Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

al pa..

po ZKP mi ne gre v račun, kako lahko 1 oseba okuži 80% populacije, sodelavca pa nobenega.

čudim se in čudim, Ftp še nima odgovora ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, DAMI34 said:

čudim se in čudim, Ftp še nima odgovora ?

Ne, ker ne razume vprašanja

5 hours ago, DAMI34 said:

al pa..

po ZKP mi ne gre v račun, kako lahko 1 oseba okuži 80% populacije, sodelavca pa nobenega.

ZKP - zakon o kazenskem postopku

kaj ima s tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, ftp pravi:

Ne, ker ne razume vprašanja

ZKP - zakon o kazenskem postopku

kaj ima s tem

Zveza Komunistov Koper (oddelek Portorož) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

Zveza Komunistov Koper :P

 

ZK- spet si zgrešil :headbang:

 

pa kako naj te človek razume :?

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

ZK- spet si zgrešil :headbang:

nisem, ti prehitro tipkaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

razloži vprašanje

ne gre mi v račun, kako lahko 1 oseba okuži 80% populacije (ki je slučajno bila pravkar cepljena), sodelavca pa nobenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

ne gre mi v račun, kako lahko 1 oseba okuži 80% populacije (ki je slučajno bila pravkar celjena), sodelavca pa nobenega.

To sem ti že prej napisal. Pa ti še en krat skopiram....

 

Zdaj prebral članek.

Ima kar nekaj lukenj. Kako vedo kdaj je okužba prišla, če od okužbe do prvih znakov v povprečju preteče 4 - 14 dni. Če je zaposlena bila negativna in nima simptomov, ne more širiti okužbe, če pa je imela simptome, čeprav negativna, ne bi smela vstopit, tako kot v bolnici. (iz prve roke. z negativnim PCR testom  in kašljanjem so me v bolnici obravnavali kot covid bolnika in ponovno testirali 2x v dveh dneh)

Bolj diši po bežanju od odgovornosti za okužbo varovancev.

 

Sodelavce verjetno skrivajo, sem prepričan da je več kot eden okužen. (subjektivno mnenje)

Po drugi strani, je potrebno varovance oprati, preobleči, nahraniti,..., za kar pa predpostavljem, da sodelavce ne rabi. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

To sem ti že prej napisal. Pa ti še en krat skopiram....

 

 

Sodelavce verjetno skrivajo, sem prepričan da je več kot eden okužen. (subjektivno mnenje)

 

al pa se skriva kaj drugega (subjektivno mnenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

al pa se skriva kaj drugega (subjektivno mnenje)

seveda, da je zemlja ravna in da so jih slabo čipirali :lol1:

Kaj bi drugega v domu ostarelih skrivali ??  Nezanesljive teste ???? Ha, prav njih to briga. Nih samo zanima, da ne odgovarjajo za nastalo situacijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, ftp pravi:

seveda, da je zemlja ravna in da so jih slabo čipirali :lol1:

Kaj bi drugega v domu ostarelih skrivali ??  Nezanesljive teste ???? Ha, prav njih to briga. Nih samo zanima, da ne odgovarjajo za nastalo situacijo!

no in kdo išče ravno zemljo sedaj?

Tvoja ugotovitev je da skrivajo obolele delavce. Hkrati zanemarjaš par dejstev:

okuženi je bil negativen

zboleli so gojenci ne pa delavci

čist slučajno so bili gojenci cepljeni

Ista zgodba ali podobna se je odvila v DSO Ajdovščina.. takrat je bil izgovor, da so se prej okužili ampak je bolezen izbruhnila po cepljenju

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

no in kdo išče ravno zemljo sedaj?

Ti si jo očitno našel

1 hour ago, DAMI34 said:

Tvoja ugotovitev je da skrivajo obolele delavce. Hkrati zanemarjaš par dejstev:

okuženi je bil negativen

Če ni imel simptomov in povrh še negativen, sigurno ni prinesel-la okužbe ampak nekdo drugi

protokol za hitre teste veleva, da se ga udeležijo samo zdravi ljudje brez simptomov. Če je imel-a simptome, bi moral-a poklicati svojega zdravnika, ki ga - jo napoti na PCR test.

