Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 5 minutami, bladerunner pravi:

@Snečer, ker ne zasedam nobenega položaja, ki bi mi omogočal kakršno koli moč odločanja, moja stališča ostajajo samo stališča in se pri tem tudi konča. 

tako je razmišljal tudi slikar na Dunaju, ki je prodajal na ulici razglednice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, bladerunner pravi:

Zato pa ne trdim da so ali niso pili vodo in radensko, mislim... dej no. Za to ne rabiš brat nobenih trobil, pa ti je hitro jasno. Ne vem kaj so počeli, ker me ni bilo zraven. 

vse v skladu z zakonodajo, priporočili strokovnjakov in podobnim sranjem. Nobenga zakona niso kršili je reku Počivalšek. Jaz jim zaupam. Ne vem zakaj jim ne bi :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

tako je razmišljal tudi slikar na Dunaju, ki je prodajal na ulici razglednice

Mogoče, ko je bil še mlad in je šele začel graditi svojo kariero. Jaz pa nisem več mlad in je moja kariera pri koncu. Opaziš razliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

vse v skladu z zakonodajo, priporočili strokovnjakov in podobnim sranjem. Nobenga zakona niso kršili je reku Počivalšek. Jaz jim zaupam. Ne vem zakaj jim ne bi :P

 

Jaz pa za razliko od tebe ne štartam na prvo žogo. Nisem bil tam prisoten in ne vem, če so ali niso kršili zakonodajo. Kolikor vem, se s tem primerom ukvarja zdravstvena inšpekcija. Počakajmo, da končajo svoj posel in sporočijo svoje izsledke, kateri verjamem, bodo bazirali na dokaznem gradivu. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bladerunner pravi:

Jaz pa za razliko od tebe ne štartam na prvo žogo. Nisem bil tam prisoten in ne vem, če so ali niso kršili zakonodajo. Kolikor vem, se s tem primerom ukvarja zdravstvena inšpekcija. Počakajmo, da končajo svoj posel in sporočijo svoje izsledke, kateri verjamem, bodo bazirali na dokaznem gradivu. 

da, zdr. inšpekcija je res 100% vredna zaupanja. Sploh mi je všeč kako so poskrbeli za nebuloze ob priliki žurke na OK. ampak jaz nisem bil zraven, baje so bili gostje nedolžni, pa kazni so fasal organizatorji :P

Tako da, verjetno bo gostinc v Ormožu dobil kako kazen, vsaj predvidevam, da jo bo..al pa tut ne, ker kot si rekel.

Službeno lahko gre človek v gostilno. Privat ne :D :D

 

a te loh vprašam, če opaziš v zadnjem stavku kako nedoslednost? A se ti slučajno "čudno" sliši ob vsej tej načelnosti in spoštvanju pravil???

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

da, zdr. inšpekcija je res 100% vredna zaupanja. Sploh mi je všeč kako so poskrbeli za nebuloze ob priliki žurke na OK. ampak jaz nisem bil zraven, baje so bili gostje nedolžni, pa kazni so fasal organizatorji :P

Tako da, verjetno bo gostinc v Ormožu dobil kako kazen, vsaj predvidevam, da jo bo..al pa tut ne, ker kot si rekel.

Službeno lahko gre človek v gostilno. Privat ne :D :D

 

a te loh vprašam, če opaziš v zadnjem stavku kako nedoslednost? A se ti slučajno "čudno" sliši ob vsej tej načelnosti in spoštvanju pravil???

 

 

Počivalšek: Zaradi obiska gostilne se opravičujem celotni slovenski javnosti

https://www.rtvslo.si/slovenija/pocivalsek-zaradi-obiska-gostilne-se-opravicujem-celotni-slovenski-javnosti/551924

Kaj se bo iz tega izcimilo, bomo videli. 

