem jo veckrat prebolel tudi sam. Zagotavljajo, da je navadna gripa macji kaselj v primerjavi s covid-19. Zato ne tako vehementno izenacevat gripo in Covid- 19, ker ni nobene primerjave med tema dvema boleznima. In še enkrat z vso odgovornostjo trdim, gripa ni enako Covid-19 ,ker je slednja mnogokrat bolj nevarna in zato pozdravljam ukrepe, ki so v veljavi in apeliram na vse, da se jih striktno drzijo. 

sprejmi kar hočeš, nihče te ne sili. Ne pa mešat o čem govorimo. Govora je zgolj in samo o gripi in zakaj je letos ni.

 

 

ps. kup sosedov, ki so prebolel korono in sorodnikov imam, vem kako je potekala, vem tudi od kje so se nekateri okužili. Sem tudi pisal tule. 

ps. vse kar si naštel, si v večini prebral iz časopisja, kake so možne posledice prebolele korone. Večina teh problemov nima, z gotovostjo trdim, sicer bodo pa člani MSja, ki so jo ali jo prebolevajo povedali. In so že. Tudi v tej temi.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Zaradi gripe je na Hrvaškem do konca prejšnjega tedna umrlo 75 ljudi

Gornji podatek sa sezono 2018-2019

Samo za primerjavo.

 

Na Hrvaškem je s kovid-om umrlo 4799 (Vir: HZJZ). Pa tudi če bi tistih 75 dodali zraven kaj bi spremenilo :? (skupaj bi bilo 4874). Nihče ne bi ničesar profitiral s tem "skrivanjem", pravzaprav ne bi nihče niti opazil, ker gre za veliko razliko med gripo in korono.

Sicer pa so tudi pri gripi povečini umrli ljudje s pridruženimi boleznimi.

2 minutes ago, DAMI34 said:

Govora je zgolj in samo o gripi in zakaj je letos ni.

Že dobil odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, ftp pravi:

to je podatek za sezono 2018 - 2019 torej 2 leti staro in ne vidim poante.

Kar se letošnje gripe tiče še enkrat.

 

Protikoronski ukrepi so v bistvu ukrepi proti vsem virusom. Če smo korono, ki je precej bolj nalezljiva upočasnili, smo gripo praktično ustavili. Ne ni čudež, delujoči ukrepi pač, pa so lahko neprimerni, vendar vseeno pomagajo.

Tudi, pa recimo veliko manj mrtvih motoristov je letos. Tudi to smo ustavili.

Smo pa povečal nezaposlenost, izgube v gospodarstvu, zadolževanje, čakalne vrste v zdravstvu, ustavili vse kar je nenujnega, zamujamo z diagnostiko bolezni katere bi lahko pravočasno odkrili in še in še. Smrtnost pri določenih boleznih se bo zaradi tega celo povečala.

Gripa ni izginila. Se bo že še pojavila brez skrbi.

Podatek, je sicer 2019, in govora je bilo o ukrepih, ter o tem kako je epidemija gripe zabasala klinični ..

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

Smo pa povečal nezaposlenost, izgube v gospodarstvu, zadolževanje, čakalne vrste v zdravstvu, ustavili vse kar je nenujnega, zamujamo z diagnostiko bolezni katere bi lahko pravočasno odkrili in še in še. Smrtnost pri določenih boleznih se bo zaradi tega celo povečala.

To smo doživeli že pri prejšnji isti vladi, pa ni bilo korone.

1 minute ago, DAMI34 said:

Gripa ni izginila. Se bo že še pojavila brez skrbi.

Mi je jasno in ne skrbim. Smo jo pa letos lepo omejili.

 

2 minutes ago, DAMI34 said:

Podatek, je sicer 2019, in govora je bilo o ukrepih, ter o tem kako je epidemija gripe zabasala klinični ..

Seveda je zabasalo, vendar ni bilo toliko postelj in oddelkov namenjenih gripi, pa tudi nekih posebnih uprepov ni bilo.

4 minutes ago, DAMI34 said:

Tudi, pa recimo veliko manj mrtvih motoristov je letos. Tudi to smo ustavili.

Nabijanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sprejmi kar hočeš, nihče te ne sili. Ne pa mešat o čem govorimo. Govora je zgolj in samo o gripi in zakaj je letos ni.

 

 

ps. kup sosedov, ki so prebolel korono in sorodnikov imam, vem kako je potekala, vem tudi od kje so se nekateri okužili. Sem tudi pisal tule. 

ps. vse kar si naštel, si v večini prebral iz časopisja, kake so možne posledice prebolele korone. Večina teh problemov nima, z gotovostjo trdim, sicer bodo pa člani MSja, ki so jo ali jo prebolevajo povedali. In so že. Tudi v tej temi.

