Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 uro, ftp pravi:

Bom še nekaj dodal za vse nevedne, ker sem videl kdo vse je Like-av skalarjev post

Pojdite zjutraj v laboratorij, boste videli več kot 90% zdravih ljudi ki se testirajo.

-sistematski predledi
-za vozniško
-za zaposlitev

A ste slepi ali samo nevedni? predvsem zaslepljeni.

No zaradi zaposlitve, za vozniško, za sistematski pregled ne zapirajo države in podjetji. Veš v tem je razlika. Prav je, da se testira za doro, svit.... Ampak ta test pokaže tisto kar se išče. Pri teh hitrih testih pa ne pokaže korone, ampak prisotnost virusa. In na podlagi teh testiranj so zapirali državo. Kar se pa meni ne zdi prav. Who je dal ven podatek, da je smrtnost pri koroni ista, kot pri navadni gipi. Od sedaj naprej lahko vsako leto zapremo državo, samo testirati je treba čim več ljudi.

Tisti kreten, iz ZD Šk. Loka je rekel, da je brezveze testirat zdrave, bolni naj gredo k zdravniku in naj se poskrbi za njih. Zdravi pa naj delajo naprej. Čredna imunost pa naj deluje naprej.

Ko bo konec vsega tega bo ogromno ljudi ostalo brez službe, že sedaj jih je veliko. Žalostno bo za njih. Tistm iz JU se pa ni za bati...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, DAMI34 said:

Kakšen je smisel, da zapreš ac in daš vsem pihat, po vrsti, v jutranji konici? Seveda vse podatke vestno beležiš.

Naprimer Avtrijci to počnejo, samo ne za alohol....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

Testiranje je zelo smiselno in v čim večjem številu, prav tako maska...

Kaj pokaže test?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jvalant pravi:

 Mene vpras, iz prve roke ti lohk povem, ali spet vec ves?...  In samo da ves: Svit pokaze prisotnost krvi v blatu, kolonoskopija pa zakaj je kri...

vem, pa ne rabim tebe vprašat, sem tudi v tem programu. Poznam pa nekoga, ki dela kolonoskopije, pa še kaj drugega. no poročen sem z njo :P

Zdej si pa predstavljaj, da Svit pokaže 30% narobe, pa vsem tlačiš cev v rit :P

Teste pa 1x tedensko izvajat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, skalar36 said:

 

Tisti kreten, iz ZD Šk. Loka je rekel, da je brezveze testirat zdrave, bolni naj gredo k zdravniku in naj se poskrbi za njih. Zdravi pa naj delajo naprej. Čredna imunost pa naj deluje naprej.

 

 Lej, Svit pokaze prisotnost krvi v blatu dolgo preden lahko to clovek to opazi... Ko je enkrat krvi toliko, da se opazi, je lahko ze zelo pozno. In se takrat clovek ne ve da je bolan, ne boli, ni slabo itd..  ko se pokaze kri, je rec ze zelo kriticna. Isto pri pljucnem raku naprimer... Torej, naj zdravi  ne gredo na test ali slikanje, ampak sele ko bodo kasljali kri k zdravniku? Ma dobro pravis, ni kaj!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

govoriš o nesmiselnih ukrepih predvsem testiranju, maskah,...

Testiranje je zelo smiselno in v čim večjem številu, prav tako maska...

govorim o nesmiselnih ukrepih. Zajeto je vse, kar ne da pravega rezultata. Tako policijska ura, omejenost na občine, nošenje mask zunaj itd..

Govorim točno o tem kar je Fafangel izjavil, preden mu je UKOM zaprl gofljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tukaj je ena oddaja iz arhiva RTV Slo.Prava epidemija debelosti. Tisto o mesu so umaknili na zahtevo "višje sile". Sicer ni o koroni, ampak se vidi v katero smer delujejo koorporacije. Za profit. 

Najbolj zbode v oči podatek, da je ustekleničena gazirana pijača cenejša od vode.

https://www.rtvslo.si/4d/arhiv/174752339?s=tv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

vem, pa ne rabim tebe vprašat, sem tudi v tem programu. Poznam pa nekoga, ki dela kolonoskopije, pa še kaj drugega. no poročen sem z njo :P

Zdej si pa predstavljaj, da Svit pokaže 30% narobe, pa vsem tlačiš cev v rit :P

Teste pa 1x tedensko izvajat.