 

Če pa dvomiš v vse slovenske institucije in njihovo delovanje, ti pa jaz ne morem pomagati. Kot kaže, se s tem preveč obremenjuješ. Spremeniti pa midva ne moreva ničesar. Če verjameš v poštenost volitev, bova oba volila kandidate, za katere misliva, da so najmanjše zlo. To je vse kar lahko storiva in je v najini moči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, bladerunner pravi:

Počivalšek: Zaradi obiska gostilne se opravičujem celotni slovenski javnosti

https://www.rtvslo.si/slovenija/pocivalsek-zaradi-obiska-gostilne-se-opravicujem-celotni-slovenski-javnosti/551924

Kaj se bo iz tega izcimilo, bomo videli. 

 

Če pa dvomiš v vse slovenske institucije in njihovo delovanje, ti pa jaz ne morem pomagati. Kot kaže, se s tem preveč obremenjuješ. Spremeniti pa midva ne moreva ničesar. Če verjameš v poštenost volitev, bova oba volila kandidate, za katere misliva, da so najmanjše zlo. To je vse kar lahko storiva in je v najini moči. 

jaz vem da se opravičuje. Bog naj mu odpusti, jaz mu ne bom :P

 

Tudi volitve me ne zanimajo. Gre se za to da:

ne verjamem slepo, kar mi predpisuje vlada, niti kjer vehementno trdi, da ma prav. ker nima, ker če bi imela in če bi bila sposobna, bi vse že prej delovalo. so ji pojasnili tudi strokovnjaki. Seveda jim od takrat UKOM ne dovoli več do besede, ker so se bogokletno nestrinjali z nekaterimi ukrepi.

Popolnoma vse institucije si hoče vlada podredit (in si jih, od zamenjav,šefov, do diskreditacij v medijih, do prepovedi nastopanj), da bodo delovale zgolj in samo zanjo, sploh pa jim ne dovoli drugačnega razmišljana, ter nikakršne kritike, katera bi mogoče pripeljala celo do boljših rezultatov.

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

jaz vem da se opravičuje. Bog naj mu odpusti, jaz mu ne bom :P

 

Tudi volitve me ne zanimajo. Gre se za to da:

ne verjamem slepo, kar mi predpisuje vlada, niti kjer vehementno trdi, da ma prav. ker nima, ker če bi imela in če bi bila sposobna, bi vse že prej delovalo. so ji pojasnili tudi strokovnjaki. Seveda jim od takrat UKOM ne dovoli več do besede, ker so se bogokletno nestrinjali z nekaterimi ukrepi.

Popolnoma vse institucije si hoče vlada podredit (in si jih, od zamenjav,šefov, do diskreditacij v medijih, do prepovedi nastopanj), da bodo delovale zgolj in samo v zanjo, sploh pa jim ne dovoli drugačnega razmišljana, ter nikakršne kritike, katera bi mogoče pripeljala celo do boljših rezultatov.

 

OK. Imaš svoja stališča in prepričanja, jaz pa svoja, ki so nekoliko drugačna od tvojih. Naj bo z moje strani dovolj za danes. 

Raje bi videl, da se letos srečava kje v Wajdušni in izmenjava kako izkušnjo o najinih motorjih in gumah kje ob prijetnem prigrizku in kaki kavici ali pivu. Pa izbereva kakšno drugačno temo, ki človeka spravi v dobro voljo in smeh. To, o čemer pa debatiramo pod to rubriko so pa preveč duhamorne teme, ki ljudi spravljajo samo v slabo voljo, zaskrbljenost in žalost. 

Upamo lahko samo, da bo te more čimprej konec in se raje dobimo kje v živo in rečemo kako za nas bolj prijetno temo in se veselimo dogodivščin, ki jih bomo doživljali na svojih jeklenih konjičkih. 

Lp in vse dobro želim vsem! Se beremo kdaj drugič.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Dokler boš verjel, da si je raja sama kriva, ti pač ni pomoči..

Kdo je kriv ? Te vlada zastruplja ??  (no ja, z neumnostmi že, ampak tu je tema korona)

Te z avionom špricajo ??

Korona je, ni nedolžna in to je dejstvo.