Prav tako, kako so ugotovili dan okužbe, ko pa je inkibacijska doba 4 - 14 dni ???

1 hour ago, DAMI34 said:

zboleli so gojenci ne pa delavci

saj ne veš ali je še kakšen delavec bolan in nikoli ne boš zvedel

ponavljam. Po drugi strani, je potrebno varovance oprati, preobleči, nahraniti,..., za kar pa predpostavljem, da sodelavce ne rabi

1 hour ago, DAMI34 said:

čist slučajno so bili gojenci cepljeni

pred kratkim in samo prvim odmerkom

če bi veljala tvoja teorija, bi vsi starejši ki so se cepili zboleli in umrli.

Ker pa se je zdodilo samo v določenih (2) domovih, je dosti večja verjetnost da je prišlo do hude malomarnosti in kršenja varnostnih protokolov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo o delu in zaupanju v farmacijo. Zanimivo.

Preberete si številke, ki so jih velike farmacevtske družbe morale plačati, ker so izgubile tožbe

Preden se nadaljuje pohod s cepivi, ki jih ne potrebujemo, bi rad, da si malenkost preberete te številke, ki so jih velike farmacevtske družbe morale plačati, ker so izgubile tožbe. Gre samo za največje izmed neštetih tožb:
1.Pfizer 2,3 milijarde dolarjev (obtožba, lažno reklamiranje zdravil, ki so se izkazala za neučinkovita, podkupnine zdravnikov...
2.Novartis 423 milijonov dolarjev ( nezakonito trženje zdravila za epilepsijo, ki ga je reklamirala še za druge bolezni, podkupovanja zdravnikov, lažne trditve, da so zdravila v vladnem programu)
3. Sanofi _Aventis 95 milijonov dolarjev goljufija z neupravičeno visokimi cenami zdravil, ki jih je zaračunaval državi, se pravi davkoplačevalcem.
4. Astra Zeneca 520 milijonov dolarjev (ta je še posbej zanimiiva zaradi povezav s cepivom in Gatesom) Goljufija s podkupovanjem in predpisovanjem zdravil za otroke, veterane, starostnike, ki so bila neodobrena, predvsem za depresije in podobne psihične mišmaše. Globo so jim predpisali na zaslužek 4, 9 milijarde dolarjev, za omenjena zdravila
5 Roche, še ena zgodba povezana z Gatesom in vsem znana afera s Tamiflujem, ki ni nič drugea kot bi naj zdaj bilo cepivo roti COVID.Enaka zgodba. To je ena izmed največjih goljufij do sedaj, še zdaj jih niso obsodili, kolikor vem. Do COVIDA največja, zdaj ni več.
6.Glaxo Smith Kline 3 milijarde dosojene kazni za prodajo neodobrenih in seveda nepreverjenih zdravil.
7. Johnson in Johnson (njeni strokovnjaki so sodelovali na Gatesovi agendi 2019, kjer so se šli simulirano pandemijo, ki je zdaj tu. 1,1 milijarde dolarjev kazni. Kazen za prodajo antipsihotikiov, ki je povzročal številne samomore, epileptične napade, srčne zastoje...Navkljub znanim dejstvom, so ga še naprej prodajali in podkupovali zdravnike.
8. Merck kazen 670 milijonov Kazen za nepošteno poslovanje, navkljub pogodbam z javnimi ustanovami jim je zaračunaval vse brez popustov, klasičen primer državne korupcije.
9. Eli Lilly 1,14 milijarde dolarjev Prodaja neodobrenih antipsihotikov, ki so povzročale številne smrti, debelost in srčne odpovedi.
10. Abbot kazen 1,5 milijarde dolarjev. Podkupovanja javnih uslužbenecev in zloraba javnega sistema zdravstva. Predvsem nepravilnosti z zdravili za epilepsijo in antidpresivi.
Dvomim, da ste vse prebrali. To so vse verodostojni podatki, ki jih lahko vsak preveri. Zbrane so najbolj odmevne tožbe. Zakaj sem to nalepil? Predvsem zato, ker nenehoma poslušam pravljice o dobroti farmacije. Mal si poglejte višine kazni, da vam bo jasno, s kom imate opravka. Na vrsti je pa seveda največja prevara do sedaj.
 