 

 No, jaz govorim iz stalisca kateremu je Svit pomagal. Svit pokaze kri. Milsim pa, da je ravno tam nekje 30% potem resnih problemov.     Ma dej,  se nimam kaj zgovarjati. Ves vse, kot sem rekel nima smisla kroli rect, ne more imeti nihce drug nic prav...  In  koncu, ogovoril sem na stalisce, da je zdrave brez smisla testirat, da nej gredo k zdravniku ko bodo pac bolani... Ne drzi vedno

 

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jvalant pravi:

 Resno?! Sweden 1226, Norway 106.... 

Švedi: 60000 okužb na miljon, 1226 mrtvih/1M, 

Slovenija: 86000 na miljon, 1782 mrtvih/1M, 

itd...

https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR28EMeM_mr-yN-bWEO-KCBDsuTpbxLZZ7nUJ-WjuVWYujkLomUbu-nCzxw#countries

da o gospodarski škodi ne govorim in ostelem.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jvalant pravi:

 No, jaz govorim iz stalisca kateremu je Svit pomagal. Svit pokaze kri. Milsim pa, da je ravno tam nekje 30% potem resnih problemov.     Ma dej,  se nimam kaj zgovarjati. Ves vse, kot sem rekel nima smisla kroli rect, ne more imeti nihce drug nic prav...  In  koncu, ogovoril sem na stalisce, da je zdrave brez smisla testirat, da nej gredo k zdravniku ko bodo pac bolani... Ne drzi vedno

 

jaz ti nisem kriv, če te moti moja debata, ne potem odgovarjat. Tudi ne enačit Svita, ki daje rezultate z vsepovprek testiranji z nečem, kar ne daje dobrih rezultatov. Zato pa gredo pozitivni še na PCR.

Če je debata o nesmislu nekega početja, še ne pomeni, da bi s pravimi testi in usmerjenem testiranjem ne bi meli dobrih rezultatov.

O testiranju sem že maja oz septembra pisal, predvsem da je pametno če se izvaja v DSO in bolnišnicah, tam kjer je tveganje nekajkrat večje kot pri ostali raji.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Švedi: 60000 okužb na miljon, 1226 mrtvih/1M, 

Slovenija: 86000 na miljon, 1782 mrtvih/1M, 

itd...

https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR28EMeM_mr-yN-bWEO-KCBDsuTpbxLZZ7nUJ-WjuVWYujkLomUbu-nCzxw#countries

Da, Norvezani pa 12.000 na milijon, 106 mrtvih na milijon  in strogi ukrepi, precej bolj kot Svedi. A nisi iskal vsaj en dikaz da strozji ukrepi bolj delujejo? Finska 9000/128  strogi ukrepi, danska 35000/300 strogi ukrepi...

Just now, DAMI34 said:

jaz ti nisem kriv, če te moti moja debata, ne potem odgovarjat. Tudi ne enačit Svita, ki daje rezultate z vsepovprek testiranji z nečem, kar ne daje dobrih rezultatov. Zato pa gredo pozitivni še na PCR.

Če je debata o nesmislu nekega početja, še ne pomeni, da bi s pravimi testi in usmerjenem testiranjem ne bi meli dobrih rezultatov.

O testiranju sem že maja oz septembra pisal, predvsem da je pametno če se izvaja v DSO in bolnišnicah, tam kjer je tveganje nekajkrat večje kot pri ostali raji.

 

 A se ti sploh zavedas, da sploh nisem tebi odgovoril? Ko sem prvic odgovoril? In ce tebe moti moj odgovor nekomu drugemu, kaj potem odgovarjas?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

Da, Norvezani pa 12.000 na milijon, 106 mrtvih na milijon  in strogi ukrepi, precej bolj kot Svedi. A nisi iskal vsaj en dikaz da strozji ukrepi bolj delujejo? Finska 9000/128  strogi ukrepi, danska 35000/300 strogi ukrepi...

strožji od naših?  Naši so zelo strogi, z mal rezultata, v Bosni so baje packi, pa se epidemija umirja. :D Švedi so baje tudi bili "neumni" pa majo nižje cifre.

Podatki kažejo in tudi sedaj se stroka čudi, al pa ugotavlja, da pride do tega da se določena epidemija sama zmanjša.

 Sem pač za bolj smiselne ukrepe, bolj usmerjene, sem za manj restrikcij in več vzgoje. In nihče me ne prepriča da nimam prav, ali da ni možno, da tak način ne bi dal tudi nekaj rezultatov.