 

Večino pisanja v tej temi spada v temo vlada. Vse od kraj, podkupnin, sestankovanja po gostilnah, pa tudi nesmiselnih ukrepov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, bladerunner pravi:

Hvala! Nikoli me ni motil nekdo, ki drugače razmišlja od mene. Imam mnogo prijateljev, ki na svet gledajo drugače kot jaz. Tudi nekaj političnih funkcionarjev je med njimi, pa se zaradi tega nikoli nismo skregali. To pa zato, ker smo spoštljivi drug do drugega in spoštujemo medsebojne različne poglede na določeno tematiko. Vse se da zmenit in diskutirat v mirnem in spoštljivem tonu, če smo pripravljeni sprejet ljudi, ki razmišljajo drugače od nas. Če pa ljudje drug drugemu vsiljujemo svoj pogled, kot edini pravilen in še to na nespoštljiv način, je to konec dobrih odnosov. Kajti s takimi je normalna komunikacija nemogoča. 

Sam se vedno trudim, da v svoji komunikaciji nebi užalil sogovornika. Včasih me tudi malce zanese in nimam problemov z lastnim opravičilom, če vidim, da sem mogoče nenamerno koga užalil. 

 

 

pred 19 urami, bladerunner pravi:

Sram te bodi, da imaš tako odklonilen in celo sovražen odnos do starejših ljudi. Tudi oni imajo vso pravico do življenja kot vsi ostali. Tudi če nek starejši človek umre teden dni prej, kot bi sicer, če nebi od neodgovornih, razvratnih in razmaženih mulcev fasal okužbo z korona virusom, je to katastrofa. Boljše je, če nek starejši človek preživi tudi dan dlje brez korone, kot da umre za posledico Covid-19, ki dokazano poslabša stanje že kake druge pridružene bolezni pri starejših ljudeh. Nekaterim neodgovornim razmaženim, razvratnim mulcem se pa jebe za zdravje in kvaliteto življenja starejših, samo zato, da bi lahko živeli svoje razvratno in prazno življenje v katerem ni nobenih vrednot in spoštovanja do drugih ljudi. Samo da zadovoljite svoje nizkotne, razvratne, egoistične in egocentrične potrebe. Sramota, ki ji ni para.  

 

pred 18 urami, bladerunner pravi:

To pomeni, da si domišljaš, da si pametnejši od vse stroke tega sveta, ki trdijo povsem drugače od tebe. Vehementna in samopašna trditev laika, ki bi rad poučeval stroko o njeni strokovnosti. Pa kje se najdete?

:hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Reiner Fuellmich: izčrpno poročilo o pravnih zaslišanjih, postopkih in tožbah   (slovenski podnapisi so na strani:       www.odpriteoci.com     (slovenski prevodi)

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, ftp pravi:

Kdo je kriv ? Te vlada zastruplja ??  (no ja, z neumnostmi že, ampak tu je tema korona)

Te z avionom špricajo ??

Korona je, ni nedolžna in to je dejstvo.

 

Večino pisanja v tej temi spada v temo vlada. Vse od kraj, podkupnin, sestankovanja po gostilnah, pa tudi nesmiselnih ukrepov....

nihče ne tebe, ne mene ne sili da se samoogrožava? Torej, kdo je kriv za okužbe?

1. pomankljivi in slabi ukrepi, ki niso klub vsemu niso uspeli preprečiti raznosa virusa v DSO, službah, zaprtih prostorih in podobno

2. nesmiselnost nekaterih ukrepov, ki podaljšujejo agonijo, zvečujejo nezaposlenost in ostale povezane zadeve s to tematiko.

Lahko pa vedno uporabiš Kacina in začneš:

en teden so krivi kmetje, drug teden koline, naslednji teden so Wajduci ponoreli in podobno..izgleda, da ti je ta način najbolj povšeči.

Vidiš, špricanje ni krivo, pa obrezovanje trt tudi ne. :P

Četudi je večino pisanja o vladi je še vedno pisanje o koroni, ukrepih in posledicah.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

nihče ne tebe, ne mene ne sili da se samoogrožava? Torej, kdo je kriv za okužbe?

tisti ki se ne drži omejitev, ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, kaizer pravi:

Dr. Reiner Fuellmich: izčrpno poročilo o pravnih zaslišanjih, postopkih in tožbah   (slovenski podnapisi so na strani:       www.odpriteoci.com     (slovenski prevodi)

 

Tale je ziher kak prijatelj od ungga iz murgelj, pa ga je poslov, da janezku nagaja.