(Mohor Hudej)
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Še malo o delu in zaupanju v farmacijo. Zanimivo.

Preberete si številke, ki so jih velike farmacevtske družbe morale plačati, ker so izgubile tožbe

Preden se nadaljuje pohod s cepivi, ki jih ne potrebujemo, bi rad, da si malenkost preberete te številke, ki so jih velike farmacevtske družbe morale plačati, ker so izgubile tožbe. Gre samo za največje izmed neštetih tožb:
1.Pfizer 2,3 milijarde dolarjev (obtožba, lažno reklamiranje zdravil, ki so se izkazala za neučinkovita, podkupnine zdravnikov...
2.Novartis 423 milijonov dolarjev ( nezakonito trženje zdravila za epilepsijo, ki ga je reklamirala še za druge bolezni, podkupovanja zdravnikov, lažne trditve, da so zdravila v vladnem programu)
3. Sanofi _Aventis 95 milijonov dolarjev goljufija z neupravičeno visokimi cenami zdravil, ki jih je zaračunaval državi, se pravi davkoplačevalcem.
4. Astra Zeneca 520 milijonov dolarjev (ta je še posbej zanimiiva zaradi povezav s cepivom in Gatesom) Goljufija s podkupovanjem in predpisovanjem zdravil za otroke, veterane, starostnike, ki so bila neodobrena, predvsem za depresije in podobne psihične mišmaše. Globo so jim predpisali na zaslužek 4, 9 milijarde dolarjev, za omenjena zdravila
5 Roche, še ena zgodba povezana z Gatesom in vsem znana afera s Tamiflujem, ki ni nič drugea kot bi naj zdaj bilo cepivo roti COVID.Enaka zgodba. To je ena izmed največjih goljufij do sedaj, še zdaj jih niso obsodili, kolikor vem. Do COVIDA največja, zdaj ni več.
6.Glaxo Smith Kline 3 milijarde dosojene kazni za prodajo neodobrenih in seveda nepreverjenih zdravil.
7. Johnson in Johnson (njeni strokovnjaki so sodelovali na Gatesovi agendi 2019, kjer so se šli simulirano pandemijo, ki je zdaj tu. 1,1 milijarde dolarjev kazni. Kazen za prodajo antipsihotikiov, ki je povzročal številne samomore, epileptične napade, srčne zastoje...Navkljub znanim dejstvom, so ga še naprej prodajali in podkupovali zdravnike.
8. Merck kazen 670 milijonov Kazen za nepošteno poslovanje, navkljub pogodbam z javnimi ustanovami jim je zaračunaval vse brez popustov, klasičen primer državne korupcije.
9. Eli Lilly 1,14 milijarde dolarjev Prodaja neodobrenih antipsihotikov, ki so povzročale številne smrti, debelost in srčne odpovedi.
10. Abbot kazen 1,5 milijarde dolarjev. Podkupovanja javnih uslužbenecev in zloraba javnega sistema zdravstva. Predvsem nepravilnosti z zdravili za epilepsijo in antidpresivi.
Dvomim, da ste vse prebrali. To so vse verodostojni podatki, ki jih lahko vsak preveri. Zbrane so najbolj odmevne tožbe. Zakaj sem to nalepil? Predvsem zato, ker nenehoma poslušam pravljice o dobroti farmacije. Mal si poglejte višine kazni, da vam bo jasno, s kom imate opravka. Na vrsti je pa seveda največja prevara do sedaj.
 
(Mohor Hudej)

Boeing  je plačal 2,5 miliarde USD kazni brez odškodnin samo v primeru 737 max. Pa komaj čakate da bi kam odleteli.  :eek:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VW je samo za dieselgate skuril preko 33 miliard USD odškodnine, popravila in spremembe

Seveda nihče več ne vozi VW :whistle:

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vse te "milijarde" na koncu plačamo uporabniki, tako ali drugače...