In nisem edini, še marsikateri strokovnjak tako trdi, le gobce jim hitro zaprejo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

strožji od naših?  Naši so zelo strogi, z mal rezultata, v Bosni so baje packi, pa se epidemija umirja. :D

Podatki kažejo in tudi sedaj se stroka čudi, al pa ugotavlja, da pride do tega da se določena epidemija sama zmanjša.

 Sem pač za bolj smiselne ukrepe, bolj usmerjene, sem za manj restrikcij in več vzgoje. In nihče me ne prepriča da nimam prav, ali da ni možno, da tak način ne bi dal tudi nekaj rezultatov.

In nisem edini, še marsikateri strokovnjak tako trdi, le gobce jim hitro zaprejo. 

Strozji, in to ne malo od Svedskih... Svedi so precej precej precej blize nam, kot pa Dancem, Fincem ali Norvezanom. Da, mi smo slabo odnesli, Svedi pa nic bolje. Torej so idealen dokaz da blagi ukrepi delujejo tocno tako kot slabi strogi. In Finci, Norvezan, Danci... so pa pokazatelj kako strogi in pametni in pravocasni ukrepi delujejo. In iz tega sledi da so za pohvalit vsi prej kot Svedi in Slovenci...

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa razvrstimo države po cifrah na miljon okuženih:

od nas je slabših 5 držav: san marino, čehi, črna gora, gibraltar, andora (male bi vzel z rezervo, ker san marino zlahka okužiš cel)

pa poglejmo še po mrtvih, in upoštevam, da imamo baje eno najboljših zdravstev na svetu: 3 države, TRI!!! so slabše.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

pa razvrstimo države po cifrah na miljon okuženih:

od nas je slabših 5 držav: san marino, čehi, črna gora, gibraltar, andora (male bi vzel z rezervo, ker san marino zlahka okužiš cel)

pa poglejmo še po mrtvih, in upoštevam, da imamo baje eno najboljših zdravstev na svetu: 3 države, TRI!!! so slabše.

 

Kaksno baje eno najboljsih zdravstev? Leta in leta se pritozujejo na podhranjenost, tehnnicno in kadrovkso... Edini ki trdijo da je vse ok so ministri in politika, njih pa ja ne poslusas, no? Korona je samo postavila ogledalo, kdo ma prav...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni fora v strogosti, ampak v odnosu... pri nas se lahko še tako grozi pa bo vsaj 30% ljudi gladko malo ignoriralo karkoli ali se posmehovalo navodilom... in gre na splošno po tolkih letih se najdejo še pametnjakoviči ki se jimne da uporabljat varnostnega pasu, spit eno rundo..(2, 3, 4..) pol pa za volan...

Ker naši vladarji nimajo nobene avtoritete, ker so si jo sami spodkopali.... na severu jih ne skrbi da je blagajna daleč ali komu se da kolko denarja, več ali manj vsi skrbijo za neko "skupno dobro" .

Pri nas je pa glavna foušija, pa škodit sosedu.. pa zajebat druge za lastni profit...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

Kaksno baje eno najboljsih zdravstev? Leta in leta se pritozujejo na podhranjenost, tehnnicno in kadrovkso... Edini ki trdijo da je vse ok so ministri in politika, njih pa ja ne poslusas, no?

lej, odloči se a mamo slabe al dobre ukrepe, ker jaz trdim, da so strogi in slabi. Zdravstvo pa kr precej vem kako je. Mogoče celo boljše kot v Italiji

Naslednje, umrljivost v drugem valu, bi z znanjem kot ga ima svet morala le biti manjša, kot so ga nekatere države fasale v prvem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

lej, odloči se a mamo slabe al dobre ukrepe, ker jaz trdim, da so strogi in slabi. Zdravstvo pa kr precej vem kako je. Mogoče celo boljše kot v Italiji

 

 

Saj sem tocno povedl kaksni mislim da so: "Torej so idealen dokaz da blagi ukrepi delujejo tocno tako kot SLABI STROGI" samo en post prej. Kaj naj se odlocim, ce sem se ze?  Sori,  ne bom sodil prave slike o zdravstvu, ce ti pravi da ves... Nimas kvalifikacij za to... In ce bi bilo res tako dobro (pa niso oni krivi), potem nas ne bi doletelo kar nas je.. Rezulltat je skupek prpoznih, slabih ukrepov in zdravtva ki ni bilo v formi. Zdravstvo je to skozi trdilo, vodilni so to ignorirali...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

 Rezulltat je skupek prpoznih, slabih ukrepov in zdravtva ki ni bilo v formi. Zdravstvo je to skozi trdilo, vodilni so to ignorirali...

na..400 strani tipkanja, pol pa isto govorimo :P

ps. zdravstvo je dobro, ni pa v formi, še to govorimo isto..aja, tok kt jaz si kvalificiran za to govort.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, skalar36 said:

No zaradi zaposlitve, za vozniško, za sistematski pregled ne zapirajo države in podjetji.