Žalostno je pa to, da ga bodo zagovorniki teh ukrepov in ostale prevare gladko ignorirali. In tako ne bomo dosegli nikoli nič. Ljudje bi radi bolje živeli. A radi bi, da bi nas vodili isti ljudje, ki že od nekdaj razdvajajo narod in ga kradejo. Paradoks.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Tale je ziher kak prijatelj od ungga iz murgelj, pa ga je poslov, da janezku nagaja.

Žalostno je pa to, da ga bodo zagovorniki teh ukrepov in ostale prevare gladko ignorirali. In tako ne bomo dosegli nikoli nič. Ljudje bi radi bolje živeli. A radi bi, da bi nas vodili isti ljudje, ki že od nekdaj razdvajajo narod in ga kradejo. Paradoks.

Politika je kurba. 

Politiki na ključna mesta nastavijo svoje ljudi. Ti ljudje imajo visoke nazive in so kao strokovnjaki. Ti strokovnjaki v času katerekoli krize dajo namesto strokovne izjave politično - torej govorijo strokovnjaki, a kar želi politika. Medije zanimajo samo šokantne novice - novice, ki se dobro prodajajo. 

Torej Korona kriza nima veliko s korektnim poročanjem in pravim strokovnim znanjem o pandemiji, če ima, je to zgolj naključje in paše politiki.

Kdo pa vodi politike???, lobisti, farmacevtski lobij ali kakšen drugi - daleč od tega, da o tem odločajo sami. Skratka visoko sranje. 

Včasih pride znanstvena fantastika iz platna tudi v realni svet - 11. september. Veliko filmov je že bilo posnetih... potem pa se dobijo ideje.

Nič ne trdim, samo razmišljam. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, BlackDoc pravi:

Točno tako, par let nazaj se je pa cel svet zgražal ko je uni Rockefeller že sedmič menjal srce pri 101. Tudi jaz poznam primer ko je 6letna deklica 3dni čakala na obravnavo vnetja slepiča in so čakali test (poleti je bilo to). Niso je vzeli ker je imela vročino... Bi @bladerunner pustil svoji hčerki/vnukinji/ženi da trpi take bolečine 3dni? Verjetno ja, me zanima če bi se tebi vnel...

Še enkrat, nobeden tukaj ne trdi da virusa ni, samo malo bolj normalne/logične ukrepe si želimo. Sem prav preštel koliko ljudi poznam da so šli čez korono... 42 (verjetno koga pozabil), od tega 2 90+, 2 80+, 9 70+, ostalo mlajši (še vedno dosti 50 in 60+). Vsi ok po enem tednu. Lahko so imeli samo srečo, ne vem...

v zadnjem tednu dobivam zelo kontra info.. 

pred 11 urami, RobiRoberto pravi:

FB   ?

testiranje.JPG.70db0017c149071d59d084ab0c39c444.JPG

jj bi jih moral testirati.. sam kaj ko bi vse izgubile analn junfr..

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

no jaz sem Twitotu reku Bob...

pravilno se napiše "dumb" ..

pred 5 urami, Endlich pravi:

Ne se počutit neugodno. Ni razloga.

Jaz imam precej drugačen pogled od tvojega in se v večini področij ne strinjava.

VENDAR pa želim poudarit, da je veliko vredno to, da zagovarjaš svoje stališče, predvsem je dejstvo, da nisi bil NIKOLI žaljiv do drugače mislečih. To pa je nekaj, kar šteje.

pa pusti mu naj se počuti kakor hoče..

pred 4 urami, Ninč. pravi:

Negativna :panic:

jst sm bil že učer..na testu za korono..

 

drgač sm pa vrjetn pozitivn na kakem drugem testu... je moja zanč rekla da sm baje v 2020 kupu več litrov šnopca kot kil krompirja..