 

 

Ne trdim, da bolezen poteka pri vseh enako. Tudi jaz poznam kar nekaj takih, ki so bolezen preboleli doma, brez kakrsnihkoli tezav in zapletov. Napisal sem samo izkusnjo sorodnikov moje zene, pri katerih se je pa mocno zapletlo in se se zapleta. Nihce pa ne ve, kaksen bo pri njem potek bolezni, ce se okuzi. Zato je prav, da se opozori, da zna bit ta bolezen zelo nepredvidljiva in nevarna. Tega ne smemo ignorirat. Lahko se pa tolazimo na nek nacin, da pri vecini pa le ne pride do tako hudih oblik bolezni in kasnejsih zapletov. Dobro pa je, da se ukrepov striktno drzimo in skusamo ustavit sirjenje tega virusa.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko toliko govorite o milih simptomih, me zanima zakaj je redno preko 1200 ljudi v bolnici in 200 na intenzivni negi ???

A koristijo turistične bone za polni penzion ???

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, bladerunner pravi:

Ne trdim, da bolezen poteka pri vseh enako. Tudi jaz poznam kar nekaj takih, ki so bolezen preboleli doma, brez kakrsnihkoli tezav in zapletov. Napisal sem samo izkusnjo sorodnikov moje zene, pri katerih se je pa mocno zapletlo in se se zapleta. Nihce pa ne ve, kaksen bo pri njem potek bolezni, ce se okuzi. Zato je prav, da se opozori, da zna bit ta bolezen zelo nepredvidljiva in nevarna. Tega ne smemo ignorirat. Lahko se pa tolazimo na nek nacin, da pri vecini pa le ne pride do tako hudih oblik bolezni in kasnejsih zapletov. Dobro pa je, da se ukrepov striktno drzimo in skusamo ustavit sirjenje tega virusa.  

kdo to ignorira?

Mogoče slabi in neuspešni ukrepi, ki so uspel dopustiti okužbe pri najranlivejši populaciji. Trmasto vztrajanje pri nekaterih ukrepih, ki ne dajo efekta in še in še..Sej se mi ne da pisat več, sem vse že spisal.

Tudi varljiv občutek varnosti, kao kirurška maska pomaga. Pomaga ja, proti kapljični okužbi, prot aerosolni v zaprtih prostorih bolj slabo.

Zato je potrebno luftat prostore, kjer se izmenjuje in nahaja več ljudi..

Včeraj sem 30 minut čistil kamin in peč, s kirurško masko. Čisto cel črn gobec sem mel, pa še vlažno in potno kožo, na katero se je vse sprejelo, še danes imam okus v ustih po sajah. Kapo dol dimnikarjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

Ko toliko govorite o milih simptomih, me zanima zakaj je redno preko 1200 ljudi v bolnici in 200 na intenzivni negi ???

A koristijo turistične bone za polni penzion ???

seštej vsak dan že 5 mesecev preko 1000 okuženih. Očitno jih večina koristi vavčerje doma :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

kdo to ignorira?

Mogoče slabi in neuspešni ukrepi, ki so usel dopustiti okužbe pri najranlivejši populaciji. Trmasto vztrajanje pri nekaterih ukrepih, ki ne dajo efekta in še in še..Sej se mi ne da pisat več, sem vse že spisal.

Tudi varljiv občutek varnosti, kao kirurška maska pomaga. Pomaga ja, proti kapljični okužbi, prot aerosolni v zaprtih prostorih bolj slabo.

Zato je potrebno luftat prostore, kjer se izmenjuje in nahaja več ljudi..

Včeraj sem 30 minut čistil kamin in peč, s kirurško masko. Čisto cel črn gobec sem mel, pa še vlažno in potno kožo, na katero se je vse sprejelo, še danes imam okus v ustih po sajah. Kapo dol dimnikarjem.

Dami, pa saj se ukrepi po celem svetu ne razlikujejo veliko od tistih, ki jih imamo pri nas. Razlicne izkusnje nas bodo pac naucile kako v podobnih situacijah ravnati v prihodnje. Vseeno pa trdim, da je vedno boljsa preventiva od kurative. 

Kar se pa kirurske maske tice, pa nihce nikoli ni trdil, da v celoti prepreci sirjenje virusa. Vseeno pa le nekaj pripomore k zasciti. Predvsem pa je pomembno koliksno kolicino virusa nekdo dobi vase, ker je predvsem od tega pomemben potek bolezni. Vsekakor je dejstvo, da ce se clovek nahaja v prostoru z okuzenim, bo maska pripomogla k temu, da vase dobi manjse stevilo virusa, kot bi ga sicer brez maske. To pa je lahko ze odlocilen faktor o poteku bolezni. 

Vsekakor se pa strinjam, da je potrebno prostore prezracevati, ce se v njih nahaja vecje stevilo ljudi in kljub temu nosit zascitno masko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!