Si je kdo kdaj izračunal, koliko je plačal raznih zavarovanj, ter koliko odškodnin je dobil izplačanih?

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, ftp pravi:

VW je samo za dieselgate skuril preko 33 miliard USD odškodnine, popravila in spremembe

Seveda nihče več ne vozi VW :whistle:

Če bi bral do konca, bi lahko prebral, da so zbrane samo najodmevnejše tožbe. Sem pred časom zasledil v katere vse afere je bil vpleten Pfizer. Saj ne moreš verjeti. Drugič pa le vse preberi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, MiNa said:

In vse te "milijarde" na koncu plačamo uporabniki, tako ali drugače...

itak - žal

17 minutes ago, MiNa said:

Si je kdo kdaj izračunal, koliko je plačal raznih zavarovanj, ter koliko odškodnin je dobil izplačanih?

Saj to je folozofija zavarovalnic. Premija je odvisna od odškodnin. Dolgotrajno mora biti več pobrane premije kot izplačanih odškodnin, ker če ne, ne bi preživele. Je treba vedet da zavarovalnica ni dobrodelna ustanova, je pa namen zavarovanja zmanjšanje posledic pretrpljene škode.

Zaradi sistema zavarovanj obstajajo ljudje, ki so veliko več dobili izplačano (recimo v primeru v požaru popolnoma uničene zavarovane hiše, kraje novega avta,... zagotovo dobi več, kot bo kadarkoli vplačal), po drugi strani je veliko več ljudi ki so vplačali premijo in na srečo nikoli kroristili.

Bi še dodal, da sem raje med ta drugimi.  :)

7 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Če bi bral do konca, bi lahko prebral, da so zbrane samo najodmevnejše tožbe. Sem pred časom zasledil v katere vse afere je bil vpleten Pfizer. Saj ne moreš verjeti. Drugič pa le vse preberi.

Tudi jaz sem navedel samo dve odmevni. V ZDA se itak toži za vsako stvar, tudi če si zgubil vid, ker si tableto zarinil v oko namesto požrl, pa to ni bilo posebej označeno - napisano. Takšen sistem pač.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

Sem že večkrat povedal. Ljubljančan se lahko giblje v vse smeri 100km. En iz gorice samo na vzhod.

 

Odnos do varnosti, odnos do ljudi, način razmišljanja se ne sme spremeniti. Ukrepi so popolnoma isti v vseh trgovinah. sprehod po obali je enak v Trstu ali Piranu.

Če pa govorimo o gostinstvu, s primernimi ukrepi, bi lahko deloval omejeno. Še testiral bi se lahko pred vhodom.

Kje je bolj nevarno: 8 ur v isti pisarni, al 1 uro v restoranu, pa recmo, da se samo zunanji deli in terase odpro?

Neglede kje bomo, se bomo moral naučit pravega zaščitnega ravnanja

 

ja je res.. sam lublančan gre lohk v vse smeri sam dobrih 100km.. torej tja in nazaj 230 ajd..

goričan pa kolk ?? tja in nazaj konkretno preko 600km ..   falil si matematiko.. ornk.. 

no - lajahčan gre 115 na zahod in 115 na vzhod..  goričan pa 306 na vzhod in 306 na zahod !!! torej ?? fo...

gostinstvo - je enkrat pisal o nekih domžalskih obrtnikih v enem lokalu ..full pozitivnih..

midva s sodelavcem sva na zelo majhni kvadraturi..dokler se ne odprejo vrata sva sigurna.. predvsem zaradi tega ker je to "najin" oddelek .. če bo en zajebal sva oba v banani..  in bi potencialno bolj zajebala 1 uro v restavraciji kot pa 8h na šihtu..

 

pred 9 urami, ftp pravi:

Ne moreš primerjat en kozarček pred vožno ali samo eno žurko na teden.

Če že primerjamo covid in alkohol, bi morala biti dovoljena stopnja 0.

O pa se zaustavlja pri vsaki nesreči, tudi AC za ure in ure.

Sicer pa pri covidu tudi niso vse zaprli. Proizvodnja deluje več ali manj normalno.