Tudi zaradi testiranja ne. lahko pa zaradi rezultatov.

 

36 minutes ago, skalar36 said:

Prav je, da se testira za doro, svit.... Ampak ta test pokaže tisto kar se išče. Pri teh hitrih testih pa ne pokaže korone, ampak prisotnost virusa.

Za informacijo. to ti je že nekdo odgovoril. Svit preverja prisotnost krvi v blatu in ne bolezni. Kolonoskopija pa naprej.

 

38 minutes ago, skalar36 said:

Who je dal ven podatek, da je smrtnost pri koroni ista, kot pri navadni gipi.

A so ukrepi enaki kot pri gripi? Po tvoje je vse enako kot že leta, samo namesto gripe imamo korono ??? Zanimivo, meni se zdi precej drugače.

 

Na splošno je tako neznanje, kot si ga pokazal, prava plodna tla za razne teorije zarot

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

na..400 strani tipkanja, pol pa isto govorimo :P

ps. zdravstvo je dobro, ni pa v formi, še to govorimo isto..aja, tok kt jaz si kvalificiran za to govort.

 

 Jaz nisem kvalificiran. Jaz sem samo povedal, da so ze prej opozarjali, da dihajo na skrge, da so podhranjeni ipd. In da je korona pac to lepo pokazala.  Jaz nikolu nisem trdil, da vem kar nekaj o zdravstvu, ti pa veckrat, je razlika v tem... 

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Tudi zaradi testiranja ne. lahko pa zaradi rezultatov.

 

Za informacijo. to ti je že nekdo odgovoril. Svit preverja prisotnost krvi v blatu in ne bolezni. Kolonoskopija pa naprej.

 

A so ukrepi enaki kot pri gripi? Po tvoje je vse enako kot že leta, samo namesto gripe imamo korono ??? Zanimivo, meni se zdi precej drugače.

 

Na splošno je tako neznanje, kot si ga pokazal, prava plodna tla za razne teorije zarot

Na vse si odgovoril. le na vprašanje ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, smasher pravi:

Sploh ni fora v strogosti, ampak v odnosu... pri nas se lahko še tako grozi pa bo vsaj 30% ljudi gladko malo ignoriralo karkoli ali se posmehovalo navodilom... 

 

Tako je. Brez težav človek sledi priporočilom v katera verjame. Na tem se je premalo delalo.

Če so pa ukrepi nepošteni, neživljenski, podani na način, sa se občutijo kot grožnja, potem imajo malo možnosti, da se bodo upoštevali.

Vsekakor so ukrepi potrebni, je pa odvisno kako jih približati ljudem.

Potem je tu še zelo pomemben balans med ukrepi in posledicami.

Tudi po koroni bo treba živeti. Totalna razlika je ali bo nekdo obdrzal posel in potem se prispeval davke v drzavno blagajno, ali pa bo nezaposlen ( zaradi neustreznih sedanjih ukrepov) in bo strošek za drzavo in ne bo mogel nuditi moznosti svoji familiji....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, skalar36 said:

Na vse si odgovoril. le na vprašanje ne.

47 minutes ago, skalar36 said:

No zaradi zaposlitve, za vozniško, za sistematski pregled ne zapirajo države in podjetji. Veš v tem je razlika. Prav je, da se testira za doro, svit.... Ampak ta test pokaže tisto kar se išče. Pri teh hitrih testih pa ne pokaže korone, ampak prisotnost virusa. In na podlagi teh testiranj so zapirali državo. Kar se pa meni ne zdi prav. Who je dal ven podatek, da je smrtnost pri koroni ista, kot pri navadni gipi. Od sedaj naprej lahko vsako leto zapremo državo, samo testirati je treba čim več ljudi.

Tisti kreten, iz ZD Šk. Loka je rekel, da je brezveze testirat zdrave, bolni naj gredo k zdravniku in naj se poskrbi za njih. Zdravi pa naj delajo naprej. Čredna imunost pa naj deluje naprej.

Ko bo konec vsega tega bo ogromno ljudi ostalo brez službe, že sedaj jih je veliko. Žalostno bo za njih. Tistm iz JU se pa ni za bati...

katero vprašanje? Jaz ga ne vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!