 

pa kaj nej če ma tolk rada makarone..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, ftp pravi:

tisti ki se ne drži omejitev, ....

Aha. In te ogrožajo? Kako, če se pa držiš omejitev. V končni fazi pa je 1/3 parlamenta preživela korono okužbo. Še vedno ne razumem kako so se lshko okužili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

Aha. In te ogrožajo? Kako, če se pa držiš omejitev

Preberi si strani nazaj kaj sem napisal. Tebi še vedno osnove niso jasne, pa kljub temu pametuješ. :headbang:

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnj ŠMŠ:   Obveščamo Vas, da ste naročeni na zobozdravniški pregled dne 12.02.2021, ob 08.00 pri K.B., dr. dent. med. u.  V kolikor imate naslednje znake (velja tudi za preteklih 14 dni):  povišano telesno temperaturo nad 37,5 st.C, ste prehlajeni, imate bolečine v grlu ali žrelu, spremenjen okus ali vonj, občutek težkega dihanja ali stiskanja v prsnem košu, bolečine v  mišicah, prebavne težave, ste imeli pozitiven bris na Covid-19, ali ste bili v stiku s Covid-19 potrjenim bolnikom,  nas obvezno pokličite.   :blush:

Jutri bom pri "dežurni sestri" pri vhodu v idrijski zdravstveni dom zahteval tudi dva obrazca za mojo zobozdravnico in njeno zobno asistentko, in ko ga bosta obe izpolnili, ju bom napotil še v pritličje na merjenje telesne temperatura ...   :D   :panic:   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

Preberi si strani nazaj kaj sem napisal. Tebi še vedno osnove niso jasne, pa kljub temu pametuješ. :headbang:

ma tudi tebi ne..vsega so krivi drugi.

Odgovori mi jasno:

-ali je okuženi sam kriv, da se je okužil? Če je odgovor DA..no upam da se ne boš nikoli. Pa tut zanima me zakaj se je Evica, pa Logar. Oni so ja pridni, niso "neumen folk"

-veš, zajebavali so v začetku zdravstvene delavce z bolniško, kajti so jim rekli, da se ne morejo okužiti, če se pa držijo ukrepov

Po domače pa: ukrepe si vtakni v rit. In ne jokaj čez glupi folk, saj si sam dovolj brihten, da se ogneš okužbi. Če ne znaš preveri pravila na NIJZ. amen

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

149418691_3621857754534446_7789735725539668547_n.thumb.jpg.fd44bba6395bdfbe487b918b58c2001a.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, DAMI34 said:

ma tudi tebi ne..vsega so krivi drugi.

To si tvoje besede.

Jaz pravim, da smo si ljudje sami krivi. Pa ne spet razumet, če si se okužil da si kriv.
Obnašanje ljudi je dostikrat neprimerno trenutnemu dogajanju.

18 minutes ago, DAMI34 said:

ali je okuženi sam kriv, da se je okužil? Če je odgovor DA..no upam da se ne boš nikoli. Pa tut zanima me zakaj se je Evica, pa Logar. Oni so ja pridni, niso "neumen folk"

Lahko je, lahko pa ni. V normalnem okolju se ne moreš popolnoma samozaščitit. Zato je najbolje in najenostavneje razdalja in maska za vse.

Kdo so Evica in logar pa ne vem

22 minutes ago, DAMI34 said:

-veš, zajebavali so v začetku zdravstvene delavce z bolniško, kajti so jim rekli, da se ne morejo okužiti, če se pa držijo ukrepov

V začetku je bilo storjenih več napak, ker je to novi in nepoznan virus. Sedaj bi se že lahko kaj naučil.

 

22 minutes ago, DAMI34 said:

Po domače pa: ukrepe si vtakni v rit. In ne jokaj čez glupi folk, saj si sam dovolj brihten, da se ogneš okužbi. Če ne znaš preveri pravila na NIJZ. amen

Po domače. Še vedno ne razumeš osnov in vseeno pametuješ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!