, so pa tudi takšni ki okuženi hodijo na okoli.

največ kritičnih situacij povzročijo trezni , ki ne dajejo smerokazov , ki vijugajo sem ter tja ker govorijo po telefonu ..

tisti , ki je z avtom in spije v 2 urah 2 pira je 100x manj nevaren če vozi v okviru omejitev..

in ti ki so okuženi po tvoje ogrožajo ostale manj kot tisti , ki imajo manj kot 0,24 alkohola ?

pred 2 urami, ftp pravi:

Kaj bi drugega v domu ostarelih skrivali ??  Nezanesljive teste ???? Ha, prav njih to briga. Nih samo zanima, da ne odgovarjajo za nastalo situacijo!

INCE  ni !!!! dom ua starejše občane ..

pred 11 minutami, ftp pravi:

 

protokol za hitre teste veleva, da se ga udeležijo samo zdravi ljudje brez simptomov. Če je imel-a simptome, bi moral-a poklicati svojega zdravnika, ki ga - jo napoti na PCR test.

Prav tako, kako so ugotovili dan okužbe, ko pa je inkibacijska doba 4 - 14 dni ???

saj ne veš ali je še kakšen delavec bolan in nikoli ne boš zvedel

ponavljam. Po drugi strani, je potrebno varovance oprati, preobleči, nahraniti,..., za kar pa predpostavljem, da sodelavce ne rabi

pred kratkim in samo prvim odmerkom

če bi veljala tvoja teorija, bi vsi starejši ki so se cepili zboleli in umrli.

Ker pa se je zdodilo samo v določenih (2) domovih, je dosti večja verjetnost da je prišlo do hude malomarnosti in kršenja varnostnih protokolov.

 

protokol velja šele od 12.02.2021..

ni res ..inkubacijska doba je od 0 naprej..

kako ne ? če je pozitiven na hitrem testu in potrjen na pcr ni negativen..

ena sama negovalka težko zrihta bolnika.. ti povem ker sem bil nekaj časa na onkološkem..

ne pred kratkim..razlike je skoraj 3 tedne..

in še to - INCE ni dom za starejše občane.. ni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, ftp pravi:

Boeing  je plačal 2,5 miliarde USD kazni brez odškodnin samo v primeru 737 max. Pa komaj čakate da bi kam odleteli.  :eek:

upam..čakam.. ša ne na 737 max.. iljuđin pa to tam ne rabijo izplačevat..

pred 19 minutami, MiNa pravi:

In vse te "milijarde" na koncu plačamo uporabniki, tako ali drugače...

Si je kdo kdaj izračunal, koliko je plačal raznih zavarovanj, ter koliko odškodnin je dobil izplačanih?

več odškodnin kot vplačane premije - za avte... je pa res , da če neka zavarovalnica obrača 500e tvojega kaska in izplača na koncu leta 700e popravila je nekih 500e v plusus , ker je 1 leto obračala denar.. torej jim pije vodo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, thumper said:

in ti ki so okuženi po tvoje ogrožajo ostale manj kot tisti , ki imajo manj kot 0,24 alkohola ?

Točno obratno, beri ponovno

 

11 minutes ago, thumper said:

kako ne ? če je pozitiven na hitrem testu in potrjen na pcr ni negativen..

Govora je hitri negativen - spet vse pomešal

6 minutes ago, thumper said:

več odškodnin kot vplačane premije - za avte... je pa res , da če neka zavarovalnica obrača 500e tvojega kaska in izplača na koncu leta 700e popravila je nekih 500e v plusus , ker je 1 leto obračala denar.. torej jim pije vodo ..

popolnoma netočno

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, thumper said:

da če neka zavarovalnica obrača 500e tvojega kaska in izplača na koncu leta 700e popravila je nekih 500e v plusus , ker je 1 leto obračala denar.. torej jim pije vodo ..

meni ne pije vodo

...že pol ure obračam 5€ in nič... niti centa. A je kaj narobe z mojimi euri  :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ftp pravi:

meni ne pije vodo

...že pol ure obračam 5€ in nič... niti centa. A je kaj narobe z mojimi euri  :?

je..dve nule ti falita ..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!